almanya vizesi nasil alinir basvuru yapmak icin gerekenler

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan bu yazıda Almanya vize başvurusu adım adım açıklanmaktadır. Aklınızdaki soru ”Almanya Vizesi Nasıl Alınır?” ise doğru yerdesiniz. Emprovize Vize Danışmanlık profesyonel ekibi sizlere yardımcı olmak için hazır. Makalemizin devamından bilgi edinebilir yada doğrudan bizi arayabilirsiniz. Hadi başlayalım!

İlk olarak Almanya için vize başvurusu yapmadan önce, Almanya’ya seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız Almanya vize başvurusu farklılaşmaktadır. Vize başvuru çeşidi, ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişir.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır Vize Çeşidi Belirlenmesi

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

  • Turistik seyahat için Almanya Turistik Vize yani Almanya Schengen Vizesi başvurusu yapılmalıdır.
  • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılmalıdır.
  • Almanya çalışma izni için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılmalıdır.
  • Eğitim için amaca göre farklılık göstermektedir. Almanya Yüksek Öğrenim Vizesi veya Almanya Erasmus Vizesi durumuna göre başvurusu yapılmalıdır.

Kısacası önceliğimiz yukarıdaki maddeleri dikkate alarak seyahat amacımızı netleştirmek olacaktır.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır ve Evrakları Hazırlama

Almanya vizesi alabilmek için eksiksiz bir şekilde başvuru evrakları hazırlanması gerekir. Evrak listesi hakkında fikir edinmek için Emprovize websitesini ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız ileiletişime geçerek en güncel ve doğru listeye ulaşmanız da mümkün olacaktır. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

UYARI: Lütfen her sene binlerce vize başvuru sahibinin bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak başvurusunun reddedildiğini unutmayalım. Ret aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi alanında uzman danışmanlarca gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

Almanya Vizesi Randevu Alınması

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırladık. Şimdi yapacağımız şey nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Almanya yetkili vize başvuru merkezi İDATA dır. Randevularınızı kendiniz alabilirsiniz uğraşmak istemezseniz randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından kolaylıkla yapılabileceğini unutmayın.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır ve Sonucun Beklenmesi

Doğru evrakları hazırladık, randevumuzu aldık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidine göre vize sonuçlanma süresi değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir.

Uyarı:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

Almanya Vizesi Alırken Unutulmaması Gereken

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz! Son karar her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

 

Hızlı ve güvenli başvurusu ile Almanya Vizesi işlemleriniz için doğru adres olan Emprovize Vize Danışmanlık hizmetleri İzmir’de sizi bekliyor. Acentemiz tüm belgeleri tam ve TÜRSAB’a bağlıdır. Ayrıca İdata Almanya vize başvuru merkezine kayıtlı içeri girme yetkisi olan bir seyahat acentesidir. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Almanya Konsolosluğu resmi web adresinden ek bilgilere de ulaşabilirsiniz.