danimarka vizesi basvurusu islemleri bilgi

Danimarka Vizesi

Danimarka Vizesi güncel bilgileri bulabileceğiniz makalemize geldiğiniz için teşekkür ederiz. Danimarka Schengen Vizesi olarak da bilinen Danimarka vizesi vatandaşlarımız tarafından alınması zorunlu olan izindir. Danimarka vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok tercih edilen ülkelerdendir.

Makalemizin devamında Danimarka vizesi’nin nasıl alındığını ve Danimarka vize şartlarını okuyabilirsiniz. Danimarka D tipi vize başvurusu ve Danimarka Schengen Vizesi aşamalarını adım adım açıklayacağız. Bu adımların içerisinde Danimarka vize başvuru formu nasıl doldurulur ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda güncel bilgi sahibi olacaksınız.

Danimarka Vizesi için bankada gözükmesi gereken ücret değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple aklınızda birçok soru olduğunu biliyoruz. Aşağıda sizin için ek olarak finansal gereklilikler hakkında ek bilgileri derledik.  Danimarka Vize başvurusu için parmak izi işlemleri konusunu da değineceğiz. Danimarka vizesi kaç günde çıkar birçok misafirimiz tarafından merak edilmesi üzerine makalemize süreci ayrıntılı bilgide eklemeyi ihmal etmedik.

Danimarka vizesi başvurusu için bilmeniz gereken Danimarka vize çeşitleri ve bu vizeye nasıl başvuracağınız konusunda daha ayrıntılı makaleleri de daha ayrıntılı bilgi edinmek başlıklara ek link yapıları yerleştirdik. Sizler için hazırlanan makalemizin son bölümünde Danimarka Vize retlerinin sebeplerini inceledik. İtiraz süreci hakkında açıklamalarımızı yaparak Danimarka konsolosluğu iletişim numarası ile tamamladık. Keyifli okumalar dileriz.

Tüm bilgiler Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından 2021 güncel bilgileri ile hazırlanmıştır. Aklınıza takılan bir soru olduğunda iletişim bölümünden ücretsiz ön bilgilendirme alabilirsiniz. Çünkü her şeyden önce memnun misafir ilk sırada gelir.

Emprovize Vize Danışmanlık keyifli okumalar diler.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka vizesi nasıl alınır sorusunda, yapmanız gereken ilk şey doğru vize başvurusu için vize çeşidinizi tespit etmelisiniz. Çünkü Danimarka vizesi çeşitlerine göre uzun süreli ve kısa süreli vizeler olarak 2 ye ayrılmaktadır. Kısa süreli Danimarka vizeleri C tipi Schengen Vizeleri kapsamına girmektedir. Uzun süreli Danimarka vizeleri ise D tipi Ulusal vize sınıfındadır. Makalemizin devamında bu vize çeşitleri ile alakalı daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Danimarka Vize türünü belirledikten sonra sırada vize başvurusu için gerekli evrak listesine sahip olmak gelir. Her başvurusu çeşidi için gereken evrak listeleri ilgili ülkelerin konsoloslukları tarafından güncel olarak sağlanmaktadır. Ayrıca Emprovize Vize Danışmanlık vize çeşidinize göre doğru ve güncel Danimarka vize başvurusu için gereken evrak listesini size sağlamaktadır.

Evraklarımızı toparlarken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bu noktalarda gerekliyse bir uzmandan bilgi almak vizenizin sonucu açısından hayati önem taşımaktadır. Gereken evrak listesi oluşturulur. Danimarka Schengen veya Danimarka D tipi vize başvuru formları doldurulur. Gerekli yazışmalar konsolosluklar ile yapılır ardından Danimarka vizesi başvurusu için randevu aşamasına geçilir.

Randevu günü ve saatinde VFS Global Vize Başvuru Merkezi’nden ya da Danimarka Konsolosluğunda hazır bir şekilde eksiksiz evraklarınız ile başvurunuzu tamamlayarak Danimarka vizesi alabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Şartları

Danimarka vizesi şartları, genel ve özel şartlar olmak üzere farklılık göstermektedir. Bu şartlar vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ciddi önem taşımaktadır.

Danimarka vizesi için şartlar;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerin delilini sunmak (Göçmenlik riskine karşı),
 • Seyahatinizi finanse edecek gelirlerinizi beyan etmek gerekmektedir,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar için düzenli oturum iznine sahip olmak.

Yukarıdaki şartlar kişilerin durumu ve seyahatlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Danimarka Vizesi için bankada ne kadar para göstermeniz gerektiği konusu kalacağınız süre için doğrudan değişir. Bu değişkenlikler için ayrıca uzman görüşü alarak doğru bir başvuru yapmak olumlu sonuç almak adına çok daha sağlıklı olacaktır.

Danimarka Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Danimarka vize başvurusu için önce evrakları doğru bir şekilde toplamak gerekir. Ardından gerekli Danimarka başvuru formu düzgün bir şekilde doldurmak lazımdır. Vize başvuru dosyanız tamamlanması ile hızlı bir şekilde Danimarka vize randevusu alınmalıdır. Çünkü randevu süresi ne kadar geç olursa evraklarınız zaman aşıma uğraya bilir ve geçerlilik süresi kaybolabilir. Bu durumda evrakları yeniden toplamak zorunda kalabilir veya Danimarka Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

VFS Vize Başvuru Merkezi ya da Danimarka Konsolosluğunun verdiği randevu gününde Parmak izi işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Parmak izi ve biyometrik işlemlerine VİS denir. VİS işlemlerinizi gerçekleştirmeniz ardından evraklarınızı teslim ederek Danimarka vize başvurusu tamamlanmış olacaktır.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Danimarka vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı vize süresine göre değişkenlik göstermektedir. Danimarka Schengen vizesi kapsamındaki başvurular 2 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Danimarka D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 6-16 Hafta sonuçlanmaktadır. Örneğin D tipi vize olan Danimarka Aile Birleşimi işlemleri 3 ila 6 ay kadar sürede sonuçlanmaktadır.

Danimarka Vizesi İçin Gereken Evraklar

Danimarka Vizesi için gereken evraklar vize çeşidine göre birbirinden farklıdır. Makalemizin devamında vize çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizin vize çeşidiniz hangisi ise kendi vize çeşidinizin evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

Danimarka vizesi için gereken evraklar konusunda genel olarak bilinmesi gerekenler;

 • Danimarka vize başvuru formu,
 • Rezervasyonlar,
 • Pasaport (eski ve yeni),
 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti otoritelerince verilmiş özlük belgeleri,
 • Şirket evrakları,
 • Varsa eski Schengen vize fotokopileri,
 • Finansal dökümanları ve banka evrakları,
 • Varsa Danimarka’dan alınacak davetiye,
 • Biyometrik fotoğraf alınmalıdır. Danimarka vizesi için fotoğraf ölçüsü: (3.5-4.5cm) dür.
 • Uzun süreli Danimarka Vizesi başvurularında apostil işlemi uygulanmalıdır. Aksi halde belgeleri Danimarka Konsoloslukları kabul etmeyecektir.

Her vize başvurusunun çeşidine göre ayrıntılı olarak hazırlanmış evrak listesini uzmanlarımızdan ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Vize için gerekeli belgelerin nereden ve nasıl alınacağını tamamen doğru ve eksiksiz bilerek sağlıklı bir başvuru yapabilirsiniz. En çok karşılaşılan ret sebepleri eksik ve uygunsuz belgeler ile yapılan başvurulardan kaynaklanmaktadır.

Danimarka Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Danimarka vizesi ücreti vize çeşidine göre farklılık gösterir. Ayrıca kalmayı planladığınız gün ve vize başvurusu sürecinde talep ettiğiniz vize gün sayısına göre değişir. Vize ücreti kalemde oluşur. Konsolosluk Vize harç bedeli, VFS Global Vize Başvuru Merkezi koordinasyon ücreti, Emprovize Vize Danışmanlık ve zorunlu seyahat sağlık sigortasıdır.

Danimarka vize ücreti 2021 yılı için;

Danimarka Schengen Vize Ücreti 202180 EURO
Danimarka Schengen 0-5 Yaş Arası Vize ve Hizmet ÜcretiÜcretsiz
Danimarka Schengen 6-12 Yaş Arası Vize Ücreti40 EURO
Danimarka D Vize Ücreti 20211455 DKK
VFS Global Vize Başvuru Merkezi Hizmet Ücreti13,5 EURO

Vize ücretine ek olarak hizmet bedeli her başvuru için Euro olarak uygulanır.

Emprovize Vize Danışmanlık danışmanlığı vize çeşidine göre değişmektedir. Ayrıca bilgi alabilirsiniz.

Danimarka Vize başvurusunda bulunurken gerekli olan zorunlu seyahat sağlık sigortası Danimarka konsolosluğu tarafından belirlenen sigortacılardan alınmalıdır. Aksi durumda başvurular konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir.

Başvuruların olumsuz olması durumunda başvuru ücretleri iade edilmemektedir.

Ayrıca gerekli olması durumunda çeviri masrafları ortaya çıkmaktadır.

Ücretsiz ön bilgi ve fiyat teklifi almak için bizi arayabilirsiniz.

Danimarka Turistik Vizesi

Danimarka vizesi için Turist başvuruları Danimarka C tipi Schengen vizesi olarak değerlendirilir. Schengen vizesi 90 günden kısa süreli vizelerdir.

Bu vizeler;

Danimarka Turistik Vizesi; Kültürel gezi, festival, konser gibi aktivitelere katılım için gereken vizedir.

Danimarka Transit Vizesi; Danimarka’dan transit geçecek yolcuların alması gereken izin belgesidir.

Danimarka Ticari ve Fuar Vizesi; Kısa süreli şirketler arası ziyaret ve ortaklıklar için görüşme yapmak için ihtiyaç olan vizedir.

Turist vize başvuruları için ayrıntılı bilgiyi vize çeşidinizin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Başlıklara sizler için link verdik.

Danimarka D Tipi Vize Nedir?

Danimarka D tipi vizeler ulusal vize kategorisindedir. D tipi vize nedir sorusu aklınıza geldiğini sıklıkla fark ediyoruz. D tipi Vize; Ulusal vize kategorisindeki 90 gün üzere kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen izinlerdir.

D tipi Vizeler;

Danimarka Çalışma Vizesi; Danimarka’daki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

Danimarka Şoför Vizesi; Danimarka’da şoför olarak çalışacak kişilerin alması gereken izin belgesidir.

Danimarka Eğitim Vizesi; Eğitimini Danimarka’da devam etmek isteyen lisans, yüksek lisans ve üç aydan fazla dil okulu izinleridir.

Danimarka Erasmus Vizesi; Erasmus kapsamında Danimarka’da eğitim görecek veya Erasmus+ kapsamında projeye katılacak kişilerin alması gereken vizedir.

Danimarka Aile Birleşim Vizesi; Danimarka’da yaşayan bir yaşam partnerinize katılmak ve uzun süreli oturum almak için ihtiyacınız olan izindir.

Danimarka Vizesi Açıldı Mı?

Danimarka Turist vizesi ne zaman açılacak? veya Danimarka vize başvuruları başladı mı? soruları Covid-19 pandemi döneminde en çok merak edilenlerdir. Bu soru için ayrıntılı bir blog makalesi web sitemizden bulabilirsiniz. Güncel bilgiler her geçen gün değişmektedir. Lütfen son durum hakkında bilgi almak için bizi arayınız.

Danimarka Vizesi Ret Alınırsa Ne Yapmak Gerekir

Danimarka vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa tekrar başvuruda bulunabilir veya ret sonucuna itiraz edebilirsiniz. İtiraz veya yeni başvuru işleminden önce ret sebebinizin ne olduğunu tespit ederek gerekli çalışma ile itiraz maddesin deki açığı kapatarak yeni başvuru veya itiraz edilmesi uygundur.

Danimarka Vizesi Ret Maddeleri;

İşbu karar, aşağıda belirtilen neden veya nedenlerden dolayı alınmıştır:

 1. Sahte / gerçek olmayan / tahrif edilmiş seyahat belgesi ibraz edilmiştir.
 2. Planlanan seyahatin şartları ve amacı gerekçelendirilmemiştir.
 3. Planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 4. planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara yasal yollardan sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 5. içinde bulunulan 180-günlük dönem itibariyle, standart vize veya sınırlı bir bölgede geçerli bir vize ile Üye Devlet topraklarında 90 gün kalınmıştır.
 6. Schengen Bilgi Sistemine (SIS) …………. (üye devletin kısaltılmış adı) tarafından, başvuru sahibine dair giriş yasağı kaydı girilmiştir.
 7. En az bir üye Devlet, başvuru sahibini kamu politikasına veya iç güvenliğe tehdit olarak kabul etmektedir.
 8. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin AB 2016/399 sayılı Tüzüğünün 2/21. Maddesi (Schengen Sınırları Yasası) uyarınca kamu sağlığı için tehlike oluşturduğu kanaatindedir
 9. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin uluslararası ilişkilerine tehdit oluşturduğu kanaatindedir
 10. Planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırıcı değildir
 11. ……… ile ilgili (açıklayınız) olarak yapılan açıklamaların güvenirliğine dair makul şüpheler mevcuttur.
 12. Sunulan destekleyici belgelerin güvenilirliği, gerçekliği veya içeriğinin doğruluğuna dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 13. Vize geçerlilik süresi dolmadan önce üye devlet topraklarından çıkılacağına dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 14. Daha önceden vize talep edemeyerek sınır kapısında vize talep etmeniz gerektiğine dair yeterli kanıt ibraz edilmemiştir.
 15. Planlanan havayolu transit geçişinin amacı ve koşullarına ilişkin gerekçe sunulmamıştır.
 16. Geçerli ve yeterli sağlık sigortasına sahip olunduğuna ilişkin kanıt ibraz edilmemiştir.

Danimarka Vizesi Danışmanlık İzmir

Danimarka vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her Danimarka vize çeşidinin danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. Danimarka’da yiyeceğiniz bir akşam yemeği ücretine bu danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Danışmanlık hizmetlerimiz; evrakların toplanması, tam kontrol işlemleri, formların doldurulması ve gerekli diplomatik yazışmaların gerçekleştirilmesi ardından alınan randevular ve mülakatlara hazırlık aşamasını kapsamaktadır. Schengen Vizesi kapsamında hazırladığımız ayrıntılı içeriklerimiz ve güncel makalelerimizi okumanızı tavsiye ederiz.

Bizimle iletişim kurabilmek için tıklayın.