londra vizesi

Londra Vizesi

Londra Vizesi ülke sınırları içerisinde bulunduğu İngiltere’ye bağlı olması sebebi ile İngiltere Vizesi kapsamındadır. Londra’ya seyahat etmek isteyen misafirlerimiz Londra Vizesi olarak istedikleri aslında İngiltere Vizesi dir. Londra Vize ücreti seyahat amacına göre değişmektedir. Her Londra Vizesi İçin Farklı bir Londra Vize Ücreti ortaya çıkmaktadır. Londra Vizesi Nasıl Alınır? sorusu ile başlamak uygundur.

Londra Vize Ücreti Ne Kadar?

 • İngiltere Konsolosluk bedeli,
 • TLS Contact ödemesi,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Danışmanlık ücreti,
 • Kargo,
 • Ek Alınacak hizmetlere göre değişmektedir.

Londra’ya yapacağınız seyahate göre Londra Vize Ücreti değişmektedir. Londra Vize Ücreti içerisinde yer alan kalemler yukarıda sıralanmıştır.

Güncel Londra Vize Ücreti hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Londra Vizesi Nasıl Alınır?

Londra Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan bu yazıda Londra Vize Başvurusu adım adım açıklanmaktadır. Aklınızdaki soru ”İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?” ise doğru yerdesiniz. Hadi başlayalım!

İlk olarak Londra için vize başvurusu yapmadan önce, Londra’ya seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız Londra vize başvurusu farklılaşmaktadır. Vize başvuru çeşidi, Londra vize ücreti, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişir.

1. Aşama: Londra Vizesi Çeşidinin Belirlenmesi

 • Turistik seyahat için İngiltere Turistik Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • İngiltere çalışma izni ve şirket içi transferler için İngiltere TİER 2 vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Eğitim amaçlı ise İngiltere TİER 4 vize başvurusu yapılmalıdır.
 • İş ortaklarınızı ziyaret etmek, yeni iş bağlantıları kurmak ve fuarlara katılmak için ise İngiltere Ticari ve Fuar vizesi başvurusu yapılmalıdır.
 • İş kurmak amaçlı ise İngiltere TİER 1 vize başvurusu yapılmalıdır.

Kısacası önceliğimiz yukarıdaki maddeleri dikkate alarak seyahat amacımızı netleştirmek olacaktır.

2. Aşama: Londra Vizesi Evrakların Hazırlanması

Londra vizesi alabilmek için eksiksiz bir şekilde başvuru evrakları hazırlanması gerekir. Evrak listesi hakkında fikir edinmek için Emprovize websitesini ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız ile iletişime geçerek en güncel ve doğru listeye ulaşmanız da mümkün olacaktır. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

UYARI: Lütfen her sene binlerce vize başvuru sahibinin bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak başvurusunun reddedildiğini unutmayalım. Red aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi alanında uzman danışmanlarca gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

3. Aşama: Londra Vize Ücreti Ödenerek Randevu Alınması

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırladık. Şimdi yapacağımız şey; nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Bu aşamada 2021 Londra Vize Ücreti yatırılmalıdır.(Her yıl Londra Vize Ücretleri değişmektedir.) Randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından kolaylıkla yapılabileceğini unutmayın.

4. Aşama: Londra Vize Sonucunun Beklenmesi

Doğru evrakları hazırladık, randevumuzu aldık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidine göre vize sonuçlanma süresi değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir.

Uyarı:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

Londra Vizesi Unutulmaması Gerekenler:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz! Son karar her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

 

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca İngiltere Konsolosluğu resmi web adresine buradan ulaşabilirsiniz.