İngiltere vizesi kaç günde çıkar sorusu bir çok misafirimiz tarafından yöneltilmektedir. Biz e İngiltere vizesi kaç günde çıkarın yanı sıra tüm resmi başvuru ve işlerin yasal prosedürlerindeki geçecek süreler ile alakalı bilgi verdik. Bu makalede tüm vize türleri ve İngiltere Konsolosluğu’na yapacağınız yasalar başvuruların sonuçlanma sürelerini bulacaksınız.

Birleşik Krallık dışından başvuru yapıyorsanız, Birleşik Krallık vize başvurunuzla ilgili kararı ne kadar çabuk alacağınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca sonuçlarınız biyometrik başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra mail adresiniz aracılığı ile bildirilmektedir. Ya olumlu sonuç olarak vizenizi teslim almanızı veya kargoya verildiği belirtilir. Ya da olumsuz olduğunu ve sebepleri açıklanmaktadır.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar

İngiltere Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Birleşik Krallık’ı ziyaret etmek için standart yani İngiltere turist vizesi başvurusunda bulunuyorsanız,  vize başvuru merkezindeki randevunuza geldikten sonra 3 hafta içinde vizenizle ilgili bir karar almalısınız, bir tatil için veya aile veya arkadaşlar görmek için bir iş gezisi veya toplantı için evlenmek için yapacağınız başvurular için bu süre hızlandırılabilir.

İngiltere turist vizesi başvurusu yapmak isteyen misafirlerimiz için detaylı bilgi makalemizden ulaşabilirsiniz.

İngiltere Transit Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Transit olarak vize başvurusunda bulunacak ve İngiltere topraklarından geçecekseniz vizenizin sonuçlanma süresi 3 haftadır. Yani biyometrik işlemler gerçekleştirilecek vize başvurusu tamamlanması ardından 3 hafta içerisinde sonuç alırsınız.

İngiltere Eğitim Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Aşağıdakilerden biri için başvuruda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan veya kimlik Kontrolü uygulamasını kullandıktan sonra 3 hafta içinde vizenizle ilgili bir karar alabilirsiniz. Bu kategoriye Kısa süreli eğitim, öğrenci vizesi, çocuklarını ziyaret edecek aileler için geçerlidir.

İngiltere Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Birleşik Krallık’ta çalışmak veya yatırım yapmak için vize başvurusunda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan veya kimlik kontrolü uygulamasını kullandıktan sonra 3 hafta içinde vizenizle ilgili bir karar almalısınız.

Türk İş İnsanı vizesi için başvuruyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza geldikten sonra 12 hafta içinde bir karar almaktaydık. Fakat Brexit ile birlikte İngiltere Ankara Anlaşması kapsamındaki “Türk İş İnsanı Vizesi’ni” kaldırdı.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vatandaşlığına sahip yada oturum sahibi yerleşik bir kişinin eşi, partneri veya aile üyesi olarak  İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza geldikten sonra 12 hafta içinde bir karar alacaksınız. Bu süre uzayabilmektedir endişelenmeyin.

Bir mülteci veya insani korumaya sahip bir kişiyle aile birleşimi için başvuruda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonra 3-5 ay arasında sonuçlandığı görülmektedir.

İngiltere Geri Dönüş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Geri dönen bir ikamet vizesi için başvuruyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza gittiğinizde 3 hafta içinde bir karar almalısınız. Ülke ve vize başvuru merkezi imkanına göre hızlı işlem hizmeti almak mümkündür. Bu seçenek ek maliyetler ile vize başvurunuzun sonuçlanma süresini hızlandırır.

Biyometrik Oturma İzinlerinin Değiştirilmesi Süresi

Biyometrik oturma izninizin (BRP) yerine Birleşik Krallık’a seyahat etmek için vize başvurusunda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza geldikten sonra 3 hafta içinde bir karar almalısınız.

İkamet Kartlarının Değiştirilmesi Süresi

AB Yerleşim Planı kapsamında yerleşik veya önceden yerleşmiş statüye sahipseniz ve AB Yerleşim Planına göre Birleşik Krallık’a seyahat etmek için seyahat izni başvurusunda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonra 3 hafta içinde bir karar almalısınız.

Yetki belgesi Çıkarma Süresi

Birleşik Krallık’ta ikamet etme hakkınız olduğunu kanıtlamak için bir yetki belgesi başvurusunda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza geldiğiniz 3 hafta içinde bir karar almalısınız.

İngiltere vizesi kaç günde çıkar? Hakkında daha fazla bilgi almak için Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru süreçlerinde ücretsiz ön danışmanlık almanız mümkündür. Aklınızdaki soruları çekinmeden sorun.

İngiltere vizesi başvurusu için daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız ilgili makalemizden ulaşabilirsiniz.