seyahat saglik sigortasi 30 bin euro teminatli

Tüm yurt dışı vize başvurusu için zorunlu seyahat sağlık sigortası poliçesi gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası zorunlu bir evraktır. Yurt dışında karşılaşabileceğiniz sağlık problemleri ile mücadele kapsamında kendinizi garanti altına alınması beklenmektedir. Hastalık, cenaze gibi konularda sigorta firması sizler adına gerekli masrafların ödemesini yapması için gerekmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat sağlık sigortası, AB ve Schengen ülkelerine olan seyahatlerinizde ülkeye giriş ve Schengen vize başvurularınızda konsolosluklar tarafından zorunlu kılınmış yurt dışı seyahatlerinizde sizi sağlık kapsamında sağladığı teminatlar ile güvence altına alan bir belgedir.

Sağlık sigortası, size Avrupa seyahatlerinizde ani rahatsızlık ve kaza durumlarında sağlık danışmanlığı ve asistanlık gibi hizmetler sunarken sağlığınızı güvence altına alır. Yurt dışı seyahatlerinizde yaptıracağınız seyahat sağlık sigortasının AB ve Schengen devletlerinin belirlediği bazı önemli kapsamlar mevcuttur.

Sağlık sigortası yaptırırken aşağıda geçen teminatları içeriyor olmasına dikkat etmelisiniz.

Seyahat Sağlık Sigortasının Kapsamı Nelerdir?

30.000 € veya 50.000 $ teminatlı olması gerekmektedir.

Ani hastalık ve kaza durumlarında ayakta tedavi masraflarını karşılıyor olmalı

Ölüm durumunda cenazenin yurda nakli veya vefat ettiği yerde defin masrafları karşılıyor olması gereklidir.

Yaptığınız seyahat sağlık sigortasının tüm seyahat tarihlerinizi kapsaması gereklidir.

Yukarıda bahsi geçen kuralların yanı sıra minimum olarak aşağıdaki teminatları da içermesi gerekmektedir..

Tüm AB ve Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır.

Teminat limiti 30.000€ (Otuz bin EURO) yada 50.000$ (Elli bin USD) olmalıdır.

Ani hastalık ve acil durumlarda ayakta tedavi masraflarını

Hastanede Acil yatılı tedavi ve hastalık halinde ikamet edilen ülkeye geri gönderilme ile ilgili masrafları

Ölüm durumunda Naaş’ın yurda nakli yada sigortalının vefat ettiği yerde defin masraflarını kapsamalıdır.

30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

30.000 Euro seyahat sağlık sigortası teminatı bulunmaktadır. Bu durum bir çok misafirimiz tarafından yanlış anlaşılmaktadır. Açıklık getirmek için altını çizmekte fayda vardır ki bu sigortanın ücreti 30.000 Euro değildir. Yanlış anlaşılan nokta sağlık sigortası fiyatı 30.000 Euro değildir. Yalnızca kapsamıdır. Yani sizlerin karşılaşabileceği sağlık masraflarının sigorta şirketi tarafından 30.000 Euro kadarı karşılanmaktadır.

Zorunlu Sağlık Sigortası fiyatları yaşa, kalınacak ülkeye, kovid-19 kapsamlı olmasına göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Lütfen sizin için en uygun sigorta poliçesi için uzmanlarımız ile iletişime geçiniz. Sigortanın geçerlilik süresinin, talep edilen vize ile yapılacak seyahatin tarihlerini içermesi gerektiğine dikkatinizi çekeriz. Örneğin ; 5 Ocak tarihi ile 5 Şubat tarihleri arasında yurt dışında kalacak kişi için ihtiyaç olan sigorta süresi 4 Ocak tarihinden başlar 6 Şubat tarihine kadar devam eder. Yani gidişten bir gün önce başlar, dönüşten bir gün sonra sona erer.

Seyahat Sağlık Sigortası poliçeler Emprovize Vize Danışmanlık hizmeti tarafından sunulabilmektedir. Birlikte çalıştığımız Sigorta Acenteleri tarafından misafirlerimiz için en uygun sigorta poliçelerini kestirerek başvurularına ekliyoruz. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgiye ihtiyaç duymanız halinde bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.