yunanistan erasmus vizesi

Yunanistan Vize Ücreti Ne Kadar?

    Yunanistan Vize ücreti 2020 yılı itibariyle bir miktar artış olmuştur. Schengen ülkelerine seyahat etmeden önce mutlaka Schengen vizenizin olması zorunludur. Seyahat amacınız, kalış süreniz ve mali durumunuz Yunanistan vizesi  başvurunuz için önemli kriterlerdir. Bu sebeple seyahat amacınıza uygun başvuru yapmanız vize başvurusu sırasında oldukça önemlidir. Yunanistan Schengen vizesini Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması zorunlu bir izin belgesidir. 

     Yunanistan Schengen vizesi ile tüm Schengen üye ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Vize başvurusu yapmadan önce aklınıza bir çok soru geliyor. Yunanistan Schengen vizesiyle sadece Yunanistan’a mı gidebilirim? dediğinizi duyar gibiyim. Cevap: hayır 🙂

Yunanistan Schengen vize ücreti ne kadar? 

Bu ve buna benzer tüm sorular herkesin aklına gelen sorulardır.  Schengen vizesi kısa süreli yani 90 günden az kalış hakkı veren bir vize türü olduğu için Yunanistan Konsolosluğu bu kısa süreli vizelerin başvurularını yetkilendirdiği aracı kurum aracılığıyla almaktadır. Aracı kurum dediğimiz VFS Global başvuru merkezidir. VFS Global birçok Schengen ülkesinin başvurularının yapıldığı yerdir. Schengen vize başvurunuzu yaparken konsolosluk, başvuru merkezi servis bedeli gibi ücretleri VFS Global başvuru merkezine başvuru esnasında ödemeniz gerekmektedir. Yunanistan vizesi ile ilgili gerekli bilgileri ”Yunanistan vizesi”  linke tıklayarak görebilirsiniz.

   Yunanistan Schengen vize başvurunuzu yaparken evraklarınızın eksiksiz ve doğru olduğuna dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde vize başvurunuz reddedilebilir. Bu da hem maddi kayıp yaratır hem de bir sonraki vize başvurunuzu olumsuz etkileyebilir. Bu bağlamda profesyonel bir danışmanlık almanızda fayda vardır. Yunanistan Schengen vize başvurusu için güncellenen evrak listesini, sorunlara hızlı çözümler getiren Emprovize Vize Danışmanlık’ın alanında uzman danışmanları durumunuzu analiz edip yaşanabilecek sorunları minimize ederek doğru başvuruyu gerçekleştirecektir. Yunanistan Schengen vize başvurusu öncesinde ve başvuru aşamasında yaşayabileceğiniz olası sorunları bertaraf etmek için Emprovize Vize Danışmanlık ekibi olarak size destek sağlayacağız. Deneyimli ve uzman kadromuzla Schengen vize başvurunuzu hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uzman bir destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.