Almanya Şoför Vizesi, Almanya yolcu taşımacılığı veya yük taşımacılığı yapacak kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Almış olduğunuz Almanya Şoför Vizesi ile toplam 6 aylık sürede 90 gün konaklama yapmanızı sağlayan bir vizedir. Schengen Vizesi kapsamında başvuru yapacak Almanya şoför vizesi alabilirsiniz.

Almanya Şoför Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

almanya sofor vizesi kimler alabilir sartlari nelerdir

Gerekli şartları yerine getiren ve bahsi geçen kriterlere uygun olan herkes Almanya Şoför vizesine başvuru yapabilir. Yurt dışında şoför olarak tır ile yük taşımak isterseniz bu vizeye başvuru yapmanız gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve doğru bir başvuru süreci izlemek gerekmektedir.

Almanya Şoför Vize İçin Gerekli Evraklar

almanya sofor vizesi basvurusu gerekli evraklar listesi

 • Pasaport,

Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olması gereklidir.

 • Biometrik Fotoğraf,

Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35×45 mm ebatlarında ve tüm yüzün net göründüğü 2 adet fotoğraf gereklidir.

 • Dilekçe,

Şirketin antetli kağıdına Almanya Konsolosluğuna hitaben Türkçe talep dilekçesi.

 • Şirket Evrakları,

İş yerinizden temin edeceğiniz güncel; vergi levhası, imza sirküleri, son 6 ay içerisinde alınmış oda kayıt ve faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi ( tüm bu evraklar son 6 ay içinde alınmış ve güncel olmalıdır.

 • Kimlik Fotokopisi,
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi,

Şirketinizden temin edeceğiniz işe giriş bildirgenizin fotokopisi sunulmalıdır. SGK Bildirgesi okunaklı, barkodlu, ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Barkodu olmayan evraklar başvuru sırasında kabul edilmeyecektir.

 • Beyanname,

Müracaat tarihi öncesine kadar Schengen ülkelerine yapılmış seferler hakkında şahsen imzalanmış beyanname.

 • Seyehat Sağlık Sigortası,

Tüm Schengen ülkelerinde geçerli seyahat sağlık sigortası ve buna ek beyanname.

 • Sürücü ehliyeti.
 • Nüfus Kayıt Örneği,

İkamet adresinin de belirtildiği nüfus kayıt örneği.

 • Çalışma ilişkisinin teyidi o araç plakası,
 • T.C. kimlik numarası, varsa emekli tahsis numarası,
 • Planlanan giriş ve çıkış tarihleri,
 • Almanya’daki sözleşme partnerlerine ait bilgi,
 • Planlanan sefer ve daha önceki seferlerin nakliye ve teslimat işlerine ait belgeler CMR/CARNET TIR.
 • SGK’dan sigorta belgesi,
 • Şirket Evrakları gerekmektedir.

İş yerinizden temin edeceğiniz güncel; vergi levhası, imza sirküleri, son 6 ay içerisinde alınmış oda kayıt ve faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi ( tüm bu evraklar son 6 ay içinde alınmış ve güncel olmalıdır.

 • C2 nakliye izni belgesi.
 • Araç ruhsatları ve belgeler.
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi.

Tüm seyahat süresini, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsamalı, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunmalıdır. Firmamızca temin edilebilir.

Almanya Şoför Vizesi Almak

almanya sofor vizesi almak icin yapilmasi gereken islemler

Almış olduğunuz Almanya şoför vizesi kapsamında ki tır şoförü belgesi ile Avrupa ve diğer Schengen üye devletlerine seyahat ede bilirisiniz. Almanya tır şoförü vizesi size 6 aylık süreçte maksimum 90 gün konaklama hakkı vermektedir. Özellikle kara yolu ile bir çok ülkeyi geçmek zorunda kalınması sebebi ile transit vize işlemleri konusunda dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Transit vizeler konusunda ek bir bilgiye ihtiyaç duyarsanız Emprovize Vize Danışmanlık hizmetleri ekibi ile iletişim kurabilirsiniz. Almanya İdata başvuru merkezi tarafından giriş yetkisi olan tüm belgelere sahip seyahat acentemiz sizlere bu hizmeti vermekten memnuniyet duymaktadır.

Almanya Tır Şoförü Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmeliyim?

 • Almanya Konsolosluğu tarafından zorunlu kılınan gerekli belgeleri doğru ve eksiksiz olarak temin etmeniz gerekmektedir.
 • 2014 Eylül ayında yürürlüğe giren parmak izi verme konusunda ki zorunluluğu hatırlatmak isteriz AB, Schengen üye devletlere son giriş, çıkışınız baz alınarak parmak izi almaktadır. Eğer ilk defa Schengen vizesi alıyorsanız vize başvuru merkezinde parmak izi vermeniz gerekmektedir.

Almanya Şoför Vizesi Danışmanlık

Almanya şoför vizesi danışmanlık işlemleri hakkında bilgi vermekte fayda vardır. Almanya sınırlarından şoför olarak geçmek istiyorsanız vize almanız gerekmektedir. Fakat bu vize iki çeşit vizeye ve sizin yapmak istediğiniz seyahat planına bağlıdır. Bu sebeple tecrübeli bir danışman tarafından yönlendirilmeniz çok önemlidir. Aksi takdirde Almanya havaalanından geçiş yapamaz ve geldiğiniz uçak ile geri gönderilirsiniz.

Vize danışmanlık seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus danışmanlık hizmeti veren firmanın resmi belgeli tam yetkiye sahip olmasıdır. Seyahat Acenteleri Yönetmeliğine göre TÜRSAB’a bağlı A grubu seyahat acenteleri vize danışmanlık hizmetleri vermede yetkilidir. Emprovize Vize Danışmanlık markası A grubu seyahat acentesidir ve tüm belgeleri tamdır.

Almanya Tır Şoför Vize Danışmanlık İşlemi

 1. Vize ön bilgilendirmesi: Misafirlerimizin seyahatleri için ihtiyacı olan bilgileri ve başvuru süreçleri hakkında ayrıntılı olarak sorularını ücretsiz şekilde cevaplıyoruz.
 2. Güncel vize gerekli evraklar iletilmesi: Misafirlerimizin için güncel olarak hazırlanmış güncel Almanya şoför vizesi evrak listesi iletiyoruz. Hangi evrakı nereden nasıl alınması gerektiği konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgilendiriyoruz.
 3. Evrakların kontrolünü: Toplanan evrakları teslim alarak başvuru öncesi kontrollerimizi titizlik ile gerçekleştiriyoruz. Riskleri azaltıp, eksiksiz bir dosya hazırlanmasında yardımcı oluyoruz.
 4. Vize başvuru dosyası için gereken hazırlık: Misafirlerimizin kendi toplaması gereken özlük belgeleri ile bizlerin de hazırlaması gereken başvuru formları, rezervasyonlar ve zorunlu seyahat sağlık sigortası işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.
 5. Randevu alınması: Evrak kontrolü ardından kişilerin görev yetki bölgelerinin ayrımına göre ikamet ettikleri ile bağlı olan başvuru merkezi veya konsolosluklardan istenilen tarihe ve saate göre Almanya vize başvurusu randevusu alıyoruz.
 6. Vize mülakatına hazırlık: Her vize türünde olmasa da özellikle D tipi vize işlemlerinde mülakatlar konsolosluklar tarafından talep edilmektedir. Bu süreç içerisinde misafirlerimizi yapacakları mülakatlar için hazırlık ve bilgilendirmesi yapılmaktadır.
 7. Sonuç takip hizmeti: Başvuruları tamamlanan misafirlerimizin sonuçlanmasını takip ediyor. Pasaportlarını teslim alabiliyor misafirlerimizin talepleri halinde gönderimini sağlıyoruz. Tekrar tekrar gelmek zorunda kalmadan istediğiniz adrese iletiyoruz.

Biz Emprovize Vize Danışmanlık uzman ekibi olarak Almanya Vizesi başvurusu sürecinde misafirlerimizi mutlu etmekten memnuniyet duymaktayız. Tamamen hukuksal çerçevede kurumsal güven ve güler yüzle hizmetimizi sunmaktayız. 7/24 hızlı iletişim formu ve iletişim sayfasında bulunan numaralardan bilgi alabilirsiniz.