D tipi vize sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz, D tipi vize başvuru işlemlerini İzmir merkezli TÜRSAB’a bağlı A Grubu Seyahat Acentamız Emprovize Vize Danışmanlık ile profesyonelce başarıya ulaştırabilirisiniz.

Tüm Vize Başvurularında ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

D tipi vizesi makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir. D tipi bir Schengen ülkesidir ve Avrupa Birliğine dahildir. Bu sebeple uzun süreli kalışlarınızda D tipi Vizesi almalısınız.

90 Gün üzeri kalışlar için gereken vize D tipi vizedir. D tipi vizeler ise uzun süreli geçici oturum hakkı tanıyan vizelerdir. Bu sınıfına dahil olan vizeler genellikle; Çalışma vizesi, Uzun süreli eğitim (Lisans, Yüksek Lisans, bazen uzun dil okulları) İş kurma vizelerinden olan Ankara Anlaşması vizesi ve Aile Birleşim Vizesidir.

Schengen vizesi ise Avrupa birliği üyesi ülkelerinde 90 günden kısa süreli kalışlar için alına bir C tipi vizedir. C tipi vizeler genellikle kısa süreli kültürel aktiviteler, ziyaretler ve ticari görüşmeler için alınan turist vizesidir.  Bu ayrım en çok karıştırılan vize değişkenleridir. Yani amaç ve süre uyumuna göre vizenizin çeşidi C veya D  olarak değişir.

Vizenizi almak için önce vizesi türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize çeşidi kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin D tipi turistik vize ile D tipi çalışma vizesi birbirinden farklıdır.

D tipi vizesi nasıl alınır? Sorusu sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde D tipi vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. D tipi Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Hizmet
İlk Adım: D tipi Vizesi Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
İkinci Adım: Vize için gereken evrak 2021
Üçüncü Adım: Vize Randevu Alınması
Dördüncü Adım: Evrakların Hazırlanması
Beşinci Adım: Evrakların Kontrolü
Altıncı Adım: Mülakatına Hazırlık
Yedinci Adım: Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu D tipi vize başvurusu süreçleri dileriz.

Yazılar

schengen vizesi nedir

D Tipi Vize Nedir?

D Tipi Vize Nedir? sorusunun cevabı; uzun süreli ulusal vize olarak da bilinen, 90 günden fazla yapacağınız seyahatler için gerekli vizedir. D tipi nedir? sorusu bir çok ulusal vize talep eden misafirlerimiz tarafından akılları kurcalamaktadır. Aşağıda Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları D tipi vizeleri sizin için örneklendirerek açıkladı.

Örneğin;

  • Evlilik vizesi olarak da bilinen aile birleşimi,
  • Gelecekteki kariyeriniz için çalışma vizesi,
  • Eğitim vizesi, dil eğitimi, üniversite yada akademik eğitimleriniz için başvuru yapmanız gereken uzun süreli vize kategorisidir.

Ulusal D Tipi Vize size ciddi ayrıcalıklar tanıyan vize türü olması sebebi ile bir çok zor aşamalardan geçmeniz gereklidir. Vize başvurusunda olumlu sonuç alabilmek için disiplinli bir süreç yönetimi gerektirmektedir. Almış olduğunuz Ulusal D Tipi Vize size toplamda üyesi olan 26 Avrupa ülkesinin kapılarını açmakta ve önünüzdeki sınırı kaldırmaktadır. Ulusal vizeler kişinin evleneceği, çalışacağı yada eğitim alacağı ülkeden yapılmalıdır.

D tipi Vize Nedir? Schengen vizesi ile aralarındaki fark nelerdir?

D tipi ulusal vize başvuruları öncelikle 90 günden fazla olan konaklamalar için geçerlidir. Çalışma vizesi, aile birleşimi yada her türlü uzun süreli eğitiminiz için geçerli vize türüdür (90 günü aşmayan dil eğitimi gibi işlemler D tipi vize kategorisinde yer almamaktadır.).

Örneğin; Schengen Vizesi yada Ulusal D Tipi Vize başvurunuz başarı ile sonuçlanması halinde ve başvurunuzu da Almanya’dan yaptıysanız ilk giriş yapmanız gereken ülke Almanya’dır. Aksi halde bir diğer Ulusal D tipi veya Schengen Vizesi başvurularınızda konsolosluktaki vize memurları tarafından çok daha ciddi incelemelerle ve prosedürler ile karşı karşıya kalmanız olasıdır.

Schengen Vizesi ise; 90 güne kadar olan seyahatlerde geçerli olan kısa süreli turistik vize türüdür. Bu sebebten dolayı Ulusal D Tipi Vize ve Schengen Vizesi birbirinden ayrılmaktadır. Ortak noktaları ise, vize başvurunuzun onaylanması halinde Avrupa Birliği ve Schengen bölgesi üye ülkelere kapılarınızı sonuna kadar açmaktadır.

Ayrıca popüler D tipi Vizelerden olan Hollanda Ankara Anlaşması kapsamında iş kurma vizesine göz atabilirsiniz.

D Tipi Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ayrıca dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ulusal vize başvurularınızda profesyonel bir uzman desteği almanızdır. Bahsi geçtiği üzere ulusal vizeler size birçok sosyal hak tanıması nedeni ile konsolosluklar ve yetkili merciler tarafından çok ciddi incelemeler ve çok titiz bir süreç yürüten konsolosluklar da hem maddi hem manevi kayıplar yaşamamanız için profesyonel destek almanızı önermektedir.
  • Ulusal vize başvurularınız da dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, ülkelerin sosyal ve siyasi yapılarının bağlı bulunduğu unsurlar neticesinde anlık olarak değişkenlik gösteren prosedürlerin takibi ve en güncel bilgiye haiz olmaktır. Tüm ulusal vize başvuruları konsolosluklar ve aracı kurumlar tarafından güncel prosedürlere uygun olarak incelenmekte olup kabul edilmektedir. Bu değişkenlerin takibi büyük önem taşımaktadır.

Emprovize Vize Danışmanlık‘ın uzman ekibi tüm süreci yakından takip edecek, değişen tüm güncel prosedürlere uygun olarak başvuru sürecinizi yönetecektir. Sorunsuz D Tipi Ulusal Vize ve Schengen Vizesi başvurularınız için uzman danışmanlarımız ile iletişime geçip başvurunuzu bir adım önde tamamlayın.

Lütfen D tipi Vize (Ulusal Vize) İçin Bizi Arayın…