İngiltere vizesi basvurusu islemleri bilgi

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu sayfanın devamında İngiltere vizesi için gereken tüm bilgiye ulaşacaksınız. Sayfamızda sizin için hazırladığımız genel başlıklara ulaşabilirsiniz. Ayrıca hızlı bir ulaşıma sahip olmak için sayfada arama yaptırabilir veya makale içindekiler bölümünü kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sayfamızın içeriğindeki önemli konulardan biri İngiltere vizesi ücreti 2021 yılı için ne kadar olduğu ve bu ücretlerin vize çeşidi ve kalış sürelerine göre değişkenlik göstermesinden dolayı ayrıntılı bir listeye ulaşacaksınız. Çünkü İngiltere turist vizesi standart vize kategorisine dahil olarak minimum 6 aylık verilse de vize talebindeki değişen süreler için bu ücret değişkenlik gösteriyor.

İngiltere vizesi nasıl alınır? Sorusu bir çok misafirimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu vizeyi almak için İngiltere’nin tüm vize sistemlerini dijitale taşıması sebebi ile İngiltere vizelerinde online olarak başvuru yapılan bir sürece sahiptir. Adım adım tüm süreci açıklayacağız.

Vize başvurusu için ayrıntılı bir rehber hazırladık fakat genel olarak özetleyecek olursak. Vize türleri belirlenmesi İngiltere vizesi başvurusu için ilk aşamadır. Bu aşamada hangi kategoride başvuru yapılacaksa ilgili prosedürü izlemek gerekmektedir. Size uygun türü belirledikten sonra evraklar toplanmalıdır. Evraklar toplanması ardından İngiltere vize başvuru formu online olarak doldurulur evraklar yüklenir ve randevu alınır. Vize randevusu alınması ile parmak izi ve biyometri işlemleri için İngiltere vize başvuru merkezinde olunması gerekmektedir. Vize türüne göre sonuçlanma süresi değişmektedir.

İngiltere Vizesi Ücreti

ingiltere vize ucreti 2021 guncel bilgiİngiltere vize ücretleri 2021 yılı için standart turist vizesi başvuru ücreti 95 pound dur. Fakat bu ücretin üzerine alınan hizmetler başvuru ücretini değiştirecektir. Örneğin İngiltere vize danışmanlık İzmir için danışmanlık ücretimiz üzerine eklenmektedir. Ayrıca vize kategorilerine göre değişen İngiltere hükümetinin koyduğu zorunlu sağlık sigortası ödemeleri de bu ücrete eklenecektir.

Vize ücretleri için ayrıca blog sayfası oluşturduk lütfen başlığa tıklayıp ilgili makaleden kendinize uygun 2021 İngiltere vizesi ücretini bulunuz.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

ingiltere vizesi nasil alinir

İngiltere vizesi nasıl alınacağı konusunda bilgilendirme yapmak misafirlerimiz için gerekli olduğunu görüyoruz. Eğer siz de bu cevabı arıyorsanız İngiltere vizesi nasıl alınır sayfamız size yardımcı olacaktır. Özetle; İngiltere’ye vize almak için önce evraklar toplanmalıdır. Ardından uzman bir göz evrakları kontrol etmelidir. Evraklar sorunsuz bir şekilde toplandıysa gerekiyorsa çeviri işlemleri uygulanır. Çeviriler tamamlanması ile online sisteme yükleme işlemlerine geçilir. Çünkü online İngiltere vize başvuru formu doldurulmadan evrak yükleme aşamasına geçilememektedir.

Genelde evrakların yüklenme işlemleri TLScontact aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Fakat süreç deki yoğunluk sebebi ile bu işlemi evraklarınız da karışıklık olmaması için ayrı ayrı pdf yaparak düzenli bir şekilde kendinizin yüklemesini tavsiye ederiz. Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları bu işlemi sizin yerinize gerçekleştirmektedir.

Evrakların sisteme yüklenmesi ile randevu alım aşamasına geçilir. Ardından Randevu günü randevu saatinde İngiltere vize başvuru merkezinde olmak gerekmektedir. Randevulara kişi veya kişiler doğrudan katılırlar çünkü parmak izi ve biyometrik fotoğraf işlemleri gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Başvurusu

ingiltere vize basvurusu islemleri

İngiltere vize başvurusu genel olarak 7 aşamadan oluşur.

 1. Evrakların toplanması,
 2. Evrakların kontrolü,
 3. Evrakların çevirisi,
 4. İngiltere vizesi formun doldurulması,
 5. Evrakların sisteme yüklenmesi,
 6. Randevu alınması,
 7. Randevu gün randevu saatinde İngiltere vize başvuru merkezinde olunmasıdır.

Bu süreç içerisindeki her aşama titizlik ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çünkü İngiltere en zor vize veren ülkelerden bir tanesidir. Evrakların nereden nasıl toplanması gerektiğini profesyonel biri aracılığı ile öğrenilmesi veya iyi bir şekilde araştırılması gerekmektedir.

Evraklar kontrol edilir. Kontrol edilen evraklar da eksiklik olması halinde hızlı bir şekilde yenileme yapılması gerekiyor. Çünkü evrağın yanlış olması halinde vize başvurusunun sonucu gelene kadar hiçbir sistem sizi uyarmayacaktır. Bu sebeple sonuç ret ile sonuçlanmasına neden olabilir.

Bazı vize türlerinde çeviri yapılması gerekmektedir. Örneğin İngiltere aile birleşimi vizesi veya İngiltere oturuma izni vize türleri bir çok çeviriye ihtiyaç olan vizelerdir. Bu süreç içerisinde çeviriler yapılarak kontrol sağlanmalıdır. Aksi halde istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılabilir.

Çeviriler ardından ilgili online formların doldurulması ve ödemelerin yapılması aşaması gelir. Ödeme yapılması ile birlikte randevu ekranına geçiş yapabilir ve İngiltere vize randevunuzu alabilirsiniz.

Son olarak yapılması gereken ise vize sonucunun beklenmesidir. Vize sonuçları standart yani İngiltere Turist Vizesi kategorisinde 15 iş günüdür. Hiçbir vize başvurusu garanti, kesin, %100 olumlu olma ihtimali yoktur. Ve vize ücretleri iade edilmemektedir.

İngiltere Turistik Vizesi

ingiltere turistik vizesi basvurusu islemleri

İngiltere Turist vizesi standart vize kategorisinde değerlendirilen bir vizedir. Yani Standart vize almanız İngiltere turist vizesi aldığınız anlamına gelir. Bu kategoride 6 ay a kadar kısa süreli ziyaret, ticari görüşmeler, kısa süreli dil okullarını da kapsamaktadır. Londra Vizesi olarak bilinen bu vize aslında standart vize sınıfında yerini almaktadır.

İngiltere Turist vizesi veya diğer adıyla standart vize için alınan davetiye başarı şansını çok yüksek oranda arttırmaktadır. Doğru ve düzgün bir şekilde hazırlanmış davetiyenin nasıl olacağını ayrıca bilmek gerekmektedir. Uzmanlarımıza İngiltere den alınan davetiye nasıl olmalıdır diye sorarsanız size bir örnek göndereceklerdir.

İngiltere de aile arkadaş ziyaret vize işlemleri nasıl yapılır? diyorsanız tıklayabilirsiniz. Makalemizde ayrıntılı olarak açıkladık. Yada İngiltere turistik vizesi ile nereler gezilir? hakkında bilgi almak için de sizin için hazırlanmış blog makalemize uğrayabilirsiniz.

İngiltere Çalışma Vizesi

ingiltere calisma vizesi basvurusu islemleri

İngiltere Çalışma vizesi ticari veya ekonomik olarak bir istek ile İngiltere’de bulunmanızı sağlar. Herhangi bir işletmede çalışabilir bu sayede İngiltere çalışma vizesine sahip olmuş olursunuz. İngiltere oturma izni bu vize türü ile verilmektedir. Her yılın sonun vizenizi uzatmanız gerekmektedir. Aksi halde İngiltere oturma izni belgeniz iptal olacaktır. Sonucunda da İngiltere topraklarını terk etmeniz gerekecektir.

İngiltere çalışma vizesi ve oturum izni konusunda ayrıntılı bir makale hazırlayacağınız bu sebeple genel bilgilendirme sayfamızdan ayrıntılı makaleye geçmenizi tavsiye ederiz. Başlığa tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Veya İngiltere oturma izni konusunda uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

ingiltere aile birlesimi vizesi basvurusu islemleri

İngiltere Aile Birleşimi vizesi oturuma izni veren İngiltere vizelerinden biridir. İngiltere topraklarında yaşayan bir kişi ile olan ilişkiniz sonucunda İngiltere evlilik vizesi olarak da bilinen aile birleşimi vizesine başvurmanız gerektedir. Bu sayede partnerinizi yanına katılabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi vizesi bir çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tarafından tercih edilmektedir. Fakat süreç bir hayli karmaşık olmaktadır. Standart İngiltere Turist vizesine hiç benzememektedir. Konu ile alakalı İngiltere vizesi danışmanlığı alınması şiddetle tavsiye edilmektedir. Aile Birleşimi Vizesi hakkında daha ayrıntılı bilgi alabileceğiniz makalemize başlığa tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede aklınızdaki bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

İngiltere Ankara Anlaşması

İngiltere Ankara Anlaşması ekonomik olarak serbest meslek sahibi biçiminde İngiltere topraklarında kendi işini yapmak isteyen kişilere sunulmuş bir haktır. Yani Ankara Anlaşması ile İngiltere topraklarında kendi işinizi kurabilir ve şirket sahibi olabiliyordunuz. 1 yıl boyunca verilen bu vize İngiltere oturuma izni veren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok tercih ettiği vizeydi.

İngiltere Ankara Anlaşması ne zaman bitiyor? sorusunun cevabı: 31 Mart 2020 tarihinde İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkması ile sonlandırmıştır. Fakat geçmişte İngiltere Ankara Anlaşması ile giden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizelerini uzatmasına ve partner vizeleri ile aile üyelerini yanlarına alma hakkı devam etmektedir.

Ankara Anlaşması İngiltere’de bitti. Fakat diğer Avrupa devletlerinde devam etmektedir. Örneğin Şu anda Hollanda Ankara Anlaşması vatandaşlarımız tarafından yüksek talep almaktadır. Hollanda Ankara Anlaşması hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İzmir

ingiltere vizesi izmir basvurusu islemleri

İngiltere vizesi İzmir den alınabilmektedir. Hatta Emprovize Vize Danışmanlık sadece İngiltere Vizesi İzmir’den değil aynı zamanda tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir. İzmir den almak istediğiniz İngiltere vizelerinde parmak izi ve biyometri işlemlerinde sizlere bir uzmanımız tarafından eşlik edilmektedir. Bu sayedeki misafirlerimiz aklına takılan bir soru olduğunda doğrudan uzmanımıza yöneltebilmektedir.

Türkiye’nin diğer bölgelerinde ihtiyacınız olan İngiltere vizesi de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Çünkü tüm süreç online olarak yürütülmesinin verdiği rahatlık ile sadece pasaportunuzu ve İngiltere vize başvuru formunuz ile beraber İngiltere vize başvuru merkezinde bulunmanız yetmektedir.

İngiltere Vizesi Türleri

İngiltere vize türleri çok çeşitlidir. Kısa süreli turist vizeleri ve uzun süreli vizeler mevcuttur. Bu kategoriler aşağıda sınıflandırılmıştır.

Kısa süreli İngiltere Turist Vizeleri:

Uzun süreli çalışma vizeleri:

Kısa süreli çalışma vizeleri:

 • Geçici İşçi – Hayırsever İşçi vizesi (T5)
 • Geçici İşçi – Yaratıcı ve Sportif vize (T5)
 • Geçici İşçi – Devlet Yetkili Değişim vizesi (T5)
 • Geçici İşçi – Uluslararası Sözleşmeli İşçi vizesi (T5)
 • Geçici İşçi – Din Görevlisi vizesi (T5)
 • Geçici İşçi – Mevsimlik İşçi vizesi (T5)
 • Gençlik Hareketliliği Programı vizesi (T5)

Yatırımcı, iş geliştirme ve yetenek vizeleri:

İngiltere Öğrenim vizesi türleri:

 • İngiltere Eğitim Vizesi Tier 4
 • Öğrenci vizesi
 • Çocuk Öğrenci vizesi
 • Standart Ziyaretçi vizesi
 • İngiltere’de İngilizce Öğrenin (Kısa süreli eğitim vizesi)

İngiltere aile birleşimi vizesi türleri:

 • Aile birleşimi vizesi
 • AB vatandaşı aile birleşim vizesi

Bazı misafirlerimiz İngiltere dil okulu vizesi nasıl alınır? sorusunu bir hayli yöneltmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli kısım süredir. Örneğin; 6 ay a kadar olan dil okulları kısa süreli standart vize olarak sınıflandırılırken. 6-11 ay arası vize ise İngiltere dil okulu vizesidir. 12 ayı geçmiş dil okulu var ise bu eğitim vizesi kategorisine girmektedir.

Ayrıca Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya Vizesi nasıl alınır? sorusu diğer bir kafaları karıştıran sorudur. İngiltere turist vizesi ile Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’ya seyahat edebilirsiniz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili makalemize ulaşabilirsiniz.

İngiltere geri dönüş vizesi hakkında bilgi alabileceğiniz sayfamızda için tıklamanız yeterlidir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar

ingiltere vizesi kac gunde cikar

İngiltere vizesi kaç günde çıkar sorusunun karşılığı vize türünüze göre değişmektedir. Fakat İngiltere vizesi 3-12 hafta arası vize türüne göre değişmektedir. Bu konu hakkında Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları ek bir makale yazdı. Tüm vize sürecinin ne kadar zamanda sonuçlanacağını ilgili blog makalesinden öğrenebilirsiniz. Başlığa tıklayarak İngiltere vizesi kaç günde çıkar makalesine ulaşabilirsiniz.

Kısaca bilgi verecek olursak turistik vize başvuruları 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Eğitim vizesi başvuruları 4-8 hafta arasında sonuçlandığı gözlemlenmektedir. Aile Birleşimi başvuruları ise ortalama 12-20 haftaya kadar uzadığını gözlemlemekteyiz. Bu tarihler İngiltere Konsolosluğun yetkisinde olup ek evrak ve bilgi talepleri ile uzadığı görülmektedir. Ayrıca Covid pandemisi ve yoğunluk sebebi ile de sonucunuzun açıklanması gecikebilmektedir. Endişelenmeden beklemeli ve sonucunuzu takip etmelisiniz.

Sonuç takip işlemlerini Emprovize Vize Danışmanlık sizler için yapacaktır.

İngiltere Konsolosluğu

İngiltere konsolosluğu doğrudan vize başvurusu kabul etmektedir. Tüm vize başvuruları İngiltere Konsolosluğundan değil online platform olarak gov.uk üzerinden başvurular gerçekleştirilmektedir. İngiltere’ye ulaşmak istediğiniz yetkili bir merciye de ilgili web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca bilgiye ihtiyaç duyarsanız Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Danışmanlık

İngiltere vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her İngiltere vize türleri için danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. İngiltere’de yapacağınız seyahat harcamaları içerisinde vize danışmanlık hizmeti ücreti karşılaştırılamayacak kadar küçük bir ücrete tabidir. Bu hizmeti alarak vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına ciddi düzeyde katkı sağlamaktasınız. Çünkü vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması bir sonraki vize başvurularında dahi sorun yaratmaktadır.

Kültür ve turizm bakanlığına bağlı TÜRSAB belgeli resmi seyahat acentamız Emprovize Vize Danışmanlık bu süreçte sizin yanınızda olacak resmi bir kurumdur. Vize başvuru sürecinde size yol göstermektedir. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Vize Danışmanlık:

 1. Vize Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
 2. Vize için gereken evrak 2021
 3. Vize Randevu Alınması
 4. Evrakların Hazırlanması
 5. Evrakların Kontrolü
 6. Mülakatına Hazırlık
 7. Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu vize başvurusu süreçleri dileriz.