lihtenstayn vizesi basvuru bilgi

Lihtenştayn Vizesi

Lihtenştayn Vizesi istiyor mu? Hakkın da bilgileri bulabileceğiniz makalemize geldiğiniz için teşekkür ederiz. Bu yazımızda Lihtenştayn vizesi hakkında aradığınız tüm cevapları bulacaksınız. Lihtenştayn Schengen Vizesi olarak da bilinen Lihtenştayn vizesi vatandaşlarımız tarafından alınması zorunlu olan izindir. Lihtenştayn vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok tercih edilen ülkelerdendir.

Makalemizin devamında Lihtenştayn vizesi’nin nasıl alındığını ve Lihtenştayn vize şartlarını okuyabilirsiniz. Lihtenştayn D tipi vize başvurusu ve Lihtenştayn Schengen Vizesi aşamalarını adım adım açıklayacağız. Bu adımların içerisinde Lihtenştayn vize başvuru formu nasıl doldurulur ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda güncel bilgi sahibi olacaksınız.

Lihtenştayn Vizesi için bankada gözükmesi gereken ücret değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple aklınızda birçok soru olduğunu biliyoruz. Aşağıda sizin için ek olarak finansal gereklilikler hakkında ek bilgileri derledik.  Lihtenştayn Vize başvurusu için parmak izi işlemleri konusunu da değineceğiz. Lihtenştayn vizesi kaç günde çıkar birçok misafirimiz tarafından merak edilmesi üzerine makalemize süreci ayrıntılı bilgide eklemeyi ihmal etmedik.

Lihtenştayn vizesi başvurusu için bilmeniz gereken Lihtenştayn vize çeşitleri ve bu vizeye nasıl başvuracağınız konusunda daha ayrıntılı makaleleri de daha ayrıntılı bilgi edinmek başlıklara ek link yapıları yerleştirdik. Sizler için hazırlanan makalemizin son bölümünde Lihtenştayn Vize retlerinin sebeplerini inceledik. İtiraz süreci hakkında açıklamalarımızı yaparak Lihtenştayn konsolosluğu iletişim numarası ile tamamladık. Keyifli okumalar dileriz.

Tüm bilgiler Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından 2021 güncel bilgileri ile hazırlanmıştır. Aklınıza takılan bir soru olduğunda iletişim bölümünden ücretsiz ön bilgilendirme alabilirsiniz. Çünkü her şeyden önce memnun misafir ilk sırada gelir.

Emprovize Vize Danışmanlık keyifli okumalar diler.

Lihtenştayn Vize İstiyor Mu?

Lihtenştayn vize istiyor mu? Sorunuzun cevabı evet. Lihtenştayn vize istiyor. Çünkü Lihtenştayn, Schengen sistemine dahildir. Bordo Pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak koşulu vizeden muaftır. Çünkü ilgili pasaport özel kişi veya özel seyahat sebebi ile verilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa topluluğu arasında imzalanan anlaşma gereği bu pasaportlar 90 gün süre ile Lihtenştayn’ya seyahat edebilecektir.

Lihtenştayn dil okuluna gitmek isteyen bir çok misafirimiz bu sorunun cevabını merak etmektedir. Yani pasaportunuz bordo ise evet, farklı bir renk ise kısa süreli olarak hayır. Tabi ki bu koşulda 90 gün kıstasını unutmamak gerekir. Çünkü 3 Ayı aşacak eğitim, aile birleşimi, iş kurma ve çalışma vizelerinde pasaport renginiz ne olursa olsun Lihtenştayn vizesi almak zorundasınız.

Lihtenştayn Vizesi Nasıl Alınır?

Lihtenştayn vizesi nasıl alınır sorusunda, yapmanız gereken ilk şey doğru vize başvurusu için vize çeşidinizi tespit etmelisiniz. Çünkü Lihtenştayn vizesi çeşitlerine göre uzun süreli ve kısa süreli vizeler olarak 2 ye ayrılmaktadır. Kısa süreli Lihtenştayn vizeleri C tipi Schengen Vizeleri kapsamına girmektedir. Uzun süreli Lihtenştayn vizeleri ise D tipi Ulusal vize sınıfındadır. Makalemizin devamında bu vize çeşitleri ile alakalı daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Lihtenştayn Vize türünü belirledikten sonra sırada vize başvurusu için gerekli evrak listesine sahip olmak gelir. Her başvurusu çeşidi için gereken evrak listeleri ilgili ülkelerin konsoloslukları tarafından güncel olarak sağlanmaktadır. Ayrıca Emprovize Vize Danışmanlık vize çeşidinize göre doğru ve güncel Lihtenştayn vize başvurusu için gereken evrak listesini size sağlamaktadır.

Evraklarımızı toparlarken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bu noktalarda gerekliyse bir uzmandan bilgi almak vizenizin sonucu açısından hayati önem taşımaktadır. Gereken evrak listesi oluşturulur. Lihtenştayn Schengen veya Lihtenştayn D tipi vize başvuru formları doldurulur. Gerekli yazışmalar konsolosluklar ile yapılır ardından Lihtenştayn vizesi başvurusu için randevu aşamasına geçilir.

Randevu günü ve saatinde VFS Global Vize Başvuru Merkezi’nden ya da Lihtenştayn Konsolosluğunda hazır bir şekilde eksiksiz evraklarınız ile başvurunuzu tamamlayarak Lihtenştayn vizesi alabilirsiniz.

Lihtenştayn Vizesi Şartları

Lihtenştayn vizesi şartları, genel ve özel şartlar olmak üzere farklılık göstermektedir. Bu şartlar vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ciddi önem taşımaktadır.

Lihtenştayn vizesi için şartlar;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerin delilini sunmak (Göçmenlik riskine karşı),
 • Seyahatinizi finanse edecek gelirlerinizi beyan etmek gerekmektedir,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar için düzenli oturum iznine sahip olmak.

Yukarıdaki şartlar kişilerin durumu ve seyahatlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Lihtenştayn Vizesi için bankada ne kadar para göstermeniz gerektiği konusu kalacağınız süre için doğrudan değişir. Bu değişkenlikler için ayrıca uzman görüşü alarak doğru bir başvuru yapmak olumlu sonuç almak adına çok daha sağlıklı olacaktır.

Lihtenştayn Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lihtenştayn vize başvurusu için önce evrakları doğru bir şekilde toplamak gerekir. Ardından gerekli Lihtenştayn başvuru formu düzgün bir şekilde doldurmak lazımdır. Vize başvuru dosyanız tamamlanması ile hızlı bir şekilde Lihtenştayn vize randevusu alınmalıdır. Çünkü randevu süresi ne kadar geç olursa evraklarınız zaman aşıma uğraya bilir ve geçerlilik süresi kaybolabilir. Bu durumda evrakları yeniden toplamak zorunda kalabilir veya Lihtenştayn Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

VFS Vize Başvuru Merkezi ya da Lihtenştayn Konsolosluğunun verdiği randevu gününde Parmak izi işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Parmak izi ve biyometrik işlemlerine VİS denir. VİS işlemlerinizi gerçekleştirmeniz ardından evraklarınızı teslim ederek Lihtenştayn vize başvurusu tamamlanmış olacaktır.

1) Vize Türü Belirlenmesi: Öncelikle gidiş amacınızı belirlemeniz gereklidir. Seyahat amacınız 90 günden fazla mı? Az mı? Buna kara vermeniz gerekecek. Kısa süreli seyahatlerinizde C tipi Schengen vizesine başvuru yapmanız gereklidir. Eğer seyahatiniz 90 günden uzun ise; D tipi ulusal vize kategorisine başvuru yapmanız gerekecek.

2) Evrak Temini: Lihtenştayn Schengen veya ulusal D tipi vize başvurularınızda güncel evrak temin etmeden önce mesleki durumunuzu göz önünde bulundurun. Mesleki durumunuza göre gerekli evrakları konsolosluğun resmi web sayfası veya Emprovize Vize Danışmanlık uzman danışmanları ile belirleyebilir ve temin edebilirsiniz.

3) Evrak Kontrolü ve Dosya Hazırlanması: Mesleki durumunuza göre temin etmiş olduğunuz belgeleriniz ile birlikte Emprovize ofisini ziyaret edebilir veya kargo aracılığı ile bizlere ulaştırabilirsiniz. Uzman Emprovize danışmanı sizin için belgelerinizi en ince ayrıntısı ile inceleyecek ve size bir sürpriz yaşatmayacaktır. Eğer var ise; eksik veya yanlış bir belge, sizi haberdar edecektir.

Eğer dosyanızda herhangi bir eksik yok ise; Lihtenştany Konsolosluğun’nun belirlemiş olduğu ve belirli bir düzende istediği belgelerinizi başvuru için Emprovize danışmanları hazır hale getirecektir. Dosyanız hazırlanırken danışmanlarımız, seyahat amacınıza göre zorunlu seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları, dilekçeleriniz, fotokopileriniz, gibi konsolosluğun istemiş olduğu ayrıntıları sizler için başvuruya hazır hale getirecektir.

4) Randevu Alımı: Evrak kontrolü ve dosyanızın hazır hale geldikten sonra sizin içinde uygun olan gün ve saate vize başvurunuz için gerekli randevuyu uzman danışmanlarımız oluşturacaktır.

5) Başvuru Aşaması: Uzman danışmanlarımızın vize başvurunuz için almış olduğu randevuya size eşlik ederek, vize başvurunuzun tüm aşamalarında yanınızda olacaktır. Vize başvurunuz esnasında oluşacak olası herhangi bir sorun oluşmaması adına EmproVize Danışmanı; başvuru aşaması, parmak izi ( biometri işlemleri ) ve son olarak konsolosluk harçlarının ödeme işlemlerine kadar tüm işlemleri sizinle birlikte yürütmektedir.

6) Başvuru Takip: Lihtenştayn vize başvurunuzu yaptıktan sonra, konsolosluğa gerekli incelemeler için pasaportunuz ile birlikte tüm belgeleriniz yetkili vize başvuru merkezi tarafından iletilmektedir.

Yapmış olduğunuz başvuru ve belgelere ek konsolosluğun istisnai durumlarda ek belge talebinde bulunur. EmproVize danışmanı sizin adınıza takip eder ve gerekli durumlarda size bildirir ve sizin adınıza konsolosluğa ek belgelerin ibrazını yapar.

Yapmış olduğunuz başvurunuz sonuçlandığı taktirde sizin adınıza Vize başvuru merkezinden pasaportunuzu teslim alır ve pasaportunuz size güvenle ulaşana kadar takibini sağlar.

Lihtenştayn Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Lihtenştayn vizesi ücreti vize çeşidine göre farklılık gösterir. Ayrıca kalmayı planladığınız gün ve vize başvurusu sürecinde talep ettiğiniz vize gün sayısına göre değişir. Vize ücreti kalemde oluşur. Konsolosluk Vize harç bedeli, VFS Global Vize Başvuru Merkezi koordinasyon ücreti, Emprovize Vize Danışmanlık ve zorunlu seyahat sağlık sigortasıdır.

Lihtenştayn vize ücreti 2021 yılı için;

Lihtenştayn Schengen Vizesi ücreti (12 yaş ve üstü için)80 EURO
Lihtenştayn Schengen Vize ücreti (0-11 yaş arası)40 EURO
Lihtenştayn VFS Global Kordinasyon Ücreti25 EURO

Vize ücretine ek olarak hizmet bedeli her başvuru için Euro olarak uygulanır.

Emprovize Vize Danışmanlık danışmanlığı vize çeşidine göre değişmektedir. Ayrıca bilgi alabilirsiniz.

Lihtenştayn Vize başvurusunda bulunurken gerekli olan zorunlu seyahat sağlık sigortası 5-30 Euro arasında vize çeşidine, covid kapsamına ve seyahat uzunluğuna göre değişmektedir.

Başvuruların olumsuz olması durumunda başvuru ücretleri iade edilmemektedir.

Ayrıca gerekli olması durumunda çeviri masrafları ortaya çıkmaktadır.

Ücretsiz ön bilgi ve fiyat teklifi almak için bizi arayabilirsiniz.

Lihtenştayn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lihtenştayn vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı vize süresine göre değişkenlik göstermektedir. Lihtenştayn Schengen vizesi kapsamındaki başvurular 2 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Lihtenştayn D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 6-16 Hafta sonuçlanmaktadır.

Lihtenştayn Vizesi İçin Gereken Evraklar

Lihtenştayn Vizesi için gereken evraklar vize çeşidine göre birbirinden farklıdır. Makalemizin devamında vize çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizin vize çeşidiniz hangisi ise kendi vize çeşidinizin evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

Lihtenştayn vizesi için gereken evraklar konusunda genel olarak bilinmesi gerekenler;

 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti otoritelerince verilmiş özlük belgeleri,
 • Şirket evrakları,
 • Finansal dökümanları ve banka evrakları,
 • Varsa Lihtenştayn’dan alınacak davetiye,
 • Biyometrik fotoğraf alınmalıdır. Lihtenştayn vizesi için fotoğraf ölçüsü: (3.5-4.5cm) dür.
 • Uzun süreli Lihtenştayn Vizesi başvurularında apostil işlemi uygulanmalıdır. Aksi halde belgeleri Lihtenştayn Konsoloslukları kabul etmeyecektir.

Her vize başvurusunun çeşidine göre ayrıntılı olarak hazırlanmış evrak listesini uzmanlarımızdan ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Vize için gerekeli belgelerin nereden ve nasıl alınacağını tamamen doğru ve eksiksiz bilerek sağlıklı bir başvuru yapabilirsiniz. En çok karşılaşılan ret sebepleri eksik ve uygunsuz belgeler ile yapılan başvurulardan kaynaklanmaktadır.

Lihtenştayn Turist Vizesi

Lihtenştayn vizesi için turist başvurusu Lihtenştayn C tipi Schengen vizesi olarak değerlendirilir. Schengen vizesi 90 günden kısa süreli vizelerdir.

Bu vizeler;

Lihtenştayn Turistik Vizesi; Kültürel gezi, festival, konser gibi aktivitelere katılım için gereken vizedir.

Lihtenştayn Transit Vizesi; Lihtenştayn’dan transit geçecek yolcuların alması gereken izin belgesidir.

Lihtenştayn Ticari ve Fuar Vizesi; Kısa süreli şirketler arası ziyaret ve ortaklıklar için görüşme yapmak için ihtiyaç olan vizedir.

Turist vize başvuruları için ayrıntılı bilgiyi vize çeşidinizin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Başlıklara sizler için link verdik.

Lihtenştayn D tipi Vize Nedir?

Lihtenştayn D tipi vizeler ulusal vize sınıfındadır. D tipi vize nedir sorusu sıklıkla karşılaştığımız sorulardandır. Hızlıca açıklayalım D tipi Vize; 90 gün üzere kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen ulusal vize izinleridir. Yani oturum izinlerinin tamamı D tipi ulusal vizelerdir.

D tipi Vizeler;

Lihtenştayn Çalışma Vizesi; Lihtenştayn’daki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

Lihtenştayn Şoför Vizesi; Lihtenştayn’da şoför olarak çalışacak kişilerin alması gereken izin belgesidir.

Lihtenştayn Eğitim Vizesi; Eğitimini Lihtenştayn’da devam etmek isteyen lisans, yüksek lisans ve üç aydan fazla dil okulu izinleridir.

Lihtenştayn Erasmus Vizesi; Erasmus kapsamında Lihtenştayn’da eğitim görecek veya Erasmus+ kapsamında projeye katılacak kişilerin alması gereken vizedir.

Lihtenştayn Vize Başvurusu Başladı Mı?

Lihtenştayn Turist vizesi ne zaman açılacak? veya Lihtenştayn vize başvuruları başladı mı? soruları Covid-19 pandemi döneminde en çok merak edilenlerdir. Bu soru için ayrıntılı bir blog makalesi web sitemizden bulabilirsiniz. Güncel bilgiler her geçen gün değişmektedir.

Lihtenştayn Vize Başvurusu Ret İle Sonuçlanması

Lihtenştayn vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa tekrar başvuruda bulunabilir veya ret sonucuna itiraz edebilirsiniz. İtiraz veya yeni başvuru işleminden önce ret sebebinizin ne olduğunu tespit ederek gerekli çalışma ile itiraz maddesin deki açığı kapatarak yeni başvuru veya itiraz edilmesi uygundur.

Lihtenştayn Vizesi Ret Maddeleri;

İşbu karar, aşağıda belirtilen neden veya nedenlerden dolayı alınmıştır:

 1. Sahte / gerçek olmayan / tahrif edilmiş seyahat belgesi ibraz edilmiştir.
 2. Planlanan seyahatin şartları ve amacı gerekçelendirilmemiştir.
 3. Planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 4. planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara yasal yollardan sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 5. içinde bulunulan 180-günlük dönem itibariyle, standart vize veya sınırlı bir bölgede geçerli bir vize ile Üye Devlet topraklarında 90 gün kalınmıştır.
 6. Schengen Bilgi Sistemine (SIS) …………. (üye devletin kısaltılmış adı) tarafından, başvuru sahibine dair giriş yasağı kaydı girilmiştir.
 7. En az bir üye Devlet, başvuru sahibini kamu politikasına veya iç güvenliğe tehdit olarak kabul etmektedir.
 8. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin AB 2016/399 sayılı Tüzüğünün 2/21. Maddesi (Schengen Sınırları Yasası) uyarınca kamu sağlığı için tehlike oluşturduğu kanaatindedir
 9. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin uluslararası ilişkilerine tehdit oluşturduğu kanaatindedir
 10. Planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırıcı değildir
 11. ……… ile ilgili (açıklayınız) olarak yapılan açıklamaların güvenirliğine dair makul şüpheler mevcuttur.
 12. Sunulan destekleyici belgelerin güvenilirliği, gerçekliği veya içeriğinin doğruluğuna dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 13. Vize geçerlilik süresi dolmadan önce üye devlet topraklarından çıkılacağına dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 14. Daha önceden vize talep edemeyerek sınır kapısında vize talep etmeniz gerektiğine dair yeterli kanıt ibraz edilmemiştir.
 15. Planlanan havayolu transit geçişinin amacı ve koşullarına ilişkin gerekçe sunulmamıştır.
 16. Geçerli ve yeterli sağlık sigortasına sahip olunduğuna ilişkin kanıt ibraz edilmemiştir.

Lihtenştayn Vizesi Danışmanlık

Lihtenştayn vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her Lihtenştayn vize çeşidinin danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. Lihtenştayn’da yiyeceğiniz bir akşam yemeği ücretine bu danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Ayrıca kısa süreli turistik, arkadaş ve akraba ziyareti, ticari görüşmeler için ihtiyacınız olsan Schengen Vizesi için ayrıntılı bilgi makalemizi okumanızı önemle rica ederiz.

Bizimle iletişim kurabilmek için tıklayın.