Vize danışmanlık süreci ön bilgilendirme ile başlayan başvurunun eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması sürecini kapsayan işlemler bütündür. Her vize danışmanlık kişiye özgü ve doğru başvuru dosyasının oluşturulması sürecini kapsamalıdır. Emprovize sizlere eksiksiz ve tam başvuru yapmanızda yardımcı olur. Dünyanın hemen hemen her yerine farklı vize türlerinin prosedürleri değişmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nde sahip olduğunuz şartlar başvuru sürecinin değişmesinde doğrudan rol oynamaktadır. Vize başvurunuzu doğru bir şekilde yürütebilmek için tamamen yasal çerçevede uzmanlarımıza ulaşmanız sizi başarılı bir sonuca ulaşmanıza yüksek katkıda bulunmuş olursunuz.

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Vize danışmanlık hizmeti gitmek istediğiniz ülkeye seyahat amacınıza ilgili konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurumlara seyahat izin çıkarmak için yaptığınız başvuruda aldığınız desteklerin tamamına denir. Başvuruların olumlu sonuçlanmasına ciddi katkıda bulunan vize danışmanlık hizmeti özellikle ilk vize işlemleri yapacak vatandaşlarımıza özellikle tavsiye edilmektedir. Çünkü alabileceğiniz redlere karşı bilgili ve donanımlı olarak riskleri minimuma indirmenizi sağlar. Örneğin; Schengen ülkelerinden herhangi birinden alınan red gelecekte yapacağınız tüm başvuruları etkilemektedir. Bu gibi riskleri almamak için Emprovize Vize Danışmanlık hizmeti veren uzmanlar yanınızda bulunacaktır.

Vize Danışmanlık şirketleri yapacağınız başvuru süreçlerinde yanınızda bulunmaktadır. Fakat en iyi vize danışmanlık şirketini seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli durum danışmanlık hizmeti aldığınız firmanın tüm konsolosluk ve başvuru merkezleri tarafından onaylanmış TÜRSAB’a bağlı resmi bir seyahat acentesi olması gerektiğidir.

Vize Danışmanlık İzmir

Aksi takdirde işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiremeyecektir ve size ancak başvuru merkezinin kapısına kadar eşlik edebilmektedir. Fakat Emprovize Vize Danışmanlık şirketi tamamen hukuksal çerçevede tüm belgeleri eksiksiz ve tam bir şekilde resmi akreditasyonları mevcuttur.

Vize danışmanlık hizmeti almak isteyen bütün misafirlerimize Türkiye’nin her neresinde olursa olsun yüz yüze ve online hizmetler gerçekleştirebilmekteyiz. Tüm Schengen vizesi danışmanlık türleri için başvuru süreci birbirinden farklılık göstermektedir. Başvuru sürecinde alacağınız danışmanlık 7 farklı aşamayı kapsamaktadır.

İzmir Vize Danışmanlık

İzmir Vize Danışmanlık Şirketleri

Ücretsiz Ön Bilgilendirme

Ön bilgilendirme nasıl bir ilerleme sağlamanız gerektiği konusunda sizlere taslak çizer. Bu çerçevede hangi aşamalardan geçeceğinizi genel olarak açıklanmaktadır. Her vize danışmanlık şirketi bilgi sağlamaktadır fakat bazı firmalar ücret talebinde bulunmaktadır. Emprovize ön bilgilendirme hizmetlerinde herhangi bir ücret talep etmez. Çünkü burada en önemli nokta vatandaşlık ödevi olarak misafirlerimizin aklındaki süreç ile alakalı soruları yanıtlayıp nasıl bir yola girdikleri konusunda ışık tutmak gerektiğidir.

Vize için Gereken Evrakların Sağlanması

Vize için gereken evrakların sağlanması ücretli danışmanlık sürecinin ilk aşamasıdır. Emprovize uzmanları düzenli olarak konsolosluk ve başvuru merkezleri ile iletişim halindedir. Kovid pandemisi dönemi gibi koşullarda sürekli değişen konsolosluk talepleri ve yeni evrakları takip ederek güncel evrak listesini misafirlere sunar. Online olarak ulaşacağınız evrakların güncel olduğundan emin olmanızı tavsiye edilir. Çünkü eksik evraklar ile girilen başvurular yüksek oranda red veya başvuru iptali ile sonuçlanmaktadır.

Vize Randevusu Alınması

Vize randevusu, başvurunun gerçekleştirilmesi için konsolosluk veya başvuru merkezlerinden alınan vize görüşme yeridir. Misafirlerimizin başvuru tipine uygun ve doğru randevuyu alması önemlidir. Örneğin; D tipi vize başvuru randevusu alınmış bir kişi Schengen vizesi başvurusunda bulunamaz. Görev yetki bölgesine uygun ve doğru yetkili makamdan bu işlemlerin gerçekleştirilmesini Emprovize vize danışmanlık şirketi sizler adına sağlayacaktır.

Önemli bir uyarıda bulunmakta fayda vardır. Kovid pandemisi sürecinde birçok ülke vize başvuru randevusunu oldukça kısıtlı açmaktadır. Bu sebeple ücretli randevu oluşturulabileceği vaadi veren kişiler gözlemlenmektedir. Altını çizmek gerekir ki hiçbir randevular ücretsizdir. Bu sebeple sizden göçmenlik veya vize başvurusu randevusu vaadi için ücret talep eden kişi veya kurumlara itibar etmemeniz ciddiyetle tavsiye edilir.

Vize Danışmanlık Şirketleri

Evrakların Hazırlanması

Başvuru için evrak listesi almak yetmemektedir. Hangi evrakı nereden hangi biçimde alınması gerektiği farklılık göstermektedir. Bu sebeple doğru evrakı konsolosluğun talep ettiği biçimde alınması gerekmektedir. Bu sebeple güncel evrak listesini sizlere sunan Emprovize vize danışmanlık şirketi evrakları toplamanızda adım adım yanınızda bulunur. Ayrıca sizler adına doldurulması gereken formlar, gerekli talep dilekçeleri ve rezervasyonları eksiksiz olarak hazırlanmaktadır.

Vize Danışmanlık Ücretleri

Evrakların Kontrolü

Evrakların kontrolü her başvuru için danışmanlık dahilinde kesinlikle yapılması gereken hayati bir unsurdur. Uzmanlarımız dosyanızı defalarca kontrol eder ve sizlere olumlu bir sonuca ulaşmanız için tavsiyelerde bulunur. Karşılaşma ihtimaliniz olan riskler konusunda ayrıntılı olarak bilgilendirilirsiniz. Bu vize danışmanlık hizmeti verene kaliteli bir uzmanın en önemli özelliğidir. Bizler binlerce olumlu sonuç almış 56 farklı ülkede 250 den fazla vize türünde hizmet veren yüksek eğitimli danışmanlara sahip resmi bir seyahat acentesiyiz. Bu konuda bize güvenebilirsiniz.

Mülakat Hazırlığı

Özellikle D tipi vize başvurularında karşılaşılan mülakatlar vize başvurunuzun sonucu belirleyen ciddi bir noktadır. Bu sebeple mülakat gerektiren vize başvurularında uzmanlarımız sizleri yüz yüze görüşmeye hazırlar. Mülakat atmosferi ve cevaplamanız gereken sorular hakkında sizlere ayrıntılı bilgi aktarır. Bu sayede rahat bir şekilde vize mülakatından geçmeniz sağlanmaktadır.

Sonuç Takip

İzmir vize danışmanlık işlemlerini Alsancak merkezli seyahat acentemiz tarafından profesyonel takip işlemleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Schengen vizesi başvuruları ortalama 15 gün, D tipi vize başvurusu ise ortalama 30-45 gün sürmektedir. Bu sebeple sabırlı bir şekilde beklemeniz gerekmektedir. Bu süreç içerisinde konsolosluk ek belge ve bilgi talep etme hakkına sahiptir. Uzmanlarımız sizler adına ek talepleri karşılar ve başvurunuz sonuçlanır sonuçlanmaz sizleri bilgilendirecektir.

Vize Danışmanlık Ücretleri

Vize danışmanlık ücretleri her vize türüne ve gidilecek ülkeye göre değişmektedir. Fakat burada bilmeniz gereken bazı ücretler vardır. Ücretler kısaca şu şekildedir. Konsolosluk harcı, aracı kurum koordinasyon hizmet bedeli, zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası ve danışmanlıktır. Bunlar haricinde eğer zorunluysa tercüme ücreti ve kargo bedelidir. Aşağıda Vize danışmanlık ücretleri 2024 tarifeleri yer almaktadır.

Schengen vizesi ücretleri konsolosluk harcı ve danışmanlık sabittir. Fakat her ülkenin başvuru merkezi koordinasyon ücreti birbirinden farklıdır. Bu sebeple 19-40 Euro arasında değişkenlik göstermektedir. Ayrıca seyahat sağlık sigortası başvuru sahibinin yaşına ve kalacağı Schengen üyesi ülkedeki gerçireceği zamana göre 10-20 Euro arası değişir.

Schengen Vize Danışmanlık65-75 Euro
Vize Harcı80 Euro
Başvuru Merkezi Kordinasyon Ücreti19-40 Euro
Seyahat Sağlık Sigortası10-20 Euro

D tipi vize danışmanlık ücreti sürecin zorluğu ve karmaşıklığı sebebi ile schengen vize ücretinden farklıdır. Ayrıca ikamet izni veren oturum vizeleri kapsamına girmesi sebebi ile çok daha ayrıntılı ve uzun bir süreç sizleri beklemektedir. Seyahat sağlık sigortası 1 yıllık ve çalışma yada eğitim olması sebebi ile 100-120 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Konsolosluk harcı (vize harcı) ücreti sabittir.

D Tipi Vize Danışmanlık30 Euro
Seyahat Sağlık Sigortası (1 Yıllık)100-120 Euro
Vize Harcı80 Euro

Vize Danışmanı Nedir? Ne İş Yapar?

Vize danışmanı yapılan başvuru sürecinde sizlerin yanında olacak bilgili ve tecrübeli yetkinlik sahibi kişidir. Bu kişiler evraklarınızı hazırlamanızı ve dosyanızın oluşturulmasında hayati konumdadır. Çünkü yetersiz bilgi başarısız sonucu getirmektedir. Her hangi bir işi daha uygun fiyata yapacak her hangi bir kişi vardır. Fakat sadece fiyata aldanarak seçim yapmak büyük bir yanlıştır. Seçim kriteri tecrübe, hukuksallık ve güvenilir vize danışmanlık şirketi olmalıdır.

Danışmanınız sizi doğru bir şekilde yönlendirmeli ve başvuruya hazır hale getirmelidir. Emprovize bu süreci İzmir vize danışmanlık Alsancak Ofisi olarak tamamen güvenli bir şekilde planlayacaktır. Bizimle iletişime geçmek fark edeceğiniz ölçüde öne çıkaracaktır. Sadece ücretsiz ön görüşmeniz dahi bu konuda sizi tatmin etmeye yetecek kalite düzeyine sahiptir.