İngiltere Turist vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz, İngiltere Turist vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli TÜRSAB’a bağlı A Grubu Seyahat Acentamız Emprovize Vize Danışmanlık ile profesyonelce başarıya ulaştırabilirisiniz.

Tüm Vize Başvurularında ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Aşağıdaki makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir. İngiltere Turist vizesi istiyor mu? Dediğiniz duyar gibiyiz. Sorunuzun cevabı: Evet istiyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye seyahat etmek için ihtiyacı olan izne İngiltere Turist vizesi denir. Vizenizi almak için önce vize türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize çeşidi kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin İngiltere Turistik turist vizesi ile İngiltere Ankara Anlaşması vizesi birbirinden farklıdır.

İngiltere vizelerinin eski isimleri TİER olarak sınıflandırılırdı. Turist vizesi de artık tier vizesi olarak değil standart vize olarak sınıflandırılmaktadır. Yeni sistemle beraber İngiltere vizeleri tamamen online olarak yürütülmektedir. Makalemizin devamında aradığınız tüm soruların yanıtını sizler için uzmanlarımız hazırladı. Ayrıca ayrıntılı olarak merak ettiğin sorularınız varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İngiltere Turistik vizesi nasıl alınır? Sorusu sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde İngiltere Turistik vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. İngiltere Turist Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Hizmet
İlk Adım: İngiltere Turist Vizesi Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
İkinci Adım: Vize için gereken evrak 2021
Üçüncü Adım: Vize Randevu Alınması
Dördüncü Adım: Evrakların Hazırlanması
Beşinci Adım: Evrakların Kontrolü
Altıncı Adım: Vize Mülakatına Hazırlık
Yedinci Adım: Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu vize başvuru süreçleri diler.

 

Yazılar

ingiltere vizesi kac gunde cikar

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi kaç günde çıkar sorusu bir çok misafirimiz tarafından yöneltilmektedir. Biz e İngiltere vizesi kaç günde çıkarın yanı sıra tüm resmi başvuru ve işlerin yasal prosedürlerindeki geçecek süreler ile alakalı bilgi verdik. Bu makalede tüm vize türleri ve İngiltere Konsolosluğu’na yapacağınız yasalar başvuruların sonuçlanma sürelerini bulacaksınız.

Birleşik Krallık dışından başvuru yapıyorsanız, Birleşik Krallık vize başvurunuzla ilgili kararı ne kadar çabuk alacağınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca sonuçlarınız biyometrik başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra mail adresiniz aracılığı ile bildirilmektedir. Ya olumlu sonuç olarak vizenizi teslim almanızı veya kargoya verildiği belirtilir. Ya da olumsuz olduğunu ve sebepleri açıklanmaktadır.

İngiltere Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Birleşik Krallık’ı ziyaret etmek için standart yani İngiltere turist vizesi başvurusunda bulunuyorsanız,  vize başvuru merkezindeki randevunuza geldikten sonra 3 hafta içinde vizenizle ilgili bir karar almalısınız, bir tatil için veya aile veya arkadaşlar görmek için bir iş gezisi veya toplantı için evlenmek için yapacağınız başvurular için bu süre hızlandırılabilir.

İngiltere Transit Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Transit olarak vize başvurusunda bulunacak ve İngiltere topraklarından geçecekseniz vizenizin sonuçlanma süresi 3 haftadır. Yani biyometrik işlemler gerçekleştirilecek vize başvurusu tamamlanması ardından 3 hafta içerisinde sonuç alırsınız.

İngiltere Eğitim Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Aşağıdakilerden biri için başvuruda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan veya kimlik Kontrolü uygulamasını kullandıktan sonra 3 hafta içinde vizenizle ilgili bir karar alabilirsiniz. Bu kategoriye Kısa süreli eğitim, öğrenci vizesi, çocuklarını ziyaret edecek aileler için geçerlidir.

İngiltere Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Birleşik Krallık’ta çalışmak veya yatırım yapmak için vize başvurusunda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan veya Kimlik Kontrolü uygulamasını kullandıktan sonra 3 hafta içinde vizenizle ilgili bir karar almalısınız.

Türk İş İnsanı vizesi için başvuruyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza geldikten sonra 12 hafta içinde bir karar almaktaydık. Fakat İngiltere Türk İş İnsanı Vizesini kaldırdı.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vatandaşlığına sahip veya Birleşik Krallık’ta yerleşik bir kişinin eşi, partneri veya aile üyesi olarak Birleşik Krallık’a yerleşmek için başvuruda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza geldikten sonra 12 hafta içinde bir karar alacaksınız. Bu süre uzayabilmektedir endişelenmeyin.

Bir mülteci veya insani korumaya sahip bir kişiyle aile birleşimi için başvuruda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonra 3-5 ay arasında sonuçlandığı görülmektedir.

İngiltere Geri Dönüş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Geri dönen bir ikamet vizesi için başvuruyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza gittiğinizde 3 hafta içinde bir karar almalısınız. Ülke ve vize başvuru merkezi imkanına göre hızlı işlem hizmeti almak mümkündür. Bu seçenek ek maliyetler ile vize başvurunuzun sonuçlanma süresini hızlandırır.

Biyometrik Oturma İzinlerinin Değiştirilmesi Süresi

Biyometrik oturma izninizin (BRP) yerine Birleşik Krallık’a seyahat etmek için vize başvurusunda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza geldikten sonra 3 hafta içinde bir karar almalısınız.

İkamet Kartlarının Değiştirilmesi Süresi

AB Yerleşim Planı kapsamında yerleşik veya önceden yerleşmiş statüye sahipseniz ve AB Yerleşim Planına göre Birleşik Krallık’a seyahat etmek için seyahat izni başvurusunda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza katıldıktan sonra 3 hafta içinde bir karar almalısınız.

Yetki belgesi Çıkarma Süresi

Birleşik Krallık’ta ikamet etme hakkınız olduğunu kanıtlamak için bir yetki belgesi başvurusunda bulunuyorsanız, vize başvuru merkezindeki randevunuza geldiğiniz 3 hafta içinde bir karar almalısınız.

 

İngiltere vizesi kaç günde çıkar? Hakkında daha fazla bilgi almak için Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Vizesi başvuru süreçlerinde ücretsiz ön danışmanlık almanız mümkündür. Aklınızdaki soruları çekinmeden sorun.

 

ingiltere vize ucreti 2021 guncel bilgi

İngiltere Vizesi Ücreti

İngiltere vizesi ücreti 2021 yılı için her kategoride farklılık göstermektedir. Yani belirlediğiniz kategorideki İngiltere vizesi ücreti ile ödeme yapmanız gerekmektedir. Güncel olarak uzun süreli vize ücretleri ve kısa süreli ücretler aşağıdaki tabloda ayrıntılı olarak verilmiş. Emprovize Vize Danışmanlık uzmanlarınca hazırlanmış İngiltere vize ücretleri sayfasını sıklıkla güncelliyoruz. Takipte kalabilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2021:

Standart Ziyaretçi Vizesi
Vize türleriVize başvuru ücreti (USD)
Kısa süreli (6 aya kadar, tek veya çoklu giriş)137
Daha uzun süreli (2 yıla kadar geçerlidir)521
Daha uzun süreli (5 yıla kadar geçerlidir)945
Daha uzun vadeli (10 yıla kadar geçerlidir)1186
Akademik ziyaret – 6 aydan 12 aya kadar274
Evlilik ziyaretçi vizesi137
İzin verilen ücretli nişan vizesi137
Özel tıbbi tedavi – altı aydan 11 aya kadar274
Çin tur grubunda Birleşik Krallık’ı ziyaret edin (yalnızca Birleşik Krallık)137

İngiltere Kısa Süreli Eğitim Vizesi Ücreti 2021:

Kısa Süreli Eğitim Vizesi
Vize türleriVize başvuru ücreti (USD)
Kısa süreli çalışma – altı aydan fazla (11 aya kadar)268

İngiltere Transit Vize Ücreti 2021:

Transit Vize
Vize türleriVize başvuru ücreti (USD)
Doğrudan Hava Tarafı Transit (DATV)50
Transit vizede ziyaretçi92

İngiltere Çocuk Ziyareti Vizesi 2021:

Çocuk Ziyareti Vizesi
Vize türleriVize başvuru ücreti (USD)
Kısa süreli (6 aya kadar, tek veya çoklu giriş)137
Daha uzun süreli (2 yıla kadar geçerlidir)521
Daha uzun süreli (5 yıla kadar geçerlidir)945
Daha uzun vadeli (10 yıla kadar geçerlidir)1186

İngiltere Öğrenci Vizesi Ücreti 2021:

Öğrenci
Vize türleriVize başvuru ücreti (USD)
Öğrenci – asıl başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler502
Çocuk Öğrenci502

İngiltere Puanlı Sistem Vizesi Ücreti 2021:

Puan tabanlı sistem, Tier 1 (Man Adası için de geçerlidir)
Vize türleriVize başvuru ücreti (USD)
Tier 1 yatırımcı – ana başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler2342
Tier 1 girişimci – ana başvuru sahibi ve her bağımlı1473
1. Kademe girişimci – ana başvuru sahibi (CESC)1394
Kademe 1 (Mezun Girişimci) – yalnızca bağımlılar524
Tier 1 olağanüstü yetenek – yalnızca bağımlılar877

İngiltere İş Vizesi Ücreti 2021:

İş – Birleşik Krallık dışında yapılan başvurular (Man Adası’nda da geçerlidir)
Vize türleriVize başvuru ücreti (USD)
Üç yıl veya daha kısa bir süre için bir sponsorluk sertifikası verilen Nitelikli İşçi – asıl başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler880
Üç yıl veya daha kısa bir süre için bir sponsorluk sertifikası verilmiş olan Nitelikli İşçi – ana başvuru sahibi – CESC801
Sponsorluk belgesinin üç yıl veya daha kısa bir süre için verildiği Şirket İçi Transfer – asıl başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler880
Sponsorluk belgesinin üç yıl veya daha kısa bir süre için verildiği Şirket İçi Transfer – ana başvuru sahibi – CESC801
Sponsorluk sertifikasının üç yıl veya daha kısa süreyle verildiği T2 Sportsperson – asıl başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler880
Sponsorluk sertifikasının üç yıl veya daha kısa süreyle verildiği T2 Sportsperson – ana başvuru sahibi – CESC801
Üç yıl veya daha kısa bir süre için bir sponsorluk sertifikasının verildiği T2 Din Bakanı – asıl başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler880
Bir sponsorluk sertifikasının üç yıl veya daha kısa bir süre için verildiği T2 Din Bakanı – ana başvuru sahibi – CESC801
Şirket İçi Transfer – Lisansüstü Stajyer – asıl başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler695
Şirket İçi Transfer – Lisansüstü Stajyer – asıl başvuru sahibi (CESC)616
Üç yıldan fazla bir süredir sponsorluk sertifikasının verildiği Şirket İçi Transfer, T2 Sporcusu ve T2 Din Bakanı – ana başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler1760
Şirket İçi Transfer, T2 Sporcusu ve T2 Din Bakanı, sponsorluk sertifikasının üç yıldan uzun süredir verildiği – ana başvuru sahibi (CESC)1681
Nitelikli İşçi, sponsorluk belgesinin üç yıl veya daha kısa süreyle verildiği eksik meslek – ana başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler669
Nitelikli İşçi, sponsorluk belgesinin üç yıl veya daha kısa süreyle verildiği eksik meslek – ana başvuru sahibi (CESC)590
Nitelikli İşçi, kıt meslek, sponsorluk belgesinin üç yıldan uzun süredir verildiği – ana başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler1339
Nitelikli İşçi, kıt meslek, sponsorluk belgesinin üç yıldan uzun süredir verildiği – ana başvuru sahibi (CESC)1259
Nitelikli İşçi – Sağlık ve Bakım Vizesi – üç yıl veya daha kısa bir süre için bir sponsorluk sertifikası verildiğinde – asıl başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler335
Nitelikli İşçi – Sağlık ve Bakım Vizesi – üç yıl veya daha kısa bir süre için bir sponsorluk sertifikası verildiğinde – ana başvuru sahibi (CESC)255
Nitelikli İşçi – Sağlık ve Bakım Vizesi – üç yıldan fazla bir süredir bir sponsorluk sertifikası verildiğinde – ana başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler669
Nitelikli İşçi – Sağlık ve Bakım Vizesi – üç yıldan fazla bir süredir bir sponsorluk sertifikası verildiğinde – ana başvuru sahibi (CESC)590
Nitelikli İşçi – Eksik Meslek – Sağlık ve Bakım Vizesi – üç yıl veya daha kısa bir süre için bir sponsorluk sertifikası verildiğinde – ana başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler335
Nitelikli İşçi – Eksik Meslek – Sağlık ve Bakım Vizesi – üç yıl veya daha kısa bir süre için bir sponsorluk sertifikası verildiğinde – ana başvuru sahibi – (CESC)255
Nitelikli İşçi – Kıtlık Meslek – Sağlık ve Bakım Vizesi – üç yıldan fazla bir süredir sponsorluk sertifikası verildiğinde – ana başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler669
Nitelikli İşçi – Kıtlık Meslek – Sağlık ve Bakım Vizesi – üç yıldan fazla bir süredir bir sponsorluk sertifikası verildiğinde – ana başvuru sahibi – (CESC)590
Puan tabanlı sistem, T5 (Man Adası için de geçerlidir)
Vize türleriVize başvuru ücreti (USD)
T5 (Geçici Çalışan – Hayır Çalışanı) – asıl başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler352
T5 (Geçici Çalışan – Hayır Çalışanı) – asıl başvuru sahibi (CESC)273
T5 (Geçici Çalışan – Yaratıcı ve sportif) – asıl başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler352
T5 (Geçici İşçi – Yaratıcı ve sportif) – asıl başvuru sahibi (CESC)273
T5 (Geçici İşçi – Devlet Yetkili Değişimi) vizesi – asıl başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler352
T5 (Geçici İşçi – Devlet Yetkili Değişimi) vizesi – CESC – ana başvuru sahibi273
T5 (Geçici İşçi – Din Görevlisi) – asıl başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler352
T5 (Geçici İşçi – Din Görevlisi) – asıl başvuru sahibi (CESC)273
T5 (Geçici İşçi – Gençlik Hareketliliği Programı) – sadece asıl başvuru sahibi352
T5 adayı (Geçici İşçi – Mevsimlik İşçi) – sadece asıl başvuru sahibi352
T5 adayı (Geçici İşçi – Mevsimlik İşçi) – yalnızca asıl başvuru sahibi (CESC)273
T5 (Uluslararası Anlaşma) ana başvuru sahibi ve bağımlı352
T5 (Uluslararası Anlaşma) Ana başvuru sahibi (CESC)273
Diğer iş kategorileri
Vize türleriVize başvuru ücreti (USD)
İngiltere sularında çalışan balıkçı744
açık deniz işçisi744
Özel bir evde denizaşırı ev işçisi744
Yurtdışı iş ve bağımlıların temsilcisi880
Denizaşırı bir gazete, haber ajansı veya yayın kuruluşunun bir çalışanı880
Koyun kırpıcısı744
İngiltere soy744
Yenilikçi – ana başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler1473
Yenilikçi – ana başvuru sahibi (CESC)1394
Başlangıç ​​- asıl başvuru sahibi ve bakmakla yükümlü olunan kişiler524
Başlangıç ​​- ana başvuru sahibi (CESC)444
Global Talent – 2. Aşama – giriş izni başvurusu – ana başvuru sahibi219
Global Talent – Aşama 2 – giriş izni başvurusu (CESC)140
Global Yetenek – Aşama 1 – onay başvurusu – asıl başvuru sahibi658
Global Yetenek – sonraki uygulamalar877
Global Talent – sonraki uygulamalar (CESC)798
Küresel Yetenek – bağımlılar877

İngiltere Vize Ücretinden Muaf Olanlar:

Vize Ücreti Muafiyetleri
Vize türleriVize başvuru ücreti (USD)
İngiltere’ye Diplomatik GöndermeÜcretsiz
Birleşik Krallık’a Diplomatik Gönderme (Bağımlı)Ücretsiz
Resmi Ziyaretlerde Bulunan Uluslararası Kuruluşların ÜyeleriÜcretsiz
Birleşik Krallık üzerinden Resmi TransitÜcretsiz
İngiltere’ye Resmi ZiyaretÜcretsiz

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Ücreti 2021:

Yerleşik insanların ailesi (yerleşim)
Vize türleriVize başvuru ücreti (USD)
Aile vizeleri – Partnerinize, ebeveyninize, önerilen hemşehrinize veya çocuğunuza katılmak (Man Adası, Jersey Baliwick ve Bailiwick of Gurnsey için EC için de geçerlidir)2197
Yerleşime Giden Yol – diğer bağımlı akraba (Man Adası’na giden AT için de geçerlidir)4689
Yerleşime Giden Yol – mülteci bağımlı akraba560
Bir akraba tarafından bakılması gereken yetişkin4689
21 yaşın altındaki bağımlı çocuklar, yalnızca göçmenlik kurallarına “Ek ECAA Kalış Süresi Uzatması” kapsamında başvuruda bulunur.Ücretsiz

Diğer İngiltere Vizesi Ücretleri 2021

Silahlı kuvvetler mensupları ve aileleri (yerleşim dışı)
Vize türleriVize başvuru ücreti (USD)
HM Kuvvetleri personeli veya yabancı silahlı kuvvet Üyesi – göçmenlik kontrolünden muafÜcretsiz
Ek Silahlı Kuvvetler Bölüm 10 uyarınca uygulanan muaf uluslararası kuvvetlerin bağımlıları744
Okuldaki çocukların ebeveynleri
Vize türleriVize başvuru ücreti (USD)
Öğrencinin Ebeveyni çocuk vizesi (12 aya kadar) (Tier 4 Man Adası)744

 

İngiltere vize ücreti 2021 hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. Yüksek başarı oranına sahip İngiltere vize danışma merkezimiz Emprovize başvuru süreçlerinizde en iyi yoldaş.

İngiltere Vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

londra vizesi

Londra Vizesi

Londra Vizesi ülke sınırları içerisinde bulunduğu İngiltere’ye bağlı olması sebebi ile İngiltere Vizesi kapsamındadır. Londra’ya seyahat etmek isteyen misafirlerimiz Londra Vizesi olarak istedikleri aslında İngiltere Vizesi dir. Londra Vize ücreti seyahat amacına göre değişmektedir. Her Londra Vizesi İçin Farklı bir Londra Vize Ücreti ortaya çıkmaktadır. Londra Vizesi Nasıl Alınır? sorusu ile başlamak uygundur.

Londra Vize Ücreti Ne Kadar?

 • İngiltere Konsolosluk bedeli,
 • TLS Contact ödemesi,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Danışmanlık ücreti,
 • Kargo,
 • Ek Alınacak hizmetlere göre değişmektedir.

Londra’ya yapacağınız seyahate göre Londra Vize Ücreti değişmektedir. Londra Vize Ücreti içerisinde yer alan kalemler yukarıda sıralanmıştır.

Güncel Londra Vize Ücreti hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Londra Vizesi Nasıl Alınır?

Londra Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan bu yazıda Londra Vize Başvurusu adım adım açıklanmaktadır. Aklınızdaki soru ”İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?” ise doğru yerdesiniz. Hadi başlayalım!

İlk olarak Londra için vize başvurusu yapmadan önce, Londra’ya seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız Londra vize başvurusu farklılaşmaktadır. Vize başvuru çeşidi, Londra vize ücreti, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişir.

1. Aşama: Londra Vizesi Çeşidinin Belirlenmesi

 • Turistik seyahat için İngiltere Turistik Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • İngiltere çalışma izni ve şirket içi transferler için İngiltere TİER 2 vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Eğitim amaçlı ise İngiltere TİER 4 vize başvurusu yapılmalıdır.
 • İş ortaklarınızı ziyaret etmek, yeni iş bağlantıları kurmak ve fuarlara katılmak için ise İngiltere Ticari ve Fuar vizesi başvurusu yapılmalıdır.
 • İş kurmak amaçlı ise İngiltere TİER 1 vize başvurusu yapılmalıdır.

Kısacası önceliğimiz yukarıdaki maddeleri dikkate alarak seyahat amacımızı netleştirmek olacaktır.

2. Aşama: Londra Vizesi Evrakların Hazırlanması

Londra vizesi alabilmek için eksiksiz bir şekilde başvuru evrakları hazırlanması gerekir. Evrak listesi hakkında fikir edinmek için Emprovize websitesini ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız ile iletişime geçerek en güncel ve doğru listeye ulaşmanız da mümkün olacaktır. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

UYARI: Lütfen her sene binlerce vize başvuru sahibinin bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak başvurusunun reddedildiğini unutmayalım. Red aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi alanında uzman danışmanlarca gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

3. Aşama: Londra Vize Ücreti Ödenerek Randevu Alınması

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırladık. Şimdi yapacağımız şey; nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Bu aşamada 2021 Londra Vize Ücreti yatırılmalıdır.(Her yıl Londra Vize Ücretleri değişmektedir.) Randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından kolaylıkla yapılabileceğini unutmayın.

4. Aşama: Londra Vize Sonucunun Beklenmesi

Doğru evrakları hazırladık, randevumuzu aldık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidine göre vize sonuçlanma süresi değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir.

Uyarı:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

Londra Vizesi Unutulmaması Gerekenler:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz! Son karar her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

 

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca İngiltere Konsolosluğu resmi web adresine buradan ulaşabilirsiniz.

vize islemleri hakkinda

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan bu yazıda İngiltere Vize Başvurusu adım adım açıklanmaktadır. Aklınızdaki soru ”İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?” ise doğru yerdesiniz. Hadi başlayalım!

İlk olarak İngiltere için vize başvurusu yapmadan önce, İngiltere’ye seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız İngiltere vize başvurusu farklılaşmaktadır. Vize başvuru çeşidi, ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişir.

1. Aşama (İngiltere Vizesi Nasıl Alınır): Vize Çeşidinin Belirlenmesi

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

 • Turistik seyahat için İngiltere Turistik Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • İngiltere çalışma izni ve şirket içi transferler için İngiltere TİER 2 vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Eğitim amaçlı ise İngiltere TİER 4 vize başvurusu yapılmalıdır.
 • İş ortaklarınızı ziyaret etmek, yeni iş bağlantıları kurmak ve fuarlara katılmak için ise İngiltere Ticari ve Fuar vizesi başvurusu yapılmalıdır.
 • İş kurmak amaçlı ise İngiltere TİER 1 vize başvurusu yapılmalıdır.

Kısacası önceliğimiz yukarıdaki maddeleri dikkate alarak seyahat amacımızı netleştirmek olacaktır.

2. Aşama (İngiltere Vizesi Nasıl Alınır): Evrakların Hazırlanması

İngiltere vizesi alabilmek için eksiksiz bir şekilde başvuru evrakları hazırlanması gerekir. Evrak listesi hakkında fikir edinmek için Emprovize websitesini ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız ile iletişime geçerek en güncel ve doğru listeye ulaşmanız da mümkün olacaktır. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

UYARI: Lütfen her sene binlerce vize başvuru sahibinin bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak başvurusunun reddedildiğini unutmayalım. Red aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi alanında uzman danışmanlarca gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

3. Aşama (İngiltere Vizesi Nasıl Alınır): Randevu Alınması

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırladık. Şimdi yapacağımız şey nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından kolaylıkla yapılabileceğini unutmayın.

4. Aşama: Sonucun Beklenmesi

Doğru evrakları hazırladık, randevumuzu aldık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidine göre vize sonuçlanma süresi değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir.

Uyarı:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

İngiltere Vizesi Unutulmaması Gerekenler:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz! Son karar her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

 

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca İngiltere Konsolosluğu resmi web adresine buradan ulaşabilirsiniz.

vize islemleri hakkinda

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Vize Başvurusu Davetiye

Geçtiğimiz yıl ki İngiltere Konsolosluğu’nun beyan etmiş olduğu verilere göre 64 milyonluk Birleşik Krallıkta 500.000 Türk Vatandaşı yaşamaktadır. Bu nüfusun çok büyük bir bölümü Londra’da yaşamaktadır. Zira, İngiltere’de ki Türklerin %90’ ı Londra’da yaşıyor. Enfield, Hackney, Haringey, Islington, Waltham Forest ise Türklerin en çok bulundukları bölgelerdir. Bu sebeple İngiltere Vize Başvurusu sıklıkla yapılan işlemler arasındadır.

Türkiye ve İngiltere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük girişimleri sonucunda yapılan Ankara Anlaşması gereği İngiltere’de kendi işini kurup İngiltere’ye yerleşen hayli bir yoğun Türk vatandaşı mevcuttur. Hali ile Dünya’nın ekonomi ve teknoloji alanında en çok gelişmiş ülkelerinden biri olması İngiltere’yi kariyer planları için hedef haline getirmektedir. Ayrıca eğitim alanında da kendinden oldukça söz ettiren İngiltere genç nüfus’un da uğrak yeri olmuştur. Bu sebepten dolayı İngiltere vize başvurusu oldukça fazladır. Sadece ziyaret maksatlı değil ticari ve eğitim amacı ile de Türkiye’den fazlası ile talep almaktadır.

Ziyaret Amaçlı İngiltere Vize Başvurusu Davetiye Almak Önemli midir?

İngiltere’ye yapacağınız ziyaret maksatlı seyahatler de İngiltere’de ki akraba, arkadaş veya aile fertlerinden davetiye almak önemli mi?  Öncelikle sorunuzun cevabı evet oldukça önemlidir. İngiltere veya bir diğer başka ülkelere yapacağınız ziyaret amaçlı seyahatler için alacağınız davet mektubu oldukça önem arz etmektedir.

İngiltere’den Gelecek Davetiye Neden Önemlidir?

İngiltere’den alacağınız davetiye İngiltere seyahatiniz de hangi bölgede, hangi adreste ve kiminle ne şekilde alacağınızı göstermektedir. Bu sebepten dolayı konsolosluk yetkilileri davetiye’ye oldukça önem vermektedir. Ayrıca İngiltere Vize Başvurusu maddi olarak yeterliliğinizi beyan ederken İngiltere’de ki otel masrafınızı düşürmüş hatta yok etmiş olacaksınız ve konsolosluk da buna göre başvurunuzu değerlendirmiş olacaktır.

İngiltere’ye Ziyaret Maksatlı Seyahatlerde Davetiye Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Neredeyse her gün sıklıkla hatta İngiltere vizesi başvurusu nda en çok duyduğumuz sorudur. Davetiye formatı nasıl olmalıdır? İngiltere’den akrabanız veya arkadaşınızdan alacağınız davetiye öncelikle İngilizce olmalı ve davetiye ile beraber ek belgeler de beyan etmeniz gereklidir. Bunlardan bazıları ise, davet mektubu gönderen kişiye ait İngiltere vatandaşı ise kimlik kartının arka ve ön yüzünü taranmış bir halde size göndermesi ve davetiye de yazan adresi teyit amaçlı bazı kanıtlar belgeler sunmanız gereklidir. Bu belgeler her başvuru için farklılık göstermektedir. Bu durum ile alakalı detaylı bilgi için  uzman danışmanlarımız ile iletişime geçin.

İngiltere ziyaret amaçlı veya diğer tüm vize işlemleri için EMPROVİZE yetkili ofisimizi ziyaret edebilir ve danışmanlarımız aracılığı ile daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Tüm vize başvuruları için uzman kadromuz ile titizlikle çalışıyor ve tüm süreci yönetiyoruz. Ayrıca tüm vize işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilir bilgi alabilir veya ofisimizi ziyaret edebilmeniz için uygun gün ve saat için randevu alabilirsiniz.

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz.

vize islemleri hakkinda

İngiltere Aile Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İngiltere aile arkadaş ziyaret vizesi hakkında tam ve ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz. 

İngiltere’de aile/akraba veya arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum ne
yapmalıyım?

İngiltere’de yaşayan aile veya arkadaşını ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti
vatandaşlarının başvuru yapması gereken vize kategorisi İngiltere aile ve arkadaş ziyareti vizesidir.
İngiltere aile veya arkadaş ziyareti vizesi için gerekli şartlar ve gerekçeler beyan edildiği taktirde vize
başvurunuzu sağlaya bilirsiniz. İngiltere aile arkadaş vizesi için gerekli şartlar ise, İngiltere’de bulunan
aile fertlerinizden veya arkadaşınızdan gerekli olan davet mektubunu almanız olacaktır. Geri kalan
belgeler ise, daha önce ki yazılarımızda da belirtmiş olduğumuz üzere mesleki durumunuza göre
değişkenlik gösteren evraklardan oluşmaktadır.

İngiltere aile arkadaş ziyaret vize başvurusu için davet mektubu nasıl olmalı ve nasıl alabilirim?

İngiltere aile arkadaş ziyaret vizesi başvurularında en önemli belge olan İngiltere’den
alacağınız davet mektubudur. Davet mektubunu nasıl alabilirim? İngiltere davet mektubu tek başına
İngiltere vizesi başvurularında yeterli değildir. Konsolosluk tarafından davet mektubuna ek olarak bazı
belgelerde talep edilmektedir. Gerekli tüm belgeler sağlanması halinde dahi İngiltere konsolosluğu
tarafından bazı ek belgeler talep etme hakkına sahip olduğunu belirtmektedir.

İngiltere aile arkadaş ziyaret vize süreleri ne kadar?

İngiltere aile arkadaş ziyaret vizesi için başvuru yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından
diplomatik pasaport hariç diğer tüm pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapmak zorundadır.
Diplomatik pasaport sahiplerinin de 180 gün de 90 gün İngiltere’ye vizesiz seyahat etme hakları
mevcuttur. Ayrıca İngiltere üzerinden farklı bir ülkeye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti
vatandaşlarının 24 saati aşmayan aktarmalarında transit vize almalarına gerek yoktur. İngiltere vizesi
işlemleri Schengen vizesinde tamamen ayrı bir uygulama şekliyle kontrol altında tutulmakla beraber
vize süreleri de çok farklıdır. İngiltere vize başvuruları aile arkadaş ziyareti, turistik İngiltere
ziyareti vizesi veya diğer vize türlerinde de gerekli şartları yerine getirmeniz halinde 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve
10 yıl olarak vize başvurusu yapabilirsiniz İngiltere vize başvuruları için vize işlem
süresi 15 – 21 iş günü olarak konsolosluk tarafından belirlenmiştir. Bu sebepten dolayı İngiltere vize
başvurularınızı en az 1 ay önceden yapmanızı tasfiye ederiz.

Tüm İngiltere vize işlemlerinizde EMPROVİZE uzman kadrosu ile iletişime geçebilir ve siz
kahvenizi yudumlarken alanında uzman ekibimiz sizin için tatilinizi planlıyor olacak.

Hızlı ve Güvenli vize başvurusu için EMPROVİZE ‘ ye bekliyoruz.

ingiltere tier 2 calisma vize

İngiltere Turistik Vizesi ile Nereleri Gezerim

İngiltere turistik vizesi başvurularınız da maddi gelirlerinizi tüm şeffaflığınız ile beyan etmeniz gerekli
ve heyecanlı bir şekilde başvuru sonucunu beklemeye başlayabilirsiniz. Amerika vize
başvurularınızda direk konsoloslukta gireceğiniz sözlü mülakat vize başvurunuzun kaderini
belirlerken en zor vize başvurularından olan Kanada ise, konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu
vize başvuru merkezi aracılığı ile vize başvurularınızı kabul etmektedir. Ayrıca Kanada
geçtiğimiz yaz diğer ülkeler gibi parmak izi sistemine geçerek başvurular da olma zorunluluğu
da getirmiştir. Hal böyle iken, İngiltere vizesi başvurunuz olumlu bir şekil de sonuçlandıktan
sonra geriye tatil planlarınızı hızlandırıp seyahatinize çıkmak kalacaktır.
Peki İngiltere turistik vizesi ile nereleri gezerim?

Dediğinizi duyar gibiyim. Olumlu bir şekilde sonuçlanan İngiltere vize başvurunuz
sonrası, öncelikle İngiltere’ye giriş yapmanız kaydı ile İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda hatta
kısaca Birleşik Krallık ( United Kingdom ) üzerinde yer alan ( U.K ) bu adaya Büyük Britanya (
Great Britain ) denilmekte olup Britanya üzerinde ki ülke ve adalara seyahat edebilirsiniz.
İngiltere vizesi ile İrlanda Cumhuriyetine Gidebilir miyim?
İrlanda, Kuzey İrlanda ve İrlanda Cumhuriyeti olmak üzere iki farklı ülkedir. Kuzey İrlanda
(başkent Belfast) zaten Birleşik Krallığa bağlı ve mevcut İngiltere vizeniz ile gidebileceğiniz bir yer.
Ancak İrlanda Cumhuriyeti için ayrıca bir vize gereklidir. Ancak İrlanda hükümeti turizmi arttırmak
amacıyla hazırlanmış ve 01.07.2011 tarihinden itibaren yürürlükte olan “The Irish Short-stay Visa
Waiver Programme” adındaki program ile içinde Türkiye’nin de yer aldığı 17 ülke vatandaşları için
yaklaşık 5 yıllık bir vize muafiyeti getirmiş durumda.

The Irish Short-Stay Visa Waiver Programme

Program Ekim 2016 tarihine kadar geçerli olacak şeklinde açıklanmış olmasına rağmen uzatılıp uzatılmayacağı henüz belli olmayıp bu konu hakkında İrlanda hükümetinin yapmış olduğu bir açıklama yoktur. Bu kapsam da eğer, 180 güne kadar geçerli
olan bir İngiltere vizeniz varsa (pasaportunuzun vizeli sayfasında yazan “duration of stay” 180 gün ya
da daha fazla ise), bunun maksimum 90 gününü İrlanda’ da geçirebilirsiniz. Ayrıca, İngiltere’ ye giriş
yaptıktan sonra örneğin Türkiye’ ye geri döndünüz ya da başka bir ülkeye gittiniz, hala vizenizin süresi
geçerli ise (yani 180 günü doldurmadıysanız ve İrlanda’ da 90 gün kalmadıysanız) direkt İrlanda’ya
seyahat edebilir ve giriş yapabilirsiniz. Yalnız unutmayınız ki İrlanda Cumhuriyeti’ne olan
seyahatleriniz de tüm şartlara haiz İngiltere vizeniz olsa dahi hatta direkt İrlanda Cumhuriyeti için
vizeniz olsa dahi yetkili memurun sizi geri çevirme ve ülkeye almama yetkisi ve hakkı vardır. Bu konu
oldukça mühim olup bu durumun bilincinde seyahat etmeniz de fayda vardır.

İngiltere vizesi ile gezilesi yerler nerelerdir?

Öncelikle İngiltere seyahatiniz de zaman planlamanızı çok iyi yapmanızı tasfiye ederiz.
Rotanızı Londra’dan başlayarak İskoçya, Güney İngiltere, Galler ve İrlanda Cumhuriyetine kadar dahil
etmeniz keyifli bir tatil geçirmeniz için yeterli olacaktır. Ayrıca İngiltere’de ucuz uçak bulmak

Türkiye’den direkt uçak bulmaktan daha uyguna gelecek ve daha hızlı, daha ekonomik bir tatil
geçirmiş olacaksınız. Londra’da müzikaller ve müzik festivallerine katılmanızı ve İskoçya’da festivallere
katılmanız için önceden takviminizi ayarlamanız ve katılmanızı şiddetle katılmanızı tavsiye ederiz.

İngiltere vize işlemleriniz için EMPROVİZE uzman danışmanları ile iletişime geçin.

ingiltere tier 2 ic transfer vize

İngiltere Gezisi

Birleşik Krallık

İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya ile birlikte Birleşik Krallığı oluşturan dört devletten biridir. İngiltere Gezisi için Birleşik Krallığa seyahat etmeniz gerekir. Geçmişte geniş coğrafyalarda varlık göstermesi nedeniyle Güneş Batmayan Ülke olarak da anılmıştır.

İngiltere Turistik Gezisi

İngiltere, geleneksel İngiliz Çayı kültürü ve kırmızı telefon kulübeleri ile hafızalarımıza kazanmıştır. Kraliyet ailesine ait Buckingham ve Kensington Sarayı bulunur. Birçok farklı turistik ziyaret noktası ile cazibe merkezidir. İngiltere gezilecek yerler denildiğinde akla gelen birçok yeri ücretsiz olarak gezebilirsiniz.

İngiltere Gezisi için Destinasyon Önerileri

 

İNGİLTERE GEZİSİ İÇİN MÜZE ÖNERİLERİ

1- Natural History Museum 

Doğal Tarih Müzesi olarak da bilinir. Geçmişten günümüze dek dünya üzerinde yaşamış tüm canlı çeşitliliğine burada tanıklık edebilirsiniz.

2- Science Museum

Bilim Müzesi, 7’den 70’e her yaş grubu için unutulmaz bir deneyim. Çocuklarınızla bilimsel etkinliklere katıldığınızda İngiltere gezisi renk kazanacak!

3- Victoria and Albert Museum

Victoria ve Albert Müzesi, seramikten kumaşa dünyanın en geniş süsleme sanatları ve tasarım içeriğine sahiptir. 4,5 milyon nesnenin üzerinde bir koleksiyonu bulunur. İngiltere gezilecek yerler listesi içinde gerçek bir ilham kaynağı!

4- Biritish Museum

Dünyanın her yanından getirilen seçkin Antik Çağ yapıtları ve etnografya koleksiyonları bulunan müze, İngiltere gezisi için harika bir tercih olabilir. Burayı ziyaret ederek tarihte gizemli bir yolculuk yapabilirsiniz.

5- National Gallery

Londra’da 1824 yılında kurulan müze 2300’den fazla sanat eserine ev sahipliği yapar. İngiltere seyahati için tercih edilen merkezlerden biridir.

İngiltere Gezinize Parklar ve Daha Fazlasıyla Renk Katın!

Bütün bunlara ek olarak Londra, doğal güzelliklerine hayran bırakan birçok park ve meydana da ev sahipliği yapar.

Güne başlarken birbirine komşu olan St Jame’s Park ve Green Park’ta yeşili selamlayabilirsiniz. Hyde Park’ı kiraladığınız bisiklet ile dolaşabilirsiniz. Gün batarken Primrose Hill tepesinden Londra manzarasını seyrederek İngiltere gezinizin tadına varabilirsiniz. Ya da Avrupa’nın göbeğinde Japon Bahçesine Holland Park içinde rastlayabilirsiniz.

 • Sokak sanatçılarına kulak verip tatlı kalabalığın tadına varacağınız Covent Garden Meydanı da İngiltere gezinizin bir parçası olabilir. Dünya Klasiklerine eser hediye etmiş Charles Dickens’ın adımlarını takip etmek için Camden Town ziyareti yapabilirsiniz.
 • Avrupa’nın en büyük dönme dolabı ünvanına sahip Thames Nehri kıyısındaki London Eye ile manzaranın tadını çıkarmak unutulmaz bir deneyim olacaktır.
 • Manchester, sanayi devriminin filizlendiği şehir olduğu için “Cottonopolis” ünvanını almıştır. İngiltere’nin ekonomi ve spor merkezidir. Yılın büyük bölümünde edebiyattan jaz müziğine, bilimden bira ve şarap festivaline dek birçok festivale de ev sahipliği yapar.
 • Gidilebilecek her bir noktası denize en fazla 113 km uzaklıktadır. Oxford Street’te birbirinden güzel mağazalarla alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Bahçede kahvenizi yudumlarken hayat telaşındaki İngiliz yaşantısını gözlemlemek, dünyaca ünlü pubların zevkine varmak ve gece hayatına bir de İngiltere’de şahit olmak güzel bir deneyim.

Hava-kara-deniz ve demir yolu ulaşım kanallarını kullanarak İngiltere’yi fethedebilirsiniz. EmproVize ailesi olarak İngiltere Vize Başvurunuzda sizlerle olmaktan mutluluk duyacağız. Tebessümle Kalın!

İngiltere Vize Başvuruları için Emprovize Vize Danışmanlık’ın uzman danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Vizesi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ayrıca bunlar da ilginizi çekebilir:

 1. İngiltere Turistik Vizesi
 2. İngiltere Aile Birleşim Vizesi
 3. İngiltere Ticari ve Fuar Vizesi
 4. İngiltere Transit Vizesi
 5. İngiltere TİER 1 (Girişimci) Vizesi
 6. İngiltere TİER 2 (Çalışma) Vizesi
 7. İngiltere TİER 2 (Şirket İçi Transfer) Vizesi
 8. İngiltere TİER 4 (Eğitim) Vizesi
 9. İngiltere Ankara Antlaşması
 10. İngiltere Geri Dönüş Vizesi

 

litvanya egitim vizesi

Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya Vizesi Nasıl Alınır?

Bu yazı Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya Vizesi hakkında bilgilendirme amacı ile Emprovize Uzmanları tarafından hazırlanmıştır.

Cennet gibi doğası, yağmurlu halleri, gaydası, viskisi, ihtişamlı kaleleri ve şatoları, kilt adını verdikleri İskoç eteği ile ünlü Birleşik Krallık ülkesi olan İskoçya. Sahip olduğu kültürel ve tarihi mirası ile tam anlamıyla yaşayan bir ülke olup golf, futbol, tenis gibi sporların oldukça popüler olduğu İskoçya’da her yıl düzenlenen sanat etkinlikleri ile bir çok ziyaretçiye ev sahipliği de yapmaktadır. Monarşi ile yönetilmekte olup başkenti olan Edinburgh, ülkenin en turistik şehri olsa da İskoçya’nın en büyük şehri Glasgow ’dur. İskoçya denince aklımıza ilk gelenlerden biri de şüphesiz İskoç viskisidir. Hemen hemen her köyde viski üretimi yapan bir tesis bulmak zor değildir. Hatta yaz aylarında bu üretim tesisleri de ziyaretçilere kapılarını açmaktadır.

Atlantik ve İrlanda Denizi’ne nazır manzarası, tarihi Bronz Çağlara kadar dayanan şehirleri, dengesiz hava koşulları ile gezginlere zaman zaman zor durumda bırakan Kuzey İrlanda. Yazılı bir anayasası olmasa da temel hak ve özgürlükleri Magna Carta ’ya dayanır. Başkent Belfast turistlerin yürüyerek dahi keşfetmesine uygun bir yer olup, tarihi dokusunu koruyan her sokağında sanatla yaşayan bir şehirdir. Sürprizlerle dolu bu sevimli şehir size İngiliz Kültürü açısından çokça fikir verir. Kuzey İrlanda sanat, tarih, el değmemişlik kokar. Kuzey İrlanda’nın tek UNESCO Dünya Mirası Alanı olan 60 milyon yıl önce gerçekleşmiş volkanik patlamayla oluşan katmanlı bazalt sütunları “Devler Kaldırımı” (Giant’s Causeway) Bushmills ’de yer alır.

Masal kitaplarındaki kadar güzel, yeşili mavisi doğasıyla görenleri kendisine hayran bırakan adeta cennetten bir parça Galler. Başkent Cardiff ile beraber altı şehir bulunan Galler’de yönetim Birleşik Krallık’a aittir. Galler’de seyahat tutkunlarının keşfedebileceği bir çok spesifik yer bulunmaktadır. Brecon Beacons Ulusal Parkı, Gower Yarımadası, Snowdonia Ulusal Parkı bunlardan sadece birkaçı. Doğa harikası bir şelale olan Galler’in en uzun şelalesi Pistyll Rhaeadr ile St. Winefride’s Well ‘dir. Galler’e gittiğinizde mutlaka Galler’in geleneksel yemeklerini de tatmayı unutmayın.

Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya Vizesi Nasıl Alınır?

Gelelim bu sempatik insanların yaşadığı İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler ’e nasıl vize alacağınız konusuna. Avrupa Birliği ve Schengen üye ülkelerine yapılan seyahatlerde alınan Schengen vizesi ile bu üç ülkeye girebilmek bu noktada mümkün değildir. İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler seyahatinden önce mutlaka İngiltere vizesi almanız gerekmektedir. Bordo pasaport sahiplerinde olduğu gibi yeşil pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da vize alması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi İçin Gerekenler:

İngiltere’ye seyahat amacı nedir? İngiltere vizesi için gerekli evraklar nelerdir? İngiltere vizesi kaç güne çıkar? Bu gibi sorular vize almak isteyen herkesin aklını kurcalayan en önemli sorulardır. Evraklarınızı temin etmeden önce elbette seyahat amacının belirlenmesidir. Turistik, ziyaret, dil okulu/üniversite gibi. Seyahatin amacını belirleyip hangi vize türüne başvuru yapacağınızı gösterir. Doğru vize türüne başvuru yapmak olası vize reddinin önüne geçmektedir. İngiltere vize başvurusu yaparken mesleki durumunuza göre ve kişisel olarak temin etmeniz gereken evrakları doğru ve eksiksiz temin etmenizdir. Bu noktada Emprovize ’nin uzman danışmanları sizi doğru şekilde yönlendirecektir.

Evraklarınızın doğru ve eksiksiz olması şeffaf bir başvuru yapılmasına aynı zamanda da oluşabilecek sorunları minimuma indirmeye yardımcı olacaktır. İngiltere vize başvurusu kaç güne çıkar? Dediğinizi duyar gibiyim. İngiltere vize başvurusu, yapıldıktan sonra 15 ile 21 iş günü içerisinde vize başvurunuz sonuçlanmaktadır. Evraklarınızı hazırladıktan sonra Emprovize uzman danışmanlarına teslim ettiğiniz takdirde sizin dosyanızı oluşturup, İngiltere vize başvuru merkezi TLS Contact ’ın sitesinden başvuru formunuzu İngilizce olarak doldurmaktadır. Ardından tarama işlemlerini yapıp evrakları sisteme yükledikten sonra sizin adınıza konsolosluk ve başvuru merkezine gereken ödemeleri yapıp, uygun randevu günü ve saatini iletişime geçerek belirlenmektedir.

Randevu günü ve saatinde Emprovize uzman danışmanları ile başvuru merkezinde parmak izi ve biometri işlemlerinin ardından işlem sürecinde ve sonuçlanmasında danışmanlar pasaport takiplerini yapıp pasaportu aldıktan sonra size pasaportunuzu ister kargo aracılığıyla ulaştırabilir, isterseniz direk ofisten teslim alabilirsiniz.

Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya Vizesi yani İngiltere Vizesi başvurusu için Emprovize Vize Danışmanlık’ın uzman danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Birleşik Krallık vizesi  hakkında gerekli bilgiler ile ilgili linke tıklayabilirsiniz.