kanada vizesi

Kanada Vizesi

Kanada vizesi ülkeye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için almaları gereken izindir. Kısa süreli kalışlar için turist vizeleri, uzun süreli ikamet için Kanada oturma izni veren kanada vizesi alınması zorunlu bir belgedir. Kanada vize şartları gereği hangi tür pasaporta sahip olursanız olun, uzun veya kısa süreli kalış için kanada vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri Kanada’ya vizesiz ziyaret edememektedir. Yeşil pasaport ile ancak Schengen bölgesi 90 güne kadar vizeden muaftır. Yani Kanada vize istiyor.

Kanada vize başvurusu yapmak için tek yetkili makam Ankara Kanada Büyükelçiliğidir. Online vize başvurusu yapılamamaktadır. Sadece online olarak kanada vize başvuru formu doldurabilirsiniz. Dosyanızı hazırlayarak randevu günü ve saatinde büyükelçilikte bulunmanız gerekmektedir. Kanada başvuru formu online olarak doldurulan ve ardından çıktı alınarak vize başvuru dosyasına eklenmesi gereken zorunlu bir belgedir.

Kanada çalışma izni çıkarabilmek için kanada ikamet işlemleri yaptırılması ve gerekli kategoride vize başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Kısa süreli kalışlar için Kanada çalışma izni verilmemektedir. Her vize türünün kazandırdığı haklar birbirinden farklıdır. Örneğin Kanada çalışma izni oturum imkanı tanıyan bir vizedir. Bu konuda dikkatli hareket etmek gerekir. Hatta gerekiyorsa Kanada vize danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Kanada vize ücreti her yıl değişmektedir. Değişen vize türlerine göre farklı ödemeler çıkmaktadır. Doğru ödemeyi yapmak için vize türünüze göre Kanada vize ücreti tespitini yapmanız gerekmektedir. Bu bilgili resmi Kanada Büyükelçiliği’nin web sayfasından veya Emprovize Vize Danışmanlık uzmanlarından öğrenebilirsiniz. Vize başvuruları için karşılaşacağınız maliyetleri; konsolosluk harcı(vize harcı), varsa aracı kurum başvuru merkezi hizmet bedeli, varsa seyahat sağlık sigortası, eğer talep ederseniz vize danışmanlık hizmet bedelidir.

Aracı kurum başvuru hizmet bedelini merak edenler için açıklamakta fayda vardır. Her konsolosluk doğrudan vize başvurusu almaya bilmektedir. Bu sebeple konsoloslukların yetkilendirdiği başvuru merkezleri mevcuttur. Kanada Konsolosluğu’nun İzmir başvuru merkezi olarak yetkilendirdiği merkez VSF Global Kanada başvuru merkezidir. Yani başvuruları VFS Global Kanada merkezinde yapılabilmektedir.

Kanada vize türleri incelemek gerekirse; bunlar Kanada turist vizesi, Kanada öğrenci vizesi, dil okulu vizesi, transit, ticari ve yatırımcı vizeleridir. En çok tercih edilen bu vize türleri için ayrıca açıklamalarda bulunacağız. Lütfen dikkatlice makalemizin devamını okuyunuz. Kanada vize türleri içerisinden sizin için en uygun olanı tespit etmek başvurunuzun ilk adımını oluşturmak olduğunu unutmayınız.

Kanada Vize Başvurusu

kanada vize basvurusu islemleri

Kanada vize başvurusu yapmak için öncelikle doğru vize türü tespit edilmesi gerekmektedir. Doğru vize türünü tespit etmek düzgün bir hukuksal prosedür süreci içerisinde başvurunuzu tamamlamanız için hayati bir adımdır. Vize türünüzü tespit etmeniz ardından doğru evrakları toplamanız gerekmektedir.

Her vize başvurusu için genel ve özel evraklar mevcuttur. Kanada vizesi başvurusu için gereken evrak listeleri hangi vize türüne sahipseniz doğru bir şekilde Kanada vize danışmanlık uzmanlarımız tarafından size sunulacaktır. Genel evraklar vize türüne göre değişmeyen özlük evraklarıdır. Özel evraklar ise vize türüne göre farklılık gösteren evraklardır. Örneği kanada başvuru formu tüm vize kategorileri için zorunlu genel bir evraktır. Kişinin durumuna göre eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurulmalı aksi halde vize başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır. Özel evrak ise örneğin; Kanada yeni mezun mühendis vizesi için kişinin diploması olacaktır. Yani turist vizesi için diploma gibi özel bir belgeye gerek yoktur.

Kanada online vize başvurusu formu doldurulup çıktısı alınır. Evraklar doğru bir şekilde toplanır. Ardından randevu aşamasına geçilir. Randevu ikamet ettiğiniz ilin yetki bölgesine göre değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple hangi bölgede ikamet ediyorsanız. Kanada Konsolosluğu’nun resmi web sitesi, VFS Global Kanada vize başvuru merkezi veya Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Yetki bölgenizi doğru tespit ederek yetkili kurumdan randevu almanız gerekmektedir.

Kanada Konsolosluğu İzmir için arandığında karşınıza konsolosluk makamları çıkmayacaktır. Çünkü İzmir’de Kanada Konsolosluğu bulunmamaktadır. Başvuruları VFS Global aracı kurum ile yapılmaktadır. Randevuyu da buradan almak gerekmektedir. İsterseniz bireysel randevu alabilir, isterseniz vize danışmanlarımız sizin adınıza bu işlemleri geçekleştirebilir.

Kanada Çalışma İzni

kanada calisma izni basvurusu islemleri

Kanada çalışma izni uzun süreli ekonomik amaç ile Kanada’da çalışmak için almanız gereken belgedir. Özel bir şirkette sigortalı olarak çalışma için Kanada çalışma izni almak zorunludur. Gerekli izne sahip değilseniz ikamet edemez ve çalışmazsınız. Çalışma belgenizi alabilmek için anlaşmış olduğunuz ve size davet eden bir şirket bulmanız gerekmektedir. Çünkü davet yazısı, iş sözleşmesi gibi resmi belgeler gelmeden çalışma vizesine başvuru yapılamamaktadır.

Kanada çalışma izni uzun süreli ikamet hakkı veren bir vize ile alınabilmektedir. Örneğin yeni mezun mühendisler kanada çalışma vizesine başvurup bu izni almak istediği sıklıkla karşılaşılmıştır. Fakat çalışanlardan önce işverenler bu konuda ilk adımı atmaları gerekmektedir. Kanada’ya çalışma vizesi başvurusu yaparak, çalışma izni alabilmek için Kanada’da yer alan özel bir işletmenin iş teklifinde bulunması şart.

Kanada’da yer alan bir şirket sahibi (işverenin) yabancı uyruklu birine iş teklifinde bulunabilmesi için, özel bir meslekte yetkin bir elemanı Kanada topraklarında bulamadığını iş ve işçi bulma kurumuna bildirmesi gerekir. Bu bildiriyi; iş ilanları, iş görüşmesi yaptığının kanıtları ile Kanada Hükümeti’nin İş ve İşçi Bulma Kurumu’na ispatlaması gerekmektedir. İş bulma kurumunun Kanada’da ki ismi “Employment and Social Development Canada (ESDC)” dir.

İşverenin, Service Canada diğer ismi ESDC’ye yabancı işçi çalıştırmak için yapması gereken başvurunun adı Labour Market Impact Assestment  (LMIA)dır. Eğer, işveren yabancı işçi adayına ESDC’den edineceği LMIA izin belgesi verirse, yabancı işçi bu belgeyi kullanarak geçici çalışma iznine başvurabilir. Başvuru olumlu sonuçlanması ile kişi çalışma iznine sahip olacaktır. Kanada çalışma izni maksimum 4 yıl olarak verilmektedir. Ek bilgiye ihtiyaç duyarsanız Emprovize Vize Danışmanlık Kanada vizesi için profesyonel hizmet sunmaktadır.

Kanada Çalışma İzni için İşgücü Piyasası Etki Değerlendirmesi (LMIA)

İşgücü Piyasası Etki Değerlendirmesi (LMIA), Kanada’daki bir işverenin yabancı bir işçiyi işe almadan önce alması gerekebilecek bir belgedir. Olumlu bir LMIA, işi doldurmak için yabancı bir işçiye ihtiyaç olduğunu gösterecektir. Ayrıca, işi yapmak için hiçbir Kanadalı işçinin için bulunmadığını da gösterecektir. Olumlu bir LMIA’ya bazen onay mektubu denebilir. Bir işveren LMIA’yı aldığında, işçi çalışma izni için başvurabilir. Kanada vizesi için bu şarttır.

Kanada Çalışma İzni için Gereken Belgeler:

 • Bir iş teklifi mektup

İş teklifi mektubu, Kanadalı bir işverenin (geçici işçi olarak) size verdiği bir belgedir. İşinizin ayrıntılarını açıklar. Genel olarak, bir iş teklifi mektubu (veya “istihdam mektubu”) bir sözleşmeden daha az ayrıntılıdır.

İstihdam mektubunun içerdiği bilgiler: maaşınız ve maaşınızdan kesintiler, iş tanımı ve görevleri, çalışma saatleri ve çalışma koşulları gibidir.

 • İş sözleşmesi

İşçinin doğrudan iş veren tarafından verilen iş sözleşmesidir. Ayrıntılı olarak iş teklifi yapıldığı anlamına gelir.

 • LMIA’nın bir kopyası

Onay belgesinin bir kopyasına başvuru esnasında ihtiyaç vardır.

 • LMIA numarası

Onay belgesinde yer alan LMIA numarasıdır. Bu numara başvuru esnasında doğrudan sorulmaktadır.

 • Diğer özlük belgeleri

Başvuru esnasında dolduracağınız formlarda kullanacağınız ve başvuruda teslim etmeniz gereken ikametgah, pasaport, sabıka kaydı belgesi gibi özlük evraklarıdır.

Kanada Çalışma İznine Kimler Başvuru Yapabilir?

 • Belirlenmiş bir öğrenim kurumundan mezun olan ve Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni Programına hak kazanan uluslararası bir öğrenci,
 • Artık eğitim masraflarınızı karşılayamayan bir öğrenciyseniz (müsait öğrenci),
 • İşverene özel çalışma iznine sahip olmak ve Kanada’daki işinizle ilgili olarak suistimal ediliyorsanız veya suistimal edilme riski altındaysanız,
 • Kanada’da daimi ikamet için başvuranlar,
 • Daimi ikamet için başvuran birinin bağımlı bir aile üyeleri,
 • Vasıflı bir işçinin veya uluslararası öğrencinin eşi veya partneriyseniz,
 • Atlantik Göçmenlik Pilot Programına başvuran bir kişinin eşi veya partneriyseniz,
 • Bir mülteci, mülteci talebinde bulunan, korunan kişi veya aile üyesi,
 • Geçici oturma izni sahibi,
 • Özel programlara katılan genç bir işçi Kanada çalışma izni başvurusu yapabilir.

Bu durumların her birinde, uygun olmak için ek kriterleri karşılamanız gerektiğini unutmayınız. Çünkü Kanada vizesi alabilmek için vize başvurusunu tamam ve doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Kanada Çalışma İzni Şartları

 • Mesleki yeterliliğe sahip olmak,
 • Kanada resmi dillerinden birini işin gerektirdiği seviyede bilmek,
 • Sabıka kaydı olmaması,
 • Vize ihlali yapmamış olmak,
 • İşi yerine getirebilecek sağlık engelinin bulunmaması gerekmektedir.

Yukarıdaki şartları yerine getiren kişiler Kanada vizesi alabilir ve çalışma izni çıkartabilirler.

Kanada Vize Ücreti

kanada vize ucreti guncel fiyat

Kanada vize ücreti vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Ödemeniz gereken Kanada vize ücreti konsolosluk harcı, aracı kurum hizmet bedeli ve talep ederseniz Kanada vize danışmanlık hizmet bedelidir.

Kanada Vize ÜcretiKonsolosluk HarcıVFS Global Kanada Hizmet BedeliEmprovize Vize Danışmanlık Hizmet BedeliToplam
Kanada Turist Vizesi Ücreti80 USD70 USD90 USD240 USD

Vize ücretine kişiler talep ederse ek hizmetler alınabilmektedir. Posta ile teslim vb.

Vize başvurusu sonucu ne olursa olsun hiç bir ödeme iade edilmemektedir.

Kanada vizesi kategorilerinden ilki olan turist vizesi burada açıklanmıştır. Fakat her vize türüne göre ödemeler değişmektedir. Makalemizin devamında vize türünüze göre doğru ücreti görebilir veya uzmanlarımızdan tam bilgi alabilirsiniz.

Kanada Turist Vizesi

kanada turist vizesi basvurusu islemleri

Kanada turist vizesi kısa süreli ziyaretler için almanız gereken izindir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaportu ne olursa olsun Kanada yapacakları turistik veya ziyaret için Kanada turist vizesi almaları gerekmektedir. Yeşil pasaportlar Kanada vizesinden muaf olmadığı için vize almaları gerekir. Ticari görüşmeler de dahil olmak üzere ziyaret vizesi olan bu izni almak zorundadır.

Kanada Turist Vizesi için Gereken Belgeler

 • Pasaport,

En az 2 sayfası boş geçerliliğini koruyan güncel pasaport.

 • Kanada vize başvuru formu,

Online olarak doldurulmuş ve çıktısı alınmış Kanada vize başvuru formu.

 • Biyometrik Fotoğraf,

3,5-4,5 ölçülerinde beyaz fonda çekilmiş biyometrik 2 adet fotoğraf.

 • Banka Hesap Dökümü,

İçerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait güncel banka dökümü.

 • Ulaşım Rezervasyonları,

Gidiş dönüş uçak rezervasyonları.

 • Konaklama Rezervasyonları,

Otelde kalınacaksa konaklama belgesi olan otel rezervasyonu.

 • Finansal Yeterliliği Destekleyici Ek Belgeler

Araç, taşınmaz vb, belgeler kullanılabilir.

Not: Ayrıca mesleki duruma göre başvuruya eklenmesi gereken ek belgeler vardır. Bu belgeler aşağıda sıralanmıştır. Kendi durumunuza uygun bölümü yukarıdaki genel evraklara dahil etmeniz zorunludur.

SGK’lı Çalışanlar İçin Ek Evraklar;

 • İngilizce işveren yazısı,
 • SGK barkodlu hizmet dökümü,
 • SGK işe giriş bildirgesi,
 • Maaş bordroları,
 • İş sözleşmesidir.

İşverenler İçin Ek Evraklar;

 • Faaliyet belgesi/ Ticaret odası sicil kaydı sureti,
 • Ticari sicil gazetesi,
 • Güncel vergi levhasıdır.

Öğrenciler ve 18 yaş altı için Ek Evraklar;

 • Muvafakatname aslı ve fotokopisi,
 • Nüfus kayıt örneği aslı,
 • Öğrenci belgesi,
 • Dilekçe,
 • Öğrenciler için sponsorlar tüm finansal kanıtlarını ek olarak sunmak zorundadır.

Emekliler İçin;

 • Emeklilik belgesidir.

Yukarıda yer alan genel evraklar tüm kişiler için geçerlidir. Çalışma durumunuza göre Kanada Turist vizesi almak için ek belgeler genel evraklara eklenmesi gerekmektedir. Eğer evraklar konusunda problem yaşıyorsanız Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları Kanada vizesi için size bu konuda yardımcı olacaktır. İletişim bölümünden uzmanlarımız ile bağlantı kurabilirsiniz.

Kanada Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada turist vizesi 15 iş gününde çıkmaktadır. Yani Schengen vizelerine benzer bir sürede sonuçlanır. Bu durumu kesinlikle diğer vize türleri ile karıştırmamak gerekir örneği Kanada çalışma izni sonuçlanma süresi 30-90 gün e kadar bulmaktadır. Her vize kategorisinin kendi değerlendirme süreci olması sebebi ile değişkenlik gösterir. Sizin vize kategoriniz turistik seyahatten farklı ise Kanada Konsolosluğu ve Büyükelçiliği aracılığı ile türünüze göre sonuçlanma sürenizi öğrenebilir veya en kısa şekilde uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi

kanada ogrenci vizesi basvurusu islemleri

Kanada öğrenci vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının eğitim almak için ihtiyacı olan öğrenim iznidir. Kanada’da eğitim görmek için öğrencilerimizin alması gereken izin için Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapmanız gerektiği anlamına gelir. Bu vize uzun süreli ikamet imkanı sağlamaktadır. Tüm pasaport sahibi kişiler istisnasız olarak vize almak zorundadır. Kanada vizesi alınması gereken zorunlu izindir ve pasaport türüne göre farklılık göstermez.

Kanada Öğrenci Vizesi Şartları

Kanada’da eğitim almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti öğrencilerinin Kanada Eğitim İzni veya kendi ülkenize bağlı olarak ya Elektronik Seyahat Yetkisi (eTA) ya da Geçici İkametgah Vizesi’ne (Kanada’dan verilen) ihtiyacınız vardır.

 • Kanada Eğitim İzni, Kanada’da eğitim almanıza onay veren bir izindir. Eğitim izniniz varsa bir eğitim kurumuna kayıtlı kalmaya ve derslerinizi tamamlama yolunda ilerleme göstermek şarttır.
 • Elektronik Seyahat Yetkisi (eTA) ise ABD dışındaki yabancı uyruklular için vize muafiyeti vermek için gereken bir şarttır.  ETA’nız 5 yıl boyunca veya kullandığınız pasaport eTA uzatımı için başvurana dek (hangisi önce olursa) geçerlidir. Kanada’ya çoklu giriş-çıkış yapmak için kullanım hakkı veriri.
 • Geçici İkametgah Vizesi (TRV) ye sahip kişiler de Kanada öğrenci vizesine başvurabilir. Onaylı bir eğitim kurumundan kabul alan yada eTA’ya başvuru yapamayan öğrenciler için alternatif bir imkan olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kanada Öğrenci Vizesi için Gereken Evraklar

 • Eğitim için kabul yazısı,
 • Pasaport,
 • Eğitim ücretleri ödeme kanıtları,
 • Geçim gideri kanıtı,
 • Gidiş-Dönüş ulaşım masrafları karşılanabileceği kanıtı,
 • Adli sicil belgesi,
 • Sağlık Raporu,
 • Eğitim bitiminden Kanada’yı terk edeceğinize yönelik Türkiye’ye bağlayıcı nedenlerin belgelenmesi.

Ayrıca İstenebilecek Finansal Kanıtlar:

 • Kanada’ya para transfer edilmişse, bir Kanada bankasında adınıza açılmış hesap belgesi
 • Öğrenci kredi alıyorsa kanıtları,
 • Güncel tarihli banka hesap dökümü,
 • Eğitim ve konaklama ücretlerinin ödendiğine dair ek belge
 • Sponsor varsa kişinin finansal evrakları
 • Kanada hükümeti tarafından verilmiş bir bursa varsa bunu kanıtlayan belge,
 • Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından verilmiş bir burs varsa bunu kanıtlayan belge.

Kanada öğrenci vizesi hakkında daha ayrıntılı bilgi için Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm Kanada vizesi kategorilerinde hizmet verilmektedir. Zaman zaman değişen pandemi koşullarında sürekli iyileştirme ile İzmir merkezli danışmanlık firmamız sizlere en iyi hizmeti sunmak için sürekli gelişmektedir.

Kanada Dil Okulu Vizesi

kanada dil okulu vizesi basvurusu islemleri

Kanada dil okulu vizesi yurt dışında öğrenim görmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken izindir. Eğitim kurumundan alacağınız dil öğrenimi için eğitim süreniz kadar Kanada dil okulu vizesi almanız gerekmektedir. Vize süresi 6-11 aylık değişken olarak eğitim sürenize göre verilmektedir.

Dil eğitimleri için Kanada en yüksek talep gören ülkelerden birisi olması sebebi ile dil okulu vizesi almak için dikkatli hareket etmek gerekmektedir. Gerekli eğitim masraflarının karşılanabildiğini ve ülkeye olumsuz yönde bir etkiye etmeyeceğinizi kanıtlamak zorunludur. Bu kanıtlar kişinin özlük dosyası ile mümkündür.

Kanada dil okulu vizesi alınırken doğru evrakları toplamak lazımdır. Çünkü her vize türünün kendine özgü başvuru evrakları vardır. Evrakların toplanması ve kontrolü ardından vize danışmanlık uzmanlarımız sizinle doğrudan iletişime geçerek geri bildirimde bulunur. Evraklar sorunsuz toplanması ile randevu aşamasına geçilir.

Kanada dil okulu vize başvurusu randevusu uzmanlarımız tarafından sizler için alınmaktadır. Alınan randevulara kişiler doğrudan iştirak etmesi gerekmektedir. Çünkü parmak izi ve biyometri işlemleri istenmektedir. Başvurunuzun tamamlanması ardından sonuç takip aşamasına geçilir.

Kanada vizesi almak istiyorsanız ve bu eğitim kategorisine bağlı bir dil kursu ise doğru bilgiye ulaştınız demektir. Tam olarak dil eğitimi almak isteyen kişiler süreci anladıkları gibi makalenin devamında dil okulu vize işlemleri hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.

Kanada Dil Okulluna Gitmek İçin Ne Vizesi Alınır?

Kanada’da Dil okuluna gitmek için Kanada öğrenci vizesi almak gerekmektedir. Bazen prosedürlere göre öğrenci vizesinin farklı çeşitleri mevcuttur. Bu çeşitleri doğru tespit etmek gerekmektedir. Kanada dil okulu vizesi ile belirli bir süreliğine Kanada’da bulunmak ve dil eğitimi almak mümkün olmaktadır. Vizenin süresi, dil eğitimi programının süresine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yani 5 aylık bir dil eğitimi için 5 aylık vize alınırken 1 yıllık eğitim için 1 yıllık vize alınması gerekir.

Kanada Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada dil okulu vizesi başvuru yapılması halinde 8 haftada sonuçlanmaktadır. Bu süreye parmak izi ve biyometri işlemleri dahil değildir. Kanada Konsolosluğu veya yetkili başvuru merkezleri size evrak teslimi ve biyometri işlemleri için randevu verecektir. Bu randevu yoğunluğa göre 15 gün kadar sonra verilebilmektedir. Ayrıca başvuru süresi haricinde evrakların hazırlanma süresini de hesaba katmak gerekmektedir. Ortalama evrakları 2 haftada hazırlanmaktadır. Özel durumlara göre bu süre değişebilir.

Anlayacağınız gibi genel olarak 2+2+8 hafta toplam işlem süresidir. Evrakların hazırlanması, randevu alınması ve başvurunun tamamlanması, başvurunun değerlendirilmesi süresidir. Kanada dil okulu vizesi almak isteyen kişilerin erken başvuru yapmalıdır. Aksi halde geç kalındığı için eğitim programına katılamaya bilir. Basit bir örnek ile 1 Ocak 2022 Tarihinde dil eğitimi başlayacak bir kişi en geç 1 Ekim 2021 tarihinde vize işlemlerini başlatması tavsiye edilir. Kanada vizesi hizmeti veren vize danışmanlık firması Emprovize uzmanları sizi doğru bir planlama ile yönlendirecektir.

Kanada Dil Okulu Vizesi İçin Gereken Evraklar

Kanada dil okulu vizesi için gereken evraklar vize danışmanlık firması Emprovize tarafından hazırlanmıştır.

 • En az 6 ay geçerli pasaport,
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 4 adet biyometrik fotoğraf,
 • Tam doldurulmuş kanada öğrenci vizesi başvuru formu,
 • Başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren makbuz,
 • Dil okulu kabul belgesi,
 • Sponsorluk evrakları,
 • Niyet mektubu,
 • 18 yaşından küçük olanlar için noterde hazırlanan ve anne – baba ile Kanada’da çocuktan sorumlu olacak kişi tarafından imzalanan belge (muvafakatname),
 • Öğrenciler için diploma, öğrenci belgesi veya transkript,
 • Çalışanlar için işyerinden izin mektubu,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Yerleşim yeri belgesidir.

Konsolosluk ek belge talebinde bulunma hakkına sahiptir.

Tüm belgeler eksiksiz ve tam olarak doldurulmuş olarak sunulmalıdır.

Kanada Dil Okulu Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Kanada dil okulu vizesi ücreti dil okulunuza ödediğiniz eğitim masraflarından hariçtir. Vize başvurusu için 3 farklı vize ücreti karşınıza çıkacaktır. Bunlar;

Kanada Vize TürüKonsolosluk HarcıVFS Global Kanada Hizmet BedeliEmprovize Vize Danışmanlık Hizmet BedeliToplam
Kanada Dil Okulu Vizesi Ücreti120 USD70 USD110 USD300 USD

 

Vize ücreti sonuçtan bağımsız olarak alınmaktadır. Ücret iadesi edilmemektedir. Ayrıca çeviri gerektiren durumlarda ek tercüme maliyetleri karşınıza çıkabilmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz Emprovize Vize Danışmanlık uzmanlarımız aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Kanada Vize Türleri

kanada vize turleri hakkinda bilgi

Kanada vizesi türleri kalış amacına ve süreye göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak en çok tercih edilen Kanada vize türleri aşağıda sizler için açıklanmıştır. Daha ayrıntılı bilgi almak için başlığa tıklayabilir ve ilgili vize kategorisinin ayrıntılı sayfasına gidebilirsiniz. Ayrıca Emprovize uzmanlarını arayarak ek bilgi alabilirsiniz.

Kanada Çalışma İzni Vizesi: Kanada’da çalışmak için ihtiyacınız olan izindir. Kanada’da uzun süreli geçici ikamet izni tanıyan bu vize bir çok özel sektör çalışanı tarafından talep edilmektedir.

Kanada Turist Vizesi: Kısa süreli ziyaretler ve turistik amaçlı gezileriniz için ihtiyacınız olan vizedir.

Kanada Öğrenci Vizesi: Eğitim amacı ile Kanada’da bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken eğitim iznidir. Kanada eğitim vizesi olarak geçen uzun süreli geçici oturum hakkı tanıyan Kanada öğrenci vizesi en çok tercih edilen vizelerdendir.

Kanada Dil Okulu Vizesi: Dil eğitimi sebebi ile Kanada’ya gitmek isteyen kişilerin alması gereken iznidir. Doğrudan Kanada dil okulu vizesi bulunmamaktadır. Bu vize Kanada öğrenci vizesi kategorisinde değerlendirilmektedir. 6-11 aylık olarak kişiler alabilmektedir.

Kanada Transit Vize: Kanada’dan transit olarak geçecek kişilerin alması gereken vizeye Kanada transit vize denir. Türkiye’den üçüncü bir ülkeye geçecekseniz ve aktarmanız Kanada üzerinden ise bu vizeyi almanız zorunludur. Aktarma sürelerine bağlı olarak bazı prosedürlerde değişiklikler olabilmektedir.

Kanada Ticari Vize: Kısa süreli ticari işlemler için Kanada’da bulunmanız gerekiyorsa, Kanada Ticari Vize almanız gerekmektedir. Bu vize kısa süreli şirket ziyaretleri, yeni partnerlikler için iş görüşmeleri, ticari fuarlara katılım gibi koşullarda alınması gereken izindir.

Kanada Konsolosluğu İzmir

Kanada Konsolosluğu İzmir’de bulunmamaktadır. Vize başvurularınız Kanada Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilir. Yani İzmir’de Kanada Konsolosluğu arıyorsanız bulamayacaksınız. Vize başvurularında konsolosluk adına VFS Global başvuru merkezi İzmir yetkilidir. Fakat Konsolosluk ile irtibata geçerek farklı bir konuda bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Kanada Ankara Büyükelçiliği:

Adres: Cinnah Caddesi No: 58, 06690, Çankaya, Ankara, Türkiye

Telefon: +90 (312) 409 27 00

Mail: ANKRA@international.gc.ca

Kanada İstanbul Konsolosluğu:

Adres: 209 Büyükdere Caddesi, Tekfen Tower, Levent 4, İstanbul, 34394, Türkiye

Telefon: +90 (212) 385 97 00

Mail: ISTBL-Consular@international.gc.ca

Kanada Vize Danışmanlık

kanada vizesi danismanlik hizmeti firmasi emprovize

Kanada vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her Kanada vize türleri için danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. Kanada’da yapacağınız seyahat harcamaları içerisinde vize danışmanlık hizmeti ücreti karşılaştırılamayacak kadar küçük bir ücrete tabidir. Bu hizmeti alarak vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına ciddi düzeyde katkı sağlamaktasınız. Çünkü vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması bir sonraki vize başvurularında dahi sorun yaratmaktadır.

Kültür ve turizm bakanlığına bağlı TÜRSAB belgeli resmi seyahat acentamız Emprovize Vize Danışmanlık bu süreçte sizin yanınızda olacak resmi bir kurumdur. Vize başvuru sürecinde size yol göstermektedir. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Vize Danışmanlık:

 1. Kanada Vizesi bilgilendirme.
 2. Vize için gereken evrak 2021
 3. Vize randevu alınması
 4. Evrakların hazırlanması
 5. Evrakların kontrolü
 6. Mülakatına hazırlık
 7. Sonuç takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu vize başvurusu süreçleri dileriz.