İngiltere vizesi nasıl alınır merak eden danışanlarımız için bu makalede başvuru sürecini adım adım anlatmaktayız. İngiltere için vize başvurusu yapmadan önce, öncelikle seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu doğrultuda ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişir.

Emprovize Vize Danışmanlık olarak İzmir Alsancak’ta yer alan ofisimizde uzman kadromuzla tüm süreçlerin en doğru şekilde yürütülmesi için yanınızdayız.

ingiltere vizesi izmir

İngiltere vizesi nasıl alınır aşamaları

  • Vize çeşidinin belirlenmesi
  • Evrakların hazırlanması
  • Randevu alınması
  • Sonuç

1. Aşama: Vize Çeşidinin Belirlenmesi

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

  • Turistik seyahat için İngiltere Turistik Vize başvurusu yapılmalıdır.
  • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılmalıdır.
  • İngiltere çalışma izni ve şirket içi transferler için TİER 2 vize başvurusu yapılmalıdır.
  • Eğitim amaçlı ise İngiltere TİER 4 vize başvurusu yapılmalıdır.
  • İş ortaklarınızı ziyaret etmek, yeni iş bağlantıları kurmak ve fuarlara katılmak için ise İngiltere Ticari ve Fuar vizesi başvurusu yapılmalıdır.
  • İş kurmak amaçlı ise İngiltere TİER 1 vize başvurusu yapılmalıdır.

Kısacası önceliğimiz yukarıdaki maddeleri dikkate alarak seyahat amacımızı netleştirmek olacaktır.

2. Aşama: Evrakların Hazırlanması

İngiltere vizesi nasıl alınır sorusunun en önemli aşaması evrak hazırlamadır. Eksiksiz bir şekilde başvuru evraklarının hazırlanması gerekir. Evrak listesi hakkında fikir edinmek için Emprovize İngiltere turistik vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız ile 0 (535) 031 80 31 numaramızdan iletişime geçerek en güncel ve doğru listeye ulaşmanız da mümkün olacaktır. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

UYARI: Lütfen her sene binlerce vize başvuru sahibinin bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak başvurusunun reddedildiğini unutmayalım. Red aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi alanında uzman danışmanlarca gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

3. Aşama: Randevu Alınması

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırladık. Şimdi yapacağımız şey nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından kolaylıkla yapılabileceğini unutmayın.

4. Aşama: Sonucun Beklenmesi

Doğru evrakları hazırladık, randevumuzu aldık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidine göre vize sonuçlanma süresi değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir.

Uyarı:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Emprovize Vize Danışmanlık işinizi kolaylaştırarak İngiltere vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir, uzman kadromuz aracılığıyla  yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

Unutulmaması Gerekenler:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz! Son karar her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için makalemizi inceleyiniz