“Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?” sorusu danışanlarımızın en çok merk ettiği konulardan biridir. Yazının devamında cevabı bulacaksınız. Felsefe tarihinin derinliklerine veya sadece tatilinizi çok uzaklara gitmeden geçirmeyi  planlıyorsanız karşı kıyımız biçilmiş bir kaftan niteliğindedir. Ülkemizden çok uzaklara gitmeden hem kültürel anlamda uzak olmadığımız hem de uzun uzun sürenizi uçakta geçirmek istemediğinizde gidebileceğiniz en uygun ülkelerden biridir Yunanistan.

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar

Yunanistan’a seyahat etmeye karar verdiniz. Yunanistan Schengen vizesine veya Yunanistan Kapı vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bordo pasaport sahipleri Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının hem Yunanistan Schengen vizesine hem de kapı vizesine başvuru yapması zorunludur. Seyahatinizden önce planlamanız gereken en önemli adımlardan biri de vize başvuru zamanıdır.

Neden zaman planlaması yapmalıyım derseniz de kısaca şöyle açıklayabiliriz. Seyahatinizin aksamaması için Yunanistan vizesi başvuru süreci oldukça önemli bir konudur. Çünkü randevu gününün alınması, gerekli evraklar listesini hazırlama ve en kritik noktada da vizenin sonuçlanması aşamasıdır.

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar” sorusunun yanıtı vizeye başvuru yapıldıktan sonra başvurunun sonuçlanması için Yunanistan Konsolosluğu’nun taahhüt ettiği süre 7 ile 14 gündür. Bu süre yaz döneminde, bayram tatiline yakın zamanlarda veya Konsolosluğu’nun resmi tatillerine göre de değişmektedir. Yunanistan Konsolosluğu vize başvurunuzu inisiyatif doğrultusunda daha erken veya daha geç de sonuçlandırabilir.

Seyahatinizin aksamaması için bu aşamada profesyonel bir destek almak sizin yararınıza olacaktır. Yunanistan vizesi başvuru aşamasında Emprovize Vize Danışmanlık alanında uzman danışmanları ile sizin için hızlı ve etkin bir süreç yönetecektir. Zaman zaman değişen kurallar ve güncellenen prosedürlerden dolayı olumsuz etkilenmemek için bizimle iletişime geçin. Mutlu günler dileriz.

Başvuru türünü belirleme ve gerekli evraklar hakkında detaylar için sayfamızı ziyaret ediniz