Ülkemizden yurtdışına yapılan seyahatler arasında ilk sıralarda yer alan ülke Almanya’dır.  Almanya özellikle Türk vatandaşlar için hem turistik hem de iş görüşmeleri yapmak için önemli bir ülkedir. Ticari amaçla yapacağınız Almanya seyahatlerinizde kolay ve hızlı bir şekilde vize işlemlerinizi tamamlamak istiyorsanız İzmir vize danışmanlık merkezi olarak Emprovize her zaman yanınızda. İzmir Almanya ticari vize başvurusu yapmak istiyorsanız danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Almanya vize başvuruları hakkında siz değerli müşterilerimize hizmet vermek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Almanya Vizesi İzmir

Almanya ticari vize almak isteyen misafirlerimiz için hazırladığımız bu yazıda sizlere tüm detayları adım adım açıklayacağız. İş görüşmeleri yapmak için aklınızdaki soru ”Almanya Ticari Vize Nasıl Alınır?” ise doğru yerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

almanya ticari vize nasıl alınır

almanya ticari vize nasıl alınır

Ayrıca tüm bunların yanı sıra ”Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?” sorusunun cevabını da yazımızın devamında bulabilirsiniz. Çünkü Almanya C Tipi Ticari Vize tam karşılığı olarak Almanya Schengen Vizesi olarak algılanmalıdır. Unutmayın ki Almanya Ticari Vize Almanya Çalışma Vizesinden, farklıdır. Ticari vize için C tip vize gerekli iken Almanya çalışma vizesi için D Tipi Ulusal Vize gereklidir.

İlk olarak ülkemizden yoğun göç alan Almanya için vize başvurusu yapmadan önce, Almanya’ya seyahat amacınızı belirlemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız Almanya vize başvurusu farklılık göstermektedir. Almanya vize başvuru çeşidine göre gerekli olan evraklar, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için istenen şartlar değişmektedir.

Almanya Ticari Vize Nasıl Alınır?

Daha önceden de bahsettiğimiz gibi Almanya vize başvuruş yapılmadan önce seyahat amacınızın belirlenmiş olması gerekmektedir. Almanya seyahat amacınız nedir? Bu amacınıza göre başvuracağınız vize tipi de değişecektir. 90 günden kısa süreli Almanya vize başvuruları için C Tipi vize gerekli iken, 90 günden uzun süreli Almanya vizesi için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılması gerekir.

Örneğin Aşağıdaki durumlar Almanya C tipi vize ile yapılmaktadır;

 • Turistik seyahat vizesi
 • Eğitim vizesi
 • Kültürel ve sportif vize
 • Öğrenci gezi vizesi
 • Sağlık ve tedavi vizesi
 • Aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Ticari ve fuar gezi vizesi

Almanya D tipi ulusal vize ile yapılabilen seyahatler de şu şekildedir;

 • Aile birleşimi vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Geri dönüş vizesi
 • Erasmus vizesi

Kısaca Almanya vize başvurusu öncesinde yukarıdaki durumlara göre seyahat amacımızı netleştirmeli ve vize başvurusunu yapmalısınız.

Almanya Ticari Vize Nasıl Alınır ve Evrak Listesi Nedir?

Fuar ziyareti ya da iş görüşmesi amacınız varsa Almanya ticari vize başvurusu yapmalısınız. Aynı zamanda Almanya’da çalıştığınız firma ile ilgili eğitim almak ya da eğitim vermek istiyorsanız yine Almanya ticari vize başvurusunda bulunmalısınız. Ancak Almanya ticari vize başvurusunda dikkat etmeniz gereken en nemli kriter Almanya’daki şirket tarafından almanız gereken davetiye mektubudur. Bu davetiye mektubu Almanya’daki firma tarafından antentli olarak ve yetkili kişilerce imzalanmış olmalıdır. Aynı zamanda vize başvurunuzda seyahat tarihleriniz açık ve net bir şekilde belirtilmeli, seyahat amacınız da açıklanmalıdır.

Almanya ticari vizesi alabilmek için öncelikle gerekli başvuru evraklarının toplanması gerekir. Emprovize web sitesinden Almanya ticari vize için gerekli evraklar listesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Veya uzmanlarımız ile iletişime geçip daha detaylı bilgi alarak güncel listeyi de öğrenebilirsiniz. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi başarılı bir vize sonucu almak için çok önemlidir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa ya da belgede eksik bilgi var ise zaman açısından kayba uğrayabilirsiniz. Tekrar belge toplama aşamasının başına dönebilirsiniz.

almanya ticari vize başvurusu izmir

almanya ticari vize başvurusu izmir

Almanya Ticari Randevu Almak

Ticari vize başvurusu için gerekli olan topladıktan sonra şimdi sıra geldi Almanya ticari vize başvuruş yapmaya… İlk olarak vize başvurusunun nereden yapılacağını öğrenilmelidir. Almanya ticari vize başvurusu için ülkemizdeki tek yetkili kuruluş olan IDATA başvuru merkezi kullanılmaktadır. IDATA Vize Başvuru merkezi Almanya vizesi için dosya kabul edebilen tek yetkili kurumdur. Emprovize IDATA tarafından içeri girme yetkisi olan onaylı seyahat acentedir. Ülke genelinde birçok şehirde IDATA şubeleri bulunmaktadır. Size en yakın IDATA şubesinden Almanya ticari ve fuar vizesi başvurusu için randevu alınmalıdır. İşte bu süreçte özellikle İzmir Almanya vize başvurusu randevu işlemleri için Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Birlikte gerekli olan evrakları topladıktan sonra sizler arkanıza yaslanıp gönül rahatlığıyla seyahat planlarınızı yaparken bizler de sizler için tüm süreci adım adım takip ediyoruz.

Almanya Schengen Vizesi Sonucunu Bekleme

Ticari vize başvurusu için gerekli evrakları topladınız ve başvuru yapmak için IDATA üzerinden randevunuzu aldınız. Belirlenen randevu tarihinde başvuru merkezine gidip işlemlerinizi tamamladınız. Başvurunuzu yaptıktan sonra sizlere bir takip numarası verilecektir. Bu takip numarası ile vizenizin son durumunu öğrenebilirsiniz. Almanya Ticari vize başvuru sonucunun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığını ise evinize gelecek olan mektuptan öğrenebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra özellikle belirtmek isteriz ki; Vize sonucunu seyahat edeceğiniz ülke ve vize başvuru çeşidi belirlemektedir. Seyahat amacınız ve gideceğiniz ülkeye göre vize sonuçlanma süreci de değişmektedir. Aynı zamanda evraklarınızın tam ve kesiksiz olması, seyahat amacınızın açık ve net olması, gerekli şartları taşıyıp taşımadığınız da vize sonucunu etkileyen en önemli etkenlerdir.

Almanya Ticari Vizesi Nasıl Alınır Uyarı

Ticari vize başvurusu Almanya olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda maddi ve manevi bir çok kaybınız olacaktır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları sizin iş yükünüzü tamamen kolaylaştırarak vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için çalışmaktadır.  Bu nedenle alanında uzman profesyonel kişiler ile çalışmak vize başvurunuzun başarılı bir şekilde sonuçlanması için çok önemli bir adımdır.

İzmir Almanya vize başvurusu denildiğinde ilk akla gelen İzmir vize danışmanlık şirket olan Emprovize aracılığı ile yapılan başvuruların çok büyük kısmı olumlu sonuçlanmaktadır. Sizler de bu süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamak istiyorsanız Almanya ticari vize başvurusu için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Ticari Vize Kapsamı

Schengen bölgesinde yer alan Almanya’ya seyahat edebilmek için schengen vizesi almak şarttır. Almanya Schengen Vizesi ile 26 Avrupa Birliği ülkesine turistik ve ticari seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Schengen vizesi ile Avrupa Birliği ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesi isteyen ülkeler şunlardır;

 • Almanya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çekya
 • Danimarka
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Hollanda
 • İspanya
 • İsveç
 • İtalya
 • Macaristan
 • Letonya
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Malta
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Yunanistan

Bununla birlikte Avrupa Birliğine dâhil olan fakat schengen bölgesinde yer almayan İrlanda, Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan ve Güney Kıbrıs Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir. Ayrıca Avrupa Birliği’ne üye olmayan ancak schengen bölgesinin ortak üyeleri olan İzlanda, Norveç ve İsviçre’ye schengen vizesi ile gidilebilmektedir.

Almanya ticari vize başvurusu için en doğru merkez olan Emprovize Vize Danışmanlık Türsab Belgeli resmi bir seyahat acentesidir. Tüm vize iş ve işlemlerinizde kurumsal hizmet sunmaktadır. Sizler de İzmir Almanya vize başvurusu yapmak istiyor ve Almanya ticari vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız Emprovize danışmanlık uzmanları ile kesinlikle iletişime geçmelisiniz. Amacımız Türkiye’nin en iyi vize danışmanlık firması olarak sizlere yardımcı olmak. Hızlı ve güvenli vize başvurusunun adresi olan Emprovize Vize Danışmanlık ofisimize sizleri bekleriz. Ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız. ‘’Almanya vize başvurusu hiç bu kadar kolay olmamıştı.’’ demek isteyen herkesi Emprovize danışmanlık merkezine bekliyoruz.