Yunanistan vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz, Yunanistan vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli TÜRSAB’a bağlı A Grubu Seyahat Acentamız Emprovize Vize Danışmanlık ile profesyonelce başarıya ulaştırabilirisiniz.

Tüm Vize Başvurularında ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Schengen Vizesi makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir. Yunanistan bir Schengen ülkesidir ve Avrupa Birliğine dahildir. Bu sebeple kısa süreli kalışlarınızda Yunanistan Schengen Vizesi almalısınız.

Schengen vizesi Avrupa birliği üyesi ülkelerinde 90 günden kısa süreli kalışlar için alına bir C tipi vizedir. C tipi vizeler genellikle kısa süreli kültürel aktiviteler, ziyaretler ve ticari görüşmeler için alınan turist vizesidir. 90 Gün üzeri kalışlar için ise gereken vize D tipi vizedir. D tipi vizeler ise uzun süreli geçici oturum hakkı tanıyan vizelerdir. D tipi vize sınıfına dahil olan vizeler genellikle; Çalışma, Uzun süreli eğitim (Lisans, Yüksek Lisans, bazen uzun dil okulları) İş kurma vizelerinden olan Ankara Anlaşması vizesi ve Aile Birleşim Vizesidir. Bu ayrım en çok karıştırılan vize değişkenleridir. Yani amaç ve süre uyumuna göre vizenizin çeşidi C veya D tipi vize olarak değişir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan’ya seyahat etmek için ihtiyacı olan izne Yunanistan vizesi denir. Vizenizi almak için önce schengen vizesi türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize çeşidi kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin Yunanistan turistik vize ile Yunanistan kapı vizesi birbirinden farklıdır.

Yunanistan vizesi nasıl alınır? Sorusu sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde Yunanistan vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. Yunanistan Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Hizmet

 • İlk Adım: Yunanistan Vizesi Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
 • İkinci Adım: Vize için gereken evrak 2021
 • Üçüncü Adım: Vize Randevu Alınması
 • Dördüncü Adım: Evrakların Hazırlanması
 • Beşinci Adım: Evrakların Kontrolü
 • Altıncı Adım: Mülakatına Hazırlık
 • Yedinci Adım: Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu Yunanistan vize başvurusu süreçleri dileriz.

Yazılar

yunanistan vizesi

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi güncel bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza geldiğiniz için teşekkür ederiz. Yunanistan vizesi ve Kapı Vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından en çok tercih edilen ülkelerden birisidir. Yunanistan Schengen Vizesi olarak da bilinen Yunanistan vizesi vatandaşlarımız tarafından alınması zorunlu olan izindir.

Makalemizin devamında Yunanistan vizesi’nin nasıl alındığını ve Yunanistan vize şartlarını okuyabilirsiniz. Yunanistan Schengen Vizesi ve Yunanistan D tipi vize başvurusu aşamalarını adım adım açıklayacağız. Bu adımların içerisinde Yunanistan vize başvuru formu nasıl doldurulur ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda güncel bilgi sahibi olacaksınız.

Yunanistan Vizesi için bankada gözükmesi gereken ücret değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple aklınızda birçok soru olduğunu biliyoruz. Aşağıda sizin için ek olarak finansal gereklilikler hakkında ek bilgileri derledik.  Yunanistan vize başvurusu için parmak izi işlemleri konusunu da değineceğiz. Yunanistan vizesi kaç günde çıkacağı birçok misafirimiz tarafından merak edilmesi üzerine makalemize süreci ayrıntılı bilgide eklemeyi ihmal etmedik.

Yunanistan vizesi başvurusu için bilmeniz gereken Yunanistan vize çeşitleri ve bu vizeye nasıl başvuracağınız konusunda daha ayrıntılı makaleleri de daha ayrıntılı bilgi edinmek başlıklara ek link yapıları yerleştirdik. Sizler için hazırlanan makalemizin son bölümünde Yunanistan Vize retlerinin sebeplerini inceledik. İtiraz süreci hakkında açıklamalarımızı yaparak Yunanistan konsolosluğu iletişim numarası ile tamamladık. Keyifli okumalar dileriz.

Tüm bilgiler Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından 2021 güncel bilgileri ile hazırlanmıştır. Aklınıza takılan bir soru olduğunda iletişim bölümünden ücretsiz ön bilgilendirme alabilirsiniz. Çünkü her şeyden önce memnun misafir ilk sırada gelir.

Emprovize Vize Danışmanlık keyifli okumalar diler.

Yunanistan Vize İstiyor Mu?

Yunanistan vize istiyor mu? sorusunu merak eden Türk vatandaşlarının dikkatine. Yunanistan vize istiyor. Avrupa Birliği ülkelerinden olan Yunanistan’a ziyaret etmek isteyen kişiler Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Çünkü Schengen bölgesine dahil ülkelerden biri olan Yunanistan bordo pasaport sahibi vatandaşlarımıza vize uygulaması vardır. Yeşil pasaport sahibi kişiler 180 günde 90 gün boyunca Yunan sınırları içerisinde kısa süreli gezide bulunabilirler.

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

yunanistan vizesi nasil alinir

Yunanistan vizesi nasıl alınır diyorsanız, yapmanız gereken ilk şey doğru vize başvurusu için vize çeşidinizi tespit etmelisiniz. Çünkü Yunanistan vizesi çeşitlerine göre uzun süreli ve kısa süreli vizeler olarak 2 ye ayrılmaktadır. Ayrıca Kapı vizesi olarak bilinen sadece Yunanistan adalarına turist ziyaretinde bulabileceğiniz özel bir vize türü de mevcuttur. Kısa süreli Yunanistan vizeleri C tipi Schengen Vizeleri kapsamına girmektedir. Uzun süreli Yunanistan vizeleri ise D tipi Ulusal vize sınıfındadır. Makalemizin devamında bu vize çeşitleri ile alakalı daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Yunanistan Vize türünü belirledikten sonra sırada vize başvurusu için gerekli evrak listesine sahip olmak gelir. Her başvurusu çeşidi için gereken evrak listeleri ilgili ülkelerin konsoloslukları tarafından güncel olarak sağlanmaktadır. Ayrıca Emprovize Vize Danışmanlık vize çeşidinize göre doğru ve güncel Yunanistan vize başvurusu için gereken evrak listesini size sağlamaktadır.

Evraklarımızı toparlarken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bu noktalarda gerekliyse bir uzmandan bilgi almak vizenizin sonucu açısından hayati önem taşımaktadır. Gereken evrak listesi oluşturulur. Schengen veya D tipi vize başvuru formları doldurulur. Gerekli yazışmalar konsolosluklar ile yapılır ardından Yunanistan vizesi başvurusu için randevu aşamasına geçilir.

Randevu günü ve saatinde Kosmos Vize Hizmetleri Başvuru merkezinden yada Yunanistan Konsolosluğunda hazır bir şekilde eksiksiz evraklarınız ile başvurunuzu tamamlayarak Yunanistan vizesi alabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Şartları

yunanistan vizesi sartlari nedir

Yunanistan vizesi şartları, genel ve özel şartlar olmak üzere farklılık göstermektedir. Bu şartlar vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ciddi önem taşımaktadır.

Yunanistan vizesi için şartlar;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar için düzenli oturum iznine sahip olmak,
 • Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerin delilini sunmak (Göçmenlik riskine karşı),
 • Seyahatinizi finanse edecek gelirlerinizi beyan etmek gerekmektedir.

Yukarıdaki şartlar kişilerin durumu ve seyahatlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Yunanistan Vizesi için bankada ne kadar para göstermeniz gerektiği konusu kalacağınız süre için doğrudan değişir. Bu değişkenlikler için ayrıca uzman görüşü alarak doğru bir başvuru yapmak olumlu sonuç almak adına çok daha sağlıklı olacaktır.

Yunanistan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

yunanistan vizesi basvurusu nasil yapilir

Yunanistan vize başvurusu için önce evrakları doğru bir şekilde toplamak gerekir. Ardından gerekli Yunanistan başvuru formu düzgün bir şekilde doldurmak lazımdır. Vize başvuru dosyanız tamamlanması ile hızlı bir şekilde Yunanistan vize randevusu alınmalıdır. Çünkü randevu süresi ne kadar geç olursa evraklarınız zaman aşıma uğraya bilir ve geçerlilik süresi kaybolabilir. Bu durumda evrakları yeniden toplamak zorunda kalabilir veya Yunanistan Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

Kosmos Vize Başvuru Merkezi yada Yunanistan Konsolosluğunun verdiği randevu gününde parmak izi işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Parmak izi ve biyometrik işlemlerine VİS denir. VİS işlemlerinizi gerçekleştirmeniz ardından evraklarınızı teslim ederek Yunanistan vize başvurusu tamamlanmış olacaktır.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

yunanistan vizesi kac gunde cikar

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı vize süresine göre değişkenlik göstermektedir. Yunanistan schengen vizesi kapsamındaki başvurular 14 günde sonuçlanmaktadır. Yunanistan D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 8 haftada sonuçlanmaktadır.

Yunanistan Vizesi İçin Gereken Evraklar?

yunanistan vizesi icin gereken evraklar nelerdir

Yunanistan Vizesi için gereken evraklar vize çeşidine göre birbirinden farklıdır. Makalemizin devamında vize çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizin vize çeşidiniz hangisi ise kendi vize çeşidinizin evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

Yunanistan vizesi için gereken evraklar konusunda genel olarak bilinmesi gerekenler;

 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti otoritelerince verilmiş özlük belgeleri,
 • Şirket evrakları,
 • Finansal dökümanları ve banka evrakları,
 • Varsa Yunanistan’dan alınacak davetiye,
 • Biyometrik fotoğraf alınmalıdır. Yunanistan vizesi için fotoğraf ölçüsü: (3.5-4.5cm) dür.

Yunanistan Vizesi Ücreti Ne Kadar?

yunanistan vizesi ucreti ne kadar

Yunanistan vizesi ücreti vize çeşidine göre farklılık gösterir. Ayrıca kalmayı planladığınız gün ve vize başvurusu sürecinde talep ettiğiniz vize gün sayısına göre değişir. Vize ücreti kalemde oluşur. Konsolosluk Vize harç bedeli, Idata koordinasyon ücreti, danışmanlığımız ve zorunlu seyahat sağlık sigortasıdır.

Yunanistan vize ücreti 2021 yılı için;

Yunanistan Vize Başvuru Ücreti 202180 €
Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Ukrayna, Rusya, Belarus, Gürcistan, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Azerbaycan, Moldova, Kosova ve Ermenistan pasaportu sahipleri35 €
Kosmos Vize Merkezi Hizmet Bedeli 202120 €
0-12 Yaş arası başvurularÜcretsiz

Vize ücretine ek olarak hizmet bedeli her başvuru için Euro olarak uygulanır.

Emprovize Vize Danışmanlık danışmanlığı vize çeşidine göre değişmektedir. Ayrıca bilgi alabilirsiniz.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası 5-30 Euro arasında vize çeşidine göre değişmektedir.

Başvuruların olumsuz olması durumunda başvuru ücretleri iade edilmemektedir.

Ayrıca gerekli olması durumunda çeviri masrafları ortaya çıkmaktadır.

Ücretsiz fiyat teklifi almak için bizi arayabilirsiniz.

Yunanistan Turistik Vize

yunanistan turist vizesi basvurusu islemleri

Yunanistan vizesi için Turist başvuruları Yunanistan C tipi Schengen vizesi olarak değerlendirilir. Schengen vizesi 90 günden kısa süreli vizelerdir.

Bu vizeler;

Yunanistan Turistik Vize; Kültürel gezi, festival, konser gibi aktivitelere katılım için gereken vizedir.

Yunanistan Kapı Vizesi; Yunanistan adalarına seyahat edebilmek için verilen özel izindir.

Yunanistan Transit Vize; Yunanistan’dan transit geçecek yolcuların alması gereken izin belgesidir.

Yunanistan Ticari Vize; Kısa süreli şirketler arası ziyaret ve ortaklıklar için görüşme yapmak için ihtiyaç olan vizedir.

Yunanistan Gemici Vizesi; Gemicelere verilen Yunanistan karasuları giriş iznidir.

Turist vize başvuruları için ayrıntılı bilgiyi vize çeşidinizin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Başlıklara sizler için link verdik.

D Tipi Vize Nedir?

d tipi vize nedir nasil alinir

Yunanistan D tipi vizeler ulusal vize kategorisindedir. D tipi vize nedir sorusu aklınıza geldiğini sıklıkla fark ediyoruz. D tipi Vize; Ulusal vize kategorisindeki 90 gün üzere kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen izinlerdir.

D tipi Vizeler;

Yunanistan Çalışma Vizesi; Yunanistan’daki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

Yunanistan Şoför Vizesi; Yunanistan’da şoför olarak çalışacak kişilerin alması gereken izin belgesidir.

Yunanistan Eğitim Vizesi; Eğitimini Yunanistan’da devam etmek isteyen lisans, yüksek lisans ve üç aydan fazla dil okulu izinleridir.

Yunanistan Erasmus Vizesi; Erasmus kapsamında yunanistanda eğitim görecek veya Erasmus+ kapsamında projeye katılacak kişilerin alması gereken vizedir.

Yunanistan Aile Birleşim Vizesi; Yunanistan vatandaşları ile evlenen veya nişanlananların Yunanistan’da sürekli oturum iznine sahip olmak için başvurdukları vizedir.

Yunanistan Vize Başvurusu Başladı Mı?

Yunanistan Turist vizesi ne zaman açılacak? veya Yunanistan vize başvuruları başladı mı? soruları Covid-19 pandemi döneminde en çok merak edilenlerdir. Bu sorular için daha ayrıntılı bir blog makale yazdık. Açıklama özet olarak şöyledir; Covid-19 pandemisinden önce 1 yıl ve üzeri vizesi olan kişiler vize başvurusunda bulunabilirler. Yunanistan vize başvuruları olumlu sonuçlanması halinde ülkeye giriş yapabilirler şeklindedir. Bu bilgiler sürekli güncellenmekte olduğu için doğrudan arayarak güncel bilginin teyitinide uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Ret Durumu

yunanistan vizesi ret durumu ne yapmak gerekir

Yunanistan vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa tekrar başvuruda bulunabilir veya ret sonucuna itiraz edebilirsiniz. İtiraz veya yeni başvuru işleminden önce ret sebebinizin ne olduğunu tespit ederek gerekli çalışma ile itiraz maddesin deki açığı kapatarak yeni başvuru veya itiraz edilmesi uygundur.

Yunanistan vizesi ret maddeleri;

İşbu karar, aşağıda belirtilen neden veya nedenlerden dolayı alınmıştır:

 1. Sahte / gerçek olmayan / tahrif edilmiş seyahat belgesi ibraz edilmiştir.
 2. Planlanan seyahatin şartları ve amacı gerekçelendirilmemiştir.
 3. Planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 4. planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara yasal yollardan sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 5. içinde bulunulan 180-günlük dönem itibariyle, standart vize veya sınırlı bir bölgede geçerli bir vize ile Üye Devlet topraklarında 90 gün kalınmıştır.
 6. Schengen Bilgi Sistemine (SIS) …………. (üye devletin kısaltılmış adı) tarafından, başvuru sahibine dair giriş yasağı kaydı girilmiştir.
 7. En az bir üye Devlet, başvuru sahibini kamu politikasına veya iç güvenliğe tehdit olarak kabul etmektedir.
 8. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin AB 2016/399 sayılı Tüzüğünün 2/21. Maddesi (Schengen Sınırları Yasası) uyarınca kamu sağlığı için tehlike oluşturduğu kanaatindedir
 9. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin uluslararası ilişkilerine tehdit oluşturduğu kanaatindedir
 10. Planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırıcı değildir
 11. ……… ile ilgili (açıklayınız) olarak yapılan açıklamaların güvenirliğine dair makul şüpheler mevcuttur.
 12. Sunulan destekleyici belgelerin güvenilirliği, gerçekliği veya içeriğinin doğruluğuna dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 13. Vize geçerlilik süresi dolmadan önce üye devlet topraklarından çıkılacağına dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 14. Daha önceden vize talep edemeyerek sınır kapısında vize talep etmeniz gerektiğine dair yeterli kanıt ibraz edilmemiştir.
 15. Planlanan havayolu transit geçişinin amacı ve koşullarına ilişkin gerekçe sunulmamıştır.
 16. Geçerli ve yeterli sağlık sigortasına sahip olunduğuna ilişkin kanıt ibraz edilmemiştir.

Vizeniz yukarıdaki bir maddeden ret edildiyse vize danışmanlarımız gerekli çalışmaları yaparak sizler için en doğru başvuruyu sağlamakta destek olacaktır. Unutmayın ret yenmiş vize başvurularında tekrar vize almak çok daha zor olacaktır. Bu sebeple ilk başvuruda en iyi başvuruyu yapmak adına eksik bir bilgiye sahipseniz lütfen bir uzmandan vize danışmanlığı alınız.

Yunanistan Konsolosluğu İletişim Bilgileri:

Yunanistan vize süreçlerinde doğrudan izin ve onay merci olan konsolosluk ve büyük elçiliklerin bilgileri aşağıdadır.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği İletişim:
Address : Zia Ur Rahman cad 9-11, Gaziosmanpasa 06700 Ankara
Tel. : (0312) 448 06 47 yada (0312) 448 03 87
E-mail : gremb.ank@mfa.gr
Web site: www.mfa.gr/ankara

Yunanistan İstanbul Konsolosluğu İletişim:
Address : Turnacibaci Sokak 22-Beyoglu 34433, İstanbul-Türkiye
Tel. : (0212) 393 82 90-1-2, yada (0212) 393 82 94
E-mail :  grgencon.kon@mfa.gr
Web Site: www.mfa.gr/istanbul

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu İletişim:
Address : Ataturk Caddesi No.262, Alsancak, 35220 İzmir, Türkiye
Tel. : (0232) 464 31 60
E-mail : grgencon.smy@mfa.gr
Web Site: www.mfa.gr/izmir

Yunanistan Vizesi Danışmanlık

Yunanistan vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her Yunanistan vize çeşidinin danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. Yunanistan’da yiyeceğiniz bir akşam yemeği ücretine bu danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Sizlerin aklına sorular kalmaması için ayrıntılı bir Schengen Vizesi sayfamız vardır. İncelemek için yazıya girebilirsiniz.

Bizimle iletişim kurabilmek için tıklayın.

yunanistan turistik vize basvurusu bilgi

Yunanistan Turistik Vize

Türkiye’den Yunanistan Turistik Vize ile gitmek isteyen vatandaşlarımızın alması gereken vizeye Yunanistan Schengen vizesi denir. Yunanistan Turistik Vize 90 gün süreli ilgili ülke topraklarında kalabileceğiniz izin vermektedir. Yunanistan Schengen vizesi kısa süreli bir vizedir ve C tipi vize kapsamına girer. Bu sebeple 180 günde en fazla 90 gün kalma hakkı tanır.

Yunanistan Turistik Vize olarak alınan Schengen vizesi ile ticari ziyaretlerde bulunabilir, turistik ve kültürel etkinliklere katılabilir, aile ve arkadaşlarınızı kısa süreli ziyaret edebilirsiniz. Burada önemli olan konu süre aşımı yapılmamasıdır. Yani verilen vizenin süresini dikkatli ve doğru kullanmak gerekmektedir.

Bir çok kişi Avrupa’nın farklı ülkelerinden aldığı Schengen vizesi ile bir çok ülkeye seyahat edebilmektedir. Bu Schengen vizesi’nin kullanım hakkıdır. Fakat vizenin doğru kullanımı; hangi ülkeden vize alınıyorsa geçerlilik süresinin en büyük kısmını ilgili ülkede kullanmak gerektiği ve ilk giriş yapılan ülkenin izni veren devlet olmasıdır. Yani aldığınız vizeyi başka bir ülkeye ilk giriş yaparak veya uzun süreli farklı bir kalış ile kullanmanız vize kullanım ihlali olacaktır.

Yunanistan Turistik Vize alarak seyahat etmek isteyen kişilerin bir çok konuda desteğe ihtiyacı olmaktadır. Çünkü Yunanistan vizesi almak kolay değildir. Bu konuda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Emprovize Vize Danışmanlık firması İzmir’de merkezi bulunan ve tüm Türkiye’ye hizmet veren TÜRSAB belgeli bir seyahat acentasıdır. Güvenle hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Yunanistan Schengen Vizesi

yunanistan schengen vizesi basvurusu islemleri

Yunanistan Schengen vizesi başvurusu yapan kişiler Yunanistan ve Schengen bölgesi ülke sınırları içerisinde 90 güne kadar kalma hakkına sahip olmaktadır. Bu süre her 180 günde sıfırlanmaktadır. Örneğin 1 yıllık Schengen vizesine sahipseniz 1 yıl boyunca Schengen bölgesinde kalamazsınız. Her 90 gün kalış ardından 90 gün Türkiye’ye dönmeniz gerekir. Ardından Türkiye’de ek bir 90 gün geçirdikten sonra tekrar Schengen bölgesine ziyaret edebilirsiniz.

Bir çok misafirimiz uzun süreli Yunanistan Schengen vizesi almak istemektedir. Fakat ilk başvurularda yapacağınız ziyareti kısa süreli tutmanız sizin için faydalı olacaktır. Çünkü Yunanistan Konsolosluğu verdiği vizenin nasıl kullanıldığını görmek istemektedir. Her alınan Schengen vizesi ile talep edilen süre uzayabilir. Emprovize vize danışmanlık uzmanları ilk başvuru ile turist vizesi almak isteyen kişilere 10 günlük seyahat tavsiye etmektedir. Daha sonra yapılan başvurularda sürenin uzatılması sizler için daha faydalı olacaktır.

Yunanistan Schengen vizesi başvuru işlemlerinde sonuca etkileyen en önemli faktörlerden birisi de davetiyedir. Turistik ziyaretler de aile veya arkadaşlardan gelen davet mektubu, ticari ziyaretlerde ise görüşme yapılacak işlemlerden alınan davet yazıları olumlu sonuç almanıza ciddi katkıda bulunacaktır. Yani davetiyeniz varsa C tipi Schengen vizesi almak için diğer başvuru sahiplerden 1 adım önde olduğunuz kuşku götürmemektedir.

Yunanistan Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan Schengen vizesi almak için en önemli başlangıç kriteri hangi tür bir Schengen vizesine ihtiyacınız olduğunu tespit etmektir. Örneği; Ticari, aile veya arkadaş ziyareti, fuar katılımı, turistik bir gezi, kısa süreli dil okulu gibi amaçlarınız olabilir. Bu amaçlardan birini net bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Çünkü toplamanız gereken evraklar belirlemiş olduğunuz amaca göre şekillenmektedir.

Örneğin; Aile ziyareti için yapacağınız bir başvuruda aile üyenizin yanına gideceğinizi kanıtlmak için ilişki kanıtı göstermeniz beklenmektedir. Nüfus kayıt örneğinde görünen akrabalık bağı veya eş ziyareti için evlilik cüzdanı belgesi sunulması istenmektedir.

Kısa süreli dil okulu için standart evrakların yanı sıra satın aldığınız dil okulu ödendi makbuzu eklenmesi gerekebilmektedir. Ayrıca kalınacak yer belgeleri buna ilave olmaktadır.

Fuar ve Organizasyonlar için hangi etkinliğe katılacaksanız bilet satın alma ve etkinlik tanıtım broşürlerini Yunanistan Schengen vizesi başvurusu evrakları arasında talep edilebildiği görülmektedir.

Amacınızı belirlemeniz ardından doğru evrak listesine ulaşmanız gerekmektedir. Ulaştığınız evrak listesinin doğruluğunu Yunanistan Konsolosluğu veri tabanından onaylamanızı öneririz. Çünkü internet üzerinde bir çok eksik ve hatalı evrak listesi bulunmaktadır. Bu durumun çözümü kendi başvuru yapmak isteyen misafirlerimiz için iki şekilde giderilebilir. İlki vize danışmanlık uzmanlarımızdan güncel evrak listesi temin edebilirsiniz. İkincisi Yunanistan vizesi sayfamızdan kalış amacınızı seçerek ilgili evrak listesine ulaşabilirsiniz. Sayfamızı ve makalemizi sürekli yeniliyoruz. Güvenle bilgileri kullanabilirsiniz.

Evrakları toplamanız ardından Randevu almanız gerekmektedir. Yunanistan vize başvurusu için randevu almak istiyorsanız dikkatli davranmanız gerekmektedir. Vize randevuları almak için 3 farklı nokta vardır. İlki Konsolosluğun doğrudan randevu verip kişilerin dosyasını kabul etmesidir. İkincisi Konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezleri aracılığı ile randevu alınmasıdır. Üçüncüsü Emprovize Vize Danışmanlık ekibi sizin adınıza danışmanlık hizmeti kapsamında istediğiniz randevu sizler adına alabilir.

Unutmamak gerekir ki bir çok vize başvurusunun dosya kabulünde c tipi kısa süreli vizeler için konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezleri vardır. D tipi vize için yetkili konsolosluklar doğrudan randevu vermekte ve dosya kabulü yapmaktadır. En çok kullanılan başvuru merkezleri; VFS Global, IDATA Vize Başvuru Merkezi, BLS Vize Başvuru Merkezi, TlsContact ve Kosmos vize başvuru merkezidir.

Yunanistan Turistik Vize başvuru merkezi; Kosmos Vize Başvuru Merkezi’dir.

Randevu işlemlerini tamamlayıp evraklarınızı doğru bir şekilde toplamanız ardından vize başvuru merkezi veya yetkili konsolosluk biriminde belirlenen tarih ve saatte hazır bulunmanız gerekmektedir. Başvuru merkezinde parmak izi ve fotoğraf işlemleri uygulanması ardından dosyanız teslim ediliyor ve sonucunuzu bekleme aşamasına geçilmektedir.

Başvuru merkezi parmak izi ve fotoğraf işlemleri için ve Yunanistan Konsolosluğu’nun talep ettiği vize harç ücreti ödemeleri yapılması zorunludur. Başvuru hizmetlerinin kargo gibi ek hizmet satışları vardır. Bu hizmetleri ilgili başvuru merkezi web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Vize sonuçlanma süresi D tipi vize ile C tipi vize (Schengen vizesi) arasında farklar vardır. D tipi vize sonuçlanma süreleri 15-45 güne kadar uzamaktadır. Yunanistan Turistik Vize başvuruları 14 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu sebeple kendi türünüze bağlı olarak vize sonuçlanma sürenizi doğru belirleyip sabırlı bir şekilde beklemeniz gerkiyor.

Yunanistan Turistik Vize Almak

yunanistan turistik vize almak icin yapılması gerekenler

Yunanistan Turistik Vize almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken çok önemli noktalar vardır. Alınan vize retleri sıklıkla geri dönüş şüpheleri ile alakalıdır. Arından finansal problemler ve evrak hataları gelmektedir. Yunanistan Turistik Vize almak için kültürel geziniz ardından ülkenize geri döneceğinize kanıtlayan gerekçeleri belgeler ile sunulması önemle tavsiye edilir.

Ülkeye bağlayıcı sebepler arasında en önemli kanıt çalıştığınız uzun süreli bir iş yerinizin olması. Çocuklarınızın okuyor ve öğrenci olması gibi bağlayıcı sebepler sunulması ciddi kanıtlardır. Geçmişte aldığınız bir Schengen vizesi varsa bunlar referans vize anlamına gelmesi ve ihlal yapmamış olmanız ciddi bir olumlu olma faktörüdür. Çünkü Yunanistan Konsolosluğu en basit tabir ile; ‘’Biz bu kişiye daha önce vize vermişiz iltica etmemiş ve düzgün bir kullanım gerçekleştirmiş’’ olarak yorumlamaktadır.

Unutmamak lazımdır ki yaşınız ve çalışmama durumunuz olumsuz kanıya sebep olduğu görülmüştür. Bu sebeple dikkatli başvuru yapılması gerekir. Örnek olarak 20 yaşındasınız ve öğrenci siniz. Bazı ülkelerin konsoloslukları bağlayıcı sebep olmadığını kişinin genç olması sebebi ile yerleşik düzeni olmama ihtimalinin yüksekliğini iltica riski faktörü gibi yorumlayabilmektedir.

Başka bir tavsiye verecek olursak geziniz için yapacağınız aktiviteyi net olarak Yunanistan Konsolosluğuna sunmanızdır. Örneğin gezip göreceğiniz yerlerin listesini çıkarıp bu bölgelerde kalacağınız otellerden yaptıracağınız rezervasyonlar bu durumun kanıtıdır.

Yunanistan Turistik Vize almak niyeti ile başvuru yapan kişilerin önem vermesi gereken diğer husus vize talep dilekçesidir. Vize talep dilekçeleri danışmanlık hizmetimizin içerisinde yer almaktadır. Fakat kendi başvurusunu yapmak isteyen kişiler için Yunanistan Konsolosluğu’na hitaben yazılmış açıklayıcı bir niyet mektubu yazılması önemli bir durumdur.

Finansal durumlar için verebileceğimiz en iyi tavsiye seyahat süreniz için ihtiyacınız olan para miktarının 2 katını banka hesabında bulundurmanızdır. Günlük harcayacağınız minimum tutarı 100 Euro gibi düşünmeniz faydanıza olacaktır. Bu koşulda hesaplamayı şu şekilde yapmanız faydanızadır. 1 haftalık bir tatil için Yunanistan Turistik Vize başvurusunda bankada göstermeniz gereken miktar; 7 gün x 100 Euro = 700 Euro’dur. 700 Euro x 2 (güvenlik marjı) = 1400 Euro’dur.

Ayrıca finansal olarak bilinen bir yanlışın altını çizmek gerekmektedir. Bir çok başvuru sahibi bu yanlış bilgiye sahip olduğunu gözlemlediğimiz için makalemizde yer vermek uygun görülmüştür. Yanlış bilgi; ‘’Banka hesabımız hareketli sürekli girdi çıktı olması olumlu bir durumdur’’. Bu bilgi doğru değildir. Çünkü Konsolosluk yetkilileri hesapta sürekli girdi-çıktı olmasını görmeyi olumsuz olarak yorumlamaktadır. Çünkü finansal güvensizlik yansıttığını ve uzun süre istikrarsızlık olarak yorumlamaktadır. Konsolosluğun isteği hesapta uzun süredir yatan paranız olmasıdır. Çünkü bu maddi gücün size ait olduğunu ve başkasından borç almak yada ticaret sebebi ile kaybetme sebebiniz olmadığı olarak açıklanmaktadır.

Yunanistan Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

yunanistan turist vizesi icin gereken evraklar listesi

 • Eksiksiz ve şahsen imzalanmış vize başvuru formu,
 • Pasaport,
 • Son üç yıl içindeki vizelerinize (Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) ait birer adet fotokopi,
 • 1 adet vesikalık resim,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Vize harcı,
 • Uçuş veya seyahat rezervasyonu veya diğer ulaşım aracına ilişkin belge,
 • Otel rezervasyonu veya seyahat planına ilişkin belge,
 • Yunanistan´da kalınacak süredeki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair belgedir (örneğin; 3 aya ait güncel banka hesap cüzdanı ve son 3 aya ait maaş bordrosudur).

Ücretli ve memurlar için ilaveten:

 • Yaptığınız işe dair açıklama içeren çalışma belgesi,
 • Talep edilen vize süresi için izin belgesi,
 • Bağkur/SGK dökümü, SGK giriş bildirgesi ve son maaş belgesidir.

Firma/serbest meslek sahipleri için ilaveten:

 • Ticaret veya Sanayi Odası Sicil Kayıt Sureti (fotokopisi, 6 aydan eski olmamalı),
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi,
 • Vergi Levhasıdır.

Çiftçiler için ilaveten:

 • Ziraat Odasından Çiftçilik Belgesidir.

Emekliler için ilaveten:

 • Aylık emekli maaşını gösteren emeklilik belgesidir.

Öğrenciler için ilaveten:

 • Öğrenci belgesidir.

Yunanistan Turistik Vize başvurusu seyahat amacıyla yapacağınız vize başvurusu için aşağıda sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar için de) ayrı başvuruda bulunulması şarttır.

Küçükler için (18 yaş altı): Veliler tarafından verilmiş noter tastikli seyahat izni veya velayet hakkına tek başına sahip olduğuna ilişkin belge (örneğin ebeveynlerin boşanmış olması halinde veya velilerin biri vefat etmiş olması halinde)

Ana evraklara sahip olduğunuz duruma göre gereken size uygun yan evrakları dosyanıza eklemeniz gerekmektedir.

Hangi evrakı nereden nasıl almanız gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz Yunanistan vize danışmanlık hizmeti almanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü eksik ve hatalı evraklar ile yapılan başvurular olumsuz olarak sonuçlandırılıp hiç bir harç ücreti geri ödenmemektedir. Ayrıca vize sicilinize olumsuz damgası alarak gelecek başvurularınızı risk altına girmektedir.

Yunanistan Turist Vizesi Ücreti

yunanistan turist vizesi ucreti ne kadar fiyat

Yunanistan Turist Vizesi Ücreti80 Euro
Kosmos Vize Hizmet Bedeli20 Euro
Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatı10 Euro
Emprovize Vize Danışmanlık Hizmet Bedeli40 Euro
Toplam150 Euro

Danışmanlığımız vize çeşidine göre süreç ve hizmet bedeli olarak değişmektedir. Sizin başvurunuz Yunanistan Turistik Vize değil ise bu ücret sizin için doğru olmayacaktır. Ayrıca uzmanlarımızdan ücret bilgilendirmesi alabilir veya Yunanistan vizesi makalemizden ulaşabilirsiniz.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası 5-20 Euro arasında vize çeşidine göre değişmektedir. Örneğin 1 haftalık bir seyahat için seyahat sağlık sigortası ücretini 10 Euro ya düşmektedir. Bu da toplam fiyatı etkilemektedir. Bu sebeple seyahat sürenizi uzmanlarımız tarafından bilgilendirerek toplam fiyat üzerinden indirim alabilirsiniz.

İşlem gören vize başvuru dosyalarının ücret iadesi yapılamamaktadır. Çünkü tüm taraflarca dosyalarınız değerlendirilmeye alınarak hizmet verilmiş bulunmaktadır.

Ayrıca vize kategorilerinde gerekli olması durumunda çeviri masrafları ortaya çıkmaktadır. Sizler için sürekli çalıştığımız yeminli tercüme hizmeti sunan firmalardan fiyat alınarak uygun görmeniz halinde tercüme işlemlerinizi ek ücretlere tabi olarak yaptırılmaktadır. Başvuru sahipleri diğer tüm hizmetler gibi çeviri işlemlerini kendisi yapmakta özgürdür.

Yunanistan Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

yunanistan turistik vize kac gunde cikar

Yunanistan Turistik Vize 15 günde sonuçlanmaktadır. Kovid sebebi ile kapalı olan vize başvuruları Temmuz 2021 itibari ile açılmıştır. Fakat yine pandemi sebebi Yunanistan vize başvuru işlemleri sonuçlanma süresi 30 güne kadar uzayabilmektedir. Başvuru yapıldığı gün bu süre içerisine dahil değildir. Başvuru değerlendirme süresi içerisinde Yunanistan Konsolosluğu ek belge talebinde bulunabilme hakkına sahiptir.

Yunanistan Turistik Vize Şartları

Yunanistan Turistik Vize şartları sırası ile aşağıda açıklanmıştır;

 • Tüm formlar ve evraklar eksiksiz olarak başvuruda iletilmelidir. (Aksi durumda eksik belge ibrazı dilekçesi imzalatılmaktadır.)
 • Başvuru için gerekli finansal ihtiyacın karşılanması kanıtlanmalıdır.
 • Vize bitiminde ülke topraklarının terk edileceği konusunda Konsolosluk yetkilileri ikna edilmelidir.
 • Kişinin sosyal durumuna göre gerekli ek evraklar eksiksiz olarak sunulmalıdır.
 • Başvuru için tamamen hukuksal çerçeveden çıkmadan doğru bir süreç izlenmelidir.
 • Seyahat edilecek ülkeyi olumsuz etkileyecek bir davranışta bulunulmamalıdır.
 • Kendi ülkenize bağlayıcı nedenleriniz olduğuna ikna edici kanıtları bulunmalıdır.
 • Gerekli harçlar Konsolosluk ve Başvuru merkezlerine ödenmelidilir.
 • 18 yaş altı çocuklar için yasal vasisi tarafından işlemler gerçekleştirilmelidir.
 • Geçmişte alınan Schengen vizesi kullanımı konusunda ihlaller yapılmamış olmalıdır.

Yukarıdaki tüm şartlar karşılanması halinde vize başvurunuz çok yüksek oranda olumlu sonuçlanmasına yardımcı olur. Fakat hiç bir zaman hiç bir vize türünde garanti, kesin, %100 Olumlu sonuçlanacağı konusunda bir durum söz konusu değildir. Sizlere bu şekilde tahütü veren kişi veya kurumlara güvenmemenizi tavsiye ederiz.

Vize değerlendirme yetkili merci Yunanistan Konsolosluğu’dur. Vize başvurusunu kabul eden başvuru merkezleri vardır. Bizler de vize başvuru süreçlerinde misafirlerimize vize danışmanlık yapan resmi seyahat acentesiyiz. Sizleri başvuru işlemlerinde doğru yönlendirmek için yardımcı oluyoruz.

Yunanistan Turistik Vize Başvurusu

yunanistan turistik vize basvurusu nasil yapilir izmir

Yunanistan turistik vize başvurusu yapmak için evrakların tam bir şekilde toplanması gerekmektedir. Ayrıca eksiksiz olarak başvuru formları doldurulmalıdır. Dosyanızın hazır hale getirilmesi ve randevu alınması ile başvurunuzda adayların şahsen bulunması gerekmektedir. Çünkü parmak izi ve fotoğraf işlemleri uygulanacaktır. İşlemlerin tamamlanıp dosyanızı başvuru merkezine teslim etmeniz ardından yetkili bölgedeki konsolosluğa evraklarınız iletilir ve değerlendirme süreci başlar. Değerlendirme ardından olumlu veya olumsuz olarak vize başvuru sonucunuz sizlere bildirilir.

Vize sonucunuz olumlu olması halinde kovid süreci için gereken testleri yaptırarak uçuşunuzu satın alıp ilgili ülkeye seyahat edebilirsiniz. Gezi süreciniz içerisinde yasal izinlerinizi sürekli yanınızda taşımanızı önemle tavsiye ederiz.

Vize sonucunuz olumsuz olması halinde iki ihtimal ortaya çıkmaktadır. Birincisi 1 ay içerisinde itiraz edebilirsiniz. İkincisi eksiklerinizi tamamlayarak yeni bir başvuru yapılmasıdır. İki durumun hangisinin daha doğru olduğu bir uzman tarafından yorumlanarak yönlendirilmelidir.

Fakat biz ilk başvurunuzu bir vize danışmanlık uzmanı tarafından yardım alınarak yapılmasını tavsiye ederiz. Çünkü olumsuz bir sonuç almanız halinde yeni başvuru ve itiraz süreçleri normalden çok daha sorunlu bir hal almaktadır. İlk başvuru ardından alınan retler gelecek vize başvuruları ciddi oranda olumsuz etkiler. Halbuki Yunanistan da bir akşam yemeği ücretine bu riski minimum düzeye düşürebilmeniz gibi akıllıca bir yaklaşım mevcuttur. Her halükarda vizenizi almanız ve mutluluklar seyahatinizi gerçekleştirmeniz için en içten dileklerimiz olduğunu ve bu süreç içerisinde sizlere hizmet etmekten memnuniyet duyarız.

Yunanistan Turistik Vize ile Gidilebilecek Ülkeler

yunanistan turistik vize ile gidilebilecek ulkeler

Yunanistan Turistik Vize ile tüm Schengen ülkelerine ziyaret edebilirsiniz. Çünkü Schengen anlaşması ile ilgili bölgelerde bulunan ülkeler kendi aralarında vize muafiyeti getirmişlerdir. Bu sebeple giriş-çıkış yaparken herhangi bir izne tabi değildirler. Fakat Türkiye Cumhuriyeti Schengen bölgesi içerisinde bulunmadığı için Schengen vizesi alması zorunludur. Bu vize ile 26 ülkeye rahatlıkla seyahat edebilirler.

Schengen Bölgesi 26 Ülke

Schengen vizesi ile gidilebilecek ülkeler; Yunanistan, Belçika, Malta, Danimarka, Yunanistan, Estonya, Finlandiya, Fransa, İzlanda, İsviçre, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Portekiz, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, İsveç, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çekya, Macaristan.

Yunanistan Gezisi hakkında daha fazla bilgi için linke bakabilirsiniz.

Yunanistan Turistik Vize Danışmanlık

Ucuz etin yahnisi yavan olur diyerek Yunanistan Turistik Vize danışmanlık işlemleri hakkında bilgi vermekte fayda vardır. Yunanistan’da turist olarak bulunmak istiyorsanız vize almanız gerekmektedir. Fakat bu vizeye ilk başvuruda bulunuyorsanız tecrübeli bir danışman tarafından yönlendirilmeniz hayati bir konudur. Çünkü Schengen bölgesinin tamamına girme iznine aday olmanız sebebi ile alacağınız tek bir ret bile diğer tüm Schengen bölgesine tabi ülkelere yapacağınız başvuruları etkiliyor.

Vize danışmanlık seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus danışmanlık hizmeti veren firmanın resmi ve tam yetkili olmasıdır. Seyahat Acenteleri Yönetmeliğine göre TÜRSAB’a bağlı A grubu seyahat acenteleri vize danışmanlık hizmetleri vermede yetkilidir. Emprovize Vize Danışmanlık markası A-grub seyahat acentesidir ve tüm belgeleri tamdır.

Yunanistan Vize Danışmanlık İşlemi 7 Adım

 1. Ücretsiz vize bilgilendirmesi

Misafirlerimizin seyahatleri için ihtiyacı olan izinler ve başvuru süreçleri hakkında ayrıntılı olarak ücretsiz şekilde cevaplıyoruz.

 1. Güncel evrak listesi temini

Misafirlerimizin için güncel olarak hazırlanmış güncel Yunanistan Turistik Vize evrak listesi iletiyoruz. Hangi evrakı nereden nasıl alınması gerektiği konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgilendiriyoruz.

 1. Evrakların kontrolünü sağlıyoruz

Toplanan evrakları teslim alıyoruz ve başvuru öncesi kontrollerimizi titizlik ile gerçekleştiriyoruz. Riskleri azaltıyor ve eksiksiz bir dosya hazırlanmasında yardımcı oluyoruz.

 1. Vize başvuru dosyası için gereken hazırlık

Misafirlerimizin kendi toplaması gereken özlük belgeleri ile bizlerin de hazırlaması gereken başvuru formları, rezervasyonlar ve zorunlu seyahat sağlık sigortası poliçesi işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

 1. Randevuların alınması

Evrak kontrolü ardından kişilerin görev yetki bölgelerinin ayrımına göre ikamet ettikleri ile bağlı olan başvuru merkezi veya konsolosluklardan istenilen tarihe ve saate göre Yunanistan vize başvurusu randevusu alıyoruz.

 1. Vize mülakatına hazırlık

Her vize türünde olmasa da özellikle D tipi vize işlemlerinde mülakatlar konsolosluklar tarafından talep edilmektedir. Bu süreç içerisinde misafirlerimizi yapacakları mülakatlar için hazırlık ve bilgilendirmesi yapılmaktadır.

 1. Sonuç takip işlemleri

Başvuruları tamamlanan misafirlerimizin sonuçlanmasını takip ediyor. Pasaportlarını teslim alıyor ve kişilere talepleri halinde gönderimini sağlıyoruz. Tekrar tekrar gelmek zorunda kalmadan istediğiniz adrese iletiyoruz.

Biz Emprovize Vize Danışmanlık ekibi olarak Yunanistan Vizesi işlemlerinde misafirlerimizi mutlu etmekten memnuniyet duyuyoruz. Tamamen hukuksal çerçevede kurumsal güven ve güler yüzler bizlere ulaşabilirsiniz. 7/24 hızlı iletişim formu ve iletişim de yer alan numaralardan bilgi alabilirsiniz.

Yunanistan Ticari Vize

Türkiye’den Yunanistan ticari vize ile gitmek isteyen vatandaşlarımızın alması gereken vizeye Yunanistan Schengen vizesi denir. Yunanistan ticari vize 90 gün süreli ilgili ülke topraklarında kalabileceğiniz izin vermektedir. Yunanistan Schengen vizesi kısa süreli bir vizedir aynı zamanda C tipi vize kapsamına girer. Bu sebeple 180 günde en fazla 90 gün kalma imkanı tanır.

Yunanistan ticari vize olarak alınan Schengen vizesi ile ticari ziyaretlerde bulunabilir, turistik ve kültürel etkinliklere katılabilir, aile ve arkadaşlarınızı kısa süreli ziyaret edebilirsiniz. Burada önemli olan konu süre aşımı yapılmamasıdır. Yani verilen vizenin süresini dikkatli ayrıca doğru kullanmak gerekmektedir.

Bir çok kişi Avrupa’nın farklı ülkelerinden aldığı Schengen vizesi ile bir çok ülkeye seyahat edebilmektedir. Bu Schengen vizesinin kullanım iznidir. Lakin vizenin doğru kullanımı; hangi ülkeden vize alınıyorsa geçerlilik süresinin en büyük kısmını ilgili ülkede kullanmak gerektiği hem de ilk giriş yapılan ülkenin izni veren devlet olmasıdır. Yani aldığınız vizeyi başka bir ülkeye ilk giriş yaparak veya uzun süreli farklı bir kalış ile kullanmanız vize kullanım ihlali olacaktır.

Yunanistan ticari vize alarak seyahat etmek isteyen kişilerin bir çok konuda desteğe ihtiyacı olmaktadır. Çünkü Yunanistan vizesi almak kolay değildir. Bu konuda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Emprovize Vize Danışmanlık firması İzmir’de merkezi bulunan ve tüm Türkiye’ye hizmet veren TÜRSAB belgeli bir seyahat acentesidir. Güvenle hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Yunanistan Schengen Vizesi

Yunanistan Schengen vizesi başvurusu yapan kişiler Yunanistan ve Schengen bölgesi ülke sınırları içerisinde 90 güne kadar kalma iznine sahip olmaktadır. Bu süre her 180 günde sıfırlanmaktadır. Mesela; 1 yıllık Schengen vizesine sahipseniz 1 yıl boyunca Schengen bölgesinde kalamazsınız. Her 90 gün kalış ardından 90 gün Türkiye’ye dönmeniz gerekir. Ardından Türkiye’de ek bir 90 gün geçirdikten sonra tekrar Schengen bölgesine ziyaret edebilirsiniz.

Bir çok misafirimiz uzun süreli Yunanistan Schengen vizesi almak istemektedir. Lakin ilk başvurularda yapacağınız ziyareti kısa süreli tutmanız sizin için faydalı olacaktır. Çünkü Yunanistan Konsolosluğu verdiği vizenin nasıl kullanıldığını görmek istemektedir. Her alınan Schengen vizesi ile talep edilen süre uzayabilir. Emprovize vize danışmanlık uzmanları ilk başvuru ile ticari vize almak isteyen kişilere 10 günlük seyahat tavsiye etmektedir. Daha sonra yapılan başvurularda sürenin uzatılması sizler için daha faydalı olacaktır.

Yunanistan Schengen vizesi başvuru işlemlerinde sonuca etkileyen en önemli faktörlerden birisi de davetiyedir. Ticari ziyaretler de şirketler yada kuruluşlardan gelen davet mektubu, fuar ziyaretlerinde ise katıldığınız organizasyonlardan alınan davet yazıları olumlu sonuç almanıza ciddi katkıda bulunacaktır. Yani davetiyeniz varsa C tipi Schengen vizesi almak için diğer başvuru sahiplerden 1 adım önde olduğunuz kuşku götürmemektedir.

Yunanistan Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan Schengen vizesi almak için en önemli başlangıç kriteri hangi tür bir Schengen vizesine ihtiyacınız olduğunu tespit etmektir. Örneğin; Ticari, aile veya arkadaş ziyareti, fuar katılımı, turistik bir gezi, kısa süreli dil okulu gibi amaçlarınız olabilir. Bu amaçlardan birini net bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Çünkü toplamanız gereken evraklar belirlemiş olduğunuz amaca göre şekillenmektedir.

Mesela; Aile ziyareti için yapacağınız bir başvuruda aile üyenizin yanına gideceğinizi için ilişki kanıtı göstermeniz beklenmektedir. Nüfus kayıt örneğinde görünen akrabalık bağı veya eş ziyareti için evlilik cüzdanı belgesi sunulması istenmektedir.

Kısa süreli dil okulu için standart evrakların yanı sıra satın aldığınız dil okulu ödendi makbuzu eklenmesi gerekebilmektedir. Ayrıca kalınacak yer belgeleri buna ilave olmaktadır.

Fuar ve Organizasyonlar için hangi etkinliğe katılacaksanız bilet satın alma ve etkinlik tanıtım broşürlerini Yunanistan Schengen vizesi başvurusu evrakları arasında talep edilebildiği görülmektedir.

Amacınızı belirlemeniz ardından doğru evrak listesine ulaşmanız gerekmektedir. Ulaştığınız evrak listesinin doğruluğunu Yunanistan Konsolosluğu veri tabanından onaylamanızı öneririz. Çünkü internet üzerinde bir çok eksik ve hatalı evrak listesi bulunmaktadır. Bu durumun çözümü kendi başvuru yapmak isteyen misafirlerimiz için iki şekilde giderilebilir. İlki vize danışmanlık uzmanlarımızdan güncel evrak listesi temin edebilirsiniz. İkincisi Yunanistan vizesi sayfamızdan kalış amacınızı seçerek ilgili evrak listesine ulaşabilirsiniz. Sayfamızı ve makalelerimizi sürekli yeniliyoruz. Güvenle bilgileri kullanabilirsiniz.

Evrakları toplamanız ardından Randevu almanız gerekmektedir. Yunanistan vize başvurusu için randevu almak istiyorsanız dikkatli davranmanız gerekmektedir. Vize randevuları almak için 3 farklı nokta vardır. İlki Konsolosluğun doğrudan randevu verip kişilerin dosyasını kabul etmesidir. İkincisi Konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezleri aracılığı ile randevu alınmasıdır. Üçüncüsü Emprovize Vize Danışmanlık ekibi sizin adınıza danışmanlık hizmeti kapsamında istediğiniz randevu sizler adına alabilir.

Unutmamak gerekir ki bir çok vize başvurusunun dosya kabulünde c tipi kısa süreli vizeler için konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezleri vardır. D tipi vize için yetkili konsolosluklar doğrudan randevu vermekte ardından dosya kabulü yapmaktadır. En yaygın başvuru merkezleri; VFS Global, IDATA Vize Başvuru Merkezi, BLS Vize Başvuru Merkezi, TlsContact ve Kosmos vize başvuru merkezidir.

Yunanistan ticari vize başvuru merkezi; Kosmos Vize Başvuru Merkezi’dir.

Randevu işlemlerini tamamlayıp evraklarınızı doğru bir şekilde toplamanız ardından vize başvuru merkezi veya yetkili konsolosluk biriminde belirlenen tarih ve saatte hazır bulunmanız gerekmektedir. Başvuru merkezinde parmak izi ve fotoğraf işlemleri uygulanması ardından dosyanız teslim ediliyor ve sonucunuzu bekleme aşamasına geçilmektedir.

Başvuru merkezi parmak izi ve fotoğraf işlemleri için ücretini ve Yunanistan Konsolosluğu’nun talep ettiği vize harç ücreti ödemeleri yapılması zorunludur. Başvuru hizmetlerinin kargo gibi ek hizmet satışları vardır. Bu hizmetleri ilgili başvuru merkezi web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Vize sonuçlanma süresi D tipi vize ile C tipi vize (Schengen vizesi) arasında farklar vardır. D tipi vize sonuçlanma süreleri 15-45 güne kadar uzamaktadır. Yunanistan ticari vize başvuruları 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu sebeple kendi türünüze bağlı olarak vize sonuçlanma sürenizi doğru belirleyip sabırlı bir şekilde beklemeniz gerekiyor.

Yunanistan Ticari Vize Almak

yunanistan ticari vize almak icin gerekenler

Yunanistan ticari vize almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken çok önemli noktalar vardır. Alınan vize retleri sıklıkla geri dönüş şüpheleri ile alakalıdır. Arından finansal problemler ve evrak hataları gelmektedir. Yunanistan ticari vize almak için kültürel geziniz ardından ülkenize geri döneceğinize kanıtlayan gerekçeleri belgeler ile sunulması önemle tavsiye edilir.

Ülkeye bağlayıcı sebepler arasında en önemli kanıt çalıştığınız uzun süreli bir iş yerinizin olması. Çocuklarınızın okuyor ve öğrenci olması gibi bağlayıcı sebepler sunulması ciddi kanıtlardır. Geçmişte aldığınız bir Schengen vizesi varsa bunlar referans vize anlamına gelmesi ve ihlal yapmamış olmanız ciddi bir olumlu olma faktörüdür. Çünkü Yunanistan Konsolosluğu en basit tabir ile; ‘’Biz bu kişiye daha önce vize vermişiz iltica etmemiş ve düzgün bir kullanım gerçekleştirmiş’’ olarak yorumlamaktadır.

Unutmamak lazımdır ki yaşınız ve çalışmama durumunuz olumsuz kanıya sebep olduğu görülmüştür. Bu sebeple dikkatli başvuru yapılması gerekir. Mesela 20 yaşındasınız ve öğrenci değilsiniz. Bazı ülkelerin konsoloslukları bağlayıcı sebep olmadığını kişinin genç yaşta olması sebebi ile yerleşik düzeni olmama ihtimalinin yüksekliğini iltica riski faktörü gibi yorumlayabilmektedir.

Başka bir tavsiye verecek olursak geziniz için yapacağınız aktiviteyi net olarak Yunanistan Konsolosluğuna sunmanızdır. Mesela; gezip göreceğiniz yerlerin listesini çıkarıp bu bölgelerde kalacağınız otellerden yaptıracağınız rezervasyonlar bu durumun kanıtıdır.

Yunanistan ticari vize almak niyeti ile başvuru yapan kişilerin önem vermesi gereken diğer husus vize talep dilekçesidir. Vize talep dilekçeleri danışmanlık hizmetimizin içerisinde yer almaktadır. Lakin kendi başvurusunu yapmak isteyen kişiler için Yunanistan Konsolosluğu’na hitaben yazılmış açıklayıcı bir niyet mektubu yazılması önemli bir durumdur.

Finansal durumlar için verebileceğimiz en iyi tavsiye seyahat süreniz için ihtiyacınız olan para miktarının 2 katını banka hesabında bulundurmanızdır. Günlük harcayacağınız minimum tutarı 100 Euro gibi düşünmeniz faydanıza olacaktır. Bu koşulda hesaplamayı şu şekilde yapmanız faydanızadır. 1 haftalık bir tatil için Yunanistan ticari vize başvurusunda bankada göstermeniz gereken miktar; 7 gün x 100 Euro = 700 Euro’dur. 700 Euro x 2 (güvenlik marjı) = 1400 Euro’dur.

Ayrıca finansal olarak bilinen bir yanlışın altını çizmek gerekmektedir. Bir çok başvuru sahibi bu yanlış bilgiye sahip olduğunu gözlemlediğimiz için makalemizde yer vermek uygun görülmüştür. Yanlış bilgi; ‘’Banka hesabımız hareketli sürekli girdi çıktı olması olumlu bir durumdur’’. Bu bilgi doğru değildir. Çünkü Konsolosluk yetkilileri hesapta sürekli girdi-çıktı olmasını görmeyi olumsuz olarak yorumlamaktadır. Çünkü finansal güvensizlik yansıttığını ve uzun süre istikrarsızlık olarak yorumlamaktadır. Konsolosluğun isteği hesapta uzun süredir yatan paranız olmasıdır. Çünkü bu maddi gücün size ait olduğunu ve başkasından borç almak yada ticaret sebebi ile kaybetme sebebiniz olmadığı olarak açıklanmaktadır.

Ayrıca Yunanistan ticari vize nasıl alınır? makalemizden aşama aşama vize süreçlerini öğrenebilirsiniz.

Yunanistan Ticari Vize İçin Gereken Evraklar

yunanistan ticari vize icin gereken evraklar listesi

 • Tam dolu ve şahıs imzalı vize başvuru formu,
 • Pasaport,
 • Son üç yıl içindeki vizelerinize (Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) ait birer adet fotokopi,
 • 1 adet vesikalık resim,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Vize harcı ödemesi,
 • Uçuk veya diğer ulaşım aracına ilişkin belge,
 • Otel rezervasyonu veya seyahat planına ilişkin belgeler,
 • Yunanistan´da kalınacak süredeki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair belgedir (4 aya ait güncel banka hesap cüzdanı ve son 4 aya ait maaş bordrosudur).

Ücretli ve memurlar için ilaveten:

 • Yaptığınız işe dair açıklama içeren çalışma belgesi,
 • Talep edilen vize süresi için izin belgesi,
 • Bağkur/SGK dökümü, SGK giriş bildirgesi ve son maaş belgesidir.

Firma/serbest meslek sahipleri için ilaveten:

 • Ticaret veya Sanayi Odası Sicil Kayıt Sureti (fotokopisi, 6 aydan eski olmamalı),
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi,
 • Vergi Levhasıdır.

Çiftçiler için ilaveten:

 • Ziraat Odasından Çiftçilik Belgesidir.

Emekliler için ilaveten:

 • Aylık emekli maaşını gösteren emeklilik belgesidir.

Öğrenciler için ilaveten:

 • Öğrenci belgesidir.

Yunanistan ticari vize başvurusu seyahat amacıyla yapacağınız vize başvurusu için aşağıda sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar için de) ayrı başvuruda bulunulması şarttır.

Küçükler için (18 yaş altı): Veliler tarafından verilmiş noter tasdikli seyahat izni veya velayet iznine tek başına sahip olduğuna ilişkin belge (Ebeveynlerin boşanmış olması halinde veya velilerin biri vefat etmiş olması halinde).

Ana evraklara sahip olduğunuz duruma göre gereken size uygun yan evrakları dosyanıza eklemeniz gerekmektedir.

Hangi evrakı nereden nasıl almanız gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz Yunanistan vize danışmanlık hizmeti almanızı önemle tavsiye edilir. Çünkü eksik ve hatalı evraklar ile yapılan başvurular olumsuz olarak sonuçlandırılıp hiç bir harç ücreti geri ödenmemektedir. Ayrıca vize sicilinize olumsuz damgası alarak gelecek başvurularınızı risk altına girmektedir.

Yunanistan Ticari Vize Ücreti

yunanistan ticari vize ucreti ne kadar fiyat

Yunanistan Ticari Vize Ücreti80 Euro
Kosmos Vize Hizmet Bedeli20 Euro
1 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatı10 Euro
Emprovize Vize Danışmanlık Hizmet Bedeli40 Euro
Toplam150 Euro

Danışmanlığımız vize çeşidine göre süreç ve hizmet bedeli olarak değişmektedir. Sizin başvurunuz Yunanistan ticari vize değil ise bu ücret sizin için doğru olmayacaktır. Ayrıca uzmanlarımızdan ücret bilgilendirmesi alabilir veya Yunanistan vizesi makalemizden ulaşabilirsiniz.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi 9-29 Euro arasında vize çeşidine göre değişmektedir. Mesela; 1 haftalık bir seyahat için seyahat sağlık sigortası ücretini 10 Euro ya düşmektedir. Bu da toplam fiyatı etkilemektedir. Bu sebeple seyahat sürenizi uzmanlarımız tarafından bilgilendirerek toplam fiyat üzerinden indirim alabilirsiniz.

İşlem gören vize başvuru dosyalarının ücret iadesi yapılamamaktadır. Çünkü tüm taraflarca dosyalarınız değerlendirilmeye alınarak hizmet verilmiş bulunmaktadır.

Ayrıca vize kategorilerinde gerekli olması durumunda çeviri masrafları ortaya çıkmaktadır. Sizler için sürekli çalıştığımız yeminli tercüme hizmeti sunan firmalardan fiyat alınarak uygun görmeniz halinde tercüme işlemlerinizi ek ücretlere tabi olarak yaptırılmaktadır. Başvuru sahipleri diğer tüm hizmetler gibi çeviri işlemlerini kendisi yapmakta özgürdür.

Yunanistan Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

yunanistan ticari vize kac gunde cikar sonuclanir

Yunanistan ticari vize 14 günde sonuçlanmaktadır. Kovid şartları sebebi ile kapalı olan vize başvuruları Temmuz 2021 itibari ile açılmıştır. Lakin yine pandemi sebebi Yunanistan vize başvuru işlemleri sonuçlanma süresi 30 güne kadar uzayabilmektedir. Başvuru yapıldığı gün bu süre içerisine dahil değildir. Başvuru değerlendirme süresi içerisinde Yunanistan Konsolosluğu ek belge talebinde bulunabilme yetkisine sahiptir.

Yunanistan Ticari Vize Şartları

Yunanistan ticari vize şartları aşağıda sıralanmaktadır;

 • Tüm formlar ve evraklar eksiksiz olarak başvuruda iletilmelidir.
 • Başvuru için gerekli finansal ihtiyacın karşılanması kanıtlanmalıdır.
 • Vize bitiminde ülke topraklarının terk edileceği konusunda Konsolosluk yetkilileri ikna edilmelidir.
 • Kişinin sosyal durumuna göre gerekli ek evraklar eksiksiz olarak sunulmalıdır.
 • Başvuru için tamamen hukuksal çerçeveden çıkmadan doğru bir süreç izlenmelidir.
 • Seyahat edilecek ülkeyi olumsuz etkileyecek bir davranışta bulunulmamalıdır.
 • Kendi ülkenize bağlayıcı nedenleriniz olduğuna ikna edici kanıtları bulunmalıdır.
 • Gerekli harçlar Konsolosluk veya Başvuru merkezlerine ödenmelidir.
 • 18 yaş altı çocuklar için yasal vasisi tarafından işlemler gerçekleştirilmelidir.
 • Geçmişte alınan Schengen vizesi kullanımı konusunda ihlaller yapılmamış olmalıdır.

Yukarıdaki tüm şartlar karşılanması halinde vize başvurunuz çok yüksek oranda olumlu sonuçlanmasına yardımcı olur. Lakin hiç bir zaman hiç bir vize türünde garanti, kesin, %100 Olumlu sonuçlanacağı konusunda bir durum söz konusu değildir. Sizlere bu şekilde beyan veren kişi veya kurumlara güvenmemeniz tavsiye edilir.

Vize değerlendirme yetkili merci Yunanistan Konsolosluğu’dur. Vize başvurusunu kabul eden başvuru merkezleri vardır. Bizler de vize başvuru süreçlerinde misafirlerimize vize danışmanlık yapan resmi seyahat acentesiyiz. Sizleri başvuru işlemlerinde doğru yönlendirmek için yardımcı oluyoruz.

Yunanistan Ticari Vize Başvurusu

Yunanistan ticari vize başvurusu yapmak için evrakların tam bir şekilde toplanması gerekmektedir. Ayrıca eksiksiz olarak başvuru formları doldurulmalıdır. Dosyanızın hazır hale getirilmesi ve randevu alınması ile başvurunuzda adayların şahsen bulunması gerekmektedir. Çünkü parmak izi ve fotoğraf işlemleri uygulanacaktır. İşlemlerin tamamlanıp dosyanızı başvuru merkezine teslim etmeniz ardından yetkili bölgedeki konsolosluğa evraklarınız iletilir ve değerlendirme süreci başlar. Değerlendirme ardından olumlu veya olumsuz olarak vize başvuru sonucunuz sizlere bildirilir.

Vize sonucunuz olumlu olması halinde kovid süreci için gereken testleri yaptırarak uçuşunuzu satın alıp ilgili ülkeye seyahat edebilirsiniz. Gezi süreciniz içerisinde yasal izinlerinizi sürekli yanınızda taşımanızı önemle tavsiye edilir.

Vize sonucunuz olumsuz olması halinde iki ihtimal ortaya çıkmaktadır. Birincisi 1 ay içerisinde itiraz edebilirsiniz. İkincisi eksiklerinizi tamamlayarak yeni bir başvuru yapılmasıdır. İki durumun hangisinin daha doğru olduğu bir uzman tarafından yorumlanıp yönlendirilmelidir.

Bunun yanı sıra biz ilk başvurunuzu bir vize danışmanlık uzmanı tarafından yardım alınarak yapılması tavsiye edilir. Çünkü olumsuz bir sonuç almanız halinde yeni başvuru yada itiraz süreçleri normalden çok daha sorunlu bir hal almaktadır. İlk başvuru ardından alınan retler gelecek vize başvuruları ciddi oranda olumsuz etkiler. Hal bu ki Yunanistan da bir akşam yemeği ücretine bu riski minimum düzeye düşürebilmeniz gibi akıllıca bir yaklaşım mevcuttur. Her halükarda vizenizi almanız ve mutluluklar seyahatinizi gerçekleştirmeniz için en içten dileklerimiz olduğunu, bu süreç içerisinde sizlere hizmet etmekten memnuniyet duyarız.

Yunanistan Ticari Vize ile Gidilebilecek Ülkeler

Yunanistan ticari vize ile tüm Schengen ülkelerine ziyaret edebilirsiniz. Çünkü Schengen anlaşması ile ilgili bölgelerde bulunan ülkeler kendi aralarında vize muafiyeti getirmişlerdir. Bu sebeple giriş-çıkış yaparken herhangi bir izne tabi değildirler. Lakin Türkiye Cumhuriyeti Schengen bölgesi içerisinde bulunmadığı için Schengen vizesi alması zorunludur. Bu vize ile 26 ülkeye rahatlıkla seyahat edebilirler.

Schengen Bölgesi 26 Ülke

Schengen vizesi ile gidilebilecek ülkeler; Yunanistan Belçika, Danimarka, Almanya, Avusturya, Estonya, Finlandiya, Fransa, , İzlanda, İtalya, Letonya, Slovakya, Liechtenstein, Litvanya, Norveç, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan.

Yunanistan Ticari Vize Danışmanlık

Ucuz etin yahnisi yavan olur diyerek Yunanistan ticari vize danışmanlık hizmetleri hakkında bilgi vermekte fayda vardır. Yunanistan’da ticari olarak bulunmak istiyorsanız vize almanız gerekmektedir. Durum böyleyken bu vizeye ilk başvuruda bulunuyorsanız tecrübeli bir danışman tarafından yönlendirilmeniz hayati bir konudur. Çünkü Schengen bölgesinin tamamına girme iznine aday olmanız sebebi ile alacağınız tek bir ret bile diğer tüm Schengen bölgesine tabi ülkelere yapacağınız başvuruları etkiliyor.

Vize danışmanlık seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus danışmanlık hizmeti veren firmanın resmi belgeli tam yetkiye sahip olmasıdır. Seyahat Acenteleri Yönetmeliğine göre TÜRSAB’a bağlı A grubu seyahat acenteleri vize danışmanlık hizmetleri vermede yetkilidir. Emprovize Vize Danışmanlık markası A grubu seyahat acentesidir ve tüm belgeleri tamdır.

Yunanistan Vize Danışmanlık İşlemi 7 Adım

 1. Ücretsiz vize bilgilendirmesi

Misafirlerimizin seyahatleri için ihtiyacı olan bilgileri ve başvuru süreçleri ile ilgili ayrıntılı olarak sorularınızı ücretsiz şekilde cevaplıyoruz.

 1. Güncel evrak listesi temini

Misafirlerimizin için güncel olarak hazırlanmış güncel Yunanistan ticari vize evrak listesi iletiyoruz. Hangi evrakı nereden nasıl alınması gerektiği konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgilendiriyoruz.

 1. Evrakların kontrolünü sağlıyoruz

Toplanan evrakları teslim alarak başvuru öncesi kontrollerimizi titizlik ile gerçekleştiriyoruz. Riskleri azaltıp, eksiksiz bir dosya hazırlanmasında yardımcı oluyoruz.

 1. Vize başvuru dosyası için gereken hazırlık

Misafirlerimizin kendi toplaması gereken özlük belgeleri ile bizlerin de hazırlaması gereken başvuru formları, rezervasyonlar ve zorunlu seyahat sağlık sigortası işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

 1. Randevuların alınması

Evrak kontrolü ardından kişilerin görev yetki bölgelerinin ayrımına göre ikamet ettikleri ile bağlı olan başvuru merkezi veya konsolosluklardan istenilen tarihe ve saate göre Yunanistan vize başvurusu randevusu alıyoruz.

 1. Vize mülakatına hazırlık

Her vize türünde olmasa da özellikle D tipi vize işlemlerinde mülakatlar konsolosluklar tarafından talep edilmektedir. Bu süreç içerisinde misafirlerimizi yapacakları mülakatlar için hazırlık ve bilgilendirmesi yapılmaktadır.

 1. Sonuç takip işlemleri

Başvuruları tamamlanan misafirlerimizin sonuçlanmasını takip ediyor. Pasaportlarını teslim alabiliyor misafirlerimizin talepleri halinde gönderimini sağlıyoruz. Tekrar tekrar gelmek zorunda kalmadan istediğiniz adrese iletiyoruz.

Biz Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları olarak Yunanistan Vizesi işlemlerinde misafirlerimizi mutlu etmekten memnuniyet duymaktayız. Tamamen yasal çerçevede kurumsal güven ve güler yüzle hizmetimizi sunmaktayız. 7 gün 24 saat hızlı iletişim formu ve iletişim sayfasında yer alan numaralardan bilgi alabilirsiniz.

 

vize islemleri hakkinda

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan bu yazıda Yunanistan Vize Başvurusu adım adım açıklanmaktadır. Aklınızdaki soru ”Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?” ise doğru yerdesiniz. Hadi başlayalım!

İlk olarak Yunanistan için vize başvurusu yapmadan önce, Yunanistan’ya seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız Yunanistan vize başvurusu farklılaşmaktadır. Vize başvuru çeşidi, ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişir.

1. Aşama (Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır): Vize Çeşidinin Belirlenmesi

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

 • Turistik seyahat için Yunanistan Turistik Vize yani Yunanistan Schengen Vizesi başvurusu yapılmalıdır.
 • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Yunanistan çalışma izni için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Eğitim için amaca göre farklılık göstermektedir. Yunanistan Yüksek Öğrenim Vizesi veya Yunanistan Erasmus Vizesi durumuna göre başvurusu yapılmalıdır.

Kısacası önceliğimiz yukarıdaki maddeleri dikkate alarak seyahat amacımızı netleştirmek olacaktır.

2. Aşama (Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır): Evrakların Hazırlanması

Yunanistan vizesi alabilmek için eksiksiz bir şekilde başvuru evrakları hazırlanması gerekir. Evrak listesi hakkında fikir edinmek için Emprovize websitesini ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız ile iletişime geçerek en güncel ve doğru listeye ulaşmanız da mümkün olacaktır. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

UYARI: Lütfen her sene binlerce vize başvuru sahibinin bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak başvurusunun reddedildiğini unutmayalım. Red aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi alanında uzman danışmanlarca gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

3. Aşama (Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır): Randevu Alınması

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırladık. Şimdi yapacağımız şey nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından kolaylıkla yapılabileceğini unutmayın.

4. Aşama: Sonucun Beklenmesi

Doğru evrakları hazırladık, randevumuzu aldık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidine göre vize sonuçlanma süresi değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir.

Uyarı:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

Yunanistan Vizesi Unutulmaması Gerekenler:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz! Son karar her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

 

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Yunanistan Konsolosluğu resmi web adresine buradan ulaşabilirsiniz.

schengen vizesi nedir

Yunanistan Vizesi İçin Gereken Evraklar

Yunanistan Vizesi İçin Gereken Evraklar ile alakalı yazımızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yunanistan başvurusu yapacak misafirlerimiz seyahat türlerini belirledikten sonra randevu aşamasına geçmeden önce evraklarını oluşturmaları gerekmektedir. Yunanistan vizesi için gereken evraklar doğru bir şekilde hazırlamadan randevu aşamasına geçmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü yeni evrak temini gerektiği sürede randevunuza yetişememe durumunuz söz konusun olabilir. Gerekli uyarıları yaptığımıza göre hadi başlayalım. Değerli misafirlerimiz için uzmanlarımız tarafından hazırlanmıştır.

Adaları, sahilleri, tarihi ve mavi sularıyla adeta cennet diyebileceğimiz ülke Yunanistan. Türk kültürüne olan benzerliği, insanların sıcaklığı sizi evinizde gibi hissettirecek komşumuz Yunanistan’ın sahip olduğu doğal güzelliklerden dolayı Türk vatandaşlarının ilgisini her geçen gün çekmeye devam ediyor. 

Avrupa’nın en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Yunanistan’a seyahat etmek istediğinizde öncelikle vize almanız gerekmektedir. Aklınızı kurcalayan pek çok soru var.  Yunanistan vizesi almak için ne yapmalıyım? Yunanistan vizesi için gereken evraklar nelerdir? Yunanistan vizesiyle sadece Yunanistan’a mı gidilir? ve daha birçok sorunuzu cevaplandıracağım.

Yunanistan hem Avrupa Birliği hem de Schengen üye ülkelerinden biri olduğu için Yunanistan’dan alacağınız Schengen vizesi ile tüm Schengen üye ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan Vizesi alması zorunludur.

Yunanistan vizesi bir seyahat izin belgesi niteliğinde olup belirli amaçlarla Yunanistan’a seyahat etmek isteyenler bu izin belgesini alması gerekir. Gerekli şartları taşıdığınız takdirde Yunanistan vizesi almak sanıldığının aksine zor bir vize türü değildir. Mesleğiniz , yaşınız, medeni durumunuz, kazancınız vize alma aşamasında dikkat edilen bazı kriterlerdendir. Aklınıza ilk gelen sorulardan biri olan Yunanistan vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Yunanistan vize başvurusu için gerekli evraklar seyahat amacınıza, mesleğinize, medeni durumunuza , kazancınıza göre değişkenlik göstermektedir. Elbette herşeyden önce bir pasaporta ihtiyacınız var. Bordo pasaportunuz var ve şimdi ne yapmalıyım diyorsunuz. Öncelikle her vize başvurusunda istenen standart evraklar vardır. Vize başvuru formu, pasaport (son 10 yıl içerisinde çıkarılmış), fotoğraf vb. evraklardır. Gerekli evrak listesine Yunanistan vizesilinkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yunanistan vizesi almadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz vize başvurusunun ilk aşamasıdır. Seyahat amacına uygun vize başvurusu yapmak olası vize reddi için en önemli kriterdir. Seyahat amacınızı belirlediniz şimdiki aşama ise mesleki durumunuza göre gerekli evrakları eksiksiz ve doğru şekilde temin etmeniz gerekmektedir.

Yunanistan vize başvurusu için uzman desteği almak yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırıp daha güvenli vize başvurusu yapmanıza yardımcı olur. Emprovize Vize Danışmanlık’ın alanında uzman danışmanları size bu konuda destek sağlayacaklardır. Aklınızdaki tüm soru işaretlerini, tedirginliklerinizi gidererek başvuru sürecinde size yardımcı olacaktır. Hızlı ve güvenli başvurunun amacı yaşanabilecek olumsuzlukları çözümleyebilecek bir ekiple gerçekleştirilebilir. Yunanistan vize başvurunuzu profesyonel danışmanlarımızla eksiksiz ve doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uzman bir destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mutlu seyahatler dileriz.

italya vizesi

Yunanistan Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerli?

”Yunanistan Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerli?” sorusu misafirlerimiz tarafından sıkça yöneltilen sorulardandır. Bu yazının amacı sizleri Yunanistan vizesi hakkında bilgilendirmektedir. Hadi başlayalım.

Komşumuz Yunanistan tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri barındıran aynı zamanda yanı başımızdaki çekici bir destinasyondur. Antik Yunan ve Helen Uygarlığı’nın devamı niteliğindeki bu mavi beyaz ülkeye seyahat etmek yaz mevsiminde bir başka güzel. İsterseniz Yunanistan Schengen Vizesi ile isterseniz adalara Kapı vizesiyle de seyahat edebileceğiniz bir ülkedir.

       Ege Bölgesi’nde yaşayan biriyseniz Yunan Adaları’nın yakınlığı planladığınız Yunanistan seyahati sizin için en avantajlı seçeneklerden biridir. Adalara yapılan günlük feribot seferleriyle bir çok turisti mavi beyaz ülkeyi keşfediyoruz. Çeşme’den Sakız Adası’na, Seferihisar ve Kuşadası’ndan Samos’a, Bodrum’dan Kos’a, Ayvalık’tan Midilli’ye, Kaş’tan Meis’e, Fethiye ve Marmaris’ten Rodos’a günübirlik seferlerle gezginleri Yunan Adaları ile buluşturmaktadır. Yunanistan Vizesi özellikle İzmir’den de yoğun şekilde talep görmektedir. 

        Yunanistan seyahatiniz keyifli geçtiyse sırada hangi ülke var demekten kendimi alıkoyamıyorum. 🙂 Bu aşamada aklınıza gelen ilk soru Yunanistan’ı gezdik. Devam eden vizemiz var. Farklı  yeni yerler görmek istiyoruz diyorsunuz. O zaman aklınızdaki soruyu yazıyorum. Yunanistan Vizesi hangi ülkelerde geçerli?  Yunanistan, Schengen anlaşmasına dahil olan bir ülke olduğu için Yunanistan Schengen Vizesi ile Schengen üyesi ( Almanya, Hollanda, İtalya, Belçika, Fransa, İspanya vb.) ülkelere seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesine sahip olmak yurtdışına seyahat edenler için büyük önem arz etmektedir. Hemen hemen tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olan bu vizenin alınma sürecinde profesyonel bir yardım almanız olası vize reddinin bertaraf edilmesini sağlayabilmektedir. Bu bağlamda alanında uzman danışmanları ile size bu süreçte destek verecek Emprovize Vize Danışmanlık ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Mutlu günler dileriz.

vize islemleri hakkinda

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

      ”Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?” sorusu misafirlerimizin en çok yönelttiği sorudur. Yazının devamında cevabı bulacaksınız.

      Felsefe tarihinin derinliklerine veya sadece tatilinizi çok uzaklara gitmeden geçirmeyi  planlıyorsanız karşı kıyımız biçilmiş bir kaftan niteliğindedir. Ülkemizden çok uzaklara gitmeden hem kültürel anlamda uzak olmadığımız hem de uzun uzun sürenizi uçakta geçirmek istemediğinizde gidebileceğiniz en uygun ülkelerden biridir Yunanistan.

       Yunanistan’a seyahat etmeye karar verdiniz. Yunanistan Schengen vizesine veya Yunanistan Kapı vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bordo pasaport sahipleri Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları hem Yunanistan Schengen vizesine hem de Yunanistan Kapı vizesine başvuru yapması zorunludur. Yunanistan seyahatinizden önce planlamanız gereken en önemli adımlardan biri de Yunanistan vizesi başvuru zamanı. Neden zaman planlaması yapmalıyım derseniz de kısaca şöyle açıklayabilirim. Yunanistan seyahatinizin aksamaması için Yunanistan vizesi başvuru süreci oldukça önemli bir konudur. Çünkü randevu gününün alınması , gerekli evraklar listesini hazırlama ve en kritik noktada da vizenin sonuçlanması aşamasıdır. Şu an aklınızda olan soru; ”Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?” Yunanistan vizesine başvuru yapıldıktan sonra başvurunun sonuçlanması için Yunanistan Konsolosluğu’ nun taahhüt ettiği süre 7 ile 14 gündür. Bu süre yaz döneminde, bayram tatiline yakın zamanlarda veya Konsolosluğu’ nun resmi tatillerine göre de değişmektedir. Yunanistan Konsolosluğu vize başvurunuzu inisiyatif doğrultusunda daha erken veya daha geç de sonuçlandırabilir.

       Seyahatinizin aksamaması için bu aşamada profesyonel bir destek almak sizin yararınıza olacaktır. Yunanistan vizesi başvuru sürecinde Emprovize Vize Danışmanlığın alanından uzman danışmanları sizin için hızlı ve etkin bir süreç yönetecektir. Zaman zaman değişen kurallar ve güncellenen prosedürlerden dolayı olumsuz etkilenmemek için bizimle iletişime geçin. Mutlu günler dileriz. 

vize islemleri hakkinda

Yunanistan Vize Başvurusu

Bu yazı Yunanistan Vize Başvurusu yapacaklar için Emprovize Uzmanları tarafından hazırlanmıştır.

Yazın gelmesiyle birlikte ruhunuzu maviliğinde dinlendirebileceğiniz gün batımında stresten arınacağınız ülkemize yakınlığı ile avantajlı olan ülke Yunanistan’a seyahat etmek istemez misiniz? Yanı başımızdaki bu mavi beyaz kıyıların ruhumuza işlemesi paha biçilemez bir duygu. Aynı ülkemizde olduğu gibi dört mevsim yaşayan nadir ülkelerden biri olan Yunanistan’ı halen görmediyseniz sizin için yaz mevsimi ayrıcalıklı bir fırsat yaratıyor.

Sadece Türk turistlerin değil dünyanın birçok ülkesinden turistleri ağırlamaktadır. Mavi beyaz kıyıların popülerliği gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Aklınıza ilk gelen sorulardan biri olan Yunanistan’a seyahat etmek için ne yapmam gerekir? Her şeyden önce şunu hatırlatmalıyım ki Yunanistan öyle bir iki günde gezip bitirebileceğiniz bir ülke değil. İster Adalar seyahati olsun ister Atina, Selanik gibi merkezi yerler olsun minimum 3-4 gün ayırmanız gerekir.

Yunanistan Adalar Neresidir?

Adalar dediğimde şunlar aklınız gelebilir: Sakız Adası (Chios), Kos (İstanköy), Rodos, Midilli (Lesvos), Meis (Kızılhisar), Samos (Sisam). Adalara Ege kıyılarından feribotla çok rahatlıkla ulaşabilirsiniz . Veya tekneniz var ise de rahatça seyahat edebilirsiniz.

Kimlerin Yunanistan Vize Başvurusu İhtiyacı yoktur?

Adalara veya Yunanistan’ın merkezi yerlerine seyahat etmek isteyen Bordo Pasaport (Umuma Mahsus Pasaport) sahibi Türk Vatandaşlarının vize alması zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Yunanistan Devleti arasındaki anlaşmaya göre yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi kişilerin Schengen vizesi almasına gerek yoktur. Yunanistan vize başvurusu yaparken oldukça dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde seyahatiniz aksayabilir. Bunun sebebi olarak yaşanabilecek olası problemlerdir.

Yunanistan Vize Başvurusu Sırasında Yaşanacak Problemler

Yaz döneminde veya bayram tatiline yakın zamanda Yunanistan Konsolosluğunda yaşanabilecek yoğunluklarla birlikte vizelerin geç sonuçlanması olabilir. Bir diğer sorun hatalı veya eksik belgelerle başvuru yapmanız Schengen vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Bir diğer sorun ise Yunanistan vizesine başvuru yapmadan önce alınması zorunlu olan randevunun dolu olmasıdır. Bu ve buna benzer daha pek çok sorun yaşamamanız için Schengen vizesi başvurusunda mutlaka profesyonel destek almanız maddi kayıp, zaman kaybı, yaşanabilecek sorunlara hızlı çözüm bulabilmeniz adına iyi bir seçenek olacaktır.

Yunanistan vize işlemleriniz için EMPROVİZE uzman danışmanları ile iletişime geçin.
İyi tatiller dileriz.

yunanistan erasmus vizesi

Yunanistan Vize Ücreti Ne Kadar?

    Yunanistan Vize ücreti 2020 yılı itibariyle bir miktar artış olmuştur. Schengen ülkelerine seyahat etmeden önce mutlaka Schengen vizenizin olması zorunludur. Seyahat amacınız, kalış süreniz ve mali durumunuz Yunanistan vizesi  başvurunuz için önemli kriterlerdir. Bu sebeple seyahat amacınıza uygun başvuru yapmanız vize başvurusu sırasında oldukça önemlidir. Yunanistan Schengen vizesini Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması zorunlu bir izin belgesidir. 

     Yunanistan Schengen vizesi ile tüm Schengen üye ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Vize başvurusu yapmadan önce aklınıza bir çok soru geliyor. Yunanistan Schengen vizesiyle sadece Yunanistan’a mı gidebilirim? dediğinizi duyar gibiyim. Cevap: hayır 🙂

Yunanistan Schengen vize ücreti ne kadar? 

Bu ve buna benzer tüm sorular herkesin aklına gelen sorulardır.  Schengen vizesi kısa süreli yani 90 günden az kalış hakkı veren bir vize türü olduğu için Yunanistan Konsolosluğu bu kısa süreli vizelerin başvurularını yetkilendirdiği aracı kurum aracılığıyla almaktadır. Aracı kurum dediğimiz VFS Global başvuru merkezidir. VFS Global birçok Schengen ülkesinin başvurularının yapıldığı yerdir. Schengen vize başvurunuzu yaparken konsolosluk, başvuru merkezi servis bedeli gibi ücretleri VFS Global başvuru merkezine başvuru esnasında ödemeniz gerekmektedir. Yunanistan vizesi ile ilgili gerekli bilgileri ”Yunanistan vizesi”  linke tıklayarak görebilirsiniz.

   Yunanistan Schengen vize başvurunuzu yaparken evraklarınızın eksiksiz ve doğru olduğuna dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde vize başvurunuz reddedilebilir. Bu da hem maddi kayıp yaratır hem de bir sonraki vize başvurunuzu olumsuz etkileyebilir. Bu bağlamda profesyonel bir danışmanlık almanızda fayda vardır. Yunanistan Schengen vize başvurusu için güncellenen evrak listesini, sorunlara hızlı çözümler getiren Emprovize Vize Danışmanlık’ın alanında uzman danışmanları durumunuzu analiz edip yaşanabilecek sorunları minimize ederek doğru başvuruyu gerçekleştirecektir. Yunanistan Schengen vize başvurusu öncesinde ve başvuru aşamasında yaşayabileceğiniz olası sorunları bertaraf etmek için Emprovize Vize Danışmanlık ekibi olarak size destek sağlayacağız. Deneyimli ve uzman kadromuzla Schengen vize başvurunuzu hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uzman bir destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.