Adaları, sahilleri, tarihi ve mavi sularıyla adeta cennet diyebileceğimiz ülke Yunanistan. Türk kültürüne olan benzerliği, insanların sıcaklığı sizi evinizde gibi hissettirecek komşumuz Yunanistan’ın sahip olduğu doğal güzelliklerden dolayı Türk vatandaşlarının ilgisini her geçen gün çekmeye devam ediyor. 

   Avrupa’nın en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Yunanistan’a seyahat etmek istediğinizde öncelikle vize almanız gerekmektedir. Aklınızı kurcalayan pek çok soru var.  Yunanistan vizesi almak için ne yapmalıyım? Yunanistan vizesi için gerekli evrak listesi neler? Yunanistan vizesiyle sadece Yunanistan’a mı gidilir? ve daha birçok sorunuzu cevaplandıracağım.

   Yunanistan hem Avrupa Birliği hem de Schengen üye ülkelerinden biri olduğu için Yunanistan’dan alacağınız Schengen vizesi ile tüm Schengen üye ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan Vizesi alması zorunludur.

    Yunanistan vizesi bir seyahat izin belgesi niteliğinde olup belirli amaçlarla Yunanistan’a seyahat etmek isteyenler bu izin belgesini alması gerekir. Gerekli şartları taşıdığınız takdirde Yunanistan vizesi almak sanıldığının aksine zor bir vize türü değildir. Mesleğiniz , yaşınız, medeni durumunuz, kazancınız vize alma aşamasında dikkat edilen bazı kriterlerdendir. Aklınıza ilk gelen sorulardan biri olan Yunanistan vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Yunanistan vize başvurusu için gerekli evraklar seyahat amacınıza, mesleğinize, medeni durumunuza , kazancınıza göre değişkenlik göstermektedir. Elbette herşeyden önce bir pasaporta ihtiyacınız var. Bordo pasaportunuz var ve şimdi ne yapmalıyım diyorsunuz. Öncelikle her vize başvurusunda istenen standart evraklar vardır. Vize başvuru formu, pasaport (son 10 yıl içerisinde çıkarılmış), fotoğraf vb. evraklardır. Gerekli evrak listesine ”Yunanistan vizesi gerekli evraklar” linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

    Yunanistan vizesi almadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz vize başvurusunun ilk aşamasıdır. Seyahat amacına uygun vize başvurusu yapmak olası vize reddi için en önemli kriterdir. Seyahat amacınızı belirlediniz şimdiki aşama ise mesleki durumunuza göre gerekli evrakları eksiksiz ve doğru şekilde temin etmeniz gerekmektedir.

  Yunanistan vize başvurusu için uzman desteği almak yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırıp daha güvenli vize başvurusu yapmanıza yardımcı olur. Emprovize Vize Danışmanlık’ın alanında uzman danışmanları size bu konuda destek sağlayacaklardır. Aklınızdaki tüm soru işaretlerini, tedirginliklerinizi gidererek başvuru sürecinde size yardımcı olacaktır. Hızlı ve güvenli başvurunun amacı yaşanabilecek olumsuzlukları çözümleyebilecek bir ekiple gerçekleştirilebilir. Yunanistan vize başvurunuzu profesyonel danışmanlarımızla eksiksiz ve doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uzman bir destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mutlu seyahatler dileriz.