almanya vizesi basvurusu islemleri hakkında bilgi

Almanya vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz, Almanya vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli TÜRSAB’a bağlı A Grubu Seyahat Acentamız Emprovize Vize Danışmanlık ile profesyonelce başarıya ulaştırabilirisiniz.

Tüm Vize Başvurularında ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Schengen Vizesi makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir. Almanya bir Schengen ülkesidir ve Avrupa Birliğine dahildir. Bu sebeple kısa süreli kalışlarınızda Almanya Schengen Vizesi almalısınız.

Schengen vizesi Avrupa birliği üyesi ülkelerinde 90 günden kısa süreli kalışlar için alına bir C tipi vizedir. C tipi vizeler genellikle kısa süreli kültürel aktiviteler, ziyaretler ve ticari görüşmeler için alınan turist vizesidir. 90 Gün üzeri kalışlar için ise gereken vize D tipi vizedir. D tipi vizeler ise uzun süreli geçici oturum hakkı tanıyan vizelerdir. D tipi vize sınıfına dahil olan vizeler genellikle; Çalışma, Uzun süreli eğitim (Lisans, Yüksek Lisans, bazen uzun dil okulları) İş kurma vizelerinden olan Ankara Anlaşması vizesi ve Aile Birleşim Vizesidir. Bu ayrım en çok karıştırılan vize değişkenleridir. Yani amaç ve süre uyumuna göre vizenizin çeşidi C veya D tipi olarak değişir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya’ya seyahat etmek için ihtiyacı olan izne Almanya vizesi denir. Vizenizi almak için önce schengen vizesi türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize çeşidi kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin Almanya turistik vize ile Almanya çalışma vizesi birbirinden farklıdır.

Almanya vizesi nasıl alınır? Sorusu sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde Almanya vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. Almanya Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Hizmet
İlk Adım: Almanya Vizesi Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
İkinci Adım: Vize için gereken evrak 2021
Üçüncü Adım: Vize Randevu Alınması
Dördüncü Adım: Evrakların Hazırlanması
Beşinci Adım: Evrakların Kontrolü
Altıncı Adım: Mülakatına Hazırlık
Yedinci Adım: Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu Almanya vize başvurusu süreçleri dileriz.

Yazılar

almanya vizesi basvuru islemleri bilgisi

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi için gereken tüm bilgileri edinebileceğiniz sayfamıza geldiğiniz için teşekkür ederiz. Almanya vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Almanya Schengen Vizesi olarak da bilinen Almanya vizesi vatandaşlarımız tarafından alınması zorunlu olan izin belgesidir.

Makalemizin devamında Almanya vizesi’nin nasıl alındığını ve Almanya vize şartlarını okuyabilirsiniz. Almanya Schengen Vizesi ve Ulusal Almanya D tipi Vize Başvuru aşamalarını adım adım açıklayacağız. Bu adımların içerisinde Almanya vize başvuru formunun nasıl doldurulacağı ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Almanya Vizesi için bankada göstermeniz gereken ücret değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple aklınızda birçok sorunun yer aldığınız biliyoruz. Aşağıda sizin için ek olarak finansal gereklilikler hakkında ek bilgileri derledik.  Almanya Vize başvurusu için parmak izi işlemleri konusunu da unutmadık. Almanya vizesinin kaç günde çıkacağı birçok misafirimiz tarafından merak edilmesi üzerine makalemize süreç hakkında ayrıntılı bilgide eklemeyi ihmal etmedik.

Almanya vize başvurusu için bilmeniz gereken Almanya Vize Çeşitleri ve bu vizelere nasıl başvuracağınız konusunda daha ayrıntılı makaleleri de daha ayrıntılı bilgi edinmek başlıklara ek link yapıları yerleştirdik. Sizler için hazırlanan makalemizin son bölümünde Almanya Vize retlerinin sebepleri ve itiraz süreci hakkında açıklamalarımızı yaparak Almanya konsolosluğu iletişim numaraları ile tamamladık. Keyifli okumalar dileriz.

Tüm bilgiler Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından 2021 güncel bilgileri ile hazırlanmıştır. Aklınıza takılan bir soru olduğunda iletişim bölümünden ücretsiz ön bilgilendirme alabilirsiniz. Çünkü her şeyden önce memnun misafir ilk sırada gelir.

Emprovize Vize Danışmanlık keyifli okumalar diler.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

almanya vizesi nasil alinir

Almanya vizesi nasıl alınır diyorsanız, yapmanız gereken ilk şey doğru vize başvurusu için vize çeşidinizi tespit etmelisiniz. Çünkü Almanya vizesi çeşitlerine göre uzun süreli ve kısa süreli vizeler olarak 2 ye ayrılmaktadır. Kısa süreli Almanya vizeleri C tipi Schengen Vizeleri kapsamına girmektedir. Uzun süreli Almanya vizeleri ise D tipi Ulusal vize sınıfındadır. Makalemizin devamında bu vize çeşitleri ile alakalı daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Almanya Vize çeşidimizi belirledikten sonra sırada vize başvurusu için gerekli evrak listesine sahip olmak gelir. Her başvurusu çeşidi için gereken evrak listeleri ilgili ülkelerin konsoloslukları tarafından güncel olarak sağlanmaktadır. Ayrıca Emprovize Vize Danışmanlık vize çeşidinize göre doğru ve güncel Almanya vize başvurusu için gereken evrak listesini size sağlamaktadır.

Evraklarımızı toparlarken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bu noktalarda gerekliyse bir uzmandan bilgi almak vizenizin sonucu açısından hayati önem taşımaktadır. Gereken evrak listesi oluşturulur. Schengen veya D tipi vize başvuru formları doldurulur. Gerekli yazışmalar konsolosluklar ile yapılır ardından Almanya vizesi başvurusu için randevu aşamasına geçilir.

Randevu günü ve saatinde IDATA Almanya Vize Başvuru Merkezinde veya Almanya Konsolosluğunda hazır bir şekilde eksiksiz evraklarınız ile başvurunuzu tamamlayarak Almanya vizesi alabilirsiniz.

Almanya Vizesi Şartları

almanya vizesi sartlari hakkinda bilgi

Almanya vizesi şartları, genel ve özel şartlar olmak üzere farklılık göstermektedir. Bu şartlar vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ciddi önem taşımaktadır.

Almanya vizesi için şartlar;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar için düzenli oturum iznine sahip olmak,
 • Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerin delilini sunmak (Göçmenlik riskine karşı),
 • Seyahatinizi finanse edecek gelirlerinizi beyan etmek gerekmektedir.

Yukarıdaki şartlar kişilerin durumu ve seyahatlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Almanya Vizesi için bankada ne kadar para göstermeniz gerektiği konusu kalacağınız süre için doğrudan değişir. Bu değişkenlikler için ayrıca uzman görüşü alarak doğru bir başvuru yapmak olumlu sonuç almak adına çok daha sağlıklı olacaktır.

Almanya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

almanya vizesi basvurusu nasil yapilir

Almanya vize başvurusu için önce evrakları doğru bir şekilde toplamak gerekir. Ardından gerekli Almanya başvuru formu düzgün bir şekilde doldurmak lazımdır. Vize başvuru dosyanız tamamlanması ile hızlı bir şekilde Almanya vize randevusu alınmalıdır. Çünkü randevu süresi ne kadar geç olursa evraklarınız zaman aşıma uğraya bilir ve geçerlilik süresi kaybolabilir. Bu durumda evrakları yeniden toplamak zorunda kalabilir veya Almanya Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

Idata Almanya Başvuru Merkezi veya Almanya Konsolosluğunun verdiği randevu gününde Parmak izi işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Parmak izi ve biyometrik işlemlerine VİS denir. VİS işlemlerinizi gerçekleştirmeniz ardından evraklarınızı teslim ederek Almanya vize başvurusu tamamlanmış olacaktır.

Almanya Schengen Vize Başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

almanya vizesi kac gunde cikar

Almanya vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı vize süresine göre değişkenlik göstermektedir. Almanya schengen vizesi kapsamındaki başvurular 14 günde sonuçlanmaktadır. Almanya D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 8 haftada sonuçlanmaktadır.

Almanya Vizesi İçin Gereken Evraklar?

almanya vizesi icin gereken evraklar

Almanya Vizesi için gereken evraklar vize çeşidine göre birbirinden farklıdır. Makalemizin devamında vize çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizin vize çeşidiniz hangisi ise kendi vize çeşidinizin evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

Almanya vizesi için gereken evraklar konusunda genel olarak bilinmesi gerekenler;

 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti otoritelerince verilmiş özlük belgeleri,
 • Şirket evrakları,
 • Finansal dökümanları ve banka evrakları,
 • Varsa Almanya’dan alınacak davetiye,
 • Biyometrik fotoğraf alınmalıdır. Almanya vizesi için fotoğraf ölçüsü: (3.5-4.5cm) dür.

Almanya vize başvuru formu nasıl doldurulur? merak ediyorsanız ayrıntılı bir makalemiz var tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Almanya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

almanya vizesi ucreti ne kadar

Almaya vizesi ücreti vize çeşidine göre farklılık gösterir. Ayrıca kalmayı planladığınız gün ve vize başvurusu sürecinde talep ettiğiniz vize gün sayısına göre değişir. Vize ücreti kalemde oluşur. Konsolosluk Vize harç bedeli, Idata koordinasyon ücreti, danışmanlığımız ve zorunlu seyahat sağlık sigortasıdır.

Almanya vize ücreti 2021 yılı için;

Almanya Konsolosluğu Vize Ücreti 20210 – 6 Yaş6 – 12 Yaş12+ Yaş
T.C. Vatandaşı0 € ( Nakit, € )0 € ( Nakit, € )80 € ( Nakit, € )
T.C. Vatandaşı Harici0 € ( Nakit, € )40 € ( Nakit, € )80 € ( Nakit, € )
* Diğer0 € ( Nakit, € )35 € ( Nakit, € )35 € ( Nakit, € )

İdata Kordinasyon ücreti 2021 yılı için 35 Euro dur. Nakit veya kredi kartı ile tahsil edilir.

iDATA Koordinasyon Ücreti 2021
0 – 6 Yaş6 + Yaş
0 TL35 € ( Nakit, €, KK )

Danışmanlığımız vize çeşidine göre değişmektedir. Ayrıca bilgi alabilirsiniz.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası 5-30 Euro arasında vize çeşidine göre değişmektedir.

Başvuruların olumsuz olması durumunda başvuru ücretleri iade edilmemektedir.

Ayrıca gerekli olması durumunda çeviri masrafları ortaya çıkmaktadır.

Ücretsiz fiyat teklifi almak için bizi arayabilirsiniz.

Almanya Turist Vizesi

almanya turistik vizesi basvurular

Almanya vizesi için Turist başvuruları Almanya C tipi Schengen vizesi olarak değerlendirilir. Schengen vizesi 90 günden kısa süreli vizelerdir.

Bu vizeler;

Almanya Aile Ziyareti Vizesi; Aile ve akraba ziyareti kısa süreli ziyaret için gereken c tipi Schengen vizesidir.

Almanya Turist Vizesi; Festival, konser gibi kısaca Almanya Gezisi ile katılacağınız tüm aktivitelere için gereken vizedir.

Almanya Ticari Vize; Kısa süreli şirketler arası ziyaret ve ortaklıklar için görüşme yapmak için ihtiyaç olan vizedir.

Turist vize başvuruları için ayrıntılı bilgiyi vize çeşidinizin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Başlıklara sizler için link verdik.

Almanya D tipi Vize Başvurular

almanya d tipi vize basvurusu

Almanya D tipi vizeler ulusal vize kategorisindedir. D tipi ulusal vize nedir sorusu aklınıza geldiğini sıklıkla fark ediyoruz. Almanya Ulusal D tipi Vize;  kategorisindeki 90 gün üzere kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen izinlerdir.

D tipi Vize kategorisi;

Almanya Çalışma Vizesi; Almanya’daki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

Almanya İş Arama Vizesi; Almanya’da iş aramak için Almancaya sahip kişilerin alması gereken 6 Aylık vizedir.

Almanya İş Kurma Vizesi; Almanya’da kendi işini yapmak isteyenlerin başvurması gereken vizedir.

Almanya Eğitim Vizesi; Eğitimini Almanya’da devam etmek isteyen lisans, yüksek lisans ve üç aydan fazla dil okulu izinleridir.

Almanya Erasmus Vizesi; Almanya topraklarında Erasmus programları ile bulunmak isteyen kişiler için alınması gereken vizedir.

Almanya Aile Birleşim Vizesi; Almanya vatandaşları ile evlenen veya nişanlananların Almanya’da sürekli oturum iznine sahip olmak için başvurdukları vizedir.

Almanya Şoför Vizesi; Almaya topraklarına ticari bir şirket bünyesinde yük taşımak isteyen vatandaşlarımızın alması gereken vize belgesidir.

Almanya Geri Dönüş Vizesi; Uzun yıllar Almanya topraklarında yaşamış ve ikamet hakkı bulunan fakat bu hakkı kaybetmiş kişilerin yeniden Almanya’ya dönmek için alması gereken vizeye geri dönüş vizesi denir.

Almanya Vize Başvurusu Başladı mı?

Almanya vize başvuruları başladı mı? Veya Almanya Turist vizesi ne zaman açılacak? Soruları Covid-19 pandemi döneminde en çok aldığımız sorulardır. Bu sorular için daha ayrıntılı bir blog makale yazdık fakat kısaca 25 Temmuz itibari ile Almanya Konsolosluğu yaptığı açıklama ile 2 doz Biontech aşı olanlar için kısıtlamaları gevşeterek vize başvurusu yapabileceğini duyurmuştur.

Almanya Vizesi Ret Durumu

almanya vizesi ret durumu

Almanya vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa tekrar başvuruda bulunabilir veya ret sonucuna itiraz edebilirsiniz. İtiraz veya yeni başvuru işleminden önce ret sebebinizin ne olduğunu tespit ederek gerekli çalışma ile itiraz maddesin deki açığı kapatarak yeni başvuru veya itiraz edilmesi uygundur.

Almanya vizesi ret maddeleri;

Madde 1: Sahte veya tahrif edilmiş seyahat belgesi ibraz edilmesi

Madde 2: Öngörülen seyahatin nedeni ve amacı kanıtlanamamıştır.

Madde 3: Seyahat sürenizin tamamı, geri dönüşünüz için veya transit geçiş için yeterli maddi durum belgelerinin sunulmaması veya maddi yetersizlik.

Madde 4: İçinde bulunulan 6 aylık sürecin içerisinde, geçerliliğe sahip vize ile üye devletlerde 3 ay kalmışsınız.

Madde 5: Schengen Bilgi Sistemine (SIS), ______  üye devlet tarafından giriş yasağınızın bulunması.

Madde 6: Bir veya birden çok devlet, 562/2006 sayılı yönetmeliğin, 2. maddesinin 19. fıkrasında belirtildiği şekilde kamu düzeni, ulusal güvenlik, kamu sağlığı veya bir veya birden çok üye devlet uluslararası ilişkileri bakımından tehlike oluşturduğunuz kanaatinde olunduğu.

Madde 7: Sunmuş olduğunuz Seyahat Sağlık Sigortası nedeniyle.

Madde 8: Seyahat amacı ile sunduğunuz seyahat belgelerinizin inandırıcı bulunmaması.

Madde 9: Almak istediğiniz vize bitiminde üye devlet topraklarını terk edeceğinize inanmamaları nedeniyle verilen maddedir. (Göçmenlik riski gördükleri maddedir.)

Almanya Konsolosluğu Kapalı Günleri 2021

24 – 26 Aralık Pazartesi, Çarşamba – Noel Arifesi ve Noel Bayramı

31 Aralık Pazartesi – Yılbaşı

01 Ocak 2021 Salı – Yeni Yıl

19 Nisan Cuma – Paskalya Cuması

22 Nisan Pazartesi – Paskalya Pazartesisi

01 Mayıs Çarşamba – Emek ve Dayanışma Günü

30 Mayıs Perşembe – Hz. İsa’nın Göğe Yükselişi

04 Haziran Perşembe – Ramazan Bayramı

10 Haziran Pazartesi – Küçük Paskalya

11 Ağustos Pazar – Kurban Bayramı

03 Ekim Perşembe – Alman Milli Günü

Almanya Ankara Büyükelçiliği;

Telefon: 0(312) 455 53 30

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu;

Telefon: 0(534) 364 24 71

İzmir Almanya Başkonsolosluğu;

Telefon: (0232) 488 88 88

E-Posta: info@izmi.auswaertiges-amt.de

E-Posta: visa@izmi.diplo.de

Web Sitesi: https://tuerkei.diplo.de

Adres: Korutürk Mahallesi, Havuzbaşı Sok. No:1, 35330 Balçova/İzmir

Almanya Vizesi Danışmanlık

Almanya vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her Almanya vize çeşidinin danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. Almanya’da yiyeceğiniz bir akşam yemeği ücretine bu danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Bizimle iletişime geçmek için tıklayın. Schengen Vizesi makalesi içerisinde Almanya vize işlemleri ile alakalı ayrıntılı bilgi bulmanız için içerik oluşturulmuştur. Göz gezdirmenizi önemle tavsiye ederiz.

almanyaya giriste karantina var mi sartlari nelerdir

Almanya’ya Girişte Karantina Var Mı?

17 Ağustos tarihinde Almanya Dış İşleri Bakanlığı tarafından Türkiye’nin ”Yüksek Riskli Bölge” listesine alınması ile ”Almanya’ya girişte karantina var mı?” sorusu bir çok vatandaşımız tarafından merak konusu olmuştur. Bu sebeple Almanya’ya girişte karantina var mı? makalesini sizler için hazırladık.

Almanya hükümetinin yaptığı açıklamaya göre Türkiye yüksek riskli bölge ülkesi sınıfına girmiştir. Bu sebeple bazı şartları yerine getirenler karantinadan muaftır. Yani bir kaç küçük adım ile Almanya ziyaretinde karantinaya girmenize gerek kalmamaktadır. Bunun için yapılan açıklamayı olduğu gibi veriyoruz.

Almanya Giriş açıklaması:

Türkiye yüksek insidans bölgesinde yani riskli bölge sınıfındadır. Bu sebeple Türkiye Cumhuriyetin tarafından gelen kişilerin yükümlü olduğunuz durumlar aşağıdaki gibidir.
 • Giriş yaparken test sonucu, aşı ya da hastalıktan iyileşme belgenizi yanınızda bulundurun.
 • Testlerin giriş yapılmasından en fazla 48 saat önce (antijen testi) ya da 72 saat önce (PCR testi) yapılmış olması belgelenmelidir.
 • Prensip olarak bir yüksek insidans bölgesinden gelen yolcuların giriş sonrası 10 gün karantinaya girmeleri zorunludur. Karantina süreci negatif test sonucu yolu ile en erken 5 gün sonra sona erdirilebilir. Karantina sürecinden muafiyet örneğin hastalıktan iyileşen ve aşı olan kişiler için mümkündür. Test, aşı ya da iyileşme belgenizi sağlık dairesine iletmeniz zorunludur. İletmek için lütfen Dijital Giriş Kayıt Formu’nun sonunda bulunan yükleme işlevini kullanın.

Yani aşılarını olan kişileri Dijital Giriş Formu doldurması ile karantinadan muaf tutulmaktadır. Eğer aşı olmadıysanız negatif bir pcr testi yaptırarak karantina süresini 5 güne düşürebilirsiniz. En iyisi 2 doz BioNTech aşınızı yaptırın ve seyahatinizi keyfini çıkarınız. Unutmayın Almanya’ya girişlerde 2 doz aşı üzerinden en az 14 gün geçmesi koşulu vardır. Almanya’ya girişte karantina var mı? sorunuzu cevaplayabildiğimizi umuyoruz.

Yukarıdaki açıklamalar 2 haftada bir geçerlidir. Şu anda 30 Ağustos tarihine kadar durum bu şekildedir. Her 2 haftada yeni durum güncellemesi yapılacağı için yeni koşullar getirilebilmektedir. Eğer Eylül ayı itibari ile seyahatinizi gerçekleştirecekseniz. Lütfen uzmanlarımız ile iletişime geçerek güncel bilgileri edininiz. İletişim bölümünden mail veya telefon aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Konu hakkında açıklayıcı bilgi Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından hazırlanmıştır. Almanya Vizesi işlemleriniz için tüm süreç boyunca sizlerin yanındayız. Schengen vizesi başvurusu için İzmir merkezli vize danışmanlık.

 

almanya erasmus vizesi basvuru islemleri bilgi

Almanya Erasmus Vizesi

Almanya Erasmus Vizesi, Erasmusa gidecek öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Yüksek öğretim kurumlarının birlikte ortak projeler üretip hayata geçirmelerine imkan veren Erasmus eğitim programı, üniversitelerin kısa süreli veya uzun süreli olarak öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlar.

Almanya Erasmus programının amacı Avrupa’da üniversite ve yüksek öğretimin kalitesini arttırarak, diğer ülkelerdeki üniversitelerin bilimsel ve kültürel çalışmalarda iş birliğinde bulunmalarını sağlamaktır. 90 günden üzerinde olan erasmus vize başvurusu ulusal D tipi vize kapsamında değerlendirilip, 90 günden az olan eğitim veya staj başvuruları ise; Almanya Schengen Vizesi kapsamında C tipi vize kategorisinde değerlendirilmeye alınır ve bu süreci doğru bir şekilde yürütmek gerekir.

Erasmus, üniversite ve özel Avrupa Birliği fonuna bağlı diğer özel kurumlar birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelten bir programdır. Bu kurumlarının iş birliği çerçevesinde ortak projeler üretip hayata geçirmelerine imkan veren Erasmus programı, üniversitelerin kısa ve uzun süreli öğrenci ve kişilerin değişimi yapabilmeleri için karşılıksız hibe desteği sağlamaktadır. Almanya Erasmus Vizesi programının amacı Avrupa’da üniversite ve öğretimin kalitesini yükselterek, farklı ülkelerde bulunan üniversitelerin bilimsel ve kültürel çalışmalarda iş birliğinde bulunmasına olan sağlamaktır.

Ayrıca Erasmus+ gönüllü hizmet projeleri ile eğitim harici kültürel etkileşimi arttırmak için kısa dönem 2 aylık olarak, uzun dönem 12 aylık projelere katılma hakkı tanır. Kişiler bu projeler ile hiçbir ücret ödemeden proje sunan ülkede bulunabilir. Gönüllü hizmet projeleri kapsamındaki mali gereklilikler örneğin; konaklama, yol, yemek, internet, elektrik, su gibi hayati ihtiyaçlar proje kapsamında karşılanır ve gönüllülere yüklenmez. Bu Almanya Erasmus Staj Vizesi olarak da bilinebilir.

Erasmus Ülkeleri Nerelerdir?

Erasmus programı imkanı ile gidilebilecek ülkeler: Almanya, İtalya, Polonya, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Letonya, Litvanya, Belçika Lüksemburg, Malta, Makedonya,  Romanya, İsveç, Avusturya, İsviçre, Slovakya, İrlanda Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Macaristan İzlanda, Norveç, Kıbrıs ve Lihtenştayn’dır.  27 Avrupa Birliği üye ülkesi ve A.B. üyesi olmayan ama Avrupa Ekonomik Alanı içinde yer alan Norveç, İzlanda, Lihtenştayn ve Avrupa Birliği’ne aday ülkeler arasında yer alan Türkiye, Erasmus programı içinde yer almaktadır.

Almanya, bilimsel araştırmaların uluslararası düzeyde iş birliği çerçevesi ile etkin yürütülmesi için uzun vaadeli ve sürdürülebilir ilişkiler kurulması amacı ile nitelikli yabancı öğrencilerin ve gönüllüleri Alman üniversiteleri ve özel projeler kapsamında eğitim görmesini hedefleyen Erasmus programları için talep edilen vize türü D tipi vize yani ulusal vizedir. Eğer gönüllülük projeleri kısa dönem ise yani 3 aydan az ise Almanya Schengen vizesi yani c tipi vizedir. Öğrenci ve gönüllüler Alman Konsolosluğu’na şahsen başvuru yapmalıdır.

Bizler de Emprovize Vize Danışmanlık uzman ekibi olarak öğrenci ve gönüllülerimizi Erasmus projeleri için ihtiyacı olan vizeleri nasıl almaları gerektiği konusunda profesyonel hizmet veriyoruz. Almanya Erasmus Vizesi için gerekli evraklar listesi hazırlanarak misafirlerimize iletiyoruz. Randevularını alıyor ve yanlarında bulunuyoruz.

Avrupa Birliği Üniversite Öğrencileri Değişim Programı kapsamında Almanya, Türkiye’nin en önemli iş birlikçi ülkelerinden birisidir. Bu iş birliği ile öğrenci ve gönüllülerin program kapsamında tecrübe kazanması kültürel paylaşım ile uluslararası ilişkileri, yabancı dillerini ve sosyal yönlerinin geliştirilmesi esas amaçlanmıştır. Ayrıca program sayesinde öğrenci ve gönüllüler uluslararası bir tecrübe ile güçlü bir özgeçmiş sahibi olmaları imkanı tanır.

Türkiye’de Erasmus programlarının A.B. koordinatörlük işlemlerini yürüten ofis Ulusal Ajanstır. Öğrenci ve gönüllüler şahsen başvurularını Konsolosluk birimlerine yapar. Evraklarını eksiksiz bir şekilde toplamaları gerekmektedir. Aksi takdirde kazandıkları Erasmus hakkı boşa gidebilir ve ret ile sonuçlanabilir.

Almanya Erasmus Vizesi İçin Gerekli Evraklar

almanya erasmus vizesi icin gerekli evraklar listesi

 1. 2 adet başvuru formu: başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak Online Başvuru Formu’nu kullanarak çıktısını alabilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş olanlar başvuru formunu şahsen imzalamak zorundadırlar; çocukların formunu ise velayet sahibi imzalar.
 2. Geçerli pasaport ve pasaportta kişisel bilgilerin bulunduğu sayfanın (fotoğraflı sayfa) 2 adet fotokopisi.
 3. 2 adet vesikalık resim: Vesikalıklar biyometrik olmalı, 6 aydan eski olmamalı ve 35 x 45 milimetre ebadında olmalıdır. Biyometrik fotoğraf ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Lütfen ayrıca aşağıdaki belgelerin orijinalini ve iki adet fotokopisini yanınızda getiriniz. Türkçe olan belgelerin Almanca tercümeleri de gerekmektedir.

 1. Almanya’daki üniversite/yüksekokul tarafından gönderilmiş kabul yazısı (fotokopi veya taranmış belge olarak yeterlidir).
 2. Türkiye’deki üniversitenizden Erasmus programına katılacağınız tarih aralığını belirten teyit yazısı.
 3. Almanya’daki kalışınız süresince masraflarınızı ne şekilde karşılayacağınıza dair belge. (Aşağıdaki seçeneklerden biri ile kanıtlanır.)
 4. Türkiye’de SGK tarafından düzenlenen yurt dışı sağlık sigortası belgesi (A/T 11 belgesi) veya kalış süresinin tamamını kapsayan sağlık sigortası.

Öğrenciler için sponsor evrakları:

Sponsor kişi işveren ise;

 • Sponsor yazısı (Emprovize Vize Danışmanlık ekibi Almanya Eramus Vizesi sponsor yazısını sizler adına oluşturmaktadır.)
 • Sponsorun SGK hizmet dökümü,
 • Güncel şirket evrakları, (kaşeli ve imzalı faaliyet belgesi, ticaret sicil gazete, şirket vergi levhası ve imza sirküleri fotokopisi)
 • Sponsorun banka hesap dökümü, (Son 6 aylık, bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte / belge nin tüm sayfalar kaşeli imzalı olmaldır.)

Sponsor çalışan ise;

 • İşveren yazısı, (Almanya Erasmus Vizesi işveren yazısı firmamız tarafından hazırlanarak kişilere iletilmektedir.)
 • Sponsor yazısı, (Konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, ıslak imzalı)
 • Güncel tarihli şirket evraklarınız, (Orjinal faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazete fotokopileri)
 • SGK işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü, (kaşeli ve imzalı)
 • Maaş bordrosu, (Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı)
 • Banka hesap özeti, (Son 3 aylık, bakiyeli olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

Sponsor devlet memuru ise;

 • Çalışma ve resmi görev belgesi, (Bağlı kurumdan alınmış)
 • Görev kimlik kartı fotokopisi, (Tüm yüzeyleri kimlik kartı A4 formatında)
 • Maaş bordrosu, (Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olarak alınmış)
 • Banka hesap özeti, (bakiyesi olan hesabın 6 aylık güncel alınmış dökümü, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte tüm sayfalar ıslak imzalı olarak alınmalıdır.)
 • Sponsor yazısı, (Sponsor yazıları uzman ekibimiz tarafından Almanya Konsolosluğu’na hitaben yazılmaktadır. Almanya Erasmus Vizesi başvurularında sponsor yazıları ciddi öneme sahiptir. Konu hakkında uzman görüş almanızı önemle rica ederiz.)

Sponsor emekli ise;

 • Sponsor yazısı, (Almanya temsilciliğine hitaben yazılmış kişi tarafından imzalanmış dilekçedir.)
 • Maaş bordrosu, (Son 3 aylık, ilgili amirlikte alınmış olmalıdır.)
 • Banka hesap özeti, (Son 6 aylık, sponsorluk miktardaki bakiyesi bulunan, tüm sayfalar için kaşesi ve imzası alınmış, banka imza sirküleri ile birlikte.)
 • Emeklilik kartı fotokopisidir. (Standart emekli kimlik kartı ön ve arka yüzü birlikte, A4 formatında olmalıdır.)

Almanya Erasmus Vizesi İçin Gereken Evraklarla İlgili Açıklamalar

 • D tipi vize başvuru formu: Almanya d tipi vize için doldurulması gerken ulusal vize başvuru formu Almanca olarak doldurulmalıdır. Başvuru formu üzerine doldurulması gereken alanların hepsi tam ve gerçek bilgi içermelidir. Aksi halde giriş yasağına çarptırılabilir ve uzun süre ilgili ülkeye girişiniz engellenir. Eğer başvuru sahibi 18 yaş altında ise başvuru formu yasal vasi tarafından imzalanarak başvuruya alınır.
 • Almanya da kabul eden kuruluştan (üniversite vs.) dilekçe: Seyahat sürenizin ne zaman olacağı, program süresi ve diğer bilgileri içeren onay yazısı.
 • Ebeveynler tarafından verilen taahhütname, FET tarafından belirlenen gerekli garanti oranında düzenlenmiş noter onaylı taahhütname gerekmektedir.
 • Verilen taahhüdün ödenebileceğine dair kanıt olan sponsorların maaşlarının yattığı hesap dökümleri, varsa mal varlıkları ve tasarrufları başvuruya eklenmelidir. Gelir evraklarının tercümesine gerek yoktur. Fakat noter onaylı taahhütname apostilli bir şekilde çevirisi yapılmalıdır.

Almanya Erasmus Staj Vizesi İçin Neler Yapılması Gereklidir?

almanya erasmus staj vizesi

Almanya’da staj yapacağınız süre 90 günü aşmayacak ise, Almanya Schengen vizesi almak için başvurmanız gerekmektedir. Süreç standart Schengen protokolü şeklinde ilerlemektedir. Vize başvuru için gerekli evraklar bu kapsamda toplanarak ilgili kategoriye başvurulur. Belge ibrazı için asılları yanı sıra birer fotokopi eklenmesi zorunludur. Eğer Almanya’da staj yapacağınız süre 90 günden fazla ise, Almanya Erasmus Staj vizesi yani d tipi ulusal vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Ulusal D tipi vize başvurusu için aşağıdaki belgelerin aslı ve birer fotokopisi ile başvuru yapılması ve eksiksiz sunulması gerekmektedir.

Almanya Erasmus Staj Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • 2 adet başvuru formu: başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak Online Başvuru Formu’nu kullanarak çıktısını alabilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş olanlar başvuru formunu şahsen imzalamak zorundadırlar; çocukların formunu ise velayet sahibi imzalar.
 • Geçerli pasaport ve pasaportta kişisel bilgilerin bulunduğu sayfanın (fotoğraflı sayfa) 2 adet fotokopisi.
 • 2 adet vesikalık resim: Vesikalıklar biyometrik olmalı, 6 aydan eski olmamalı ve 35 x 45 milimetre ebadında olmalıdır. Biyometrik fotoğraf ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
 • Başvuru sahibinin güncel olarak Türkiye’de hangi işle meşgul olduğuna dair belgeler (öğrenci belgesi, iş sözleşmesi vs.) Bu belgeler Almanca tercümeleriyle birlikte ibraz edilmelidir.

Lütfen ayrıca aşağıdaki belgelerin orijinalini ve iki adet fotokopisini yanınızda getiriniz. Türkçe olan belgelerin Almanca tercümeleri de gerekmektedir.

 • Öğrenim gördüğünüz memleketinizdeki üniversiteden Almanca veya İngilizce teyit yazısı,
 • Eksiksiz doldurulmuş staj sözleşmesiLearning Agreement for Traineeships” (dikkat: “Table B” kısmı açık ve net bir biçimde doldurulmuş olmalıdır, yalnızca sizin durumunuz için geçerli olan alanlar doldurulmalıdır)
 • Staj sözleşmesi veya Almanya’daki işveren tarafından gönderilmiş davetiye
 • Geçiminizi nasıl sağlayacağınızı kanıtlayan belgeler:
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (belgede “Düşünceler” kısmı olmalıdır)
 • Türkiye’de SGK tarafından düzenlenen yurt dışı sağlık sigortası belgesi (A/T 1 belgesi) veya staj süresinin tamamını kapsayan sağlık sigortası. Mümkünse SGK’dan A/T 11 sağlık sigortası belgesi

Almanya Erasmus Vizesi Kaç Günde Çıkar?

almanya erasmus vizesi kac gunde cikar

Her vize başvurusu kendi sürecine göre değerlendirildiği için vize türünüze bağlı olarak sonuçlanma süresi değişmektedir. Bu sebeple eğer Almanya Erasmus Vizesi başvurusu yapılıyorsa 30 güne kadar sonuçlanabilir. Fakat kısa süreli bir kalış ile Almanya Schengen Vizesi başvurusunda bulunacaksanız 15 günde sonuçlanmaktadır. Yani ulusal d tipi vizeler daha uzun sürede sonuçlanırken kısa süreli vizeler daha hızlı değerlendirilir.

Bu sebep ile yapılan rezervasyonlar ve diğer işlemleri vize sonuçlanma süresine göre hesaplayarak yapılmasında fayda vardır. Aksi halde seyahat sağlık sigortası ve diğer rezervasyon işlemleri üzerinden finansal zarara uğrayabilirsiniz.

Vize sonuçlanma süresi kovid süreci içerisinde uzayabilmesi sebebi ile vize adaylarının bu durumu göz önünde bulundurmaları seyahat tarihlerinden 3 ay öncesi başvuru işlemlerini başlatmaları Emprovize Vize Danışmanlık tarafından tavsiye edilir.

Evrak kotrol aşamasında Konsolosluk yetkilileri ile irtibata geçerek dosyanız hakkında ek bilgi ve belge talep etmemeniz önemlidir. Çünkü yaratacağınız olumsuz bir izlenim vizenizin sonucunu etkileyebilir. Sabır ile sonucunuzu beklemeniz rica olunur.

Almanya Erasmus Vize Ücreti

almanya erasmus vizesi ucreti ne kadar fiyat

Konsolosluk Vize Harcı75 Euro
İdata Kordinasyon Ücreti35 Euro
Seyahat Sağlık Sigortası (Covid Kapsamlı)100 Euro
Emprovize Vize Danışmanlık Ücreti100 Euro
Toplam310 Euro

Dönemsel olarak fiyatlar güncellenmektedir. Bu sebeple en doğru fiyat teklifi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Özellikle Ulusal D tipi vize başvurularında ihtiyaç olan tercüme işlemleri için ek maliyetler ortaya çıkmaktadır. Çeviri işlemleri ek ücrete tabidir. Kişiler dilerse kendi çeviri işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Kargo bedeli fiyata dahil değildir. Eve gönderim için ek kargo ücreti talep edilmektedir.

İşlem görmüş dosyaların ücretleri iade edilememektedir.

Almanya Erasmus Başvurusu Nasıl Yapılır?

almanya erasmus basvurusu nasil yapilir

Avrupa’nın en bilinir öğrenci değişim programına başvuru yapan üniversite öğrencileri Ulusal Ajans tarafından anlaşmalı iki farklı üniversite arasında öğrenci hareketi imkanı tanır. Bu öğrenci hareketinin ismi Erasmus Programı’dır. Erasmus Programına katılmak isteyen öğrencilerin not ortalamasının iyi düzeyde ve değişim programı hakkı kazanabilmek için eğitim gördükleri üniversite dil sınavlarını başarılı bir şekilde tamamlamaları beklenmektedir.

Tamamlanan sınavlar sonrası ortaya çıkacak kümülatif puan ile Üniversite Erasmus kontenjanına dahil olan öğrenciler değişim hareketine dahil olabilirler. Burada önemli kriter üniversitelerin Ulusal Ajans Kapsamında Erasmus değişim programı ile anlaşmaları olması gerekir.

Erasmus programına kabul edilen öğrenciler vize aşamasına geçer. Vize aşamasını öğrenciler şahsen yapabilir fakat kazanılmış hakkı riske atmak istenmiyorsa konu hakkında tecrübe sahibi bir uzmandan yardım alınması tavsiye edilir. Emprovize Vize Danışmanlık yetkilileri bu konuda sizle birlikte hareket ederek sizi başarıya kavuşturmaktan memnuniyet duyar.

Vize aşamasında Almanya Erasmus vizesi almak isteyen aday Almanya Konsolosluğu’nun belirlediği güncel evrak listesine sahip olmalı ve başvurusunu eksiksiz bir şekilde yapmalıdır. Almanya Erasmus Vizesi için gerekli evraklar konsolosluk veri tabanından veya şirketimizden tarafınıza iletilir.

Hangi evrakı ne şekilde ve nerelerden alınması gerektiği öğrencilerimize tek tek anlatılır. Toplanan evraklar tarafımıza iletilir ve kontrol aşamasına geçilir. Gerekli ek belgeleri uzmanlarımız tarafından ilave edilerek vize başvuru dosyası oluşturulmuş olur. Dosya tamamlanması ile randevu aşamasına geçilmektedir. Acele ederek evrak toplama aşamasını sıkıştırmamak da fayda vardır.

Randevu alınarak kişiler ilgili yetki sahibi temsilcilikte bulunur ve biyometrik işlemlerini gerçekleştirilir. Randevu günü ve saatine bağlı olarak başvuru adayları giriş zamanlarından en az 30 dakika öne Konsolosluk birimlerinde veya yetkili başvuru merkezinde bulunması önemlidir.

Biyometri işlemleri tamamlanıp dosya teslimi ardından sonuç bekleme aşaması gelmektedir. Almanya Erasmus Vizesi sonuçlanma süresi hakkında başka bir başlık altında ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Sabırlı bir şekilde sonucunuzu bekleyiniz. Sonuç ardından başvurunuz olumlu ise kovid tedbirleri kapsamında gerekli ek belgeleri yanınıza alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ret olması halinde 30 gün içerisinde rette itiraz yapabilir veya yeni başvuruda bulunma hakkınız mevcuttur.

Ret süreçlerinde vize danışmanlık ekibimiz size yol gösterecektir. Bu konuda uzmanlarımıza güvenebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi vize danışmanlık firması olmak için sürekli gelişmeye ve iyileşmeye devam ediyoruz.

Almanya Erasmus Vize Başvurusu Ret Edilirse Ne Yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedilmiş ise ve bunun sebebini anlayamadıysanız, vize bölümünde verilmiş olan kararın tekrar incelenmesini talep edebilirsiniz. (resmi merciin vermiş olduğu karara itiraz etme hakkı)

Ya şahsen itiraz edebilirsiniz veya başka birisini (örneğin; Avukat veya herhangi temsilci) yetkili kılabilirsiniz. Birisini yetkili kıldığınız takdirde sizin tarafınızdan imzalanmış bir vekaletname gerekmektedir. 18 yaşını doldurmuş ve daha küçük olan çocukların itirazı velayet sahibi veya sahipleri tarafından edilmesi gerekmektedir.

Ret cevabında yasal düzenlemeye ilişkin bilgilendirme var ise (örneğin Schengen vizesinde) dikkat edilmesi gereken husus aşağıdaki gibidir:

 • Ret cevabının verilmesinin en geç bir ay sonrasında Vize bölümüne itiraz dilekçesi ulaşmış olması gerekmektedir.
 • İtiraz dilekçesi Almanca dilinde yazılı ve şahsen imzalanmış olarak (Faks, posta yolu ile veya tarayıcıdan geçirilip elektronik postaya ek olarak) ibraz edilmesi gerekmektedir. Belirli bir form mevcut değildir. Ayrıca vize bölümüne göndermiş olduğunuz itiraz dilekçesini iliştirilebilmek için Ret cevabında yer alan altı veya yedi haneli rakam kodu, isminizi, doğum tarihinizi ve elektronik posta adresini vermeniz rica olunur.
 • İtiraz dilekçenizde bir açıklama bulunması uygundur. Size verilmiş olan ret cevabında gösterilen sebeplere değinmeniz rica olunur. Yazınızda beyan etmiş olduğunuz sebepleri mümkün oldukça Almancaya tercüme edilmiş evraklarla belgeleyiniz. Vize bölümüne ibraz etmiş olduğunuz evrakların tekrar gönderilmesi gerekmemektedir.
 • Yeniden ücret tahsis edilmemektedir.

Ret cevabında yasal düzenlemeye ilişkin bilgilendirme yok ise dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir:

 • Ret cevabının verilmesinin en geç bir yıl sonrasında Vize bölümüne itiraz dilekçesi ulaşmış olması gerekmektedir.
 • Schengen vizesi itiraz dilekçenin gönderilmesinin ardından vize bölümü tarafından yapılan ayrıntılı inceleme bir kaç ay (genellikle 3 aya kadar) sürebilmektedir. İtiraz dilekçesinin incelenmesinin ardından sizinle irtibata geçilecektir. Eksik evrak veya seyahat süresinin geçmesi nedeniyle ret edilen Schengen vize başvurularına itiraz etmek yerine, tamamlanmış evraklar ve ücrete mukabil yeni bir seyahat tarihi belirleyerek yeniden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.
 • Ret cevabına karşı mahkemede dava açılabilmektedir. Bu konuya ilişkin Almanya Dış İşleri Bakanlığı resmi internet sayfası aracılığı ile bilgi edinebilirsiniz. Ret cevabında yasal düzenlemeye ilişkin bilgi bulunması halinde dava açma süresi bilgilendirmenin tebligat tarihinden itibaren bir aydır. Ret cevabında yasal düzenlemeye ilişkin bilgi bulunmaması halinde dava açma süresi tebligat tarihinden itibaren bir yıldır.

Yukarıdaki durumlar haricinde bir sebep ile Almanya Erasmus Vizesi başvurusu ret ile sonuçlanması durumunda tecrübeli bir uzmana ulaşmanız ve ayrıntılı açıklama yapmayı unutmayınız. Aklınıza takılan herhangi bir soru olması halinde Emprovize Vize Danışmanlık yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Erasmus Vize Danışmanlık

Almanya Erasmus vize danışmanlık işlemleri hakkında bilgi vermekte fayda vardır. Almanya sınırlarından öğrenci olarak geçmek istiyorsanız vize almanız gerekmektedir. Lakin bu vize iki çeşit vizeye ve sizin yapmak istediğiniz seyahat planına bağlıdır. Bu sebeple tecrübeli bir danışman tarafından yönlendirilmeniz çok önemlidir. Aksi takdirde Almanya havaalanından geçiş yapamaz ve geldiğiniz uçak ile geri gönderilirsiniz.

Vize danışmanlık seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus danışmanlık hizmeti veren firmanın resmi belgeli tam yetkiye sahip olmasıdır. Seyahat Acenteleri Yönetmeliğine göre TÜRSAB’a bağlı A grubu seyahat acenteleri vize danışmanlık hizmetleri vermede yetkilidir. Emprovize Vize Danışmanlık markası A grubu seyahat acentesidir ve tüm belgeleri tamdır.

Almanya Erasmus Vize Danışmanlık İşlemi

 1. Vize ön bilgilendirmesi: Misafirlerimizin seyahatleri için ihtiyacı olan bilgileri ve başvuru süreçleri hakkında ayrıntılı olarak sorularını ücretsiz şekilde cevaplıyoruz.
 2. Güncel vize gerekli evraklar iletilmesi: Misafirlerimizin için güncel olarak hazırlanmış güncel Almanya Erasmus vizesi evrak listesi iletiyoruz. Hangi evrakı nereden nasıl alınması gerektiği konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgilendiriyoruz.
 3. Evrakların kontrolünü: Toplanan evrakları teslim alarak başvuru öncesi kontrollerimizi titizlik ile gerçekleştiriyoruz. Riskleri azaltıp, eksiksiz bir dosya hazırlanmasında yardımcı oluyoruz.
 4. Vize başvuru dosyası için gereken hazırlık: Misafirlerimizin kendi toplaması gereken özlük belgeleri ile bizlerin de hazırlaması gereken başvuru formları, rezervasyonlar ve zorunlu seyahat sağlık sigortası işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.
 5. Randevu alınması: Evrak kontrolü ardından kişilerin görev yetki bölgelerinin ayrımına göre ikamet ettikleri ile bağlı olan başvuru merkezi veya konsolosluklardan istenilen tarihe ve saate göre Almanya vize başvurusu randevusu alıyoruz.
 6. Vize mülakatına hazırlık: Her vize türünde olmasa da özellikle D tipi vize işlemlerinde mülakatlar konsolosluklar tarafından talep edilmektedir. Bu süreç içerisinde misafirlerimizi yapacakları mülakatlar için hazırlık ve bilgilendirmesi yapılmaktadır.
 7. Sonuç takip hizmeti: Başvuruları tamamlanan misafirlerimizin sonuçlanmasını takip ediyor. Pasaportlarını teslim alabiliyor misafirlerimizin talepleri halinde gönderimini sağlıyoruz. Tekrar tekrar gelmek zorunda kalmadan istediğiniz adrese iletiyoruz.

Biz Emprovize Vize Danışmanlık uzman ekibi olarak Almanya Vizesi başvurusu sürecinde misafirlerimizi mutlu etmekten memnuniyet duymaktayız. Tamamen hukuksal çerçevede kurumsal güven ve güler yüzle hizmetimizi sunmaktayız. 7/24 hızlı iletişim formu ve iletişim sayfasında bulunan numaralardan bilgi alabilirsiniz.

almanya egitim vizesi ogrenci basvurulari yuksek lisans islemleri

Almanya Eğitim Vizesi

Almanya eğitim vizesi, Almanya Federal Cumhuriyeti’nin önem gösterdiği ve desteklediği yabancı uyruklu nitelikli meslek gruplarını tercih eden, Almanya’ya değer katacak öğrencilerin Almanya’da sıkı bir eğitim aldıktan sonra farklı iş kollarında yetiştirilmesine ayrıca öğrencilerinde kendilerini geliştirmesine ön ayak olmuştur. Özellikle sanayi alanında nitelikli eleman yetiştirmeye özen göstermektedir. Eğer sizin de hayaliniz ve kariyer planlarınız arasında Almanya’da eğitim almak ve orada kendinizi geliştirmek ve kariyer basamaklarınızı tek tek tırmanmak ise; başvuru yapmanız gereken vize tipi Ulusal D tipi Almanya eğitim vizesidir.

Eğitim vizesine başvuru yapmadan önce şunları belirlemeniz gereklidir. Eğer Almanya’da bir dil eğitim programına katılmak ve 90 günden fazla Almanya’da kalarak Dil eğitiminizi tamamlamak ise; kayıt kabul belgeniz ve kurs ödeme makbuzunuz ile birlikte asgari belgeleri temin ederek Almanya Ulusal D tipi vize kategorisine başvuru yapmak olacaktır. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere eğer üniversite hayatınızı Almanya’da geçirmek veya yüksek lisans, doktora gibi eğitiminize Almanya’da devam etmek istiyorsanız, başvuru yapmanız gereken vize türü yine Almanya D tipi ulusal eğitim vizesidir.

Almanya Eğitim Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Pasaport(geçerliliği devam eden kullanılabilir),
 • Başvuru formu(d tipi vize ulusal başvuru formu),
 • 3 adet biometrik fotoğraf(35×45 milimetre, arka fonu beyaz),
 • Seyehat sağlık sigortası poliçesi(30.000 Euro teminatlı ve kovid-19 kapsamlı olmalıdır),
 • Motivasyon yazısı(niyet mektubu olarak da bilinir),
 • Özgeçmiş(Cv olarak da bilinir),
 • Eğitiminiz ile ilgili belgerler(aşağıda ayrıntılanmıştır).

Henüz herhangi bir üniversiteden kabul almadıysanız, bu üniversiteye başvuruda bulunabilmek için;

 • Lise diploması,
 • Lisede gördüğünüz derslerin not dökümü,
 • ÖSYM yerleştirme belgesi gerekmektedir.
 • Bu belgelerin mutlaka noter tarafından onaylanması ve Almanca tercüme ettirilmiş olması gereklidir.

Almanya Vizesi Öncesi Üniversite Eğitimi Almadıysanız Yapmanız Gerekenler

 • Üniversitelere başvuru sırasında ibraz ettiğiniz belgeleri konsolosluğa yapacağınız başvuru sırasında da ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu belgeler ise;
 • Lise mezuniyet diploması,
 • Ülkenizde yapılan üniversite sınavına girip başarı göstermiş olduğunuzu ve bu başarıya göre bir bölümü yerleştiğinizi gösterir belge,
 • Lise not dökümünüz,

Dikkat: Belgelerin yanınızda noter onaylı olması ve Almanca tercümelerinin de bulunması gerekmektedir.

Almanya Vizesi Başvurusu Öncesi Üniversitede Eğitim Görmeye Başladıysanız Yapmanız Gerekenler

Üniversiteye başvuru sırasında ibraz ettiğiniz belgeleri Konsolosluğu yapacağınız vize başvurusunda da ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu belgeler ise;

 • Üniversitenizin öğrenci işlerinden alacağınız güncel öğrenci belgesi,
 • Üniversite öğreniminiz sırasında aldığınız notları ve not ortalamanızı gösteren transkript,
 • Eğer daha önceden bir üniversite bitirdiyseniz buna ait diploma ve mezun olduğunuz lise diploması,
 • Lise not döküm belgesi olmaktadır.
 • İş tecrübeleri Hakkında Belgeler (Eğer daha önceden edindiğiniz iş tecrübesi veya staj varsa bunu gösterecek belgeler.)
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Geçiminizi ve Öğrenim Masraflarınızı Ne İle Karşılayacağınıza Dair Belgeler (Almanya’da göreceğiniz öğrenim masraflarını karşılayabileceğinizi ve orada ilk bir yıl çalışmadan geçim sağlayabileceğinizi gösteren belgeler başvuru sırasında ibraz edilmelidir. Size sponsor olacak kişi 1. Derece akrabanız olmak zorundadır. Bu kişiler anne veya babanız olmakla birlikte sponsor olan kişinin 4 aylık maaş bordrosu ve banka hesap dökümleri de konsolosluk tarafından istenmektedir.
 • Aynı zamanda bu kişi veya kişilerin size sponsor olduğuna dair bir dilekçe yazılıp, Almanca tercümesiyle ibraz edilmelidir. Böyle bir durumda Almanya’da bloke hesap hizmeti veren bir bankaya teminat ödemesi yapılmalıdır. ( deutsche bank veya iş bankası ) Bu bankaya yatırılacak miktar en az 8.640 Euro olmalıdır. Bu miktar Federal Öğrenimi Teşvik Yasası’nın yıllık burs miktarı olarak belirlenmiştir.)
 • Dil Yeterlilik Belgesi

Not: Belgelerin yanınızda noter onaylı olması ve Almanca tercümelerinin de bulunması gerekmektedir.

Almanya Eğitim Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya Eğitim vizesi kaç günde çıkar diyorsan bu süre ortalama 1 aydır. Kovid gibi istisnai durumlarda bu süreler uzayabilmektedir. Bu sebep ile başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 2 ay önce yapmanızda fayda vardır. Aksi halde sonuçlanma süresi açısından problem yaşayabilirsiniz. Hatta vizenizin okul başlangıcına yetişmeme ihtimali ve hak kaybına dahi sebep olabilmektedir. Çünkü vize başvuru evraklarının toplanması, çevirilerin yaptırılması ve randevu işlemleri ancak sonuçlanacaktır.

Almanya Eğitim Vizesi ile Neler Yapabilirim?

Almış olduğunuz Almanya eğitim vizesi ile öğrencilikten doğan oturum kartınız çıktıktan sonra, diğer Avrupa Ülkelerini seyahat edebilirsiniz. Kültürünü, tarihini ve diğer sebepler ile merak ettiğiniz şehirlere ait tüm yerleri görebilirsiniz. Ayrıca bazı eğitim vizeleri kısıtlı miktarda çalışma hakkı tanımaktadır. Bu sebeple kendi eğitim kapsamınızda uzman bir bilgi alarak çalışma imkanına ne ölçüde sahip olduğunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Almanya Eğitim Vizesi D tipi vize kapsamında değerlendirildiği için zorlu bir vizedir. Fakat kazandırdığı haklar bir Alman vatandaşından neredeyse farksızdır. Tüm sağlık ve ek sosyal hizmetlerden ikamet hakkına sahip bir kişi olarak faydalanabilirsiniz. Eğer konu hakkında merak ettiğiniz ek bir bilgi varsa İzmir merkezli Emprovize Vize Danışmanlık şirketi Türkiye’nin en iyi vize danışmanlık firması olmak için üst düzey bilgilendirme ile yanınızda olacaktır. Bize ulaşmanız yeterlidir.

Almanya Öğrenci Vizesi Başvurusunda Nelere Dikkat Etmeliyim?

 • Almanca dil bilgisi gösterir sınav ”Test DAF” olmaktadır. Alman üniversiteleri bu sınavdan alacağınız en az 3 puanlık bir sonucu yeterli kabul etmektedir. Bazı prestijli üniversiteler bu seviyeyi yeterli saymaz ve sizden daha yüksek not yada başka bir sınavdan alacağınız başarı belgesini isteyecektir. Almanca eğitiminizi alacağınız kurum konusunda üniversitelerin bir sınırlandırması bulunmamaktadır.
 • Yapılan başvurunuz onaylandığı takdirde, okuldan almanız gereken kabul belgesi (Zulassungsbescheid) veya şartlı kabul belgenizi konsolosluğa başvuru esnasında ibraz etmeniz gerekmektedir.
 • Üniversite Kabulünüz geldikten sonra eğitiminiz için vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu başvuruyu bir okula yerleştikten sonra en geç 1 sene içerisinde yapmanız gerekmektedir.
 • Motivasyon mektubu dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husustur. Alman yetkilileri motivasyon mektubunuza ayrıca önem vermektedir. Bu sebepten dolayı motivasyon mektubunuzda detaylı ve akıcı bir şekilde Almanya’da kendinize ne katacağınız, neden Almanya’da bir üniversitede eğitim almak istiyorsunuz ve okulunuz bitince Almanya’ya ne katacaksınız hedefleriniz nelerdir gibi önemli noktalara değinmeniz büyük önem taşımaktadır.
 • Diğer önemli husus bloke hesaptır. Almanya’da Deutsche Bank veya İş Bankası üzerinden Avrupa Birliği tarafından belirlenen yaşam standartlarında olmalıdır.
 • Almanya öğrenci vizenizi her yıl yenilemeniz gerektiğini hatırlatır uzman danışmanlarımız bu zorlu süreçte Emprovize ayrıcalığı ve desteği ile sizi hayalinize ulaştıracak.

Almanya Eğitim Vizesi Danışmanlık İzmir

 1. Vize için ön bilgilendirme yapmıyoruz: Misafirlerimizin seyahatleri için ihtiyacı olan bilgileri ve başvuru süreçleri hakkında ayrıntılı olarak sorularını ücretsiz şekilde cevaplıyoruz. Çünkü kafanızda soru işareti kalmaması bizim için önemlidir.
 2. Güncel başvuru için gerekli evraklar iletiyoruz: Misafirlerimizin için güncel olarak hazırlanmış Almanya Eğitim vizesi evrak listesi iletiyoruz. Özellikle sürekli güncellenen evraklar konusunda titiz davranmak gerekmektedir. Çünkü internet ortamında eksik ve güncel olmayan evrak listeleri olması sebebi ile bir çok kişi ret cevabı ile karşılaşmaktadır. Bunun yanı sıra hangi evrakı nereden nasıl alınması gerektiği konusunda ayrıntılı olarak açıklıyoruz.
 3. Evrakların denetimi: Toplanan evrakları tarafımızca teslim alarak vize işlemleri öncesi tüm denetimlerini yapıyoruz. Çünkü bir evrakın birden fazla türü olmasına rağmen Alman Konsolosluğu’nun talep ettiği format ile alınması gerekmekte ve eksiksiz olması gerekiyor. Bu sayede risksiz dosya hazırlamanıza yardımcı oluyoruz.
 4. Vize başvuru dosyası için gereken hazırlık: Misafirlerimizin kendi toplaması gereken özlük belgeleri ile bizlerin de hazırlaması gereken başvuru formları, rezervasyonlar ve zorunlu seyahat sağlık sigortası işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.
 5. Başvuru randevu alıyoruz: Evrak kontrolü ardından kişilerin randevularını alıyoruz. Fakat Almanya Konsolosluğu ve yetkili başvuru merkezlerine göre görev yetki bölgelerinin ayrımı bulunabilmektedir. İkamet ettikleri ile bağlı olan başvuru merkezi veya konsolosluklardan istenilen tarihe ve saate göre Almanya vizesi başvurusu randevusu alıyoruz.
 6. Vize görüşmesi hazırlığı için tam destek: Her vize türünde olmasa da özellikle D tipi vize işlemlerinde yüzyüze mülakatlar konsolosluklar tarafından talep ediliyor. Dolayısı ile bir çok misafirimiz konu hakkında tedirginliğe sahip. Merak etmeyin biz bu konuda tecrübeliyiz ve size sakince yardımcı olacağız. Bu sebeple misafirlerimizi girecekleri mülakatlar için ön hazırlık ve gerçekleştiriyoruz.
 7. Sonuç takip işlemleri için tam destek: Başvurunuzu yaptınız artık misafirlerimizin sonuçlanmasını takip etme zamanı geldi. Bu aşamada siz arkanıza yaslanıp sonucu heyecanla beklerken bizler sürekli başvuru takibi işlemi ile en kısa sürede sizleri bilgilendirmekteyiz. Pasaport ve vizenizi sizin adınıza teslim alabiliyoruz. Talepleriniz halinde gönderimini sağlıyoruz. Dünya’nın neresinde olursanız olun istediğiniz adrese gönderim sağlayabiliriz.

Biz Emprovize Vize Danışmanlık profesyonel çalışanları ile Almanya Vizesi başvurusu işlemlerinde misafirlerimizi memnun etmek en birinci görevimizdir. Tam yetkili seyahat acentelerimiz tüm başvuru merkezlerine kayıtlı olarak hizmet sunmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı TÜRSAB belgeli, güvenli, hızlı ve güler yüzle hizmetimizi denemekten memnun olacaksınız. İletişim bölümünden günün her saati acil işlemleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Zamanınızın kıymetinin farkındayız. Yeterli tecrübe, güncel ve doğru bilgi Emprovize Vize Danışmanlık İzmir firmasında.

almanya ticari vize nasil alinir gereken evraklar nelerdir

Almanya Ticari Vize Nasıl Alınır?

Almanya ticari vize almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan bu yazıda adım adım açıklanmaktadır. Aklımızdaki soru ”Almanya Ticari Vize Nasıl Alınır?” ise doğru yerdesiniz. ”Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?” sorusunun cevabı da buradadır. Çünkü Almanya Ticari Vize tam karşılığı olarak Almanya Schengen Vizesi olarak algılanmalıdır. Unutmayın Almanya Çalışma Vizesi, Almanya Ticari Vizeden farklıdır. Hadi Başlayalım.

İlk olarak yoğun göç alan Almanya için vize başvurusu yapmadan önce, Almanya’ya seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız Almanya vize başvurusu farklılaşmaktadır. Vize başvuru çeşidi, ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişmektedir.

Almanya Ticari Vize Nasıl Alınır? Adımları

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

 • Turistik seyahat için Almanya Ticari Vize yani Almanya Schengen Vizesi başvurusu yapılmalıdır.
 • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli başvuru yapmalısınız.
 • Almanya çalışma izni için D tipi Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Eğitim için ise Almanya Yüksek Öğrenim Vizesi veya Almanya Erasmus Vizesi başvurusu birbirinden farklıdır.

Yani önce yukarıdaki gibi seyahat amacımızı netleştireceğiz.

Almanya Ticari Vize Nasıl Alınır ve Evrak Listesi Nedir?

Almanya vizesi alabilmek için gerekli başvuru evraklarının toplanması gereklidir. Emprovize websitesinden Almanya ticari vize için gerekli evraklar listesine ulaşmalı veya uzmanlarımız ile iletişime geçerek güncel listeyi isteyebilirsiniz. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gereklidir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (Belgede eksik bilgi varsa.) zaman açısından kayba uğrayabilirsiniz. Tekrar belge toplama aşamasının başına dönebilirsiniz.

Almanya Ticari Randevu Almak

Belgeleri topladık. Şimdi yapacağımız şey nereden başvuracağımızı öğrenmek. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemleri için Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları bu kordinasyonu sizin için sağlayabileceğini unutmayın.

Almanya Schengen Vizesi Sonucunu Bekleme

Randevumuzu aldık. Doğru evrakları topladık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvuru yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidinize göre vize sonuçlanma süreci değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Sorumluluk sizde olması sebebi ile sürekli iletişimde kalarak bu süreç gerçekleştirilmelidir.

Almanya Ticari Vizesi Nasıl Alınır Uyarı

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu süreci özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda maddi, manevi, zaman olarak zarara uğramak kaçınılmaz olabilir. Bu süreçte Emprovize Uzmanları sizin iş yükünüzü tamamen kolaylaştırarak vize olumlu sonuçlanma oranınızı profesyonelce artıracaktır.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvuruların %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır. İ Data Vize Başvuru merkezi Almanya vizesi için dosya kabul edebilen tek yetkili kurumdur ve Emprovize’yi tanımaktadır. İçeri girme yetkisi olan onaylı seyahat acentesiyiz.

Almanya Ticari Vize Kapsamı

Almanya Ticari Vizesi yani Almanya Schengen Vizesi ile 26 Avrupa Birliği (E,U) ülkesine turistik ve ticari seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Schengen Vizesi Unutulmaması Gerekenler

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey yoktur. Lütfen size bu şekilde yaklaşanlara itibar etmeyiniz. Son karar vize talebinde bulunduğunuz konsolosluk tarafından verilir.

Almanya Ticari Vize başvuru için doğru merkez Emprovize Vize Danışmanlık hizmetleri. Türsab Belgeli resmi bir seyahat acentesizi ve kurumsal hizmet sunuyoruz. İzmir Vize Danışmanlık işlemlerini en iyi biz yaparız. Amacımız Türkiye’nin en iyi vize danışmanlık firması olmak. Hızlı vize Güvenli  başvurunun adresi Emprovize Vize Danışmanlık ofisimize bekleriz. Uzman bir destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

almanya sofor vizesi basvurusu icin izmir vize danismanlik islemleri

Almanya Şoför Vizesi

Almanya Şoför Vizesi, Almanya yolcu taşımacılığı veya yük taşımacılığı yapacak kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Almış olduğunuz Almanya Şoför Vizesi ile toplam 6 aylık sürede 90 gün konaklama yapmanızı sağlayan bir vizedir. Schengen Vizesi kapsamında başvuru yapacak Almanya şoför vizesi alabilirsiniz.

Almanya Şoför Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

almanya sofor vizesi kimler alabilir sartlari nelerdir

Gerekli şartları yerine getiren ve bahsi geçen kriterlere uygun olan herkes Almanya Şoför vizesine başvuru yapabilir. Yurt dışında şoför olarak tır ile yük taşımak isterseniz bu vizeye başvuru yapmanız gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve doğru bir başvuru süreci izlemek gerekmektedir.

Almanya Şoför Vize İçin Gerekli Evraklar

almanya sofor vizesi basvurusu gerekli evraklar listesi

 • Pasaport,

Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olması gereklidir.

 • Biometrik Fotoğraf,

Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35×45 mm ebatlarında ve tüm yüzün net göründüğü 2 adet fotoğraf gereklidir.

 • Dilekçe,

Şirketin antetli kağıdına Almanya Konsolosluğuna hitaben Türkçe talep dilekçesi.

 • Şirket Evrakları,

İş yerinizden temin edeceğiniz güncel; vergi levhası, imza sirküleri, son 6 ay içerisinde alınmış oda kayıt ve faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi ( tüm bu evraklar son 6 ay içinde alınmış ve güncel olmalıdır.

 • Kimlik Fotokopisi,
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi,

Şirketinizden temin edeceğiniz işe giriş bildirgenizin fotokopisi sunulmalıdır. SGK Bildirgesi okunaklı, barkodlu, ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Barkodu olmayan evraklar başvuru sırasında kabul edilmeyecektir.

 • Beyanname,

Müracaat tarihi öncesine kadar Schengen ülkelerine yapılmış seferler hakkında şahsen imzalanmış beyanname.

 • Seyehat Sağlık Sigortası,

Tüm Schengen ülkelerinde geçerli seyahat sağlık sigortası ve buna ek beyanname.

 • Sürücü ehliyeti.
 • Nüfus Kayıt Örneği,

İkamet adresinin de belirtildiği nüfus kayıt örneği.

 • Çalışma ilişkisinin teyidi o araç plakası,
 • T.C. kimlik numarası, varsa emekli tahsis numarası,
 • Planlanan giriş ve çıkış tarihleri,
 • Almanya’daki sözleşme partnerlerine ait bilgi,
 • Planlanan sefer ve daha önceki seferlerin nakliye ve teslimat işlerine ait belgeler CMR/CARNET TIR.
 • SGK’dan sigorta belgesi,
 • Şirket Evrakları gerekmektedir.

İş yerinizden temin edeceğiniz güncel; vergi levhası, imza sirküleri, son 6 ay içerisinde alınmış oda kayıt ve faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi ( tüm bu evraklar son 6 ay içinde alınmış ve güncel olmalıdır.

 • C2 nakliye izni belgesi.
 • Araç ruhsatları ve belgeler.
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi.

Tüm seyahat süresini, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsamalı, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunmalıdır. Firmamızca temin edilebilir.

Almanya Şoför Vizesi Almak

almanya sofor vizesi almak icin yapilmasi gereken islemler

Almış olduğunuz Almanya şoför vizesi kapsamında ki tır şoförü belgesi ile Avrupa ve diğer Schengen üye devletlerine seyahat ede bilirisiniz. Almanya tır şoförü vizesi size 6 aylık süreçte maksimum 90 gün konaklama hakkı vermektedir. Özellikle kara yolu ile bir çok ülkeyi geçmek zorunda kalınması sebebi ile transit vize işlemleri konusunda dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Transit vizeler konusunda ek bir bilgiye ihtiyaç duyarsanız Emprovize Vize Danışmanlık hizmetleri ekibi ile iletişim kurabilirsiniz. Almanya İdata başvuru merkezi tarafından giriş yetkisi olan tüm belgelere sahip seyahat acentemiz sizlere bu hizmeti vermekten memnuniyet duymaktadır.

Almanya Tır Şoförü Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmeliyim?

 • Almanya Konsolosluğu tarafından zorunlu kılınan gerekli belgeleri doğru ve eksiksiz olarak temin etmeniz gerekmektedir.
 • 2014 Eylül ayında yürürlüğe giren parmak izi verme konusunda ki zorunluluğu hatırlatmak isteriz AB, Schengen üye devletlere son giriş, çıkışınız baz alınarak parmak izi almaktadır. Eğer ilk defa Schengen vizesi alıyorsanız vize başvuru merkezinde parmak izi vermeniz gerekmektedir.

Almanya Şoför Vizesi Danışmanlık

Almanya şoför vizesi danışmanlık işlemleri hakkında bilgi vermekte fayda vardır. Almanya sınırlarından şoför olarak geçmek istiyorsanız vize almanız gerekmektedir. Fakat bu vize iki çeşit vizeye ve sizin yapmak istediğiniz seyahat planına bağlıdır. Bu sebeple tecrübeli bir danışman tarafından yönlendirilmeniz çok önemlidir. Aksi takdirde Almanya havaalanından geçiş yapamaz ve geldiğiniz uçak ile geri gönderilirsiniz.

Vize danışmanlık seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus danışmanlık hizmeti veren firmanın resmi belgeli tam yetkiye sahip olmasıdır. Seyahat Acenteleri Yönetmeliğine göre TÜRSAB’a bağlı A grubu seyahat acenteleri vize danışmanlık hizmetleri vermede yetkilidir. Emprovize Vize Danışmanlık markası A grubu seyahat acentesidir ve tüm belgeleri tamdır.

Almanya Tır Şoför Vize Danışmanlık İşlemi

 1. Vize ön bilgilendirmesi: Misafirlerimizin seyahatleri için ihtiyacı olan bilgileri ve başvuru süreçleri hakkında ayrıntılı olarak sorularını ücretsiz şekilde cevaplıyoruz.
 2. Güncel vize gerekli evraklar iletilmesi: Misafirlerimizin için güncel olarak hazırlanmış güncel Almanya şoför vizesi evrak listesi iletiyoruz. Hangi evrakı nereden nasıl alınması gerektiği konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgilendiriyoruz.
 3. Evrakların kontrolünü: Toplanan evrakları teslim alarak başvuru öncesi kontrollerimizi titizlik ile gerçekleştiriyoruz. Riskleri azaltıp, eksiksiz bir dosya hazırlanmasında yardımcı oluyoruz.
 4. Vize başvuru dosyası için gereken hazırlık: Misafirlerimizin kendi toplaması gereken özlük belgeleri ile bizlerin de hazırlaması gereken başvuru formları, rezervasyonlar ve zorunlu seyahat sağlık sigortası işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.
 5. Randevu alınması: Evrak kontrolü ardından kişilerin görev yetki bölgelerinin ayrımına göre ikamet ettikleri ile bağlı olan başvuru merkezi veya konsolosluklardan istenilen tarihe ve saate göre Almanya vize başvurusu randevusu alıyoruz.
 6. Vize mülakatına hazırlık: Her vize türünde olmasa da özellikle D tipi vize işlemlerinde mülakatlar konsolosluklar tarafından talep edilmektedir. Bu süreç içerisinde misafirlerimizi yapacakları mülakatlar için hazırlık ve bilgilendirmesi yapılmaktadır.
 7. Sonuç takip hizmeti: Başvuruları tamamlanan misafirlerimizin sonuçlanmasını takip ediyor. Pasaportlarını teslim alabiliyor misafirlerimizin talepleri halinde gönderimini sağlıyoruz. Tekrar tekrar gelmek zorunda kalmadan istediğiniz adrese iletiyoruz.

Biz Emprovize Vize Danışmanlık uzman ekibi olarak Almanya Vizesi başvurusu sürecinde misafirlerimizi mutlu etmekten memnuniyet duymaktayız. Tamamen hukuksal çerçevede kurumsal güven ve güler yüzle hizmetimizi sunmaktayız. 7/24 hızlı iletişim formu ve iletişim sayfasında bulunan numaralardan bilgi alabilirsiniz.

almanya is arama vizesi basvurusu icin guncel bilgi

Almanya İş Arama Vizesi

Almanya iş arama vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız tarafından tercih edilen özel bir vizedir. Ulusal vize sınıfına giren D tipi vize kategorisindedir. Çünkü 6 ay boyunca geçici ikamet hakkı tanıyarak Almanya topraklarında bulunmanıza izin verir. İş bulma vizesi olarak da bilinen bu vize Almanya’da yaşamak isteyen kişileri nitelikli işçi göçü kanunları ile uzun süreli kalış imkanı tanır.

Almanya iş arama vizesinin en büyük avantajı uzun süre boyunca Almanya’da ikamet etme hakkı vermesi sebebi ile ticari işletmeler ile doğrudan görüşme fırsatı sunmasıdır. Fakat Almanya iş arama vizesi şartları yerine getirilmesi gerekmektedir.

Almanya İş Arama Vizesi Nedir?

almanua is arama vizesi nedir ve nasil alinir

Almanya iş arama vizesi çok fazla ülkede olmayan farklı ve önemli bir vize türüdür. Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından uygulanan bu vize türünde amaç; nitelikli yabancı göçmenlerin 6 ay süre ile Almanya’ya gelmelerini sağlamaktır. Bu 6 aylık süre içinde kişi Almanya’da alanında uygun bir iş bulursa vizesini normal çalışma vizesine dönüştürerek Almanya’da uzun süreli yerleşim sağlayabilir.

Almanya iş arama vizesi 6 ay süre zarfında  Almanya’ya uyum sağlayabilecek ve  iş bulabileceğini düşünen 4 yıllı üniversite mezunu(lisans) sahibi tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı başvurabilir.

Almanya iş bulma vizesi, Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara, İstanbul ve İzmir Almanya Konsolosluğu tarafından verilir. İlk vize verilme süresi 6 aydır bu süre içinde Almanya’da iş bulan kişi Almanya’da  her şehirde bulunan Almanya Yabancılar Dairesine başvuru yaparak iş bulduğunu ispatlar ve belgelerini sunarak oturum ve çalışma hakkına sahip olur.

Almanya İş Arama Vizesi Şartları

almanya is arama vizesi sartlari nelerdir

 • Almanya iş arama vizesi başvurusu yapmak için en az 4 yıllık üniversite (lisans bölümü) mezunu olmak gerekir.
 • Kişinin mesleğine ve kariyere dair  belgeler (eğitim diplomaları, sertifikaları, yeterlilik belgeleri, ustalık belgeleri vb)  gerekir.
 • Türkiye çalışmış olduğu işyerlerinden referanslar alınmalıdır.
 • Özgeçmiş yani CV sunulmak zorundadır.
 • Tüm evrakların Almanya iş arama vizesi mülakatında Almanya Konsolosluk Vize Görevlilerine teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Almanya iş bulma vizesi için belgelerden birisi Almanya’da yaşamak ve iş aramak için tarafınızca hazırlanacak bir  niyet yazısıdır. Bu yazının hazırlanmasında Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları sizlere yardımcı olacaktır.
 • Almanya Konsoloslukları başvuru sahibine uygun görürse, 6 ay süre ile Almanya iş arama vizesi verir. Verilen bu 6 aylık iş bulma süreci içerisinde size uygun bir kurum ile anlaşmanız halinde ilgili Alman eyaletindeki Yabancılar ve göç iadesi aracılığı ile çalışma vizesine çevrilerek çalışmaya başalayabilirler.
 • Mülakata çok ciddi bir şekilde hazırlanmak gerekmektedir. Çünkü vize başvurusu sırasıda dosya teslim işlemleri gerçekleştirileceği zaman Konsolosluk birimleri tarafından görüşme yapılmak da ve bu görüşmeye göre vizeniz olumlu yada olumsuz olarak değerlendirilmektedir.
 • Yazılan niyet mektubu çok önemli bir belgedir. Neden Almanya’da bulunacağınız? Almanya’ya ne şekilde katkı yapacağınız? 6 ay içerisinde iş bulamazsanız ülke topraklarını terk edeceğiniz beyanı gibi ayrıntılar içermelidir. Konsolosluğun istediği formatta hazırlanmalıdır.

Almanya İş Arama Vizesine için Gereken Evraklar

 • Almanya iş arama vizesi başvuru formu.
 • Süresi geçerli bir pasaporta sahip olmak gerekir.
 • 2 adet 35×45 milimetre boyutunda yeni biometrik fotoğraf.
 • Bir adet özgeçmiş (CV Almanca veya İngilizce olmalıdır.).
 • 4 yıllık Üniversite Diplomanızın Almanya’da tanınırlığını ispatlayan Anabin H+ değerlendirme belgesi.
 • Varsa farklı alanlarda yapmış olduğunuz eğitimlerin ve kursların sertifika ve diplomaları.
 • Almanya iş bulma vizesi için en önemli evraklardan birisi niyet yazısıdır. Bu konuda Emprovize Vize Danışmanlık size yardımcı olmaktadır.
 • Almanya’da 6 aylık iş arama esnasında masraflarınızı karşılayacak kadar maddi birikiminiz olması gerekir.  Maddi durumun banka hesapları ve diğer mali belgeler  ile ispatlanması gerekir.
 • Almanya iş arama vizesi için kalacağınız süre boyunca geçerli bir seyahat sağlık sigortası gerekmektedir. Bu konuda da Emprovize Vize Danışmanlık sizlere destek olacaktır.
 • Bugüne kadarki mesleki faaliyetleri kanıtlayan belgeler (örneğin; çalışma belgesi, karne/diploma, barkodlu SGK hizmet dökümü).
 • Almanca ve/veya İngilizce dil bilgisini gösteren dil sertifkaları. (Almanya İş Bulma Vizesine Başvuru yapacak adayların en az A1 seviyesinde Almanca bilmeleri gerekir.  Almanca kursu için İstanbul, Ankara ve İzmir’de Goethe Enstitüleri Almanca dil kurslarına gidebilirler.)

Almanya İş Arama Vizesi Kaç Günde Çıkar?

almanya is arama vizesi kac gunde cikar

Almanya iş bulma vizesi başvurusu gerçekleştirildiği tarihten itibaren ortalama 3 ay içerisinde sonuçlandırılır. Özel bir vize türü olması sebebi ile kişinin tüm dosyasını ayrıntılı olarak yetkililerce incelenmektedir. Bu sebeple nadiren de olsa ek bilgi ve belge istenebilmektedir. Konsolosluk yetkililerinin bu süre içerisinde kişi ile yeni görüşme ve belge talep etme hakkı vardır. Kovid gibi yasal süreci uzatan istisnai durumlarda başvurular normalden erken veya geç sonuçlandırıldığı görülmektedir.

Almanya İş Arama İzni Almak İçin Yapılması Gerekenler

almanya is arama vizesi almak icin gerekenler

Almanya iş arama izni için denklik işlemleri uygulanmalıdır. Örneğin D tipi vize kategorisine giren Almanya çalışma vizesi için de benzer bir süreç uygulanmaktadır. Zaten Almanya iş arama vizesi ile Almanya’ya giden kişiler çalışma izni sahibi olmak istemektedir.

Denklik işlemleri için diplomanızın lisans düzeyinde geçerliliği olması gerekmektedir. Bu denklik işlemi için aldığınız eğitimi ANABIN veri tabanından ulaşabilir ve kontrol edebilirsiniz. Anabin veri tabanında yaptığınız kontrol sırasında 3 adet farklı sonuca ulaşacaksınız. Bunlar; Tam denklik(H+), Yarı denklik veya denk değil şeklindedir.

Tam denkliğe sahip kişilerin diplomaları Türkiye’de olduğu gibi doğrudan Almanya’da geçerliliği vardır. Bu sayede kişi kendi mesleğini hiçbir prosedüre gerektirmeden yapabilir. Yarı denklikte ise kişi tam denklik sahip olması için ülke içi denkleştirme kurumlarının belirlediği kurslardan ek ders alarak denkliğini tamamlar. Denksiz olan durumlarda kişi diplomasını kullanamamaktadır. Bu sebeple Almanya iş bulma vizesi alamaz.

Ayrıca iş arama vizesi için ön hazırlık yapılması Almanya Konsolosluğu tarafından sıklıkla beklenen bir durumdur. Bu sebeple daha Türkiye’de iken kişilerin Almanya’daki kurumlar ile görüşerek bu görüşmeleri kanıt olarak sunması başarı şansını arttıracaktır.

İş arama vizesi aslında dil şartı olmayan bir vizedir. Fakat Konsolosluk görüşmelerinde alınan en büyük retlerden bir tanesi Almanca bilginiz var mı? Olmaktadır. Çünkü Konsolosluk yetkilileri Almanca bilmeden Almanya’da nasıl iş bulacaksınız? Sorusu ile mülakatı olumsuz sonuçlandırmaktadır. Bu sebeple dil bilgisi sahibi olmanız Almanya iş bulma vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanmasına ciddi katkı sağlar.

Almanya iş arama vizesi almak için bankada göstermeniz gereken zorunlu miktarlar bulunmaktadır. Burada amaç Almanya’da bulunacağınız zaman zarfı içerisinde kendi yaşamınızı sürdürebileceğiniz ve kimseye muhtaç kalmayacağınız konusunda garanti vermeniz beklenir. Aylık olarak yanınızda götürmeniz gereken miktar aylık 947 Euro banka hesabınızda bulunmalıdır. Ayrıca bu miktar 6 aylık olarak toplu ve blokeli bir hesapta bulunmalıdır. Bu sayede konsolosluğa paranın 6 ay boyunca sizde kalacağı garanti edilmiş olur.

Almanya İş Arama Vizesi Ücreti Ne Kadar?

almanya is arama vizesi ucreti fiyati ne kadar

Konsolosluk Vize Harç Ücreti75 Euro
Ulusal Vize Başvuru Merkezi Ücreti45 Euro
Emprovize Vize Danışmanlık Hizmeti180 Euro
Toplam300 Euro

Fiyatlara KDV dahildir.

Gerekli olması halinde yapılacak Almanca/İngilizce tercüme işlemleri ek ücrete tabidir.

Fiyatlara Kargo ücreti dahildir.

İşlem gören dosyaların ücret iadesi yapılmamaktadır.

Almanya İş Arama Vizesi Danışmanlık

Almanya iş arama vizesi danışmanlık işlemleri hakkında bilgi vermek gerekli görüşmüştür. Almanya’da iş arayan nitelikli bir göçmen olarak bulunmak istiyorsanız vize almanız gerekmektedir. Fakat bu vizeye başvuruda bulunuyorsanız tecrübeli bir danışman tarafından yönlendirilmeniz hayati bir konudur. Çünkü uzun süreli ikamet izinleri zorlu ve yaşamınızı değiştirecek Almanya d tipi vize kategorisindedir.

Vize danışmanlık seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus danışmanlık hizmeti veren firmanın resmi ve tam yetkili olmasıdır. Seyahat Acenteleri Yönetmeliğine göre TÜRSAB’a bağlı A grubu seyahat acenteleri vize danışmanlık hizmetleri vermede yetkilidir. Emprovize Vize Danışmanlık markası A grub seyahat acentasıdır ve tüm belgeleri tamdır.

Almanya Vize Danışmanlık İşlemi 7 Adım

 • Ücretsiz vize bilgilendirmesi

Misafirlerimizin seyahatleri için ihtiyacı olan bilgiler ve başvuru süreçleri hakkında ayrıntılı olarak ücretsiz şekilde sorularınızı cevaplıyoruz.

 • Güncel evrak listesi temini

Misafirlerimizin için güncel olarak hazırlanmış Almanya iş arama vizesi evrak listesi iletiyoruz. Hangi evrağı nereden nasıl tedarik edilmesi gerektiği konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgilendiriyoruz.

 • Evrakların kontrolünü sağlıyoruz

Toplanan evrakları teslim alıyoruz ve başvuru öncesi kontrollerimizi titizlik ile gerçekleştiriyoruz. Risklerleri azaltıyor ve eksiksiz bir dosya hazırlanmasında yardımcı oluyoruz.

 • Vize başvuru dosyası için gereken hazırlık

Misafirlerimizin kendi toplaması gereken özlük belgeleri ile bizlerin de hazırlaması gereken başvuru formları, rezervasyonlar ve zorunlu seyahat sağlık sigortası poliçesi işlemlerimizi tamamlıyoruz.

 • Randevuların alınması

Evrak kontrolü ardından kişilerin görev yetki bölgelerinin ayrımına göre ikamet ettikleri ile bağlı olan başvuru merkezi veya konsolosluklardan istenilen tarihe ve saate göre Almanya vizesi başvurusu randevusu alıyoruz.

 • Vize mülakatına hazırlık

İş Bulma vizesi özellikle D tipi vize işlemlerinin  mülakatı önemli bir başvuru aşamasıdır. Konsolosluklar tarafından talep edilmektedir. Bu süreç içerisinde misafirlerimizi yapacakları mülakatlar için hazırlık ve bilgilendirmesi yapılmaktadır.

 • Sonuç takip işlemleri

Başvuruları tamamlanan misafirlerimizin sonuçlanmasını takip ediyor. Pasaportlarını teslim alıyor ve kişilere talepleri halinde gönderimini sağlıyoruz. Tekrar tekrar gelmek zorunda kalmadan istediğiniz adrese iletiyoruz.

Biz Emprovize Vize Danışmanlık ekibi olarak Almanya Vizesi işlemlerinde misafirlerimizi mutlu etmekten memnuniyet duyuyoruz. Tamamen hukuksal çerçevede kurumsal güven ve güler yüzler bizlere ulaşabilirsiniz. 7/24 hızlı iletişim formu ve iletişim de yer alan numaralardan bilgi alabilirsiniz.

 

almanya is arama vizesi nedir kimler alabilir

Almanya İş Arama Vizesi Nedir?

Almanya iş arama vizesi nedir? için doğru adrestesiniz. Sizlere iş arama vizesi hakkında ayrıntılı bir makale hazırladık. Sayfamızın altından iş arama vizesi hakkında daha ayrıntılı bilgi bulacaksınız. Tüm Almanya vizesi başvuru işlemleri hakkında tek tek bilgi veriyoruz. Vize başvurusu için bilinmesi gerekenler Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından hazırlanmıştır. Hadi Başlayalım.

Almanya, Avrupa’nın ve Dünya’nın kuşkusuz en kalifiye ülkelerindendir. Yoğun Türk nüfusu ve Türkiye ile siyasi yakınlığı nedeni ile de Türklerin yoğun bir şekilde ilgisini çekmektedir. Bu ilginin bir diğer nedeni ise, Almanya’nın sunmuş olduğu yüksek yaşam standartları ve iş olanağıdır. İş kurmak, çalışmak veya eğitim almak için Türk vatandaşları tarafından en çok tercih edilen ülkelerdendir. Yüksek standartlar ile çalışmak veya iş kurmak isteyenler için Almanya kapılarını açıyor. Peki iş göçü yasası nedir?

Almanya İş Arama Vizesi Nedir ve İş Göçü Yasası Etkisi

Almanya iş arama vizesi nedir diyorsanız iş göçü yasasını bilmenizde fayda vardır. Çünkü yolun başındaysanız sahip olmanız gereken hakları bilmeniz gerekmektedir. Mart 2020 tarihinde yürürlüğü giren Almanya göç yasası, nitelikli iş göçünü arttırmak ve kalifiye eleman alımını arttırmak istemektedir. Köln Ticaret ve Sanayi Odasının bilgilendirme toplantısında, iş göçü yasası ile AB üyesi olmayan diğer ülkelerden de kalifiye eleman alımına başlayacağını ve 31 Aralık 2021 tarihine kadar bu sürecin devam edeceğini bildirmiştir. Göç yasası ile Almanya’ da çalışmak isteyen Türk vatandaşları için 1 Mart 2020 ‘de başlayan başvurular yoğun rağbet görmüştür.

Peki Almanya iş göçü yasası ile Almanya’da çalışmak için nasıl başvuru yapabilirim diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Almanya kalifiye iş göçünü arttırırken bir taraftan da belirli kural ve şartlar koyarak bazı nitelikler aramıştır. Eğer gerekli nitelikleri taşıyorsanız ve Almanya’ da kariyerinize devam etmek istiyorsanız Emprovize Vize Danışmanlık ekibinden profesyonel destek alabilirsiniz.

Almanya İş Arama Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya İş göçü yasası ile Almanya’da kariyerinize devam etmek istiyorsunuz ve nasıl iş bulacağınızı bilmiyorsanız eğer, Alman yetkililer tarafından Almanya iş arama vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Almanya iş arama vizesi ile 6 ay vize alabilirsiniz ve bu süreçte iş bulmanız ve anlaşma yapmanız önemlidir. Peki nasıl başvuru yapacaksınız? Almanya iş arama vizesine başvuru yapabilmeniz için takdir edersiniz ki bazı nitelikleri taşıyor olmanız gereklidir. Kalifiye ve nitelikli bir eleman olduğunuzdan emin olmalısınız. Ayrıca mesleki geçmişiniz ve mevcut bir işte çalışıyorsanız göreviniz bu yasadan faydalanmaya yeterli mi ya da denk mi bundan emin olmalısınız.

Tüm şartları taşıyorsanız ve başvurunuz olumlu sonuçlandıysa eğer, Almanya’da iş bulmanız halinde bir an önce Almanya çalışma vizesi başvurusu yapmanız ve gerekli kuralları yerine getirmeniz gereklidir. Aksi halde size tanınan hakkınızı kaybetmiş olacaksınız. Kariyer basamaklarını tek tek tırmanarak yüksek yaşam standartlarında yaşamınıza devam edebilmeniz için Almanya iş arama vize başvurusu için mutlaka profesyonel destek almanız başvurunuzun olumlu olmasında büyük rol oynayacaktır.

EMPROVİZE uzman danışmanları sizin için bu süreci profesyonel bir şekilde yönetecek ve sizi hayallerine kavuşturmak için var gücü ile çalışacaktır.

Almanya Vizesi hakkında hızlı ve güvenli başvuru için  Emprovize Vize Danışmanlık uzman ekibi ile iletişime geçin.

almanya vize basvuru formu nasil doldurulur schengen vize islemleri izmir

Almanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Almanya vizesi; çok fazla talep gören bir vizedir. Dolayısı ile ”Almanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?” sorusu misafirlerimiz tarafından bizlere yöneltilen soruların başında gelmektedir. Bu yazıda sizlere Almanya Vize Başvuru Formu hakkında bilgi verilmek istiyoruz.

Turistik ziyaret, ticari, fuar amaçlı kısa süreli vizeler dışında da ulusal D tipi uzun süreli vize olan aile birleşim vizesi ve çalışma vizesi, vize türlerinde de talep görmektedir. Gelişmiş sanayisi ve kültürel açıdan da önemli noktada bulunması nedeni ile Almanya Avrupa Birliğinin en güçlü ülkelerindendir. Alacağınız kısa süreli vizeler Schengen vizesi kapsamında olup uzun süreli ulusal vizeler ise D tipi ülke vizesidir. Almanya’da yoğun bir Türk nüfusunun olması sebebi ile Türkiye’den yoğun göç almaktadır. Bu nedenle vize başvurularınızı titizlikle incelenmekte olup kurallara uygun eksiksiz ve doğru olmalıdır. Doğru başvuru içinse dikkat edilmesi gereken önemli kurallar mevcuttur.

Almanya Vize Başvurusu İçin Önemli Kurallar

Dünya’nın 4. en büyük ekonomisine sahip olan sanayi devi Almanya, bünyesinde bulunan kişilere birçok iş olanağı tanımaktadır. Sanayiye önem vermesi nedeni ile nitelikli iş göçünü ülkeye kazandırmaya büyük önem vermektedir. İş göçü dışında ticari faaliyetlerini, iş ortaklıklarını AB dışındaki  ülkelerle de sıkı bir şekilde yürütmektedir. Kısa süreli vize türü olan ticari vize başvurularına da yoğun talep vardır. Bu kısa süreli Schengen vizesi başvurularında iş evraklarınız, mali dökümleri dışında sabit olarak herkesin beyan etmesi gereken evraklar vardır. Pasaport, fotoğraf ve vize müracaat formu gibi. Vize müracaat formu, vize başvurunuzu yaptıktan sonra size daha kolay ulaşarak sorular sorulması veya ek evrak talep edilmesi için büyük önem arz etmektedir. Hatalara neden olmadan sorunsuz bir şekilde Almanya vize başvurunuzu tamamlamak ve maddi, manevi kayıplar yaşamamanız için EMPROVİZE uzman danışmanlarından profesyonel destek alabilirsiniz.

Almanya Vize Başvuru Formu Dikkat Edilmesi Gerekenler

Almanya vize başvuru formu nasıl doldurulur soru merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Çünkü başvuru formu doldururken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle seyahat amacınız ve çalışma durumunuz önemlidir. Bunları belirledikten sonra seyahat amacınıza göre ve vize türüne göre müracaat formu temin ederek soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gereklidir. Vize müracaat formu bahsi geçtiği üzere vize türüne göre de farklılık göstermektedir. Doğru vize başvurusu için konsolosluk yetkilileri de profesyonel destek almanızı tavsiye etmektedir. EMPROVİZE ailesi olarak tüm vize başvurularında sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına her geçen gün kendimizi yeniliyor ve hizmet yelpazemizi genişletiyoruz. Alanında uzman danışmanlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Yüz yüze görüşme yapabilir veya iletişim kanallarımız aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Almanya Vizesi için hızlı ve güvenli başvurunun adresi EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz.

almanya transit vize basvurusu

Almanya Transit Vize

Almanya transit vize başvurusu Türk vatandaşlarının üçüncü bir ülkeye seyahat etmek için Alman topraklarından geçmesi gerekiyorsa alması gereken izindir. Bir çok ülkeye transit vize uygulaması olan Almanya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için de zorunlu vizedir. Transit vize için zorunlu koşullar ve bazı kriterler mevcuttur. Bunları aşağıda net bir şekilde açıkladık.

Almanya’da 2 farklı çeşit transit vize türü vardır. Bunlardan ilki Havaalanı Transit Vizesi (A tipi Vize), ikincisi ise normal Transit Vize (C tipi Vize) dir. İki farklı durum için farklı prosedürler geçerlidir. Hangisine uygunsanız ilgili süreci takip etmeniz zorunludur. Emprovize Vize Danışmanlık tüm Almanya Transit vize sürecinde yanınızda olacaktır. Transit vize isteyen Almanya’ya kolaylıkla seyahat etmeniz için destek olacağız.

Havaalanı Almanya Transit Vize (A Tipi Vize)

almanya havaalani transit vizesi icin a tipi vize

Türkiye´den hareketle Schengen ülkesi olmayan üçüncü bir ülkeye giderken Almanya´da bir havalimanında uluslararası transit bölümünü terk etmeden ve pasaport kontrolünden geçmeden aktarma yapmak sadece Frankfurt/Main ve Münih Havalimanlarında ve belli zamanlarda Hamburg, Düsseldorf, Köln-Bonn ve Berlin-Tegel Havalimanlarında mümkündür.

Bu şekilde seyahat edecek aşağıda sıralanan ülke vatandaşlarının havaalanı transit vizesi almaları
gerekmektedir: Etyopya, Afganistan, Bangladeş, Eritrea, Gana, Hindistan, İran, Irak, Ürdün
(istisnalarla), Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Lübnan, Mali, Myanmar, Nijerya, Pakistan,
Somali, Sri Lanka, Sudan, Güney Sudan, Suriye, Türkiye (hizmet pasaportu veya resmi görevle
gideceklere verilen pasaportlar hariç).

Almanya Transit Vize İstiyor mu? İstisnaları Nelerdir?

almanya transit vize istiyor mu istisnalar nelerdir

Almanya transit vize istiyor. Yalnızca aşağıdaki durumlarda vizeye ihtiyacınız yoktur harici durumlar istisnaya sahip değildir bu sebeple vize alınması zorunludur.

İstisnalar:

 • Diplomat Pasaportunuz varsa veya,
 • Geçerli bir vizeniz varsa veya herhangi bir Schengen ülkesi veya Bulgaristan, İrlanda, Hırvatistan, Romanya veya Kıbrıs için ikamet izniniz varsa veya,
 • Hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Kanada, Japonya veya Amerika Birleşik Devletleri için geçerli vizeniz veya ikamet izniniz varsa veya,
 • Hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Andorra veya San Marino için
  geçerli ikamet izniniz varsa (sadece vize yeterli değildir!) veya,
 • AB/AET/İsviçre vatandaşının aile ferdiyseniz ve onunla birlikte seyahat ediyorsanız.

Almanya Transit vize için Gereken Evraklar

Aşağıda sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir.

 • Eksiksiz ve şahsen imzalanmış vize başvuru formu,
 • Pasaport,
 • Son üç yıl içindeki vizelerinize (Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) ait birer adet fotokopi 1 adet vesikalık resim),
 • Vize harcı ödendi makbuzu,
 • Uçuş bileti veya rezervasyonu (yolculuğunuz hakkında ayrıntılı bilgi edinmeniz gerekir, örneğin havalimanında terminal değişikliği ve dolayısıyla ülkeye giriş işlemi yaptırmanız gerekip gerekmediğini tam olarak öğrenin),
 • Gideceğiniz ülkeye ait vize/ikamet izni ve bu iznin olduğu pasaport sayfasının fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş yapma hakkınızın olduğunu gösteren diğer bir belge,
 • İkamet etmekte olduğunuz ülkede kurulu bir düzeninizin olduğuna dair belgeler (banka hesap dökümü, maaş bordrosu)dir.

Almanya Transit Vize (C Tipi Vize)

Terminal değişikliği nedeniyle uluslararası transit alanını terk edip pasaport kontrolünden geçmeniz gerekiyorsa Schengen vizesi almanız gerekir. Bu sebep ile başvuru süreci tamamen Alamanya Schengen vizesi prosedürleri uygulanmaktadır. Almanya Schengen vizesi başvurusu prosedürleri için lütfen linke tıklayarak gereken bilgileri edininiz.

Almanya Transit Vize Federal Ofis Açıklaması

Almanya transit vize ile ilgili Almanya Federal Göç Ofisi yaptığı açıklama aşağıdadır.

”Yetkili mercilerin izin vermiş olması halinde, yabancı devletler, yabancıları hükümranlık alanlarından yola çıkmak üzere Federal Almanya üzerinden transit olarak başka bir devlete geri gönderebilirler veya başka bir devletten yola çıkarak Federal Almanya üzerinden transit olarak tekrar hükümranlık alanlarına geri alabilirler (transit gönderme). Transit gönderme işlemi devletlerarası anlaşmalara ve Avrupa Birliği hukuksal düzenlemelerine göre ifa edilir. 2003/110/EG sayılı Direktifin 4’üncü maddesinin 5’inci fıkrasında belirlenen merkez mercii Federal Polis Kanunu’nun 58’inci maddesinin 1’inci fıkrasınca çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname’de öngörülen Federal Emniyet Dairesidir. Transit gönderilen yabancı, transit gönderilmesiyle ilgili önlemlere katlanmak zorundadır.”

Almanya Transit Vize Danışmanlık

Almanya transit vize danışmanlık işlemleri hakkında bilgi vermekte fayda vardır. Almanya sınırlarından transit olarak geçmek istiyorsanız vize almanız gerekmektedir. Fakat bu vize iki çeşit vizeye ve sizin yapmak istediğiniz seyahat planına bağlıdır. Bu sebeple tecrübeli bir danışman tarafından yönlendirilmeniz çok önemlidir. Aksi takdirde Almanya havaalanından geçiş yapamaz ve geldiğiniz uçak ile geri gönderilirsiniz.

Vize danışmanlık seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus danışmanlık hizmeti veren firmanın resmi belgeli tam yetkiye sahip olmasıdır. Seyahat Acenteleri Yönetmeliğine göre TÜRSAB’a bağlı A grubu seyahat acenteleri vize danışmanlık hizmetleri vermede yetkilidir. Emprovize Vize Danışmanlık markası A grubu seyahat acentesidir ve tüm belgeleri tamdır.

Almanya Transit Vize Danışmanlık İşlemi 7 Adım

 1. Ücretsiz vize bilgilendirmesi: Misafirlerimizin seyahatleri için ihtiyacı olan bilgileri ve başvuru süreçleri hakkında ayrıntılı olarak sorularını ücretsiz şekilde cevaplıyoruz.
 2. Güncel evrak listesi temini: Misafirlerimizin için güncel olarak hazırlanmış güncel Almanya transit vize evrak listesi iletiyoruz. Hangi evrakı nereden nasıl alınması gerektiği konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgilendiriyoruz.
 3. Evrakların kontrolünü sağlıyoruz: Toplanan evrakları teslim alarak başvuru öncesi kontrollerimizi titizlik ile gerçekleştiriyoruz. Riskleri azaltıp, eksiksiz bir dosya hazırlanmasında yardımcı oluyoruz.
 4. Vize başvuru dosyası için gereken hazırlık: Misafirlerimizin kendi toplaması gereken özlük belgeleri ile bizlerin de hazırlaması gereken başvuru formları, rezervasyonlar ve zorunlu seyahat sağlık sigortası işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.
 5. Randevuların alınması: Evrak kontrolü ardından kişilerin görev yetki bölgelerinin ayrımına göre ikamet ettikleri ile bağlı olan başvuru merkezi veya konsolosluklardan istenilen tarihe ve saate göre Almanya vize başvurusu randevusu alıyoruz.
 6. Vize mülakatına hazırlık: Her vize türünde olmasa da özellikle D tipi vize işlemlerinde mülakatlar konsolosluklar tarafından talep edilmektedir. Bu süreç içerisinde misafirlerimizi yapacakları mülakatlar için hazırlık ve bilgilendirmesi yapılmaktadır.
 7. Sonuç takip işlemleri: Başvuruları tamamlanan misafirlerimizin sonuçlanmasını takip ediyor. Pasaportlarını teslim alabiliyor misafirlerimizin talepleri halinde gönderimini sağlıyoruz. Tekrar tekrar gelmek zorunda kalmadan istediğiniz adrese iletiyoruz.

Biz Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları olarak Almanya Vizesi işlemlerinde misafirlerimizi mutlu etmekten memnuniyet duymaktayız. Tamamen yasal çerçevede kurumsal güven ve güler yüzle hizmetimizi sunmaktayız. 7 gün 24 saat hızlı iletişim formu ve iletişim sayfasında yer alan numaralardan bilgi alabilirsiniz.