Yunanistan Vize ücreti 2022 yılı itibariyle bir miktar artmıştır. Yunanistan Schengen vizesi Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması zorunlu bir izin belgesidir. Seyahat amacınız, kalış süreniz ve mali durumunuz Yunanistan vizesi  başvurunuz için önemli kriterlerdir. Bu sebeple seyahat amacınıza uygun başvuru yapmanız oldukça önemlidir.

Başvuru yapmadan önce aklınıza bir çok soru geliyor. Yunanistan vizesiyle sadece Yunanistan’a mı gidebilirim? dediğinizi duyar gibiyiz. Cevap: hayır 🙂 tüm Schengen üye ülkelerine seyahat edebilirsiniz.

Yunanistan Kapı Vizesi 2022

Yunanistan Schengen vize ücreti ne kadar?

Schengen vizesi kısa süreli yani 90 günden az kalış hakkı veren bir vize türü olduğu için Yunanistan Konsolosluğu bu kısa süreli vizelerin başvurularını yetkilendirdiği aracı kurum aracılığıyla almaktadır. Aracı kurum dediğimiz VFS Global başvuru merkezidir. VFS Global birçok Schengen ülkesinin başvurularının yapıldığı yerdir. Schengen vize başvurunuzu yaparken konsolosluk, başvuru merkezi servis bedeli gibi ücretleri VFS Global başvuru merkezine başvuru esnasında ödemeniz gerekmektedir. Yunanistan vizesi ile ilgili gerekli bilgileri ”Yunanistan vizesi”  linke tıklayarak görebilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru Ücreti 202280 €
Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Ukrayna, Rusya, Belarus, Gürcistan, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Azerbaycan, Moldova, Kosova ve Ermenistan pasaportu sahipleri35 €
Kosmos Vize Merkezi Hizmet Bedeli 202220 €
0-12 Yaş arası başvurularÜcretsiz

Başvurunuzu yaparken evraklarınızın eksiksiz ve doğru olduğuna dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde vize başvurunuz reddedilebilir. Bu da maddi olarak ve zaman açısından kayıplara sebep olur.  Aynı zamanda sonraki başvurusunuzu da kötü etkileyebilir. Bu bağlamda profesyonel bir danışmanlık almanızda fayda vardır. Yunanistan Schengen vize başvurusu için güncellenen evrak listesini, sorunlara hızlı çözümler getiren Emprovize Vize Danışmanlık’ın alanında uzman danışmanları durumunuzu analiz edip yaşanabilecek sorunları minimize ederek doğru başvuruyu gerçekleştirecektir. 2022 güncel Yunanistan vize başvuru ücretleri için Emprovize danışmanlarından bilgi alabilrisiniz. 0 (506) 243 05 16 numaramızdan ya da iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.