İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu yapan misafirlerimiz konsolosluk tarafından belirlenen açıklamalara göre evraklarını dikkatli bir şekilde toplayarak dosyalarını oluşturmalıdır. Hazırlanan evrakları 2 şekilde başvuruya sokmak mümkündür. İlki başvuru günü yetkili tarafından taranıp sisteme yüklenir. Bu durum ücretlidir. Tarama ücretini ilgili başvuru merkezinden incelenebilir. Yada kişi ayrı ayrı düzenli olan kendi sisteme yüklemelerini yapabilir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Evrakları

Bazı evraklar diğerlerinden daha fazla öneme sahip olabilmektedir. Bu sebeple her evrağın değeri eşit değildir. İngiltere Konsolosluğu’nun yaptığı son açıklamaya göre aile birleşimi vizesi evrakları hakkında açıklama aşağıdadır.

Aile birleşimi kanıtları için; telefon görüşmeleri kaydı, tebrik kartları, düğün davetiyeleri, düğün ödeme makbuzları ve gazete kupürleri gibi belgelerin kanıt değeri çok azdır ve bunları göndermeniz önerilmez. Bu belgeler başvuru merkezleri taramayacaktır.

Başvurunuzu destekleyebilecek başka herhangi bir belge göndermekte özgürsünüz. Ancak, bunların değerini ve başvurduğunuz kategoriyle alaka düzeyini göz önünde bulundurmalısınız.

Vize Başvuru Evrakları Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Belgeler zımbalanmamalıdır.
  • Birleşik Krallık’taki tarama merkezinde yalnızca A4 renkli fotokopisi alınmış belgeler kabul edilecektir.
  • TLScontact herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu olmadığı için orijinal belgeleri göndermeyiniz.
  • Tüm renkli orijinaller veya fotoğraflı kimlik içeren belgeler renkli kopyaları kullanılmalıdır.
  • Tüm siyah beyaz orijinaller gri tonlamalı formatta fotokopi çekilmelidir (aksi takdirde belgeler okunaklı olmayabilir ve bu vize başvurunuzun sonucunu olumsuz etkileyebilir).
  • Bu bilgilerin gerekli sıra ve formatta sağlanmaması, başvurunun değerlendirilmesinde gecikmeye neden olabilir.

Yukarıda yapılan açıklama sebebi ile başvuru merkezinden evrakları taratılması tavsiye edilmemektedir. Çünkü düzenli ve kategorize ederek tek tek elinizle sisteme yükleme imkanınız varken risk almaya gerek yoktur. Bu sebeple vize danışmanlık hizmeti aldığınız kişi ve kurumlardan bunu talep edebilirsiniz.

İngiltere aile birleşimi vizesi için evrak düzenleme üzerine profesyonel danışmanlık hizmeti sunan Emprovize sizlerin en iyi başvuruyu sahip olduğunuz şartlara göre yapabilmek için destek vermektedir. Bu sebeple tüm evraklarınız hazırlanmasında ve titizlikle ayrıştırılıp sisteme yüklenmesini sizlerin adına gerçekleştirebilir. Aklınıza takılan ek bir  soru olması halinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için makalemizi inceleyiniz