kuba vizesi basvuru islemleri bilgi

Küba Vizesi

Küba vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Sayfamızda Küba Vizesi ile ilgili tüm bilgileri bulacaksınız. Ayrıca aklınıza takılan ayrıntılı sorular varsa lütfen uzman vize danışmanı kadromuza bu soruları ücretsiz bir şekilde sorabilirsiniz.

Küba vize istiyor mu? Dediğiniz duyar gibiyim. Sorunuzun cevabı: Evet Küba vize istiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Küba seyahat etmek için ihtiyacı olan izne Küba vizesi denir. Vize almak için önce vize türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize çeşidi kendine özgü bir hazırlık süreci vardır.

Bu makalemizde Küba vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. Küba Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

kuba vizesi istiyor mu 2021

Küba Vize İstiyor Mu?

Küba vize istiyor. Bordo pasaport sahipleri Küba’ya seyahat etmek için vize almaları gerekmektedir. Fakat Gri ve Yeşil pasaport sahipleri Küba’ya yapacakları maksimum 30 günlük seyahatlerinde Küba vizesi almalarına gerek yoktur. Uzun süreli kalışlar için tüm pasaport sahipleri ayrım gözetmeksizin vize almaları gerekmektedir. Küba vize çeşitleri ve kalış süreleri ile alakalı aklınıza takılan başka bir konu olursa lütfen uzmanlarımız ile iletişime geçiniz.

kuba vize ucreti 2021

Küba Vize Ücreti 2021

Küba vize ücreti 2021 yılı için 30 Euro dur. Yani Küba’ya yapmak istediğiniz turistik seyahatler için 2021 Küba vizesi ücreti her şey dahil şekilde 30 Euro ya alabilirsiniz. Bu fiyatın içerisine Küba Konsolosluğu harcı ve Emprovize Vize Danışmanlığı hizmet bedeli dahildir. Harici hiçbir ödeme yapmanıza gerek yoktur.

Eğer vizenizi elden almak yerine kargo talebinde bulunursanız ek olarak kargo maliyeti çıkacaktır. Fakat elden almak isterseniz ek bir ücret ödemenize gerek olmayacaktır.

1 iş günü içerisinde Küba Vizesi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Emprovize Vize Danışmanlık A Grubu Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı resmi bir seyahat acentasıdır. Bu sebeple işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vizesi İçin Gereken Belgeler

Küba turistik vizesi için gereken evrakların hazırlanması çok basittir. Vize süreci özellikle Turistik vize için oldukça hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Diğer Schengen vizesi veya Avrupa Birliği vizeleri gibi finansal kanıtlar ve diğer noter çeviri ve yasallaştırma işlemlerine gerek yoktur. İhtiyacınız olan tek şey aşağıdaki belgeleri bize ulaştırmak ve ücretinizi ödemektir.

Küba Vizesi için Gereken Belgeler 2021:

 1. Pasaport,
 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 3. Biyometrik fotoğraf (2 adet)
 4. Otel ve Uçak Rezervasyonları (Danışmanlığımıza dahildir),
 5. Seyahat sağlık sigortası (Danışmanlığımıza dahildir),
 6. Başvuru Formudur. (Danışmanlığımıza dahildir)

Yani Emprovize Vize Danışmanlığa 1,2,3 maddelerdeki evrakları göndermeniz yeterlidir. 4,5,6 maddeler 30 Euro içerisindeki Küba Vizesi danışmanlık hizmetine dahil olarak resmi acentamız güvenle gerçekleştirecektir.

Küba Turist Vizesi

Küba Turist vizesi Küba’ya turistik seyahat yapmak isteyen kişilerin seyahatlerinde kullanılmaktadır. Yani Küba’ya yapacağınız 30 günlük kültürel bir seyahat için Küba turist vizesi alınması gerekmektedir. Bu vize 30 gün geçerliliği olan bir vizedir. Vizenizin bitiminden önce uzatma yapabilir ve kalabileceğiniz süreyi uzatabilirsiniz.

Küba turist vizesi almak bir çok ülkenin vize kategorilerindeki prosedürden daha kolaydır. Özellikle 1 iş günü içerisinde çıkarabileceğiniz Küba turist vizesi bizler için hiç de zor olmayan bir türdür. Eğer hızlı bir vize alımına ihtiyacınızı varsa bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları resmi kanallar ile gerekli prosedürleri gerçekleştirecek ve size vizenizi teslim edecektir.

Vize alımınız gerçekleştirilmesi ardından talep ederseniz posta yolu ile hızlı bir şekilde aynı gün kargoya verilir ve vizeniz elinize ulaşır.

Küba Yeşil Pasaport Vize İstiyor Mu?

Küba yeşil pasaport sahibi kişilerden turistik seyahatleri için vize istemiyor. Yani Küba’ya yapacağınız seyahatlerde yeşil pasaport sahibiyseniz vize almanıza gerek yoktur. Küba bu konuda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına bazı ayrıcalıklar tanımıştır. Fakat bordo pasaport sahibiyseniz vize almak zorundasınız. Küba vizesi almak istiyorsanız sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

kuba turist vizesi basvuru yapmak

Küba Vizesi Kullanım Şartları

Küba vizesi, vize sahiplerine tek girişlik 30 gün boyunca Küba’da kalma hakkı sağlar. Fakat bu Turist olarak yapacağınız seyahatler için geçerlidir. Diğer vize türlerinde durum farklılaşmaktadır. Bu süre sadece tek sefere mahsus olmak üzere Küba’daki göçmenlik bürosu aracılığı ile 30 gün ek olarak uzatılabilir.

Küba Vize kullanım şartları:

 • Türkiye’den alınan vizeler ile Amerika üzerinden Küba’ya giriş yapılaması mümkün değildir.
 • Küba Turist vizesi amaçlı alınan vizeler ile Küba’da hiçbir ticari aktivite de bulunmaya izin verilmez.
 • Vizenin verildiği geçerlilik tarihi aşılmaması gerekmektedir. Aksi halde tekrar vize alımında bulunulmasına müsaade edilmemektedir.
 • Hazırlanan vize üzerinde oluşabilecek problemlerden doğrudan kişi sorumlu olması sebebi ile muhafaza edilmesine özen gösterilmesi gerekmektedir.

Küba vizesi 1 gün içinde sonuçlanan ve aynı gün talep edilirse kargo ile kişiye teslim edilebilen biz vize türüdür. Genel olarak Küba Konsolosluğu’nun her zaman kişiyi mülakata davet edebilir, ek belge ve bilgi talebinde bulabilir. Fakat bu durum nadiren rastlanan bir istektir.

Turistik seyahatlerinizde alacağınız vize bir akredite acentası onay kağıdı ile verilmektedir. Bu vize onayı kağıdı yoğunluktan dolayı tükenebilir bu sebeple Küba uçuşunuzdan en az 2-3 gün önce vizenizi almanız tavsiye edilir. Bu sayede yoğunluktan yaşanan aksaklıklara sebebiyet vermemiş olunacaktır.

Alınacak tek bir Küba turist vizesi ile 1 defaya mahsus giriş-çıkış yapılabilmesine izin verilemtedir. Çoklu giriş çıkış yapmak isteyen kişiler yeni bir Küba turist vizesi almaları gerekmektedir. Bu dikkat edilmesi gereken bir hususdur.

Küba Vizesi Danışmanlık

Küba vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her Küba vize çeşidinin danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. Küba’da yiyeceğiniz bir akşam yemeği ücretine bu kurumsal danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Vize Danışmanlık:

 1. Vize Ücretsiz Ön Danışmanlık.
 2. Vize İçin Gereken Belgeler 2021
 3. Vize Randevu Alınması
 4. Evrakların Hazırlanması
 5. Evrakların Kontrolü
 6. Mülakatına Hazırlık
 7. Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu Küba vize başvurusu süreçleri dileriz.