Herkesin merak ettiği bir soru ”Ankara Antlaşması ne zaman bitiyor?”. 2020 Sonlarına yaklaşırken yurt dışında iş kurmak isteyen bir çok Türk Vatandaşı tarafından merak edilen ”Ankara Antlaşması ne zaman bitiyor?” sorusu sıklıklar gündeme gelmektedir. Bu sorunun merak uyandırmasının sebebi İngiltere’nin Brexit sürecinde yani Avrupa Ekonomi Topluluğundan çıkışı ile bir çok İngiltere de iş kurmak isteyen insanın kuşku duymasına sebep olmasıdır. Fakat Ankara Anlaşması bitince İngiltere de iş kurma imkanı ortadan kalkacak mı? Tabi ki hayır.

Şu ana kadar kesin bir bilgi ortaya konmasa da gelen söylentiler ve uzmanlar yorumlarına baktığımızda puanlama sistemine geçilmesi bekleniyor. Yani belirli kriterler getirilerek bu kriterleri tamamlama durumunda her kriterin sahip olduğu puan toplanacak. Toplam puan minimum geçerlilik sınırının üstünde olursa İngiltere de İş Kurma imkanı mümkün olacağı söylenmektedir.

Ankara Antlaşması ne zaman bitiyor? sorusunun yetkililer tarafından açıklanan kesin bir bilgisi olmamakla birlikte 31 Aralık 2020 son başvuru tarihi olduğu olarak değerlendirilmektedir. Bizlerde az bir zaman kalan bu süre zarfında yoğun talep alarak, başvuru sahiplerine en hızlı ve güvenilir bir şekilde sonuca ulaştırmayı hedefliyoruz.


Ankara Antlaşması vizesi işlemlerinde ileri düzeyde İngilizce bilen alanında yüksek tecrübeli uzmanlarımız destek olmaktadır. Uzmanlarımız MBA (İşletme Yüksek Lisans) derecesinde eğitime ve tecrübeye sahip olup, iş planlarını yüksek başarıya ulaşacak bir şekilde hazırlamaktadır. Ekibimizde İş Avukatları mevcut olup tüm süreçte yanınızda olmaktadır. Bir telefon uzağınızdayız.

Ankara Antlaşması için gereken evrak listesi Emprovize.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Uzmanlarımızdan ayrıntılı bilgi almak için iletişim bölümünden veya yanda yer alan numaralardan arayabilirsiniz.