Malta Vizesi istiyor mu? Hakkın da bilgileri bulabileceğiniz makalemize geldiğiniz için teşekkür ederiz. Bu yazımızda Malta vizesi hakkında aradığınız tüm cevapları bulacaksınız. Malta Schengen Vizesi olarak da bilinen Malta vizesi vatandaşlarımız tarafından alınması zorunlu olan izindir. Malta vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok tercih edilen ülkelerdendir.

Makalemizin devamında Malta vizesi’nin nasıl alındığını ve Malta vize şartlarını okuyabilirsiniz. Malta D tipi vize başvurusu ve Malta Schengen Vizesi aşamalarını adım adım açıklayacağız. Bu adımların içerisinde Malta vize başvuru formu nasıl doldurulur ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda güncel bilgi sahibi olacaksınız.

Malta Vizesi için bankada gözükmesi gereken ücret değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple aklınızda birçok soru olduğunu biliyoruz. Aşağıda sizin için ek olarak finansal gereklilikler hakkında ek bilgileri derledik.  Malta Vize başvurusu için parmak izi işlemleri konusunu da değineceğiz. Malta vizesi kaç günde çıkar birçok misafirimiz tarafından merak edilmesi üzerine makalemize süreci ayrıntılı bilgide eklemeyi ihmal etmedik.

Malta vizesi başvurusu için bilmeniz gereken Malta vize çeşitleri ve bu vizeye nasıl başvuracağınız konusunda daha ayrıntılı makaleleri de daha ayrıntılı bilgi edinmek başlıklara ek link yapıları yerleştirdik. Sizler için hazırlanan makalemizin son bölümünde Malta Vize retlerinin sebeplerini inceledik. İtiraz süreci hakkında açıklamalarımızı yaparak Malta konsolosluğu iletişim numarası ile tamamladık. Keyifli okumalar dileriz.

Tüm bilgiler Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından 2022 güncel bilgileri ile hazırlanmıştır. Aklınıza takılan bir soru olduğunda iletişim bölümünden ücretsiz ön bilgilendirme alabilirsiniz. Çünkü her şeyden önce memnun misafir ilk sırada gelir.

Emprovize Vize Danışmanlık keyifli okumalar diler.

Malta Vize İstiyor Mu?

Malta vize istiyor mu? Sorunuzun cevabı evet. Malta vize istiyor. Çünkü Malta, Schengen sistemine dahildir. Bordo Pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak koşulu vizeden muaftır. Çünkü ilgili pasaport özel kişi veya özel seyahat sebebi ile verilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa topluluğu arasında imzalanan anlaşma gereği bu pasaportlar 90 gün süre ile Malta’ya seyahat edebilecektir.

Malta dil okuluna gitmek isteyen bir çok misafirimiz bu sorunun cevabını merak etmektedir. Yani pasaportunuz bordo ise evet, farklı bir renk ise kısa süreli olarak hayır. Tabi ki bu koşulda 90 gün kıstasını unutmamak gerekir. Çünkü 3 Ayı aşacak eğitim, aile birleşimi, iş kurma ve çalışma vizelerinde pasaport renginiz ne olursa olsun malta vizesi almak zorundasınız.

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta vizesi nasıl alınır sorusunda, yapmanız gereken ilk şey doğru vize başvurusu için vize çeşidinizi tespit etmelisiniz. Çünkü Malta vizesi çeşitlerine göre uzun süreli ve kısa süreli vizeler olarak 2 ye ayrılmaktadır. Kısa süreli Malta vizeleri C tipi Schengen Vizeleri kapsamına girmektedir. Uzun süreli Malta vizeleri ise D tipi Ulusal vize sınıfındadır. Makalemizin devamında bu vize çeşitleri ile alakalı daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Malta Vize türünü belirledikten sonra sırada vize başvurusu için gerekli evrak listesine sahip olmak gelir. Her başvurusu çeşidi için gereken evrak listeleri ilgili ülkelerin konsoloslukları tarafından güncel olarak sağlanmaktadır. Ayrıca Emprovize Vize Danışmanlık vize çeşidinize göre doğru ve güncel Malta vize başvurusu için gereken evrak listesini size sağlamaktadır.

Evraklarımızı toparlarken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bu noktalarda gerekliyse bir uzmandan bilgi almak vizenizin sonucu açısından hayati önem taşımaktadır. Gereken evrak listesi oluşturulur. Malta Schengen veya Malta D tipi vize başvuru formları doldurulur. Gerekli yazışmalar konsolosluklar ile yapılır ardından Malta vizesi başvurusu için randevu aşamasına geçilir.

Randevu günü ve saatinde VFS Global Vize Başvuru Merkezi’nden ya da Malta Konsolosluğunda hazır bir şekilde eksiksiz evraklarınız ile başvurunuzu tamamlayarak Malta vizesi alabilirsiniz.

Malta Vizesi Şartları

Malta vizesi şartları, genel ve özel şartlar olmak üzere farklılık göstermektedir. Bu şartlar vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ciddi önem taşımaktadır.

Malta vizesi için şartlar;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerin delilini sunmak (Göçmenlik riskine karşı),
 • Seyahatinizi finanse edecek gelirlerinizi beyan etmek gerekmektedir,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar için düzenli oturum iznine sahip olmak.

Yukarıdaki şartlar kişilerin durumu ve seyahatlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Malta Vizesi için bankada ne kadar para göstermeniz gerektiği konusu kalacağınız süre için doğrudan değişir. Bu değişkenlikler için ayrıca uzman görüşü alarak doğru bir başvuru yapmak olumlu sonuç almak adına çok daha sağlıklı olacaktır.

Malta Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malta vize başvurusu için önce evrakları doğru bir şekilde toplamak gerekir. Ardından gerekli Malta başvuru formu düzgün bir şekilde doldurmak lazımdır. Vize başvuru dosyanız tamamlanması ile hızlı bir şekilde Malta vize randevusu alınmalıdır. Çünkü randevu süresi ne kadar geç olursa evraklarınız zaman aşıma uğraya bilir ve geçerlilik süresi kaybolabilir. Bu durumda evrakları yeniden toplamak zorunda kalabilir veya Malta Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

VFS Vize Başvuru Merkezi ya da Malta Konsolosluğunun verdiği randevu gününde Parmak izi işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Parmak izi ve biyometrik işlemlerine VİS denir. VİS işlemlerinizi gerçekleştirmeniz ardından evraklarınızı teslim ederek Malta vize başvurusu tamamlanmış olacaktır.

Malta Vizesi Ücreti Ne Kadar

Malta vizesi ücreti vize çeşidine göre farklılık gösterir. Ayrıca kalmayı planladığınız gün ve vize başvurusu sürecinde talep ettiğiniz vize gün sayısına göre değişir. Vize ücreti kalemde oluşur. Konsolosluk Vize harç bedeli, VFS Global Vize Başvuru Merkezi koordinasyon ücreti, Emprovize Vize Danışmanlık ve zorunlu seyahat sağlık sigortasıdır.

Malta vize ücreti 2022 yılı için;

Malta Schengen Vizesi ücreti (12 yaş ve üstü için)80 EURO
Malta Schengen Vize ücreti (6-11 yaş arası)40 EURO
Malta Schengen Vize ücreti (0-5 yaş arası)0 EURO
Malta Öğrenci Vize ücreti70 EURO
Malta D tipi Vize ücreti 2022100 EURO
Malta VFS Global Kordinasyon Ücreti30 EURO

Vize ücretine ek olarak hizmet bedeli her başvuru için Euro olarak uygulanır.

Emprovize Vize Danışmanlık danışmanlığı vize çeşidine göre değişmektedir. Ayrıca bilgi alabilirsiniz.

Malta Vize başvurusunda bulunurken gerekli olan zorunlu seyahat sağlık sigortası 5-30 Euro arasında vize çeşidine, covid kapsamına ve seyahat uzunluğuna göre değişmektedir.

Başvuruların olumsuz olması durumunda başvuru ücretleri iade edilmemektedir.

Ayrıca gerekli olması durumunda çeviri masrafları ortaya çıkmaktadır.

Ücretsiz ön bilgi ve fiyat teklifi almak için bizi arayabilirsiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı vize süresine göre değişkenlik göstermektedir. Malta schengen vizesi kapsamındaki başvurular 2 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Malta D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 6-16 Hafta sonuçlanmaktadır. Ek bir bilgiye ihtiyaç duymanız halinde tüm vize süre ve çıkış zamanları hakkında uzmanlarımıza ulaşarak doğru bilgiyi alabilirsiniz. Bir telefon kadar yakınız.

Malta Vizesi İçin Gereken Evraklar

Malta Vizesi için gereken evraklar vize çeşidine göre birbirinden farklıdır. Makalemizin devamında vize çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizin vize çeşidiniz hangisi ise kendi vize çeşidinizin evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

Malta vizesi için gereken evraklar konusunda genel olarak bilinmesi gerekenler;

 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti otoritelerince verilmiş özlük belgeleri,
 • Şirket evrakları,
 • Finansal dökümanları ve banka evrakları,
 • Varsa Malta’dan alınacak davetiye,
 • Biyometrik fotoğraf alınmalıdır. Malta vizesi için fotoğraf ölçüsü: (3.5-4.5cm) dür.
 • Uzun süreli Malta Vizesi başvurularında apostil işlemi uygulanmalıdır. Aksi halde belgeleri Malta Konsoloslukları kabul etmeyecektir.

Her vize başvurusunun çeşidine göre ayrıntılı olarak hazırlanmış evrak listesini uzmanlarımızdan ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Vize için gerekeli belgelerin nereden ve nasıl alınacağını tamamen doğru ve eksiksiz bilerek sağlıklı bir başvuru yapabilirsiniz. En çok karşılaşılan ret sebepleri eksik ve uygunsuz belgeler ile yapılan başvurulardan kaynaklanmaktadır.

Malta Turistik Vizesi

Malta vizesi için Turist başvuruları Malta C tipi Schengen vizesi olarak değerlendirilir. Schengen vizesi 90 günden kısa süreli vizelerdir.

Bu vizeler;

Malta Turistik Vizesi; Kültürel gezi, festival, konser gibi aktivitelere katılım için gereken vizedir.

Malta Transit Vizesi; Malta’dan transit geçecek yolcuların alması gereken izin belgesidir.

Malta Ticari ve Fuar Vizesi; Kısa süreli şirketler arası ziyaret ve ortaklıklar için görüşme yapmak için ihtiyaç olan vizedir.

Turist vize başvuruları için ayrıntılı bilgiyi vize çeşidinizin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Başlıklara sizler için link verdik.

Malta D Tipi Vize Nedir?

Malta D tipi vizeler ulusal vize kategorisindedir. D tipi vize nedir sorusu aklınıza geldiğini sıklıkla fark ediyoruz. D tipi Vize; Ulusal vize kategorisindeki 90 gün üzere kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen izinlerdir.

D tipi Vizeler;

Malta Çalışma Vizesi; Malta’daki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

Malta Şoför Vizesi; Malta’da şoför olarak çalışacak kişilerin alması gereken izin belgesidir.

Malta Eğitim Vizesi; Eğitimini Malta’da devam etmek isteyen lisans, yüksek lisans ve üç aydan fazla dil okulu izinleridir.

Malta Öğrenci Vizesi; Malta’da bir dil kursuna kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin alması gereken özel vizedir.

Malta Aile Birleşim Vizesi; Malta’da bir yaşam arkadaşına katılmak isteyen nişanlı ve evlilerin alması gereken izindir.

Malta Vize Başvurusu Başladı Mı?

Malta Turist vizesi ne zaman açılacak? veya Malta vize başvuruları başladı mı? soruları Covid-19 pandemi döneminde en çok merak edilenlerdir. Bu soru için ayrıntılı bir blog makalesi web sitemizden bulabilirsiniz. Güncel bilgiler her geçen gün değişmektedir. Malta Konsolosluğu’nun yaptığı son açıklama aşağıdadır.

23 Haziran 2021 Açıklamasına göre:

‘’23 Haziran 2021 tarihinden itibaren, Türk vatandaşları veya en az 6 ay geçerliliği olan bir Türk oturma iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları için Malta’ya zorunlu olmayan seyahat, başvuru sahiplerinin aşağıdakileri ibraz etmeleri koşuluyla mümkün olacaktır:

Malta’ya varmadan 72 saat önce elde edilen negatif nazofaringeal (RT-PCR) test sonucu, VEYA;

Malta Halk Sağlığı Müfettişi tarafından tanınan ve onaylanan bir aşı sertifikası. Şu anda yalnızca resmi Malta aşı sertifikası tanınmaktadır.

Gezginler, verilen vizenin Malta’ya giriş için olduğu ve diğer AB Schengen Üye Devletlerine girişlerinin reddedilebileceği konusunda uyarılır. Bu nedenle, çok girişli Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin, varsa, ziyaret etmeyi düşündükleri diğer AB Schengen Üye Devletleri ile önceden kontrol etmeleri istenmektedir.

Ayrıca, başvuru sahipleri, “riskli” ülkeler listesinden bir PCR testi olmadan Malta’ya gelmelerinin kendilerine aşağıdakileri doğuracağı konusunda uyarılır:

120 € maliyetle yerel bir PCR testi;

Bir otelde gecelik 100 € karşılığında 15 günlük zorunlu karantina.’’

Yani PCR testi yaparak Malta’ya girişiniz mümkündür. Bu sayede finansal olarak zor durumda kalmayacaksınız.

Malta Vizesi Ret Alınması Halinde Yapılması Gerekenler

Malta vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa tekrar başvuruda bulunabilir veya ret sonucuna itiraz edebilirsiniz. İtiraz veya yeni başvuru işleminden önce ret sebebinizin ne olduğunu tespit ederek gerekli çalışma ile itiraz maddesin deki açığı kapatarak yeni başvuru veya itiraz edilmesi uygundur.

Malta Vizesi Ret Maddeleri;

İşbu karar, aşağıda belirtilen neden veya nedenlerden dolayı alınmıştır:

 1. Sahte / gerçek olmayan / tahrif edilmiş seyahat belgesi ibraz edilmiştir.
 2. Planlanan seyahatin şartları ve amacı gerekçelendirilmemiştir.
 3. Planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 4. planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara yasal yollardan sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 5. içinde bulunulan 180-günlük dönem itibariyle, standart vize veya sınırlı bir bölgede geçerli bir vize ile Üye Devlet topraklarında 90 gün kalınmıştır.
 6. Schengen Bilgi Sistemine (SIS) …………. (üye devletin kısaltılmış adı) tarafından, başvuru sahibine dair giriş yasağı kaydı girilmiştir.
 7. En az bir üye Devlet, başvuru sahibini kamu politikasına veya iç güvenliğe tehdit olarak kabul etmektedir.
 8. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin AB 2016/399 sayılı Tüzüğünün 2/21. Maddesi (Schengen Sınırları Yasası) uyarınca kamu sağlığı için tehlike oluşturduğu kanaatindedir
 9. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin uluslararası ilişkilerine tehdit oluşturduğu kanaatindedir
 10. Planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırıcı değildir
 11. ……… ile ilgili (açıklayınız) olarak yapılan açıklamaların güvenirliğine dair makul şüpheler mevcuttur.
 12. Sunulan destekleyici belgelerin güvenilirliği, gerçekliği veya içeriğinin doğruluğuna dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 13. Vize geçerlilik süresi dolmadan önce üye devlet topraklarından çıkılacağına dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 14. Daha önceden vize talep edemeyerek sınır kapısında vize talep etmeniz gerektiğine dair yeterli kanıt ibraz edilmemiştir.
 15. Planlanan havayolu transit geçişinin amacı ve koşullarına ilişkin gerekçe sunulmamıştır.
 16. Geçerli ve yeterli sağlık sigortasına sahip olunduğuna ilişkin kanıt ibraz edilmemiştir.

Malta Vizesi Danışmanlık

Malta vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her Malta vize çeşidinin danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. Malta’da yiyeceğiniz bir akşam yemeği ücretine bu danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız. Schengen Vizesi işlemleri hakkında ek bilgiye ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişim kurabilmek için tıklayın.