İngiltere Girişimci Vizesi Tier 1 yeni bir iş kurmak ve işletmek istiyorsanız başvurmanız gereken vize kategorisidir. İngiltere Girişimcilik vizesi olarak bilinen vizenin diğer adı Startup vizesidir. Startup vizesi için endorsing body onay mektubuna ihtiyacınız vardır. Bu vizenin kullanım koşullarının en güzeli yanı tek seferde 2 yıl süre ile geçerliliği olmasıdır. Süre bitiminden sonra başka bir vize türüne geçiş yapma hakkınız vardır.

Startup vizesinden geçiş yapılan en popüler vize türü Innovator vizesi dir. Inovator vizesi de 3 yıl kullanım hakkı tanıyan yenilikçi kategorisindeki iş iznidir. İngiltere’de geçireceğiniz 5 yılın sonunda süresiz ikamet için başvuruda bulunabilirsiniz.

İngiltere Girişimci Vizesi Tier 1

İngiltere Girişimci Vizesi başvurusu için sahip olmanız gereken finansal kaynak zorunluluğu yoktur. Fakat endorsing body (onaycı kuruluş) sizden belirli kriterler isteyebilir. Inovator vizesi için minimum 50.000 pound finansal zorunluluk vardır. Startup vizesi için şirket kurulumu için gereken maliyetleri göz önünde bulundururken, para kazanmaya başlayacağınız süre zarfı içinde gerekli yaşam masraflarını karşılayabileceğinizden emin olmanız gerekir.

İngiltere Girişimci Vizesi Şartları

İngiltere’de iş kurmak isteyen herkes İngiltere girişimci vizesi yani startup vizesine türüne başvurabilir. Ayrıca belirtmek gerekir ki kendi işinizi kurma zorunluluğunuz vardır. Fakat aynı zamanda başka birinin işletmesinde de çalışma izni vermektedir.

İngiltere Girişimci Vizesi başvurusu yapabilmeniz için ayrıca 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekli şartlar arasındadır. İngiltere tier1 vize işlemlerinde sizden dil yeterliliğiniz ile ilgilide ispatlar ve kanıtlar istemektedir. Gerekli belgeler ile dil yeterliliğinizi de ispatlamanız gereklidir.

İngiltere Startup Vizesi için gereken dil yeterlilik seviyesi minimum B2 seviyesindedir. Kanıtlamanız gereken bu dil seviyesinin onayını İngiltere konsolosluğu tarafından belirlenen dil kurslarından almanız gereklidir. Onaylı olan bu kursları öğrenmek için Emprovize danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Girişimci Vizesi Tier 1 Gerekli Evraklar

İngiltere Girişimci Vizesi Tier 1 Gerekli Evraklar
 • Geçerli bir pasaport (Her iki tarafı boş bir sayfası olan);
 • Finansal kaynakların kanıtlanması;
 • Kaynakçalı olarak hazırlanmış tutarlı bir İş Planı;
 • İngiltere’deki yaşamınız boyunca geçiminizi sağlayabileceğinizi gösteren kanıtlar.
 • İngilizce seviyenizin kanıtı. Startup vizesi için gereken dil seviyesi B2 dir.
 • İngilizce eğitim veren ve UK NARIC tarafından İngiltere’de bir lisans, yüksek lisans veya doktora derecesine denk gelen bir akademik yeterliliğe sahip olmak gerekmektedir.
 • Adli sicil kaydı;
 • İngilizce olmayan belgelerin onaylı çevirisi.

Not: Bağımlı başvurular için gereken evraklar farklıdır. Lütfen dependent vizesi gereken evrak listesi için Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçiniz.

İngiltere Girişimci Vizesi ile Neler Yapabilirim?

 • Bir işyeri kurabilirsiniz ve özel sektörde farklı bir kurumda eş zamanlı çalışabilirsiniz.
 • Serbest meslek sahibi olmak da dâhil olmak üzere kendi işinizde çalışabilirsiniz (ancak çalışmanızın serbest meslek koşullarına uyup uymadığını kontrol etmelisiniz);
 • Aile fertlerinizde İngiltere’ye götürebilirsiniz;
 • Aile bireylerinizden bağımlı başvuruların İngiltere de Çalışma izinleri olur ve başka bir iş verenin yanında çalışarak gelir elde edebilirler.

Vize Danışmanlık

Girişimci vizesi ile İngiltere’de iş kurmak isteyen misafirlerimiz benzersiz danışmanlık hizmeti alabilirler. Uzman destek için arayabilirsiniz.

İngiltere Girişimci Vizesi Başvurusu İçin Önemli Bilgi

 • Endorsing body (onaycı kuruluş) onay mektubu almalısınız.
 • Finansal kaynakları açıkca kanıtlayabilmelisiniz.
 • Eğitiminizi ve mesleki yeterliliğinizi net bir şekilde ortaya koyabilecek belgelere sahip olmalısınız.
 • Dil yeterliliğinizi minimum B2 seviyesinde kanıtlayabiliyor olmalısınız.
 • İngiltere Start-up Vizesi (Tier1 Girişimci Vizesi) başvruları konsolosluğa bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Güncel evrak listesini temin etmek için Emprovize uzman danışmanları ile iletişime geçiniz.

aile birlesimi vizesi
ingiltere Startup Vizesi
İngiltere Girişimci Vizesi Tier 1
londra vizesi
turist vize basvurusu
almanya ticari vize nasil alinir
almanya transit vize
almanya calisma vizesi
polonya egitim vizesi
ingiltere ankara anlasmasi vizesi
geri donus vizesi