Geçtiğimiz yıl ki İngiltere Konsolosluğu’nun beyan etmiş olduğu verilere göre 64 milyonluk Birleşik Krallıkta 500.000 Türk Vatandaşı yaşamaktadır. Bu nüfusun çok büyük bir bölümü Londra’da yaşamaktadır. Zira, İngiltere’de ki Türklerin %90’ ı Londra’da yaşıyor. Enfield, Hackney, Haringey, Islington, Waltham Forest ise Türklerin en çok bulundukları bölgelerdir. Bu sebeple İngiltere Vize Başvurusu sıklıkla yapılan işlemler arasındadır.

Türkiye ve İngiltere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük girişimleri sonucunda yapılan Ankara Anlaşması gereği İngiltere’de kendi işini kurup İngiltere’ye yerleşen hayli bir yoğun Türk vatandaşı mevcuttur. Hali ile Dünya’nın ekonomi ve teknoloji alanında en çok gelişmiş ülkelerinden biri olması İngiltere’yi kariyer planları için hedef haline getirmektedir. Ayrıca eğitim alanında da kendinden oldukça söz ettiren İngiltere genç nüfus’un da uğrak yeri olmuştur. Bu sebepten dolayı İngiltere vize başvurusu oldukça fazladır. Sadece ziyaret maksatlı değil ticari ve eğitim amacı ile de Türkiye’den fazlası ile talep almaktadır.

Ziyaret Amaçlı İngiltere Vize Başvurusu Davetiye Almak Önemli midir?

İngiltere’ye yapacağınız ziyaret maksatlı seyahatler de İngiltere’de ki akraba, arkadaş veya aile fertlerinden davetiye almak önemli mi?  Öncelikle sorunuzun cevabı evet oldukça önemlidir. İngiltere veya bir diğer başka ülkelere yapacağınız ziyaret amaçlı seyahatler için alacağınız davet mektubu oldukça önem arz etmektedir.

İngiltere’den Gelecek Davetiye Neden Önemlidir?

İngiltere’den alacağınız davetiye İngiltere seyahatiniz de hangi bölgede, hangi adreste ve kiminle ne şekilde alacağınızı göstermektedir. Bu sebepten dolayı konsolosluk yetkilileri davetiye’ye oldukça önem vermektedir. Ayrıca İngiltere Vize Başvurusu maddi olarak yeterliliğinizi beyan ederken İngiltere’de ki otel masrafınızı düşürmüş hatta yok etmiş olacaksınız ve konsolosluk da buna göre başvurunuzu değerlendirmiş olacaktır.

İngiltere’ye Ziyaret Maksatlı Seyahatlerde Davetiye Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Neredeyse her gün sıklıkla hatta İngiltere vizesi başvurusu nda en çok duyduğumuz sorudur. Davetiye formatı nasıl olmalıdır? İngiltere’den akrabanız veya arkadaşınızdan alacağınız davetiye öncelikle İngilizce olmalı ve davetiye ile beraber ek belgeler de beyan etmeniz gereklidir. Bunlardan bazıları ise, davet mektubu gönderen kişiye ait İngiltere vatandaşı ise kimlik kartının arka ve ön yüzünü taranmış bir halde size göndermesi ve davetiye de yazan adresi teyit amaçlı bazı kanıtlar belgeler sunmanız gereklidir. Bu belgeler her başvuru için farklılık göstermektedir. Bu durum ile alakalı detaylı bilgi için  uzman danışmanlarımız ile iletişime geçin.

İngiltere ziyaret amaçlı veya diğer tüm vize işlemleri için EMPROVİZE yetkili ofisimizi ziyaret edebilir ve danışmanlarımız aracılığı ile daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Tüm vize başvuruları için uzman kadromuz ile titizlikle çalışıyor ve tüm süreci yönetiyoruz. Ayrıca tüm vize işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilir bilgi alabilir veya ofisimizi ziyaret edebilmeniz için uygun gün ve saat için randevu alabilirsiniz.

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz.