Yunanistan vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz, Yunanistan vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli TÜRSAB’a bağlı A Grubu Seyahat Acentamız Emprovize Vize Danışmanlık ile profesyonelce başarıya ulaştırabilirisiniz.

Tüm Vize Başvurularında ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Schengen Vizesi makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir. Yunanistan bir Schengen ülkesidir ve Avrupa Birliğine dahildir. Bu sebeple kısa süreli kalışlarınızda Yunanistan Schengen Vizesi almalısınız.

Schengen vizesi Avrupa birliği üyesi ülkelerinde 90 günden kısa süreli kalışlar için alına bir C tipi vizedir. C tipi vizeler genellikle kısa süreli kültürel aktiviteler, ziyaretler ve ticari görüşmeler için alınan turist vizesidir. 90 Gün üzeri kalışlar için ise gereken vize D tipi vizedir. D tipi vizeler ise uzun süreli geçici oturum hakkı tanıyan vizelerdir. D tipi vize sınıfına dahil olan vizeler genellikle; Çalışma, Uzun süreli eğitim (Lisans, Yüksek Lisans, bazen uzun dil okulları) İş kurma vizelerinden olan Ankara Anlaşması vizesi ve Aile Birleşim Vizesidir. Bu ayrım en çok karıştırılan vize değişkenleridir. Yani amaç ve süre uyumuna göre vizenizin çeşidi C veya D tipi vize olarak değişir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan’ya seyahat etmek için ihtiyacı olan izne Yunanistan vizesi denir. Vizenizi almak için önce schengen vizesi türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize çeşidi kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin Yunanistan turistik vize ile Yunanistan kapı vizesi birbirinden farklıdır.

Yunanistan vizesi nasıl alınır? Sorusu sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde Yunanistan vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. Yunanistan Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Hizmet

 • İlk Adım: Yunanistan Vizesi Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
 • İkinci Adım: Vize için gereken evrak 2021
 • Üçüncü Adım: Vize Randevu Alınması
 • Dördüncü Adım: Evrakların Hazırlanması
 • Beşinci Adım: Evrakların Kontrolü
 • Altıncı Adım: Mülakatına Hazırlık
 • Yedinci Adım: Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu Yunanistan vize başvurusu süreçleri dileriz.

Yazılar

yunanistan vizesi

YUNANİSTAN VİZESİ

Yunanistan Vizesi güncel bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza geldiğiniz için teşekkür ederiz. Yunanistan vizesi ve Kapı Vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından en çok tercih edilen ülkelerden birisidir. Yunanistan Schengen Vizesi olarak da bilinen Yunanistan vizesi vatandaşlarımız tarafından alınması zorunlu olan izindir.

Makalemizin devamında Yunanistan vizesi’nin nasıl alındığını ve Yunanistan vize şartlarını okuyabilirsiniz. Yunanistan Schengen Vizesi ve Yunanistan D tipi vize başvurusu aşamalarını adım adım açıklayacağız. Bu adımların içerisinde Yunanistan vize başvuru formu nasıl doldurulur ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda güncel bilgi sahibi olacaksınız.

Yunanistan Vizesi için bankada gözükmesi gereken ücret değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple aklınızda birçok soru olduğunu biliyoruz. Aşağıda sizin için ek olarak finansal gereklilikler hakkında ek bilgileri derledik.  Yunanistan Vize başvurusu için parmak izi işlemleri konusunu da değineceğiz. Yunanistan vizesi kaç günde çıkacağı birçok misafirimiz tarafından merak edilmesi üzerine makalemize süreci ayrıntılı bilgide eklemeyi ihmal etmedik.

Yunanistan vizesi başvurusu için bilmeniz gereken Yunanistan vize çeşitleri ve bu vizeye nasıl başvuracağınız konusunda daha ayrıntılı makaleleri de daha ayrıntılı bilgi edinmek başlıklara ek link yapıları yerleştirdik. Sizler için hazırlanan makalemizin son bölümünde Yunanistan Vize retlerinin sebeplerini inceledik. İtiraz süreci hakkında açıklamalarımızı yaparak Yunanistan konsolosluğu iletişim numarası ile tamamladık. Keyifli okumalar dileriz.

Tüm bilgiler Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından 2021 güncel bilgileri ile hazırlanmıştır. Aklınıza takılan bir soru olduğunda iletişim bölümünden ücretsiz ön bilgilendirme alabilirsiniz. Çünkü her şeyden önce memnun misafir ilk sırada gelir.

Emprovize Vize Danışmanlık keyifli okumalar diler.

YUNANİSTAN VİZESİ NASIL ALINIR?

yunanistan vizesi nasil alinir

Yunanistan vizesi nasıl alınır diyorsanız, yapmanız gereken ilk şey doğru vize başvurusu için vize çeşidinizi tespit etmelisiniz. Çünkü Yunanistan vizesi çeşitlerine göre uzun süreli ve kısa süreli vizeler olarak 2 ye ayrılmaktadır. Ayrıca Kapı vizesi olarak bilinen sadece Yunanistan adalarına turist ziyaretinde bulabileceğiniz özel bir vize türü de mevcuttur. Kısa süreli Yunanistan vizeleri C tipi Schengen Vizeleri kapsamına girmektedir. Uzun süreli Yunanistan vizeleri ise D tipi Ulusal vize sınıfındadır. Makalemizin devamında bu vize çeşitleri ile alakalı daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Yunanistan Vize türünü belirledikten sonra sırada vize başvurusu için gerekli evrak listesine sahip olmak gelir. Her başvurusu çeşidi için gereken evrak listeleri ilgili ülkelerin konsoloslukları tarafından güncel olarak sağlanmaktadır. Ayrıca Emprovize Vize Danışmanlık vize çeşidinize göre doğru ve güncel Yunanistan vize başvurusu için gereken evrak listesini size sağlamaktadır.

Evraklarımızı toparlarken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bu noktalarda gerekliyse bir uzmandan bilgi almak vizenizin sonucu açısından hayati önem taşımaktadır. Gereken evrak listesi oluşturulur. Schengen veya D tipi vize başvuru formları doldurulur. Gerekli yazışmalar konsolosluklar ile yapılır ardından Yunanistan vizesi başvurusu için randevu aşamasına geçilir.

Randevu günü ve saatinde Kosmos Vize Hizmetleri Başvuru merkezinden yada Yunanistan Konsolosluğunda hazır bir şekilde eksiksiz evraklarınız ile başvurunuzu tamamlayarak Yunanistan vizesi alabilirsiniz.

YUNANİSTAN VİZESİ ŞARTLARI

yunanistan vizesi sartlari nedir

Yunanistan vizesi şartları, genel ve özel şartlar olmak üzere farklılık göstermektedir. Bu şartlar vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ciddi önem taşımaktadır.

Yunanistan vizesi için şartlar;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar için düzenli oturum iznine sahip olmak,
 • Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerin delilini sunmak (Göçmenlik riskine karşı),
 • Seyahatinizi finanse edecek gelirlerinizi beyan etmek gerekmektedir.

Yukarıdaki şartlar kişilerin durumu ve seyahatlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Yunanistan Vizesi için bankada ne kadar para göstermeniz gerektiği konusu kalacağınız süre için doğrudan değişir. Bu değişkenlikler için ayrıca uzman görüşü alarak doğru bir başvuru yapmak olumlu sonuç almak adına çok daha sağlıklı olacaktır.

YUNANİSTAN VİZESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

yunanistan vizesi basvurusu nasil yapilir

Yunanistan vize başvurusu için önce evrakları doğru bir şekilde toplamak gerekir. Ardından gerekli Yunanistan başvuru formu düzgün bir şekilde doldurmak lazımdır. Vize başvuru dosyanız tamamlanması ile hızlı bir şekilde Yunanistan vize randevusu alınmalıdır. Çünkü randevu süresi ne kadar geç olursa evraklarınız zaman aşıma uğraya bilir ve geçerlilik süresi kaybolabilir. Bu durumda evrakları yeniden toplamak zorunda kalabilir veya Yunanistan Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

Kosmos Vize Başvuru Merkezi yada Yunanistan Konsolosluğunun verdiği randevu gününde parmak izi işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Parmak izi ve biyometrik işlemlerine VİS denir. VİS işlemlerinizi gerçekleştirmeniz ardından evraklarınızı teslim ederek Yunanistan vize başvurusu tamamlanmış olacaktır.

YUNANİSTAN VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

yunanistan vizesi kac gunde cikar

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı vize süresine göre değişkenlik göstermektedir. Yunanistan schengen vizesi kapsamındaki başvurular 14 günde sonuçlanmaktadır. Yunanistan D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 8 haftada sonuçlanmaktadır.

YUNANİSTAN VİZESİ İÇİN GEREKEN EVRAKLAR?

yunanistan vizesi icin gereken evraklar nelerdir

Yunanistan Vizesi için gereken evraklar vize çeşidine göre birbirinden farklıdır. Makalemizin devamında vize çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizin vize çeşidiniz hangisi ise kendi vize çeşidinizin evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

Yunanistan vizesi için gereken evraklar konusunda genel olarak bilinmesi gerekenler;

 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti otoritelerince verilmiş özlük belgeleri,
 • Şirket evrakları,
 • Finansal dökümanları ve banka evrakları,
 • Varsa Yunanistan’dan alınacak davetiye,
 • Biyometrik fotoğraf alınmalıdır. Yunanistan vizesi için fotoğraf ölçüsü: (3.5-4.5cm) dür.

YUNANİSTAN VİZESİ ÜCRETİ NE KADAR?

yunanistan vizesi ucreti ne kadar

Yunanistan vizesi ücreti vize çeşidine göre farklılık gösterir. Ayrıca kalmayı planladığınız gün ve vize başvurusu sürecinde talep ettiğiniz vize gün sayısına göre değişir. Vize ücreti kalemde oluşur. Konsolosluk Vize harç bedeli, Idata koordinasyon ücreti, danışmanlığımız ve zorunlu seyahat sağlık sigortasıdır.

Yunanistan vize ücreti 2021 yılı için;

Yunanistan Vize Başvuru Ücreti 202180 €
Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Ukrayna, Rusya, Belarus, Gürcistan, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Azerbaycan, Moldova, Kosova ve Ermenistan pasaportu sahipleri35 €
Kosmos Vize Merkezi Hizmet Bedeli 202120 €
0-12 Yaş arası başvurularÜcretsiz

Vize ücretine ek olarak hizmet bedeli her başvuru için Euro olarak uygulanır.

Emprovize Vize Danışmanlık danışmanlığı vize çeşidine göre değişmektedir. Ayrıca bilgi alabilirsiniz.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası 5-30 Euro arasında vize çeşidine göre değişmektedir.

Başvuruların olumsuz olması durumunda başvuru ücretleri iade edilmemektedir.

Ayrıca gerekli olması durumunda çeviri masrafları ortaya çıkmaktadır.

Ücretsiz fiyat teklifi almak için bizi arayabilirsiniz.

YUNANİSTAN TURİSTİK VİZESİ

yunanistan turist vizesi basvurusu islemleri

Yunanistan vizesi için Turist başvuruları Yunanistan C tipi Schengen vizesi olarak değerlendirilir. Schengen vizesi 90 günden kısa süreli vizelerdir.

Bu vizeler;

Yunanistan Turistik Vizesi; Kültürel gezi, festival, konser gibi aktivitelere katılım için gereken vizedir.

Yunanistan Kapı Vizesi; Yunanistan adalarına seyahat edebilmek için verilen özel izindir.

Yunanistan Transit Vize; Yunanistan’dan transit geçecek yolcuların alması gereken izin belgesidir.

Yunanistan Ticari ve Fuar Vizesi; Kısa süreli şirketler arası ziyaret ve ortaklıklar için görüşme yapmak için ihtiyaç olan vizedir.

Yunanistan Gemici Vizesi; Gemicelere verilen Yunanistan karasuları giriş iznidir.

Turist vize başvuruları için ayrıntılı bilgiyi vize çeşidinizin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Başlıklara sizler için link verdik.

D TİPİ VİZE NEDİR?

d tipi vize nedir nasil alinir

Yunanistan D tipi vizeler ulusal vize kategorisindedir. D tipi vize nedir sorusu aklınıza geldiğini sıklıkla fark ediyoruz. D tipi Vize; Ulusal vize kategorisindeki 90 gün üzere kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen izinlerdir.

D tipi Vizeler;

Yunanistan Çalışma Vizesi; Yunanistan’daki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

Yunanistan Şoför Vizesi; Yunanistan’da şoför olarak çalışacak kişilerin alması gereken izin belgesidir.

Yunanistan Eğitim Vizesi; Eğitimini Yunanistan’da devam etmek isteyen lisans, yüksek lisans ve üç aydan fazla dil okulu izinleridir.

Yunanistan Erasmus Vizesi; Erasmus kapsamında yunanistanda eğitim görecek veya Erasmus+ kapsamında projeye katılacak kişilerin alması gereken vizedir.

Yunanistan Aile Birleşim Vizesi; Yunanistan vatandaşları ile evlenen veya nişanlananların Yunanistan’da sürekli oturum iznine sahip olmak için başvurdukları vizedir.

YUNANİSTAN VİZE BAŞVURUSU BAŞLADI MI?

Yunanistan Turist vizesi ne zaman açılacak? veya Yunanistan vize başvuruları başladı mı? soruları Covid-19 pandemi döneminde en çok merak edilenlerdir. Bu sorular için daha ayrıntılı bir blog makale yazdık. Açıklama özet olarak şöyledir; Covid-19 pandemisinden önce 1 yıl ve üzeri vizesi olan kişiler vize başvurusunda bulunabilirler. Yunanistan vize başvuruları olumlu sonuçlanması halinde ülkeye giriş yapabilirler şeklindedir. Bu bilgiler sürekli güncellenmekte olduğu için doğrudan arayarak güncel bilginin teyitinide uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

YUNANİSTAN VİZESİ RET DURUMU

yunanistan vizesi ret durumu ne yapmak gerekir

Yunanistan vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa tekrar başvuruda bulunabilir veya ret sonucuna itiraz edebilirsiniz. İtiraz veya yeni başvuru işleminden önce ret sebebinizin ne olduğunu tespit ederek gerekli çalışma ile itiraz maddesin deki açığı kapatarak yeni başvuru veya itiraz edilmesi uygundur.

Yunanistan vizesi ret maddeleri;

İşbu karar, aşağıda belirtilen neden veya nedenlerden dolayı alınmıştır:

 1. Sahte / gerçek olmayan / tahrif edilmiş seyahat belgesi ibraz edilmiştir.
 2. Planlanan seyahatin şartları ve amacı gerekçelendirilmemiştir.
 3. Planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 4. planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara yasal yollardan sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 5. içinde bulunulan 180-günlük dönem itibariyle, standart vize veya sınırlı bir bölgede geçerli bir vize ile Üye Devlet topraklarında 90 gün kalınmıştır.
 6. Schengen Bilgi Sistemine (SIS) …………. (üye devletin kısaltılmış adı) tarafından, başvuru sahibine dair giriş yasağı kaydı girilmiştir.
 7. En az bir üye Devlet, başvuru sahibini kamu politikasına veya iç güvenliğe tehdit olarak kabul etmektedir.
 8. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin AB 2016/399 sayılı Tüzüğünün 2/21. Maddesi (Schengen Sınırları Yasası) uyarınca kamu sağlığı için tehlike oluşturduğu kanaatindedir
 9. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin uluslararası ilişkilerine tehdit oluşturduğu kanaatindedir
 10. Planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırıcı değildir
 11. ……… ile ilgili (açıklayınız) olarak yapılan açıklamaların güvenirliğine dair makul şüpheler mevcuttur.
 12. Sunulan destekleyici belgelerin güvenilirliği, gerçekliği veya içeriğinin doğruluğuna dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 13. Vize geçerlilik süresi dolmadan önce üye devlet topraklarından çıkılacağına dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 14. Daha önceden vize talep edemeyerek sınır kapısında vize talep etmeniz gerektiğine dair yeterli kanıt ibraz edilmemiştir.
 15. Planlanan havayolu transit geçişinin amacı ve koşullarına ilişkin gerekçe sunulmamıştır.
 16. Geçerli ve yeterli sağlık sigortasına sahip olunduğuna ilişkin kanıt ibraz edilmemiştir.

Vizeniz yukarıdaki bir maddeden ret edildiyse vize danışmanlarımız gerekli çalışmaları yaparak sizler için en doğru başvuruyu sağlamakta destek olacaktır. Unutmayın ret yenmiş vize başvurularında tekrar vize almak çok daha zor olacaktır. Bu sebeple ilk başvuruda en iyi başvuruyu yapmak adına eksik bir bilgiye sahipseniz lütfen bir uzmandan vize danışmanlığı alınız.

Yunanistan Konsolosluğu İletişim Bilgileri:

Yunanistan vize süreçlerinde doğrudan izin ve onay merci olan konsolosluk ve büyük elçiliklerin bilgileri aşağıdadır.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği İletişim:
Address : Zia Ur Rahman cad 9-11, Gaziosmanpasa 06700 Ankara
Tel. : (0312) 448 06 47 yada (0312) 448 03 87
E-mail : gremb.ank@mfa.gr
Web site: www.mfa.gr/ankara

Yunanistan İstanbul Konsolosluğu İletişim:
Address : Turnacibaci Sokak 22-Beyoglu 34433, İstanbul-Türkiye
Tel. : (0212) 393 82 90-1-2, yada (0212) 393 82 94
E-mail :  grgencon.kon@mfa.gr
Web Site: www.mfa.gr/istanbul

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu İletişim:
Address : Ataturk Caddesi No.262, Alsancak, 35220 İzmir, Türkiye
Tel. : (0232) 464 31 60
E-mail : grgencon.smy@mfa.gr
Web Site: www.mfa.gr/izmir

YUNANİSTAN VİZESİ DANIŞMANLIK

Yunanistan vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her Yunanistan vize çeşidinin danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. Yunanistan’da yiyeceğiniz bir akşam yemeği ücretine bu danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

 

Bizimle iletişim kurabilmek için tıklayın.

vize islemleri hakkinda

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan bu yazıda Yunanistan Vize Başvurusu adım adım açıklanmaktadır. Aklınızdaki soru ”Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?” ise doğru yerdesiniz. Hadi başlayalım!

İlk olarak Yunanistan için vize başvurusu yapmadan önce, Yunanistan’ya seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız Yunanistan vize başvurusu farklılaşmaktadır. Vize başvuru çeşidi, ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişir.

1. Aşama (Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır): Vize Çeşidinin Belirlenmesi

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

 • Turistik seyahat için Yunanistan Turistik Vize yani Yunanistan Schengen Vizesi başvurusu yapılmalıdır.
 • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Yunanistan çalışma izni için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Eğitim için amaca göre farklılık göstermektedir. Yunanistan Yüksek Öğrenim Vizesi veya Yunanistan Erasmus Vizesi durumuna göre başvurusu yapılmalıdır.

Kısacası önceliğimiz yukarıdaki maddeleri dikkate alarak seyahat amacımızı netleştirmek olacaktır.

2. Aşama (Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır): Evrakların Hazırlanması

Yunanistan vizesi alabilmek için eksiksiz bir şekilde başvuru evrakları hazırlanması gerekir. Evrak listesi hakkında fikir edinmek için Emprovize websitesini ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız ile iletişime geçerek en güncel ve doğru listeye ulaşmanız da mümkün olacaktır. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

UYARI: Lütfen her sene binlerce vize başvuru sahibinin bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak başvurusunun reddedildiğini unutmayalım. Red aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi alanında uzman danışmanlarca gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

3. Aşama (Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır): Randevu Alınması

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırladık. Şimdi yapacağımız şey nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından kolaylıkla yapılabileceğini unutmayın.

4. Aşama: Sonucun Beklenmesi

Doğru evrakları hazırladık, randevumuzu aldık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidine göre vize sonuçlanma süresi değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir.

Uyarı:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

Yunanistan Vizesi Unutulmaması Gerekenler:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz! Son karar her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

 

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Yunanistan Konsolosluğu resmi web adresine buradan ulaşabilirsiniz.

schengen vizesi nedir

Yunanistan Vizesi İçin Gereken Evraklar

Yunanistan Vizesi İçin Gereken Evraklar ile alakalı yazımızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yunanistan başvurusu yapacak misafirlerimiz seyahat türlerini belirledikten sonra randevu aşamasına geçmeden önce evraklarını oluşturmaları gerekmektedir. Yunanistan vizesi için gereken evraklar doğru bir şekilde hazırlamadan randevu aşamasına geçmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü yeni evrak temini gerektiği sürede randevunuza yetişememe durumunuz söz konusun olabilir. Gerekli uyarıları yaptığımıza göre hadi başlayalım. Değerli misafirlerimiz için uzmanlarımız tarafından hazırlanmıştır.

Adaları, sahilleri, tarihi ve mavi sularıyla adeta cennet diyebileceğimiz ülke Yunanistan. Türk kültürüne olan benzerliği, insanların sıcaklığı sizi evinizde gibi hissettirecek komşumuz Yunanistan’ın sahip olduğu doğal güzelliklerden dolayı Türk vatandaşlarının ilgisini her geçen gün çekmeye devam ediyor. 

Avrupa’nın en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Yunanistan’a seyahat etmek istediğinizde öncelikle vize almanız gerekmektedir. Aklınızı kurcalayan pek çok soru var.  Yunanistan vizesi almak için ne yapmalıyım? Yunanistan vizesi için gereken evraklar nelerdir? Yunanistan vizesiyle sadece Yunanistan’a mı gidilir? ve daha birçok sorunuzu cevaplandıracağım.

Yunanistan hem Avrupa Birliği hem de Schengen üye ülkelerinden biri olduğu için Yunanistan’dan alacağınız Schengen vizesi ile tüm Schengen üye ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan Vizesi alması zorunludur.

Yunanistan vizesi bir seyahat izin belgesi niteliğinde olup belirli amaçlarla Yunanistan’a seyahat etmek isteyenler bu izin belgesini alması gerekir. Gerekli şartları taşıdığınız takdirde Yunanistan vizesi almak sanıldığının aksine zor bir vize türü değildir. Mesleğiniz , yaşınız, medeni durumunuz, kazancınız vize alma aşamasında dikkat edilen bazı kriterlerdendir. Aklınıza ilk gelen sorulardan biri olan Yunanistan vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Yunanistan vize başvurusu için gerekli evraklar seyahat amacınıza, mesleğinize, medeni durumunuza , kazancınıza göre değişkenlik göstermektedir. Elbette herşeyden önce bir pasaporta ihtiyacınız var. Bordo pasaportunuz var ve şimdi ne yapmalıyım diyorsunuz. Öncelikle her vize başvurusunda istenen standart evraklar vardır. Vize başvuru formu, pasaport (son 10 yıl içerisinde çıkarılmış), fotoğraf vb. evraklardır. Gerekli evrak listesine Yunanistan vizesilinkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yunanistan vizesi almadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz vize başvurusunun ilk aşamasıdır. Seyahat amacına uygun vize başvurusu yapmak olası vize reddi için en önemli kriterdir. Seyahat amacınızı belirlediniz şimdiki aşama ise mesleki durumunuza göre gerekli evrakları eksiksiz ve doğru şekilde temin etmeniz gerekmektedir.

Yunanistan vize başvurusu için uzman desteği almak yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırıp daha güvenli vize başvurusu yapmanıza yardımcı olur. Emprovize Vize Danışmanlık’ın alanında uzman danışmanları size bu konuda destek sağlayacaklardır. Aklınızdaki tüm soru işaretlerini, tedirginliklerinizi gidererek başvuru sürecinde size yardımcı olacaktır. Hızlı ve güvenli başvurunun amacı yaşanabilecek olumsuzlukları çözümleyebilecek bir ekiple gerçekleştirilebilir. Yunanistan vize başvurunuzu profesyonel danışmanlarımızla eksiksiz ve doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uzman bir destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mutlu seyahatler dileriz.

italya vizesi

Yunanistan Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerli?

”Yunanistan Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerli?” sorusu misafirlerimiz tarafından sıkça yöneltilen sorulardandır. Bu yazının amacı sizleri Yunanistan vizesi hakkında bilgilendirmektedir. Hadi başlayalım.

Komşumuz Yunanistan tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri barındıran aynı zamanda yanı başımızdaki çekici bir destinasyondur. Antik Yunan ve Helen Uygarlığı’nın devamı niteliğindeki bu mavi beyaz ülkeye seyahat etmek yaz mevsiminde bir başka güzel. İsterseniz Yunanistan Schengen Vizesi ile isterseniz adalara Kapı vizesiyle de seyahat edebileceğiniz bir ülkedir.

       Ege Bölgesi’nde yaşayan biriyseniz Yunan Adaları’nın yakınlığı planladığınız Yunanistan seyahati sizin için en avantajlı seçeneklerden biridir. Adalara yapılan günlük feribot seferleriyle bir çok turisti mavi beyaz ülkeyi keşfediyoruz. Çeşme’den Sakız Adası’na, Seferihisar ve Kuşadası’ndan Samos’a, Bodrum’dan Kos’a, Ayvalık’tan Midilli’ye, Kaş’tan Meis’e, Fethiye ve Marmaris’ten Rodos’a günübirlik seferlerle gezginleri Yunan Adaları ile buluşturmaktadır. Yunanistan Vizesi özellikle İzmir’den de yoğun şekilde talep görmektedir. 

        Yunanistan seyahatiniz keyifli geçtiyse sırada hangi ülke var demekten kendimi alıkoyamıyorum. 🙂 Bu aşamada aklınıza gelen ilk soru Yunanistan’ı gezdik. Devam eden vizemiz var. Farklı  yeni yerler görmek istiyoruz diyorsunuz. O zaman aklınızdaki soruyu yazıyorum. Yunanistan Vizesi hangi ülkelerde geçerli?  Yunanistan, Schengen anlaşmasına dahil olan bir ülke olduğu için Yunanistan Schengen Vizesi ile Schengen üyesi ( Almanya, Hollanda, İtalya, Belçika, Fransa, İspanya vb.) ülkelere seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesine sahip olmak yurtdışına seyahat edenler için büyük önem arz etmektedir. Hemen hemen tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olan bu vizenin alınma sürecinde profesyonel bir yardım almanız olası vize reddinin bertaraf edilmesini sağlayabilmektedir. Bu bağlamda alanında uzman danışmanları ile size bu süreçte destek verecek Emprovize Vize Danışmanlık ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Mutlu günler dileriz.

vize islemleri hakkinda

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

      ”Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?” sorusu misafirlerimizin en çok yönelttiği sorudur. Yazının devamında cevabı bulacaksınız.

      Felsefe tarihinin derinliklerine veya sadece tatilinizi çok uzaklara gitmeden geçirmeyi  planlıyorsanız karşı kıyımız biçilmiş bir kaftan niteliğindedir. Ülkemizden çok uzaklara gitmeden hem kültürel anlamda uzak olmadığımız hem de uzun uzun sürenizi uçakta geçirmek istemediğinizde gidebileceğiniz en uygun ülkelerden biridir Yunanistan.

       Yunanistan’a seyahat etmeye karar verdiniz. Yunanistan Schengen vizesine veya Yunanistan Kapı vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bordo pasaport sahipleri Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları hem Yunanistan Schengen vizesine hem de Yunanistan Kapı vizesine başvuru yapması zorunludur. Yunanistan seyahatinizden önce planlamanız gereken en önemli adımlardan biri de Yunanistan vizesi başvuru zamanı. Neden zaman planlaması yapmalıyım derseniz de kısaca şöyle açıklayabilirim. Yunanistan seyahatinizin aksamaması için Yunanistan vizesi başvuru süreci oldukça önemli bir konudur. Çünkü randevu gününün alınması , gerekli evraklar listesini hazırlama ve en kritik noktada da vizenin sonuçlanması aşamasıdır. Şu an aklınızda olan soru; ”Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?” Yunanistan vizesine başvuru yapıldıktan sonra başvurunun sonuçlanması için Yunanistan Konsolosluğu’ nun taahhüt ettiği süre 7 ile 14 gündür. Bu süre yaz döneminde, bayram tatiline yakın zamanlarda veya Konsolosluğu’ nun resmi tatillerine göre de değişmektedir. Yunanistan Konsolosluğu vize başvurunuzu inisiyatif doğrultusunda daha erken veya daha geç de sonuçlandırabilir.

       Seyahatinizin aksamaması için bu aşamada profesyonel bir destek almak sizin yararınıza olacaktır. Yunanistan vizesi başvuru sürecinde Emprovize Vize Danışmanlığın alanından uzman danışmanları sizin için hızlı ve etkin bir süreç yönetecektir. Zaman zaman değişen kurallar ve güncellenen prosedürlerden dolayı olumsuz etkilenmemek için bizimle iletişime geçin. Mutlu günler dileriz. 

vize islemleri hakkinda

Yunanistan Vize Başvurusu

Bu yazı Yunanistan Vize Başvurusu yapacaklar için Emprovize Uzmanları tarafından hazırlanmıştır.

Yazın gelmesiyle birlikte ruhunuzu maviliğinde dinlendirebileceğiniz gün batımında stresten arınacağınız ülkemize yakınlığı ile avantajlı olan ülke Yunanistan’a seyahat etmek istemez misiniz? Yanı başımızdaki bu mavi beyaz kıyıların ruhumuza işlemesi paha biçilemez bir duygu. Aynı ülkemizde olduğu gibi dört mevsim yaşayan nadir ülkelerden biri olan Yunanistan’ı halen görmediyseniz sizin için yaz mevsimi ayrıcalıklı bir fırsat yaratıyor.

Sadece Türk turistlerin değil dünyanın birçok ülkesinden turistleri ağırlamaktadır. Mavi beyaz kıyıların popülerliği gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Aklınıza ilk gelen sorulardan biri olan Yunanistan’a seyahat etmek için ne yapmam gerekir? Her şeyden önce şunu hatırlatmalıyım ki Yunanistan öyle bir iki günde gezip bitirebileceğiniz bir ülke değil. İster Adalar seyahati olsun ister Atina, Selanik gibi merkezi yerler olsun minimum 3-4 gün ayırmanız gerekir.

Yunanistan Adalar Neresidir?

Adalar dediğimde şunlar aklınız gelebilir: Sakız Adası (Chios), Kos (İstanköy), Rodos, Midilli (Lesvos), Meis (Kızılhisar), Samos (Sisam). Adalara Ege kıyılarından feribotla çok rahatlıkla ulaşabilirsiniz . Veya tekneniz var ise de rahatça seyahat edebilirsiniz.

Kimlerin Yunanistan Vize Başvurusu İhtiyacı yoktur?

Adalara veya Yunanistan’ın merkezi yerlerine seyahat etmek isteyen Bordo Pasaport (Umuma Mahsus Pasaport) sahibi Türk Vatandaşlarının vize alması zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Yunanistan Devleti arasındaki anlaşmaya göre yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi kişilerin Schengen vizesi almasına gerek yoktur. Yunanistan vize başvurusu yaparken oldukça dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde seyahatiniz aksayabilir. Bunun sebebi olarak yaşanabilecek olası problemlerdir.

Yunanistan Vize Başvurusu Sırasında Yaşanacak Problemler

Yaz döneminde veya bayram tatiline yakın zamanda Yunanistan Konsolosluğunda yaşanabilecek yoğunluklarla birlikte vizelerin geç sonuçlanması olabilir. Bir diğer sorun hatalı veya eksik belgelerle başvuru yapmanız Schengen vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Bir diğer sorun ise Yunanistan vizesine başvuru yapmadan önce alınması zorunlu olan randevunun dolu olmasıdır. Bu ve buna benzer daha pek çok sorun yaşamamanız için Schengen vizesi başvurusunda mutlaka profesyonel destek almanız maddi kayıp, zaman kaybı, yaşanabilecek sorunlara hızlı çözüm bulabilmeniz adına iyi bir seçenek olacaktır.

Yunanistan vize işlemleriniz için EMPROVİZE uzman danışmanları ile iletişime geçin.
İyi tatiller dileriz.

yunanistan erasmus vizesi

Yunanistan Vize Ücreti Ne Kadar?

    Yunanistan Vize ücreti 2020 yılı itibariyle bir miktar artış olmuştur. Schengen ülkelerine seyahat etmeden önce mutlaka Schengen vizenizin olması zorunludur. Seyahat amacınız, kalış süreniz ve mali durumunuz Yunanistan vizesi  başvurunuz için önemli kriterlerdir. Bu sebeple seyahat amacınıza uygun başvuru yapmanız vize başvurusu sırasında oldukça önemlidir. Yunanistan Schengen vizesini Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması zorunlu bir izin belgesidir. 

     Yunanistan Schengen vizesi ile tüm Schengen üye ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Vize başvurusu yapmadan önce aklınıza bir çok soru geliyor. Yunanistan Schengen vizesiyle sadece Yunanistan’a mı gidebilirim? dediğinizi duyar gibiyim. Cevap: hayır 🙂

Yunanistan Schengen vize ücreti ne kadar? 

Bu ve buna benzer tüm sorular herkesin aklına gelen sorulardır.  Schengen vizesi kısa süreli yani 90 günden az kalış hakkı veren bir vize türü olduğu için Yunanistan Konsolosluğu bu kısa süreli vizelerin başvurularını yetkilendirdiği aracı kurum aracılığıyla almaktadır. Aracı kurum dediğimiz VFS Global başvuru merkezidir. VFS Global birçok Schengen ülkesinin başvurularının yapıldığı yerdir. Schengen vize başvurunuzu yaparken konsolosluk, başvuru merkezi servis bedeli gibi ücretleri VFS Global başvuru merkezine başvuru esnasında ödemeniz gerekmektedir. Yunanistan vizesi ile ilgili gerekli bilgileri ”Yunanistan vizesi”  linke tıklayarak görebilirsiniz.

   Yunanistan Schengen vize başvurunuzu yaparken evraklarınızın eksiksiz ve doğru olduğuna dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde vize başvurunuz reddedilebilir. Bu da hem maddi kayıp yaratır hem de bir sonraki vize başvurunuzu olumsuz etkileyebilir. Bu bağlamda profesyonel bir danışmanlık almanızda fayda vardır. Yunanistan Schengen vize başvurusu için güncellenen evrak listesini, sorunlara hızlı çözümler getiren Emprovize Vize Danışmanlık’ın alanında uzman danışmanları durumunuzu analiz edip yaşanabilecek sorunları minimize ederek doğru başvuruyu gerçekleştirecektir. Yunanistan Schengen vize başvurusu öncesinde ve başvuru aşamasında yaşayabileceğiniz olası sorunları bertaraf etmek için Emprovize Vize Danışmanlık ekibi olarak size destek sağlayacağız. Deneyimli ve uzman kadromuzla Schengen vize başvurunuzu hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uzman bir destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.