İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya ile birlikte Birleşik Krallığı oluşturan dört devletten biridir. İngiltere Gezisi için Birleşik Krallığa seyahat etmeniz gerekir. Geçmişte geniş coğrafyalarda varlık göstermesi nedeniyle Güneş Batmayan Ülke olarak da anılmıştır.

İngiltere Turistik Gezisi

İngiltere, geleneksel İngiliz Çayı kültürü ve kırmızı telefon kulübeleri ile hafızalarımıza kazanmıştır. Kraliyet ailesine ait Buckingham ve Kensington Sarayı bulunur. Birçok farklı turistik ziyaret noktası ile cazibe merkezidir. İngiltere gezilecek yerler denildiğinde akla gelen birçok yeri ücretsiz olarak gezebilirsiniz.

İngiltere Gezisi İçin Müze Önerileri

1- Natural History Museum 

Doğal Tarih Müzesi olarak da bilinir. Geçmişten günümüze dek dünya üzerinde yaşamış tüm canlı çeşitliliğine burada tanıklık edebilirsiniz.

2- Science Museum

Bilim Müzesi, 7’den 70’e her yaş grubu için unutulmaz bir deneyim. Çocuklarınızla bilimsel etkinliklere katıldığınızda İngiltere gezisi renk kazanacak!

3- Victoria and Albert Museum

Victoria ve Albert Müzesi, seramikten kumaşa dünyanın en geniş süsleme sanatları ve tasarım içeriğine sahiptir. 4,5 milyon nesnenin üzerinde bir koleksiyonu bulunur. İngiltere gezilecek yerler listesi içinde gerçek bir ilham kaynağı!

4- Biritish Museum

Dünyanın her yanından getirilen seçkin Antik Çağ yapıtları ve etnografya koleksiyonları bulunan müze, İngiltere gezisi için harika bir tercih olabilir. Burayı ziyaret ederek tarihte gizemli bir yolculuk yapabilirsiniz.

5- National Gallery

Londra’da 1824 yılında kurulan müze 2300’den fazla sanat eserine ev sahipliği yapar. İngiltere seyahati için tercih edilen merkezlerden biridir.

İngiltere Gezinize Parklar ve Daha Fazlasıyla Renk Katın!

Bütün bunlara ek olarak Londra, doğal güzelliklerine hayran bırakan birçok park ve meydana da ev sahipliği yapar.

Güne başlarken birbirine komşu olan St Jame’s Park ve Green Park’ta yeşili selamlayabilirsiniz. Hyde Park’ı kiraladığınız bisiklet ile dolaşabilirsiniz. Gün batarken Primrose Hill tepesinden Londra manzarasını seyrederek İngiltere gezinizin tadına varabilirsiniz. Ya da Avrupa’nın göbeğinde Japon Bahçesine Holland Park içinde rastlayabilirsiniz.

  • Sokak sanatçılarına kulak verip tatlı kalabalığın tadına varacağınız Covent Garden Meydanı da İngiltere gezinizin bir parçası olabilir. Dünya Klasiklerine eser hediye etmiş Charles Dickens’ın adımlarını takip etmek için Camden Town ziyareti yapabilirsiniz.
  • Avrupa’nın en büyük dönme dolabı ünvanına sahip Thames Nehri kıyısındaki London Eye ile manzaranın tadını çıkarmak unutulmaz bir deneyim olacaktır.
  • Manchester, sanayi devriminin filizlendiği şehir olduğu için “Cottonopolis” ünvanını almıştır. İngiltere’nin ekonomi ve spor merkezidir. Yılın büyük bölümünde edebiyattan jaz müziğine, bilimden bira ve şarap festivaline dek birçok festivale de ev sahipliği yapar.
  • Gidilebilecek her bir noktası denize en fazla 113 km uzaklıktadır. Oxford Street’te birbirinden güzel mağazalarla alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Bahçede kahvenizi yudumlarken hayat telaşındaki İngiliz yaşantısını gözlemlemek, dünyaca ünlü pubların zevkine varmak ve gece hayatına bir de İngiltere’de şahit olmak güzel bir deneyim.

Hava-kara-deniz ve demir yolu ulaşım kanallarını kullanarak İngiltere’yi fethedebilirsiniz. EmproVize ailesi olarak İngiltere Vize Başvurunuzda sizlerle olmaktan mutluluk duyacağız. Tebessümle Kalın!

İngiltere Vize Başvuruları için Emprovize Vize Danışmanlık’ın uzman danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Vizesi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

aile birlesimi vizesi
ingiltere Startup Vizesi