“Yunanistan Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerli?” sorusu misafirlerimiz tarafından sıkça yöneltilmektedir. Bu yazının amacı sizleri Yunanistan vizesi hakkında doğru bilgilendirmektedir. Hadi başlayalım.

Komşumuz Yunanistan tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri barındıran aynı zamanda yanı başımızdaki çekici bir destinasyondur. Antik Yunan ve Helen Uygarlığı’nın devamı niteliğindeki bu mavi beyaz ülkeye seyahat etmek yaz mevsiminde bir başka güzel. İsterseniz Yunanistan Schengen Vizesi ile isterseniz adalara Kapı vizesiyle de seyahat edebileceğiniz bir ülkedir.

Yunanistan Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerli

Ege Bölgesi’nde yaşayan biriyseniz Yunan Adaları’nın yakınlığı planladığınız Yunanistan seyahatini sizin için en avantajlı seçeneklerden biri haline getirir. Adalara yapılan günlük feribot seferleriyle bir çok turist mavi beyaz ülkeyi keşfetmektedir. Çeşme’den Sakız Adası’na, Seferihisar ve Kuşadası’ndan Samos’a, Bodrum’dan Kos’a, Ayvalık’tan Midilli’ye, Kaş’tan Meis’e, Fethiye ve Marmaris’ten Rodos’a günübirlik seferlerle Yunan Adaları ile buluşabilirsiniz. Yunanistan Vizesi özellikle İzmir’den yoğun şekilde talep görmektedir.

Yunanistan Vizesinin Geçerli Olduğu Ülkeler

Yunanistan seyahatiniz keyifli geçtiyse sırada hangi ülke var demekten kendimizi alıkoyamıyoruz 🙂 Bu aşamada Yunanistan’ı gezdik, devam eden vizemiz var, farklı  yeni yerler görmek istiyoruz dedikten sonra aklınıza Yunanistan Vizesi hangi ülkelerde geçerli? sorusu gelebilir.  Yunanistan, Schengen anlaşmasına dahil olan bir ülke olduğu için Yunanistan vizesi aldığınızda Schengen Vizesi almış olursunuz. Schengen üyesi tüm ülkelere Yunanistan vizesi ile gidebilirsiniz. Bunlardan bazıları;

  • Almanya
  • Hollanda
  • İtalya
  • Belçika
  • Fransa
  • İspanya
  • Polonya
  • Portekiz

Schengen vizesine sahip olmak yurtdışına seyahat edenler için büyük önem arz etmektedir. Hemen hemen tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olan bu vizenin alınma sürecinde profesyonel bir yardım almanız olası vize reddinin bertaraf edilmesini sağlayabilmektedir. Bu bağlamda alanında uzman danışmanları ile size bu süreçte destek verecek Emprovize Vize Danışmanlık ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Mutlu günler dileriz.

Detaylı danışmanlık ve ücretsiz ön bilgi için bizi arayın