Mısır vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sayfamında Mısır Vizesi ile ilgili tüm bilgileri bulacaksınız. Ayrıca aklınıza takılan ayrıntılı sorular varsa lütfen uzman vize danışmanı kadromuza bu soruları ücretsiz bir şekilde sorabilirsiniz.

Mısır vize istiyor mu? Dediğiniz duyar gibiyim. Sorunuzun cevabı: Evet Mısır vize istiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Mısıra seyahat etmek için ihtiyacı olan izne Mısır vizesi denir. Mısır’a vize almak için önce vize türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize çeşidi kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin Mısır turistik vize ile çalışma vizesi birbirinden farklıdır.

Mısır’a vize nasıl alınır ve vize ücreti ne kadar? Soruları sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde Mısır vize ücreti 2022 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. Mısır Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Mısır vizesi için tıklayarak uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Mısır Vize İstiyor Mu?

Mısır vize istiyor. Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Mısır’a seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından Bordo pasaport sahiplerinin vize almaları gerekirken Gri Pasaport ve Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır. Yani Mısır turistik vize için paraportunuzun rengi önemlidir.

Sıkla sorulan diğer bir sorunun da altını çizmek gerekmektedir. Mısır vizesi 45 yaş üstü 2022 yılı için de geçerlidir. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak içi lütfen uzmanlarımıza ulaşınız.

Mısır Vize Ücreti

Mısır vize ücreti 2022 yılı için aşağıda verilmiştir. Vize çeşidi ve ülkeye giriş çıkış iznine göre değişmektedir. Bu ücetler konsolosluk tarafından belirlenmektedir ve konsolosluğun talebine göre değişmektedir.

Mısır Vizesi Üceti 2022:

Vize ÇeşidiSüreGirişÜcret
Mısır Turistik Vize 202230 GünTek Giriş450 TL
Mısır Ticari Vize 202230 GünTek Giriş550 TL
90 GünÇok Giriş700 TL
Mısır Özel Ziyaret Vizesi 202230 GünTek Giriş450 TL
90 GünÇok Giriş700 TL
Mısır Öğrenci Vizesi 202230 GünTek Giriş450 TL

Mısır Vize Başvurusu

Mısır vizesi için başvurular İstanbul Mısır Başkonsolosluğu, Ankara Mısır Büyükelçiliği ve yetkili vize kordinasyon merkezleri tarafından verilmektedir. Mısır vizesi için başvurulacak vize çeşidine göre evraklar hazırlandıktan ve vize ücreti ödendikten sonra başvurular gerçekleştirilebilir, randevu almaya gerek yoktur. Vize başvuruları için gerekli evraklar şu şekildedir:

Mısır Vize için gereken evraklar 2022:

 • Pasaport
 • Mısır Vize Başvuru Formu
 • 2 Adet Biometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Mısır vize talep dilekçesi
 • Pasaportun fotokopisi
 • Otel rezervasyonu
 • Uçak rezervasyonu
 • Seyahat için yeterli finansal bakiye kanıtı
 • Öğrenci vizesi için ek olarak; öğrenci belgesi, transkript, mezuniyet belgesi, referans yazısı, eğitim alınacak kurum davetiyesi, seyahat sponsorunun kişisel ve mali evraklar
 • Ticari vize alacak kişiler için ek olarak; ticari davetiye
 • Aile ve arkadaş ziyareti vizesi alacak olanlar için ek olarak; davetiye, gönderenin oturum kartı-nüfus cüzdan fotokopisi gibi evraklar.

Mısır vizesi için gerekli evrakların Mısır resmi temsilciliklerinden detaylı olarak öğrenilmesi gerekmektedir. Gerekli görülmesi durumunda Mısır Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliği ek evrak veya görüşme talebinde bulunabilir.

Pasaportun Seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerliliği devam etmelidir ve 2 sayfası boş olmalıdır.

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mısır vize başvurularının sonuçlanması vize kategorisine göre 30-45 güne kadar sürebilmektedir. Seyahat planında aksama yaşanmaması için bu süreler göz önünde tutularak planlama yapılması gerekir.

Ayrıntılı sorularınız olması halinde Emprovize Vize Danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Mısır vizesi dikkatle hazırlanılması gereken bir vize türüdür. Bu sebeple ayrıntılı ve profesyonel titizlik ile yürütülmesi gereken bir süreçtir. Başvuru sürecinde Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları site bu tecrübeyi sağlayacaktır.

İletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilir ayrıca ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.