Hollanda vizesi nasıl alınır sorusunu makalemizde yanıtlayacağız. 90 günden kısa süreli olanlar Hollanda Schengen Vizesi olarak da isimlendirilmektedir. Başvuru süreçlerinde doğru evraklar ve doğru adımlarla ilerlemeniz için Emprovize Danışmanlık olarak yanınızdayız. Telefon numaralarımızdan ya da form aracılığıyla ücretsiz ön bilgilendirme alabilirsiniz. Yazımızın içeriğinde Hollanda vize çeşitleri, gerekli evraklar, ne kadar sürede çıkar, bankada bulunması gereken evraklar, vize reddi durumda nasıl bir yol izlenmeli gibi birçok bilgiye erişebilirsiniz.

hollanda vizesi

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda vizesi almak için ilk doğru vize çeşidinizi tespit etmelisiniz. Çünkü Hollanda vizesi çeşitlerine göre uzun süreli (D tipi) ve kısa süreli vizeler (C tipi Schengen Vizesi) olarak 2 ye ayrılmaktadır. Kısa süreli Hollanda vizeleri C tipi Schengen Vizeleri kapsamına girmektedir.

 • Vize çeşidinize bağlı olarak gerekli evrak listesini edinmelisiniz. (Konsolosluktan ya da Emprovize Vize Danışmanlıktan bu listeyi edinebilirsiniz.)
 • Evraklar toplanır
 • Başvuru Formu doldurulur.
 • Randevu alınır.
 • Randevu günü ve saatinde VFS Global Vize Başvuru Merkezi’nden ya da Hollanda Konsolosluğunda hazır bir şekilde eksiksiz evraklarınız ile başvurunuzu tamamlayarak Hollanda vizesi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için makalemizi inceleyiniz

Hollanda Vizesi Şartları

Hollanda vizesi şartları, genel ve özel olmak üzere farklılık göstermektedir. Bu şartlar vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ciddi önem taşımaktadır.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar için düzenli oturum iznine sahip olmak,
 • Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerin delilini sunmak (Göçmenlik riskine karşı),
 • Seyahatinizi finanse edecek gelirlerinizi beyan etmek gerekmektedir.

Yukarıdaki şartlar kişilerin durumu ve seyahatlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Hollanda Vizesi için bankada ne kadar para göstermeniz gerektiği konusu kalacağınız süre için doğrudan değişir. Bu değişkenlikler için ayrıca uzman görüşü alarak doğru bir başvuru yapmak olumlu sonuç almak adına çok daha sağlıklı olacaktır.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vize ücretleri 2021 yılı için standart turist vizesi başvuru ücreti 95 pound dur. Fakat bu ücretin üzerine alınan hizmetler başvuru ücretini değiştirecektir. Örneğin İngiltere vize danışmanlık İzmir için danışmanlık ücretimiz üzerine eklenmektedir. Ayrıca vize kategorilerine göre değişen İngiltere hükümetinin koyduğu zorunlu sağlık sigortası ödemeleri de bu ücrete eklenecektir.

Vize ücretleri için ayrıca blog sayfası oluşturduk lütfen başlığa tıklayıp ilgili makaleden kendinize uygun 2021 İngiltere vizesi ücretini bulunuz.

Hollanda Vizesi İçin Gereken Evraklar

Hollanda Vizesi için gereken evraklar vize çeşidine göre birbirinden farklıdır. Sizin vize çeşidiniz hangisi ise onun evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

Hollanda vize danışmanlık

Genel olarak bilinmesi gerekenler ise şöyle;

 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti otoritelerince verilmiş özlük belgeleri,
 • Şirket evrakları,
 • Finansal dökümanları ve banka evrakları,
 • Varsa Hollanda’dan alınacak davetiye,
 • Biyometrik fotoğraf alınmalıdır. Hollanda vizesi için fotoğraf ölçüsü: (3.5-4.5cm) dür.
 • Uzun süreli Hollanda Vizesi başvurularında apostil işlemi uygulanmalıdır. Aksi halde belgeleri Hollanda Konsoloslukları kabul etmeyecektir. Ayrıca tüm belgeler İngilizce veya Hollandaca diline çevrilmelidir.

Hollanda Vizesi Ücreti

Hollanda vizesi ücreti vize çeşidine göre ve kalmayı planladığınız güne göre belirlenmektedir. Vize ücreti kalemde oluşur. Konsolosluk Vize harç bedeli, VFS Global Vize Başvuru Merkezi koordinasyon ücreti, Emprovize Vize Danışmanlık ve zorunlu seyahat sağlık sigortasıdır.

Hollanda vize ücreti 2022 yılı için;

Hollanda Schengen Vize Ücreti 202180 EURO
Hollanda Schengen 0-6 Yaş Arası Vize ve Hizmet Ücreti0 USD
Hollanda Schengen 6-12 Yaş Arası Vize Ücreti40 EURO
Hollanda Transit Vize Ücreti 202180 EURO
Hollanda D Tipi Vize Ücreti 202169 EURO
Hollanda Öğrenci Vizesi Ücreti 2021192 EURO
VFS Gloval Vize Başvuru Merkezi Hizmet Ücreti20 EURO

Vize ücretine ek olarak hizmet bedeli her başvuru için Euro olarak uygulanır.

Emprovize Vize Danışmanlık danışmanlığı vize çeşidine göre değişmektedir. Ayrıca bilgi alabilirsiniz.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası 5-30 Euro arasında vize çeşidine göre değişmektedir.

Başvuruların olumsuz olması durumunda başvuru ücretleri iade edilmemektedir.

Ayrıca gerekli olması durumunda çeviri masrafları ortaya çıkmaktadır.

Ücretsiz ön bilgi ve fiyat teklifi almak için bizi arayabilirsiniz.

Hollanda Turist Vizesi

Hollanda Turist vizesi, C tipi Schengen vizesi olarak değerlendirilir. Schengen vizesi 90 günden kısa süreli vizelerdir.

Hollanda Turistik Vizesi; Kültürel gezi, festival, konser gibi aktivitelere katılım için gereken vizedir.

Hollanda Transit Vize; Hollanda’dan transit geçecek yolcuların alması gereken izin belgesidir.

Hollanda Ticari ve Fuar Vizesi; Kısa süreli şirketler arası ziyaret ve ortaklıklar için görüşme yapmak için ihtiyaç olan vizedir.

Hollanda Vizesi Danışmanlık

Hollanda D Tipi Vize

Hollanda D tipi vizeler ulusal vize kategorisindedir. 90 gün üzeri kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen izinlerdir.

D tipi Vize Çeşitleri;

Hollanda Çalışma Vizesi; Hollanda’daki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

Hollanda Ankara Anlaşması; Hollanda’da şirket kurmak isteyen kişilerin Self-employed vizesi kategorisinde kendi işlerini yapabilmek için ihtiyaçları olan vizedir.

Hollanda Şoför Vizesi; Hollanda’da şoför olarak çalışacak kişilerin alması gereken izin belgesidir.

Hollanda Eğitim Vizesi; Eğitimini Hollanda’da devam etmek isteyen lisans, yüksek lisans ve üç aydan fazla dil okulu izinleridir.

Hollanda Erasmus Vizesi; Erasmus kapsamında Hollandada eğitim görecek veya Erasmus+ kapsamında projeye katılacak kişilerin alması gereken vizedir.

Hollanda Aile Birleşim Vizesi; Hollanda vatandaşları ile evlenen veya nişanlananların Hollanda’da sürekli oturum iznine sahip olmak için başvurdukları vizedir.

Hollanda Ankara Anlaşması

Hollanda da iş kurmak isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Birleşik Krallığın aldığı Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı ile İngiltere Ankara Anlaşması İçişleri Bakanlığı tarafından askıya alınmıştı. İngiltere’ye alternatif olarak tercih edilen iş kurma vizelerinden Hollanda Ankara Anlaşması popülerliğinin artmasına sebep oldu.

hollanda vize danışmanlık izmir

Hollanda Ankara Anlaşması vize başvurularınızda uzman danışmanlarımızdan faydalanmanız Hollanda Göçmenlik ve Vatandaşlık Hizmetleri Ofisi(IND – Immigration and Naturalisation Services) isteklerini ve beklentilerini tam ve eksiksiz bir şekilde karşılamanıza yardımcı olur. Doğrudan Hollanda Ankara Anlaşmasına uygun iş planı hazırlayan İş geliştirme ve Göçmenlik Uzmanlarımız hizmet vermektedir. Ücretsiz Ön bilgilendirme almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Hollanda Vize Ret Alırsak Ne Yapmak Gerekir?

Hollanda vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa tekrar başvuruda bulunabilir veya ret sonucuna itiraz edebilirsiniz. Öncelikle ret sebebinizin ne olduğunu tespit ederek gerekli çalışma ile itiraz maddesin deki açığı kapatarak yeni başvuru veya itiraz edilmesi uygundur.

Hollanda Vizesi Ret Maddeleri;

İşbu karar, aşağıda belirtilen neden veya nedenlerden dolayı alınmıştır:

 1. Sahte / gerçek olmayan / tahrif edilmiş seyahat belgesi ibraz edilmiştir.
 2. Planlanan seyahatin şartları ve amacı gerekçelendirilmemiştir.
 3. Planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 4. planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara yasal yollardan sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 5. içinde bulunulan 180-günlük dönem itibariyle, standart vize veya sınırlı bir bölgede geçerli bir vize ile Üye Devlet topraklarında 90 gün kalınmıştır.
 6. Schengen Bilgi Sistemine (SIS) …………. (üye devletin kısaltılmış adı) tarafından, başvuru sahibine dair giriş yasağı kaydı girilmiştir.
 7. En az bir üye Devlet, başvuru sahibini kamu politikasına veya iç güvenliğe tehdit olarak kabul etmektedir.
 8. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin AB 2016/399 sayılı Tüzüğünün 2/21. Maddesi (Schengen Sınırları Yasası) uyarınca kamu sağlığı için tehlike oluşturduğu kanaatindedir
 9. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin uluslararası ilişkilerine tehdit oluşturduğu kanaatindedir
 10. Planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırıcı değildir
 11. ……… ile ilgili (açıklayınız) olarak yapılan açıklamaların güvenirliğine dair makul şüpheler mevcuttur.
 12. Sunulan destekleyici belgelerin güvenilirliği, gerçekliği veya içeriğinin doğruluğuna dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 13. Vize geçerlilik süresi dolmadan önce üye devlet topraklarından çıkılacağına dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 14. Daha önceden vize talep edemeyerek sınır kapısında vize talep etmeniz gerektiğine dair yeterli kanıt ibraz edilmemiştir.
 15. Planlanan havayolu transit geçişinin amacı ve koşullarına ilişkin gerekçe sunulmamıştır.
 16. Geçerli ve yeterli sağlık sigortasına sahip olunduğuna ilişkin kanıt ibraz edilmemiştir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği İletişim:

Holladan Büyükelçiliği Adresi: Mevlana Bulvarı Yıldırım Kule No.221 06520 Çankaya/Ankara

Telefon: +90 312 409 1800

Hollanda Büyükelçiliği e-posta: ANK@minbuza.nl

Hollanda İstanbul Konsolosluğu İletişim:

Hollanda Başkonsolosluğu Adresi: İstiklal Caddesi 197, 34433 Beyoğlu, İstanbul/Türkiye

Telefon: +90 212 393 2121

Hollanda Vize Danışmanlık

Hollanda vize danışmanlığı için Emprovize vize danışmanlık olarak hizmetinizdeyiz. Hollanda vize çeşitlerinin süreci birbirinden farklılık göstermektedir. IND de tarafından yayımlanmış doğru ve eksiksiz bilgi ile danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Hollanda vizesi danışmanlık hizmetleri konusunda verdiğimiz en kapsamlı hizmetler Schengen vizesi kategorilerinde olmaktadır.  Schengen Vizesi makalemizi inceleyerek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Danışmanlık için bize ulaşın

Detaylı Bilgi için Diğer Yazılarımız

hollanda ankara anlasmasi basvurusu islemleri bilgiEmprovize Vize Danışmanlık

Hollanda Ankara Anlaşması

Hollanda Ankara Anlaşması isteyen kişiler için Hollanda da…
turist vize basvurusu
almanya ticari vize nasil alinir
almanya transit vize
slovakya sofor vizesi basvurusu bilgi
erasmus vizesi
polonya egitim vizesi
gecici calisma vizesi
aile birlesimi vizesi