italya vizesi

Yunanistan Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerli?

”Yunanistan Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerli?” sorusu misafirlerimiz tarafından sıkça yöneltilen sorulardandır. Bu yazının amacı sizleri Yunanistan vizesi hakkında bilgilendirmektedir. Hadi başlayalım.

Komşumuz Yunanistan tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri barındıran aynı zamanda yanı başımızdaki çekici bir destinasyondur. Antik Yunan ve Helen Uygarlığı’nın devamı niteliğindeki bu mavi beyaz ülkeye seyahat etmek yaz mevsiminde bir başka güzel. İsterseniz Yunanistan Schengen Vizesi ile isterseniz adalara Kapı vizesiyle de seyahat edebileceğiniz bir ülkedir.

       Ege Bölgesi’nde yaşayan biriyseniz Yunan Adaları’nın yakınlığı planladığınız Yunanistan seyahati sizin için en avantajlı seçeneklerden biridir. Adalara yapılan günlük feribot seferleriyle bir çok turisti mavi beyaz ülkeyi keşfediyoruz. Çeşme’den Sakız Adası’na, Seferihisar ve Kuşadası’ndan Samos’a, Bodrum’dan Kos’a, Ayvalık’tan Midilli’ye, Kaş’tan Meis’e, Fethiye ve Marmaris’ten Rodos’a günübirlik seferlerle gezginleri Yunan Adaları ile buluşturmaktadır. Yunanistan Vizesi özellikle İzmir’den de yoğun şekilde talep görmektedir. 

        Yunanistan seyahatiniz keyifli geçtiyse sırada hangi ülke var demekten kendimi alıkoyamıyorum. 🙂 Bu aşamada aklınıza gelen ilk soru Yunanistan’ı gezdik. Devam eden vizemiz var. Farklı  yeni yerler görmek istiyoruz diyorsunuz. O zaman aklınızdaki soruyu yazıyorum. Yunanistan Vizesi hangi ülkelerde geçerli?  Yunanistan, Schengen anlaşmasına dahil olan bir ülke olduğu için Yunanistan Schengen Vizesi ile Schengen üyesi ( Almanya, Hollanda, İtalya, Belçika, Fransa, İspanya vb.) ülkelere seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesine sahip olmak yurtdışına seyahat edenler için büyük önem arz etmektedir. Hemen hemen tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olan bu vizenin alınma sürecinde profesyonel bir yardım almanız olası vize reddinin bertaraf edilmesini sağlayabilmektedir. Bu bağlamda alanında uzman danışmanları ile size bu süreçte destek verecek Emprovize Vize Danışmanlık ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Mutlu günler dileriz.