İngiltere vizesi başvuru işlemleri hakkında ayrıntılı bir rehber hazırladık, genel olarak özetleyecek olursak. Vize türleri belirlenmesi İngiltere vizesi başvurusu için ilk aşamadır. Hangi kategoride başvuru yapılacaksa ilgili prosedürü izlemek gerekmektedir. Size uygun türü belirledikten sonra evraklar toplanmalıdır. Ardından İngiltere vize başvuru formu online olarak doldurulur, evraklar yüklenir ve randevu alınır. Vize randevusu alınması ile parmak izi ve biyometri işlemleri için İngiltere vize başvuru merkezinde olunması gerekmektedir. Vize türüne göre sonuçlanma süresi değişmektedir.

ingiltere vizesi

İngiltere vizesi ücreti de vize çeşidi ve kalış sürelerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; İngiltere turist vizesi standart vize kategorisine dahil olarak minimum 6 aylık verilse de vize talebindeki değişen süreler için bu ücret değişkenlik gösteriyor. Makalemizde tüm işleyiş ve ücretlendirmeler hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi nasıl alınır sorusunu özetleyecek olursak;

 • İngiltere’ye vize almak için önce evraklar toplanır.
 • Ardından uzman bir göz evrakları kontrol etmelidir.
 • Evraklar için gerekiyorsa çeviri işlemleri uygulanır.
 • Online sisteme yükleme işlemlerine geçilir. Çünkü online İngiltere vize başvuru formu doldurulmadan evrak yükleme aşamasına geçilememektedir.

Genelde evrakların yüklenme işlemleri TL Scontact aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Fakat süreçteki yoğunluk sebebi ile bu işlemi evraklarınız da karışıklık olmaması için ayrı ayrı pdf yaparak düzenli bir şekilde kendinizin yüklemesini tavsiye ederiz. Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları bu işlemi sizin yerinize gerçekleştirmektedir.

 • Evrakların sisteme yüklenmesi ile randevu alım aşamasına geçilir.
 • Randevu günü ve saatinde İngiltere vize başvuru merkezinde olmak gerekmektedir.
 • Randevulara kişi veya kişiler doğrudan katılırlar çünkü parmak izi ve biyometrik fotoğraf işlemleri gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Detaylı bilgi için makalemizi inceleyiniz

Bu süreç içerisindeki her aşama titizlik ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çünkü İngiltere en zor vize veren ülkelerden bir tanesidir. Evrakların nereden nasıl toplanması gerektiğine dair İngiltere vizesi danışmanlık firmaları ile profesyonel destek gerekmektedir.

Evraklar kontrol edilir. Kontrol edilen evraklar da eksiklik olması halinde hızlı bir şekilde yenileme yapılması gerekir. Çünkü evrağın yanlış olması halinde vize başvurusunun sonucu gelene kadar hiçbir sistem sizi uyarmayacaktır. Bu sebeple sonuç red ile sonuçlanmasına neden olabilir.

Bazı vize türlerinde çeviri yapılması gerekmektedir. Örneğin İngiltere aile birleşimi vizesi veya İngiltere oturuma izni vize türleri bir çok çeviriye ihtiyaç olan vizelerdir. Bu süreç içerisinde çeviriler yapılarak kontrol sağlanmalıdır. Aksi halde istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılabilir.

Çeviriler ardından ilgili online formların doldurulması ve ödemelerin yapılması aşaması gelir. Ödeme yapılması ile birlikte randevu ekranına geçiş yapabilir ve İngiltere vize randevunuzu alabilirsiniz.

Son olarak yapılması gereken ise vize sonucunun beklenmesidir. Vize sonuçları standart yani İngiltere Turist Vizesi kategorisinde 15 iş günüdür. Hiçbir vize başvurusu garanti, kesin, %100 olumlu olma ihtimali yoktur. Ve vize ücretleri iade edilmemektedir.

aile birlesimi vizesi
ingiltere Startup Vizesi
İngiltere Girişimci Vizesi Tier 1
londra vizesi
turist vize basvurusu
almanya ticari vize nasil alinir
almanya transit vize
almanya calisma vizesi
polonya egitim vizesi
ingiltere ankara anlasmasi vizesi
geri donus vizesi

İngiltere Vizesi Ücreti

İngiltere vize ücretleri 2021 yılı için standart turist vizesi başvuru ücreti 95 pound dur. Fakat bu ücretin üzerine alınan hizmetler başvuru ücretini değiştirecektir. Örneğin İngiltere vize danışmanlık İzmir için danışmanlık ücretimiz üzerine eklenmektedir. Ayrıca vize kategorilerine göre değişen İngiltere hükümetinin koyduğu zorunlu sağlık sigortası ödemeleri de bu ücrete eklenecektir.

Vize ücretleri için ayrıca blog sayfası oluşturduk lütfen başlığa tıklayıp ilgili makaleden kendinize uygun 2021 İngiltere vizesi ücretini bulunuz.

İngiltere vize başvurusu için türe göre detaylar

İngiltere Vizesi Türleri

İngiltere vize türleri çok çeşitlidir. Kısa süreli turist vizeleri ve uzun süreli vizeler mevcuttur. Bu kategoriler aşağıda sınıflandırılmıştır.

Kısa süreli İngiltere Turist Vizesi:

Uzun süreli çalışma vizeleri:

Kısa süreli çalışma vizeleri:

 • Geçici İşçi – Hayırsever İşçi vizesi (T5)
 • Geçici İşçi – Yaratıcı ve Sportif vize (T5)
 • Geçici İşçi – Devlet Yetkili Değişim vizesi (T5)
 • Geçici İşçi – Uluslararası Sözleşmeli İşçi vizesi (T5)
 • Geçici İşçi – Din Görevlisi vizesi (T5)
 • Geçici İşçi – Mevsimlik İşçi vizesi (T5)
 • Gençlik Hareketliliği Programı vizesi (T5)

Yatırımcı, iş geliştirme ve yetenek vizeleri:

İngiltere Öğrenim vizesi türleri:

 • İngiltere Eğitim Vizesi Tier 4
 • Öğrenci vizesi
 • Çocuk Öğrenci vizesi
 • Standart Ziyaretçi vizesi
 • İngiltere’de İngilizce Öğrenin (Kısa süreli eğitim vizesi)

İngiltere aile birleşimi vizesi türleri:

 • Aile birleşimi vizesi
 • AB vatandaşı aile birleşim vizesi

Bazı misafirlerimiz İngiltere dil okulu vizesi nasıl alınır? sorusunu bir hayli yöneltmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli kısım süredir. Örneğin; 6 ay a kadar olan dil okulları kısa süreli standart vize olarak sınıflandırılırken. 6-11 ay arası vize ise İngiltere dil okulu vizesidir. 12 ayı geçmiş dil okulu var ise bu eğitim vizesi kategorisine girmektedir.

Ayrıca Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya Vizesi nasıl alınır? sorusu diğer bir kafaları karıştıran sorudur. İngiltere turist vizesi ile Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’ya seyahat edebilirsiniz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili makalemize ulaşabilirsiniz.

İngiltere geri dönüş vizesi için detaylar yazımızda

ingiltere vizesi izmir

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere Turist vizesi standart vize kategorisinde değerlendirilir. Yani Standart vize almanız İngiltere turist vizesi aldığınız anlamına gelir. Bu kategoride 6 ay a kadar kısa süreli ziyaret, ticari görüşmeler, kısa süreli dil okullarını da kapsamaktadır. Londra Vizesi olarak da bilinemektedir. Doğru ve düzgün bir şekilde hazırlanmış davetiyenin nasıl olacağını ayrıca bilmek gerekmektedir. Uzmanlarımıza İngiltere den alınan davetiye nasıl olmalıdır diye sorarsanız size bir örnek göndereceklerdir.

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere Çalışma vizesi ticari veya ekonomik olarak bir istek ile İngiltere’de bulunmanızı sağlar. Herhangi bir işletmede çalışabilir bu sayede İngiltere çalışma vizesine sahip olmuş olursunuz. İngiltere oturma izni bu vize türü ile verilmektedir. Her yılın sonun vizenizi uzatmanız gerekmektedir. Aksi halde oturma izni belgeniz iptal olacaktır. Sonucunda da İngiltere topraklarını terk etmeniz gerekecektir.

İngiltere çalışma vizesi ve oturum izni konusunda ayrıntılı bilgi için makalemizi okuyabilir veya uzmanlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere Aile Birleşimi vizesi oturuma izni veren vizelerden biridir. İngiltere topraklarında yaşayan bir kişi ile olan ilişkiniz sonucunda İngiltere evlilik vizesine başvurmanız gerektedir. Bu sayede partnerinizi yanına katılabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi vizesi birçok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tarafından tercih edilmektedir. Fakat süreç bir hayli karmaşık olmaktadır. Konu ile alakalı İngiltere vizesi danışmanlığı alınması şiddetle tavsiye edilmektedir. Aile Birleşimi Vizesi hakkında daha ayrıntılı bilgi alabileceğiniz makalemize başlığa tıklayarak geçiş yapabilirsiniz.

ingiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere Ankara Anlaşması

İngiltere Ankara Anlaşması ekonomik olarak serbest meslek sahibi biçiminde İngiltere topraklarında kendi işini yapmak isteyen kişilere sunulmuş bir haktır. Yani Ankara Anlaşması ile İngiltere topraklarında kendi işinizi kurabilir ve şirket sahibi olabiliyordunuz. 1 yıl boyunca verilen bu vize İngiltere oturuma izni veren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok tercih ettiği vizeydi.

İngiltere Ankara Anlaşması ne zaman bitiyor? sorusunun cevabı: 31 Mart 2020 tarihinde İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkması ile sonlandırmıştır. Fakat geçmişte İngiltere Ankara Anlaşması ile giden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizelerini uzatmasına ve partner vizeleri ile aile üyelerini yanlarına alma hakkı devam etmektedir.

Ankara Anlaşması İngiltere’de bitti. Fakat diğer Avrupa devletlerinde devam etmektedir. Örneğin Şu anda Hollanda Ankara Anlaşması vatandaşlarımız tarafından yüksek talep almaktadır. Hollanda Ankara Anlaşması hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İzmir

İngiltere vizesi İzmir’den alınabilmektedir. İzmir’den almak istediğiniz İngiltere vizelerinde parmak izi ve biyometri işlemlerinde sizlere bir uzmanımız tarafından eşlik edilmektedir. Bu sayedeki misafirlerimiz aklına takılan bir soru olduğunda doğrudan uzmanımıza yöneltebilmektedir.

Türkiye’nin diğer bölgelerinde ihtiyacınız olan İngiltere vizesi de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Çünkü tüm süreç online olarak yürütülmesinin verdiği rahatlık ile sadece pasaportunuzu ve İngiltere vize başvuru formunuz ile beraber başvuru merkezinde bulunmanız yetmektedir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar

İngiltere vizesi kaç günde çıkar sorusunun karşılığı vize türünüze göre değişmektedir. Fakat İngiltere vizesi 3-12 hafta arası vize türüne göre değişmektedir. Bu konu hakkında Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları ek bir makale yazdı. Tüm vize sürecinin ne kadar zamanda sonuçlanacağını ilgili blog makalesinden öğrenebilirsiniz. Başlığa tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz.

Kısaca bilgi verecek olursak turistik vize başvuruları 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Eğitim vizesi başvuruları 4-8 hafta arasında sonuçlandığı gözlemlenmektedir. Aile Birleşimi başvuruları ise ortalama 12-20 haftaya kadar uzadığını gözlemlemekteyiz. Bu tarihler İngiltere Konsolosluğun yetkisinde olup ek evrak ve bilgi talepleri ile uzadığı görülmektedir. Ayrıca Covid pandemisi ve yoğunluk sebebi ile de sonucunuzun açıklanması gecikebilmektedir. Endişelenmeden beklemeli ve sonucunuzu takip etmelisiniz.

Sonuç takip işlemlerini Emprovize Vize Danışmanlık sizler için yapacaktır.

İngiltere Konsolosluğu

İngiltere konsolosluğu doğrudan vize başvurusu kabul etmektedir. Tüm vize başvuruları İngiltere Konsolosluğundan değil online platform olarak gov.uk üzerinden başvurular gerçekleştirilmektedir. İngiltere’ye ulaşmak istediğiniz yetkili bir merciye de ilgili web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca bilgiye ihtiyaç duyarsanız Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Danışmanlık

İngiltere vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her İngiltere vize türleri için danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. İngiltere’de yapacağınız seyahat harcamaları içerisinde vize danışmanlık hizmeti ücreti karşılaştırılamayacak kadar küçük bir ücrete tabidir. Bu hizmeti alarak vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına ciddi düzeyde katkı sağlamaktasınız. Çünkü başvurunun olumsuz sonuçlanması bir sonraki vize başvurularında dahi sorun yaratmaktadır.

Kültür ve turizm bakanlığına bağlı TÜRSAB belgeli resmi seyahat acentamız Emprovize Vize Danışmanlık bu süreçte sizin yanınızda olacak resmi bir kurumdur. Vize başvuru sürecinde size yol göstermektedir. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Vize Danışmanlık:

 1. Vize Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
 2. Vize için gereken evrak 2021
 3. Vize Randevu Alınması
 4. Evrakların Hazırlanması
 5. Evrakların Kontrolü
 6. Mülakatına Hazırlık
 7. Sonuç Takip

Detaylı Bilgi için Diğer Yazılarımız

aile birlesimi vizesi
ingiltere Startup Vizesi
İngiltere Girişimci Vizesi Tier 1
londra vizesi

Londra Vizesi

Londra Vizesi ülke sınırları içerisinde bulunduğu İngiltere'ye…
turist vize basvurusu
almanya ticari vize nasil alinir
almanya transit vize
almanya calisma vizesi
polonya egitim vizesi
ingiltere ankara anlasmasi vizesi
geri donus vizesi