Yurt dışı seyahatlerinde en çok tercih edilen ülkelerin başında Almanya gelmektedir. İzmir Almanya vize başvurusu için Emprovize vize danışmanlık olarak uzun yıllardır sizlere hizmet vermekteyiz. Bu yazımızda sizlere Almanya vize başvurusu nasıl yapılır sorusu hakkında detaylı bilgileri paylaşacağız. Aynı zamanda yazımızın içerisinde Almanya vize başvurusu için gerekli evrakları, Almanya vize başvuru şartları ve İDATA üzerinden Almanya başvurusu nasıl yapılır hakkındaki bilgileri de bulabilirsiniz.

almanya vizesi nasıl alınır

almanya vizesi nasıl alınır

Almanya’ya seyahat etmeyi düşünenlerin ya da çalışmak için gitmek isteyenlerin en çok merak ettiği soru ”Almanya Vizesi Nasıl Alınır?” sorusudur. Sizi de bu sorunun cevabını arıyorsanız en doğru yerdesiniz. Bizler Almanya vize başvursu izmir merkezi Emprovize danışmanlık olarak tüm vize iş ve işlemlerinizde sizlere hizmet vermekteyiz. Almanya vize başvuru sürecinde profesyonel ekibimiz ile sizlere yardımcı olmak için her zaman yanınızdayız. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve alanında uzman ekibimiz ile tüm vize işlemleriniz için Emprovize danışmanlık olarak sizlere hizmet veriyoruz. Sizler de hayallerinize bir an önce ulaşmak istiyorsanız İzmir vize danışmanlık şirketi olarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikle Almanya vize başvurusu için seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat amacınıza göre yapacağınız Almanya vize başvurusu farklılık gösterir. Örneğin Almanya’ya turist olarak gidecekseniz Almanya turist vizesi ya da Almanya’da 90 günden uzun süre kalacaksanız Almanya Ulusal D tipi vize başvurusu yapılması gerekir. Ayrıca vize başvuru çeşidine göre, toplanması gereken evraklar, başvuru sürecine hazırlık ve vize ücreti de değişmektedir.

Almanya Vize Çeşitleri

Öncelikle Almanya vize çeşitleri vize süresine göre farklı tiplerdedir. Almanya vize C ve D tipi olmak üzere 2’ye ayrılır. Almanya’da 90 günden az süreli kalmak için C Tipi Schengen vizesi alınmalıdır. 90 günden fazla Almanya’da kalacak kişiler ise Almanya Ulusal Vize olan D Tipi vizesi vardır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi seyahatiniz öncesinde seyahat amacınızı belirleyerek vize başvurusunda bulunmalısınız. Örneğin;

 • Almanya’da 90 günden az süre kalacaksanız turistik vize başvurusu yapmanız gerekir. Almanya Schengen bölgesinde yer almaktadır. Bu sebeple de turistik seyahat için Almanya Schengen Vizesi başvurusu yapılmalıdır. C Tipi Schengen vize çeşitleri arasında kültürel ve sportif etkinlik vizesi, sağlık ve tedavi vizesi, iş ve fuar vizesi, okul ziyareti vizesi yer almaktadır.
 • Aile/Arkadaş ziyareti vizesi, ticari vize ya da sağlık ve tedavi vizesi için davetiyeli vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Almanya çalışma vizesi, aile birleşimi vizesi, Almanya şoför vizesi için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Eğitim vizesi için başvuru yapılacak vize tipi süreye göre değişmektedir. 90 günden kısa süreli dil okulu eğitimi için C Tipi vize başvurusu gerekmektedir. 90 günden uzun süreli Erasmus eğitim vizesi için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılmalıdır.

Kısacası önceliğiniz yukarıdaki maddeleri dikkate alarak seyahat amacınızı netleştirmek olmalıdır.

almanya vizesi başvuru izmir

almanya vizesi başvuru izmir

Almanya Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Seyahat amacınızı ve vize tipinizi belirledikten sonra sıra geldi Almanya vizesi için gerekli olan evraklar nelerdir sorusunu cevaplandırmaya… Öncelikle vize başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için gerekli olan evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve tamamlanması gerekmektedir. Almanya vizesi için gerekli olan temel evraklar şu şekildedir;

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Otel, uçak ön rezervasyon bilgileri
 • Almanya schengen vize başvuru formu
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Son 3 aya ait banka hesap özeti
 • 18 yaşından küçükler için her iki ebeveynden alınmış muvafakatname
 • Şahsi gelir evrakları
 • Seyahat sigortası

Ancak seyahatinizin amacına ve vize tipinize göre bu evraklarda farklılık olabilmektedir. Bunun için en doğru ve en güncel evrak listesi hakkında bilgi almak için Emprovize uzmanları ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Bu süreçte güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa ya da belgelerde eksik bilgi varsa vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz. Böyle bir sorun ile karşılaşmamak için İzmir vize başvuru merkezi olan Emprovize danışmalığı tercih edebilirsiniz.

Lütfen her sene binlerce vize başvuru sahibinin bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak başvurusunun reddedildiğini unutmayın. Ret aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle vize başvurusunun alanında uzman danışmanlarca gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

almanya vize nasıl alınır

almanya vize nasıl alınır

Almanya Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırladık. Sıra geldi Almanya vizesi randevusu nasıl alınır sorusunu cevaplandırmaya… Öncelikle bilmeniz gereken randevu işlemlerinizin nereden yapılacağını öğrenmektir. Almanya yetkili vize başvuru merkezi İDATA’dır. Ülkemizin birçok şehrinde IDATA Başvuru merkezleri bulunmaktadır. IDATA merkezine Almanya vize başvurusu için bireysel olarak başvurabileceğiniz gibi uzman bir danışmandan da yardım alabilirsiniz. Randevu alma, sıra bekleme gibi işlemler ile uğraşmamak ya da eksik evrak sorunu yaşamamak için tüm bu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından kolaylıkla yapılabileceğini unutmayın.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır ve Sonucun Beklenmesi

Doğru evrakları hazırladık, randevumuzu aldık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidine göre vize sonuçlanma süresi değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir.

Uyarı:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir. Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

Almanya Vizesi Alırken Unutulmaması Gerekenler

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz! Son karar her zaman vize talebinde bulunulan konsolosluk tarafından verilir.

Hızlı ve güvenli vize başvurusu ile Almanya Vizesi işlemleriniz için doğru adres olan Emprovize Vize Danışmanlık hizmetleri İzmir’de sizi bekliyor. Acentemizin tüm belgeleri tamdır ve TÜRSAB’a bağlıdır. Ayrıca İDATA Almanya vize başvuru merkezine kayıtlı içeri girme yetkisi olan bir seyahat acentesiyiz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Almanya Konsolosluğu resmi web adresinden ek bilgilere de ulaşabilirsiniz.