Ülkemizden yurt dışına gitmek isteyen bir çok kişinin en çok tercih ettiği ülkelerden bir tanesi de Almanya’dır. Haliyle almanya vize başvurusu da yoğun talep görmektedir. Almanya Türk nüfusunun yoğun olması sebebi ile Türkiye’den yoğun göç almaktadır. Almanya vize başvuru sürecinde en önemli aşama başvuru forumunun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması sürecidir. Çünkü formun yanlış veya eksik ya da basitçe doldurulması belgelerin kabul edilmemesine yol açar.  Dolayısı ile ”Almanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?” bu süreçte çok daha önemli bir hale gelmektedir. Sizlere tavsiyemiz vize başvuru sürecinde uzman kişilerden profesyonel destek almanızdır. Emprovize Danışmanlık olarak almanya vize başvurusu, schengen vize başvurusu, ulusal D tipi vize gibi konularda sizlere her türlü desteği sunuyoruz. Vize işlemlerinizi ve tüm süreci sizin adınıza takip ediyoruz. Bu yazıda sizlere Almanya vize başvuru formu hakkında merak edilen tüm ayrıntıları paylaşıyoruz.

Almanya, Avrupa Birliği’nin en güçlü ülkelerinden biridir. Gelişmiş sanayisi ve kültürel açıdan da önemli noktada bulunması Almanya seyahatlerinin talep görmesinin en önemli sebepleri arasındadır. Bu durum da haliyle vize başvurularının yoğun olmasına sebep olmaktadır. Almanya’ya turistik ziyaret, ticari, fuar amaçlı kısa süreli vizeler dışında; ulusal D tipi uzun süreli vize olan aile birleşim vizesi ve çalışma vizesi de Almanya vize başvurusu için en çok tercih edilen vize türleridir.

Alacağınız kısa süreli vizeler Schengen vizesi kapsamında olup uzun süreli ulusal vizeler ise D tipi vize kategorisinde yer almaktadır. Unutulmamalıdır ki tüm vize başvuru işlemlerinde evraklarınız konsolosluklar ve yetkili kurumlar tarafından titizlikle incelenmektedir.  Doğru başvuru için dikkat edilmesi gereken önemli kurallar mevcuttur. Tüm bu vize başvurularında en önemli aşama Almanya vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmasıdır. Çünkü bu formdaki eksikler vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.

almanya vize başvuru formu

Almanya Vize Başvurusu

Dünya’nın 4. en büyük ekonomisine sahip olan sanayi devi Almanya, bünyesinde bulunan kişilere birçok iş olanağı tanımaktadır. Sanayiye önem vermesi nedeni ile nitelikli iş göçünü ülkeye kazandırmaya büyük önem vermektedir. İş göçü dışında ticari faaliyetlerini, iş ortaklıklarını AB dışındaki  ülkelerle de sıkı bir şekilde yürütmektedir. Kısa süreli vize türü olan ticari vize başvurularına da yoğun talep vardır. Bu kısa süreli Schengen vizesi başvurularında iş evraklarınız, mali dökümleri dışında sabit olarak herkesin beyan etmesi gereken evraklar vardır. Pasaport, fotoğraf ve vize müracaat formu gibi… Vize müracaat formu, vize başvurunuzu yaptıktan sonra size daha kolay ulaşarak sorular sorulması veya ek evrak talep edilmesi için büyük önem arz etmektedir. Hatalara neden olmadan sorunsuz bir şekilde Almanya vize başvurunuzu tamamlamak ve maddi, manevi kayıplar yaşamamanız için Emprovize uzman danışmanlarından profesyonel destek alabilirsiniz.

Şimdi de gelin almanya vize başvuru formu nasıl doldurulur, almanya vize başvuru formu doldurulurken nelere dikkat edilir hep birlikte inceleyelim…

Almanya Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Almanya vize başvuru formu nasıl doldurulur merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Çünkü başvuru formu doldururken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle seyahat amacınız ve çalışma durumunuz önemlidir. Bunları belirledikten sonra seyahat amacınıza göre ve vize türüne göre müracaat formu temin ederek soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gereklidir. Vize müracaat formu bahsi geçtiği üzere vize türüne göre de farklılık göstermektedir. Doğru vize başvurusu için konsolosluk yetkilileri de profesyonel destek almanızı tavsiye etmektedir.

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya vize başvuru formu Almanya konsolosluğu internet sitesinden indirilerek ya da yetkili aracı kurumlar aracılığıyla temin edilebilir. Vize başvuru formu seyahat amacınız ve başvuru yaptığınız vize tipine göre iki form kategorisinden oluşmaktadır. Bunlardan bir tanesi Almanya Schengen vize formu (90 günden kısa süreli seyahatler için), bir diğeri ise Almanya ulusal vize formudur. (90 günden daha uzun süreli konaklamalar için)ancak ister uzun süreli ister kısa süreli seyahatler için olsun her iki form da seyahat amacına uygun doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Almanya vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gerekenleri ayrıntıları ile görelim;

  • Öncelikle pasaportta yer alan kimlik bilgileri ile vize başvuru formunda yer alan kimlik bilgilerinin aynı olduğuna dikkat edilmelidir.
  • Almanya seyahati gerçekleştirme amacı ve kalış süreleri formda eksiksiz ve doğru bir şekilde beyan edilmelidir.
  • Vize başvuru formunun doğru vize türü üzerinden doldurulmasına dikkat edilmelidir.
  • Almanya’da kalınacak süre ile seyahat sağlık sigortası ve konaklama tarihlerinin uyumlu beyan edilmesi gerekmektedir.

Emprovize ailesi olarak tüm vize başvurularında sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına her geçen gün kendimizi yeniliyor ve hizmet kalitemizi arttırıyoruz. Alanında uzman danışmanlarımızdan Almanya vize başvuru formu nasıl doldurulur hakkında hala aklınıza takılan sorular var ise bizlere ulaşarak profesyonel destek alabilirsiniz. Yüz yüze görüşme yapabilir veya iletişim kanallarımız aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Almanya schengen vize başvurusu, Almanya D tipi vize başvurusu ve Almanya çalışma vizesi ya da Almanya iş arama vizesi  gibi konular hakkında da bizlere ulaşabilirsiniz. Tüm bu vize başvuru işlemlerinizde danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Vize başvuru sürecinde en yorucu aşamalar olan randevu alma, sıra bekleme, evrak takibi gibi iş ve işlemleri sizin adınıza biz yapıyoruz. Sizler hayal ettiğiniz yurt dışı seyahatlerinizi planlarken bizler de tüm evrak işleri ile vize işlemlerinizi takip ediyor ve sizlere büyük kolaylık sağlıyoruz. Yılların verdiği bilgi ve tecrübe ile vize sonuçlarında büyük başarı sağlıyoruz.  Sizleri de Almanya Vizesi için hızlı ve güvenli başvurunun adresi olan Emprovize Vize Danışmanlık ofisimize bekliyoruz.