vize islemleri hakkinda

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

      ”Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?” sorusu misafirlerimizin en çok yönelttiği sorudur. Yazının devamında cevabı bulacaksınız.

      Felsefe tarihinin derinliklerine veya sadece tatilinizi çok uzaklara gitmeden geçirmeyi  planlıyorsanız karşı kıyımız biçilmiş bir kaftan niteliğindedir. Ülkemizden çok uzaklara gitmeden hem kültürel anlamda uzak olmadığımız hem de uzun uzun sürenizi uçakta geçirmek istemediğinizde gidebileceğiniz en uygun ülkelerden biridir Yunanistan.

       Yunanistan’a seyahat etmeye karar verdiniz. Yunanistan Schengen vizesine veya Yunanistan Kapı vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bordo pasaport sahipleri Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları hem Yunanistan Schengen vizesine hem de Yunanistan Kapı vizesine başvuru yapması zorunludur. Yunanistan seyahatinizden önce planlamanız gereken en önemli adımlardan biri de Yunanistan vizesi başvuru zamanı. Neden zaman planlaması yapmalıyım derseniz de kısaca şöyle açıklayabilirim. Yunanistan seyahatinizin aksamaması için Yunanistan vizesi başvuru süreci oldukça önemli bir konudur. Çünkü randevu gününün alınması , gerekli evraklar listesini hazırlama ve en kritik noktada da vizenin sonuçlanması aşamasıdır. Şu an aklınızda olan soru; ”Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?” Yunanistan vizesine başvuru yapıldıktan sonra başvurunun sonuçlanması için Yunanistan Konsolosluğu’ nun taahhüt ettiği süre 7 ile 14 gündür. Bu süre yaz döneminde, bayram tatiline yakın zamanlarda veya Konsolosluğu’ nun resmi tatillerine göre de değişmektedir. Yunanistan Konsolosluğu vize başvurunuzu inisiyatif doğrultusunda daha erken veya daha geç de sonuçlandırabilir.

       Seyahatinizin aksamaması için bu aşamada profesyonel bir destek almak sizin yararınıza olacaktır. Yunanistan vizesi başvuru sürecinde Emprovize Vize Danışmanlığın alanından uzman danışmanları sizin için hızlı ve etkin bir süreç yönetecektir. Zaman zaman değişen kurallar ve güncellenen prosedürlerden dolayı olumsuz etkilenmemek için bizimle iletişime geçin. Mutlu günler dileriz.