Almanya transit vize başvurusu Türk vatandaşlarının üçüncü bir ülkeye seyahat etmek için Alman topraklarından geçmesi gerekiyorsa alması gereken izindir. Bir çok ülkeye transit vize uygulaması olan Almanya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için de zorunlu vizedir. Transit vize için zorunlu koşullar ve bazı kriterler mevcuttur. Bunları aşağıda net bir şekilde açıkladık.

Almanya’da 2 farklı çeşit transit vize türü vardır. Bunlardan ilki Havaalanı Transit Vizesi (A tipi Vize), ikincisi ise normal Transit Vize (C tipi Vize) dir. İki farklı durum için farklı prosedürler geçerlidir. Hangisine uygunsanız ilgili süreci takip etmeniz zorunludur. Emprovize Vize Danışmanlık tüm Almanya Transit vize sürecinde yanınızda olacaktır. Transit vize isteyen Almanya’ya kolaylıkla seyahat etmeniz için destek olacağız.

Havaalanı Almanya Transit Vize (A Tipi Vize)

almanya havaalani transit vizesi icin a tipi vize

Türkiye´den hareketle Schengen ülkesi olmayan üçüncü bir ülkeye giderken Almanya´da bir havalimanında uluslararası transit bölümünü terk etmeden ve pasaport kontrolünden geçmeden aktarma yapmak sadece Frankfurt/Main ve Münih Havalimanlarında ve belli zamanlarda Hamburg, Düsseldorf, Köln-Bonn ve Berlin-Tegel Havalimanlarında mümkündür.

Bu şekilde seyahat edecek aşağıda sıralanan ülke vatandaşlarının havaalanı transit vizesi almaları
gerekmektedir: Etyopya, Afganistan, Bangladeş, Eritrea, Gana, Hindistan, İran, Irak, Ürdün
(istisnalarla), Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Lübnan, Mali, Myanmar, Nijerya, Pakistan,
Somali, Sri Lanka, Sudan, Güney Sudan, Suriye, Türkiye (hizmet pasaportu veya resmi görevle
gideceklere verilen pasaportlar hariç).

Almanya Transit Vize İstiyor mu? İstisnaları Nelerdir?

almanya transit vize istiyor mu istisnalar nelerdir

Almanya transit vize istiyor. Yalnızca aşağıdaki durumlarda vizeye ihtiyacınız yoktur harici durumlar istisnaya sahip değildir bu sebeple vize alınması zorunludur.

İstisnalar:

 • Diplomat Pasaportunuz varsa veya,
 • Geçerli bir vizeniz varsa veya herhangi bir Schengen ülkesi veya Bulgaristan, İrlanda, Hırvatistan, Romanya veya Kıbrıs için ikamet izniniz varsa veya,
 • Hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Kanada, Japonya veya Amerika Birleşik Devletleri için geçerli vizeniz veya ikamet izniniz varsa veya,
 • Hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Andorra veya San Marino için
  geçerli ikamet izniniz varsa (sadece vize yeterli değildir!) veya,
 • AB/AET/İsviçre vatandaşının aile ferdiyseniz ve onunla birlikte seyahat ediyorsanız.

Almanya Transit vize için Gereken Evraklar

Aşağıda sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir.

 • Eksiksiz ve şahsen imzalanmış vize başvuru formu,
 • Pasaport,
 • Son üç yıl içindeki vizelerinize (Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) ait birer adet fotokopi 1 adet vesikalık resim),
 • Vize harcı ödendi makbuzu,
 • Uçuş bileti veya rezervasyonu (yolculuğunuz hakkında ayrıntılı bilgi edinmeniz gerekir, örneğin havalimanında terminal değişikliği ve dolayısıyla ülkeye giriş işlemi yaptırmanız gerekip gerekmediğini tam olarak öğrenin),
 • Gideceğiniz ülkeye ait vize/ikamet izni ve bu iznin olduğu pasaport sayfasının fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş yapma hakkınızın olduğunu gösteren diğer bir belge,
 • İkamet etmekte olduğunuz ülkede kurulu bir düzeninizin olduğuna dair belgeler (banka hesap dökümü, maaş bordrosu)dir.

Almanya Transit Vize (C Tipi Vize)

Terminal değişikliği nedeniyle uluslararası transit alanını terk edip pasaport kontrolünden geçmeniz gerekiyorsa Schengen vizesi almanız gerekir. Bu sebep ile başvuru süreci tamamen Alamanya Schengen vizesi prosedürleri uygulanmaktadır. Almanya Schengen vizesi başvurusu prosedürleri için lütfen linke tıklayarak gereken bilgileri edininiz.

Almanya Transit Vize Federal Ofis Açıklaması

Almanya transit vize ile ilgili Almanya Federal Göç Ofisi yaptığı açıklama aşağıdadır.

”Yetkili mercilerin izin vermiş olması halinde, yabancı devletler, yabancıları hükümranlık alanlarından yola çıkmak üzere Federal Almanya üzerinden transit olarak başka bir devlete geri gönderebilirler veya başka bir devletten yola çıkarak Federal Almanya üzerinden transit olarak tekrar hükümranlık alanlarına geri alabilirler (transit gönderme). Transit gönderme işlemi devletlerarası anlaşmalara ve Avrupa Birliği hukuksal düzenlemelerine göre ifa edilir. 2003/110/EG sayılı Direktifin 4’üncü maddesinin 5’inci fıkrasında belirlenen merkez mercii Federal Polis Kanunu’nun 58’inci maddesinin 1’inci fıkrasınca çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname’de öngörülen Federal Emniyet Dairesidir. Transit gönderilen yabancı, transit gönderilmesiyle ilgili önlemlere katlanmak zorundadır.”

Almanya Transit Vize Danışmanlık

Almanya transit vize danışmanlık işlemleri hakkında bilgi vermekte fayda vardır. Almanya sınırlarından transit olarak geçmek istiyorsanız vize almanız gerekmektedir. Fakat bu vize iki çeşit vizeye ve sizin yapmak istediğiniz seyahat planına bağlıdır. Bu sebeple tecrübeli bir danışman tarafından yönlendirilmeniz çok önemlidir. Aksi takdirde Almanya havaalanından geçiş yapamaz ve geldiğiniz uçak ile geri gönderilirsiniz.

Vize danışmanlık seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus danışmanlık hizmeti veren firmanın resmi belgeli tam yetkiye sahip olmasıdır. Seyahat Acenteleri Yönetmeliğine göre TÜRSAB’a bağlı A grubu seyahat acenteleri vize danışmanlık hizmetleri vermede yetkilidir. Emprovize Vize Danışmanlık markası A grubu seyahat acentesidir ve tüm belgeleri tamdır.

Almanya Transit Vize Danışmanlık İşlemi 7 Adım

 1. Ücretsiz vize bilgilendirmesi: Misafirlerimizin seyahatleri için ihtiyacı olan bilgileri ve başvuru süreçleri hakkında ayrıntılı olarak sorularını ücretsiz şekilde cevaplıyoruz.
 2. Güncel evrak listesi temini: Misafirlerimizin için güncel olarak hazırlanmış güncel Almanya transit vize evrak listesi iletiyoruz. Hangi evrakı nereden nasıl alınması gerektiği konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgilendiriyoruz.
 3. Evrakların kontrolünü sağlıyoruz: Toplanan evrakları teslim alarak başvuru öncesi kontrollerimizi titizlik ile gerçekleştiriyoruz. Riskleri azaltıp, eksiksiz bir dosya hazırlanmasında yardımcı oluyoruz.
 4. Vize başvuru dosyası için gereken hazırlık: Misafirlerimizin kendi toplaması gereken özlük belgeleri ile bizlerin de hazırlaması gereken başvuru formları, rezervasyonlar ve zorunlu seyahat sağlık sigortası işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.
 5. Randevuların alınması: Evrak kontrolü ardından kişilerin görev yetki bölgelerinin ayrımına göre ikamet ettikleri ile bağlı olan başvuru merkezi veya konsolosluklardan istenilen tarihe ve saate göre Almanya vize başvurusu randevusu alıyoruz.
 6. Vize mülakatına hazırlık: Her vize türünde olmasa da özellikle D tipi vize işlemlerinde mülakatlar konsolosluklar tarafından talep edilmektedir. Bu süreç içerisinde misafirlerimizi yapacakları mülakatlar için hazırlık ve bilgilendirmesi yapılmaktadır.
 7. Sonuç takip işlemleri: Başvuruları tamamlanan misafirlerimizin sonuçlanmasını takip ediyor. Pasaportlarını teslim alabiliyor misafirlerimizin talepleri halinde gönderimini sağlıyoruz. Tekrar tekrar gelmek zorunda kalmadan istediğiniz adrese iletiyoruz.

Biz Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları olarak Almanya Vizesi işlemlerinde misafirlerimizi mutlu etmekten memnuniyet duymaktayız. Tamamen yasal çerçevede kurumsal güven ve güler yüzle hizmetimizi sunmaktayız. 7 gün 24 saat hızlı iletişim formu ve iletişim sayfasında yer alan numaralardan bilgi alabilirsiniz.