almanya calisma vizesi

Almanya İş Arama Vizesi Nedir?

Almanya İş Arama Vizesi için bilinmesi gerekenler Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından hazırlanmıştır. Hadi Başlayalım.

Almanya, Avrupa’nın ve Dünya’nın kuşkusuz en kalifiye ülkelerindendir. Yoğun Türk nüfusu ve Türkiye ile siyasi yakınlığı nedeni ile de Türklerin yoğun bir şekilde ilgisini çekmektedir. Bu ilginin bir diğer nedeni ise, Almanya’nın sunmuş olduğu yüksek yaşam standartları ve iş olanağıdır. İş kurmak, çalışmak veya eğitim almak için Türk vatandaşları tarafından en çok tercih edilen ülkelerdendir. Yüksek standartlar ile çalışmak veya iş kurmak isteyenler için Almanya kapılarını açıyor. Peki iş göçü yasası nedir?

Almanya İş Göçü Yasası Nedir?

1 Mart 2020 tarihinde yürürlüğü giren Almanya göç yasası, nitelikli iş göçünü arttırmak ve kalifiye eleman alımını arttırmak istemektedir. Köln Ticaret ve Sanayi Odasının bilgilendirme toplantısında, iş göçü yasası ile AB üyesi olmayan diğer ülkelerden de kalifiye eleman alımına başlayacağını ve 31 Aralık 2021 tarihine kadar bu sürecin devam edeceğini bildirmiştir. Göç yasası ile Almanya’ da çalışmak isteyen Türk vatandaşları için 1 Mart 2020 ‘de başlayan başvurular yoğun rağbet görmüştür.

Peki Almanya iş göçü yasası ile Almanya’da çalışmak için nasıl başvuru yapabilirim diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Almanya kalifiye iş göçünü arttırırken bir taraftan da belirli kural ve şartlar koyarak bazı nitelikler aramıştır. Eğer gerekli nitelikleri taşıyorsanız ve Almanya’ da kariyerinize devam etmek istiyorsanız EMPROVİZE uzman danışmanlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Almanya İş Arama Vizesi Nedir?

İş göçü yasası ile Almanya’da kariyerinize devam etmek istiyorsunuz ve nasıl iş bulacağınızı bilmiyorsanız eğer, Alman yetkililer tarafından Almanya iş arama vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Almanya iş arama vizesi ile 6 ay vize alabilirsiniz ve bu süreçte iş bulmanız ve anlaşma yapmanız önemlidir. Peki nasıl başvuru yapacaksınız? Almanya iş arama vizesine başvuru yapabilmeniz için takdir edersiniz ki bazı nitelikleri taşıyor olmanız gereklidir. Kalifiye ve nitelikli bir eleman olduğunuzdan emin olmalısınız. Ayrıca mesleki geçmişiniz ve mevcut bir işte çalışıyorsanız göreviniz bu yasadan faydalanmaya yeterli mi ya da denk mi bundan emin olmalısınız.

Tüm şartları taşıyorsanız ve başvurunuz olumlu sonuçlandıysa eğer, Almanya’da iş bulmanız halinde bir an önce Almanya çalışma vizesi başvurusu yapmanız ve gerekli kuralları yerine getirmeniz gereklidir. Aksi halde size tanınan hakkınızı kaybetmiş olacaksınız. Kariyer basamaklarını tek tek tırmanarak yüksek yaşam standartlarında yaşamınıza devam edebilmeniz için Almanya iş arama vize başvurusu için mutlaka profesyonel destek almanız başvurunuzun olumlu olmasında büyük rol oynayacaktır.

EMPROVİZE uzman danışmanları sizin için bu süreci profesyonel bir şekilde yönetecek ve sizi hayallerine kavuşturmak için var gücü ile çalışacaktır.

Hızlı ve Güvenli başvuru için  EMPROVİZE uzman danışmanları ile iletişime geçin.