schengen vizesi nedir

D Tipi Vize Nedir?

D Tipi Vize Nedir? sorusunun cevabı; uzun süreli ulusal vize olarak da bilinen, 90 günden fazla yapacağınız seyahatler için gerekli vizedir. D tipi nedir? sorusu bir çok ulusal vize talep eden misafirlerimiz tarafından akılları kurcalamaktadır. Aşağıda Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları D tipi vizeleri sizin için örneklendirerek açıkladı.

Örneğin;

  • Evlilik vizesi olarak da bilinen aile birleşimi,
  • Gelecekteki kariyeriniz için çalışma vizesi,
  • Eğitim vizesi, dil eğitimi, üniversite yada akademik eğitimleriniz için başvuru yapmanız gereken uzun süreli vize kategorisidir.

Ulusal D Tipi Vize size ciddi ayrıcalıklar tanıyan vize türü olması sebebi ile bir çok zor aşamalardan geçmeniz gereklidir. Vize başvurusunda olumlu sonuç alabilmek için disiplinli bir süreç yönetimi gerektirmektedir. Almış olduğunuz Ulusal D Tipi Vize size toplamda üyesi olan 26 Avrupa ülkesinin kapılarını açmakta ve önünüzdeki sınırı kaldırmaktadır. Ulusal vizeler kişinin evleneceği, çalışacağı yada eğitim alacağı ülkeden yapılmalıdır.

D tipi Vize Nedir? Schengen vizesi ile aralarındaki fark nelerdir?

D tipi ulusal vize başvuruları öncelikle 90 günden fazla olan konaklamalar için geçerlidir. Çalışma vizesi, aile birleşimi yada her türlü uzun süreli eğitiminiz için geçerli vize türüdür (90 günü aşmayan dil eğitimi gibi işlemler D tipi vize kategorisinde yer almamaktadır.).

Örneğin; Schengen Vizesi yada Ulusal D Tipi Vize başvurunuz başarı ile sonuçlanması halinde ve başvurunuzu da Almanya’dan yaptıysanız ilk giriş yapmanız gereken ülke Almanya’dır. Aksi halde bir diğer Ulusal D tipi veya Schengen Vizesi başvurularınızda konsolosluktaki vize memurları tarafından çok daha ciddi incelemelerle ve prosedürler ile karşı karşıya kalmanız olasıdır.

Schengen Vizesi ise; 90 güne kadar olan seyahatlerde geçerli olan kısa süreli turistik vize türüdür. Bu sebebten dolayı Ulusal D Tipi Vize ve Schengen Vizesi birbirinden ayrılmaktadır. Ortak noktaları ise, vize başvurunuzun onaylanması halinde Avrupa Birliği ve Schengen bölgesi üye ülkelere kapılarınızı sonuna kadar açmaktadır.

Ayrıca popüler D tipi Vizelerden olan Hollanda Ankara Anlaşması kapsamında iş kurma vizesine göz atabilirsiniz.

D Tipi Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ayrıca dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ulusal vize başvurularınızda profesyonel bir uzman desteği almanızdır. Bahsi geçtiği üzere ulusal vizeler size birçok sosyal hak tanıması nedeni ile konsolosluklar ve yetkili merciler tarafından çok ciddi incelemeler ve çok titiz bir süreç yürüten konsolosluklar da hem maddi hem manevi kayıplar yaşamamanız için profesyonel destek almanızı önermektedir.
  • Ulusal vize başvurularınız da dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, ülkelerin sosyal ve siyasi yapılarının bağlı bulunduğu unsurlar neticesinde anlık olarak değişkenlik gösteren prosedürlerin takibi ve en güncel bilgiye haiz olmaktır. Tüm ulusal vize başvuruları konsolosluklar ve aracı kurumlar tarafından güncel prosedürlere uygun olarak incelenmekte olup kabul edilmektedir. Bu değişkenlerin takibi büyük önem taşımaktadır.

Emprovize Vize Danışmanlık‘ın uzman ekibi tüm süreci yakından takip edecek, değişen tüm güncel prosedürlere uygun olarak başvuru sürecinizi yönetecektir. Sorunsuz D Tipi Ulusal Vize ve Schengen Vizesi başvurularınız için uzman danışmanlarımız ile iletişime geçip başvurunuzu bir adım önde tamamlayın.

Lütfen D tipi Vize (Ulusal Vize) İçin Bizi Arayın…