Hollanda vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz, Hollanda vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli TÜRSAB’a bağlı A Grubu Seyahat Acentamız Emprovize Vize Danışmanlık ile profesyonelce başarıya ulaştırabilirisiniz.

Tüm Vize Başvurularında ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Schengen Vizesi makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir. Hollanda bir Schengen ülkesidir ve Avrupa Birliğine dahildir. Bu sebeple kısa süreli kalışlarınızda Hollanda Schengen Vizesi almalısınız.

Schengen vizesi Avrupa birliği üyesi ülkelerinde 90 günden kısa süreli kalışlar için alına bir C tipi vizedir. C tipi vizeler genellikle kısa süreli kültürel aktiviteler, ziyaretler ve ticari görüşmeler için alınan turist vizesidir. 90 Gün üzeri kalışlar için ise gereken vize D tipi vizedir. D tipi vizeler ise uzun süreli geçici oturum hakkı tanıyan vizelerdir. D tipi vize sınıfına dahil olan vizeler genellikle; Çalışma, Uzun süreli eğitim (Lisans, Yüksek Lisans, bazen uzun dil okulları) İş kurma vizelerinden olan Ankara Anlaşması vizesi ve Aile Birleşim Vizesidir. Bu ayrım en çok karıştırılan vize değişkenleridir. Yani amaç ve süre uyumuna göre vizenizin çeşidi C veya D tipi vize olarak değişir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hollanda’ya seyahat etmek için ihtiyacı olan izne Hollanda vizesi denir. Vizenizi almak için önce schengen vizesi türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize çeşidi kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin Hollanda turistik vize ile Hollanda çalışma vizesi birbirinden farklıdır.

Hollanda vizesi nasıl alınır? Sorusu sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde Hollanda vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. Hollanda Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Hizmet
İlk Adım: Hollanda Vizesi Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
İkinci Adım: Vize için gereken evrak 2021
Üçüncü Adım: Vize Randevu Alınması
Dördüncü Adım: Evrakların Hazırlanması
Beşinci Adım: Evrakların Kontrolü
Altıncı Adım: Mülakatına Hazırlık
Yedinci Adım: Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu Hollanda vize başvurusu süreçleri dileriz.

Yazılar

Hollanda Ankara Anlaşması

Hollanda Ankara Anlaşması isteyen kişiler için Hollanda da iş kurmak hakkında ayrıntılı bilgi buradan ulaşabilirsiniz. Birleşik Krallığın aldığı Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı ile İngiltere Ankara Anlaşması İçişleri Bakanlığı tarafından askıya alınmıştı. İngiltere’ye alternatif olarak tercih edilen iş kurma vizelerinden Hollanda Ankara Anlaşması popülerliğinin artmasına sebep oldu.

Hollanda Ankara Anlaşması ile yapacağınız başvuru dosyalarınızı uzman bir ekibin tarafından hazırlanmalıdır. Başvuru dosyasında iş planı Hollanda’da istihdam yaratmalıdır, tahmin edilen finansal gelir ve giderlerin sunulması gerekmektedir. Özenle, kaynakçalı olarak hazırlanmış bir Pazar araştırmasına dayalı bir çalışmanın sunulması gerekmektedir. Tüm veriler ilgili pazardan edinilmiş olarak kullanılmalıdır. Çünkü tahminlerin geçerliliği kullanılan verilerin kalitesine göre belirlenmektedir.

Hollanda Ankara Anlaşması vize başvurularınızda uzman danışmanlarımızdan faydalanmanız Hollanda Göçmenlik ve Vatandaşlık Hizmetleri Ofisi(IND – Immigration and Naturalisation Services) isteklerini ve beklentilerini tam ve eksiksiz bir şekilde karşılamanıza yardımcı olur. Doğrudan Hollanda Ankara Anlaşmasına uygun iş planı hazırlayan İş geliştirme ve Göçmenlik Uzmanlarımız hizmet vermektedir.

Hollanda Vizesi için ücretsiz ön bilgilendirme almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Hollanda Ankara Anlaşması Nedir?

Ankara Anlaşması (Türkiye iş kurma vizesi ) 1963 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Avrupa Ekonomik Topluluğu arasında imzalanmıştır. Ankara Anlaşması, Avrupa Ekonomik Topluluğu ile imzalanan bir ortaklık anlaşmasıdır. Ankara Anlaşması yalnızca Türkiye vatandaşlarını değil, Bulgaristan ve Romanya vatandaşlarını da kapsamaktadır. Ancak Bulgaristan ve Romanya AB’ye dahil olması ile Ankara Anlaşması şu an sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına aktif olarak uygulanmaktadır. Ankara Anlaşmasının en büyük avantajı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ayrıcalık tanımasıdır.

Hollanda Ankara Anlaşması ile onaylanan vizeler 1+1+2 şeklinde verilmektedir. Ankara Anlaşması iş kurma vizesiyle Hollanda’ya 1 yıl oturum izni almış vatandaşlarımızın 1 yılın ardından aldıkları 1 yıl boyunca da serbest mesleklerini (self-employed) icra edebilirler. Burada İngiltere’den en büyük fark 1 yılın ardından alınan uzatma ile başka bir işletmenin yanında çalışma fırsatına sahip olabilirler. Fakat böyle bir durumda vize türlerini değiştirmeleri gerekebileceği durumlar olabilmektedir.

Hollanda’da 4 yılı tamamlamaları ile süresiz oturum iznine sahip olurlar. Ankara Anlaşması kapsamında başvuru yapmak isteyen serbest meslek sahiplerinin bilmesi gereken üç önemli nokta vardır. Cv sinde yer alan eğitim ve tecrübelerini belgelendirerek sertifikaları ile kanıtlaması bu üç noktanın ilkidir. İkincisi Finansal kaynaklarının kanıtlanması gerekliliğidir. Finansal kaynakları iki kısımlı düşünmek mümkündür. İş kurmak için gereken öz sermaye ve yaşam masraflarıdır. Üçüncüsü geçerli ve güvenilirliği alanında uzman kişilerle hazırlanmış iş planıdır. Portföylerinde yer alan referansları ve diğer kanıtların tamamı Hollanda Konsolosluğu’nu işin uygunluğunu kanıtlamak için kullanılabilir.

Eğer Hollanda Ankara Anlaşması kapsamında serbest meslek sahibi olarak bir başvuru yapıyorsanız ve aile üyelerinizi bağımlı başvuru statüsünde yanınızda götürmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken çok önemli unsular mevcuttur. Aile üyeleriniz ile aranızdaki ilişki net bir şekilde belgeler ile kanıtlanması gerekmektedir. Ayrıca yanınızda götürmek istediğiniz aile üyelerinin her biri için yaşam masraflarını karşılayacak güçte olduğunu gösterebilmeniz gerekmektedir.

Hollanda Ankara Anlaşması konusunda ücretsiz ön bilgi almak için IND Uzmanı (Immigration and Naturalisation Services – IND) danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Tüm bilgilerimiz iletişim bölümündedir. Ayrıca daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hollanda Ankara Anlaşması Vizesi Şartları

 1. İş planında sunulan tecrübenin yeterli olması gerekmektedir.
 2. İş planında sunulan finansal gücün yeterli olması gerekmektedir.
 3. Hollanda Ankara Anlaşmasına başvuran kişinin ticaret yaparak gelir elde etmesi için günlük konuşma dilinde ortalama bir İngilizceye sahip olması beklenmektedir. Fakat dil bilgisinin belge ile kanıtlanması zorunlu değildir.
 4. Hollanda da bulundukları süre zarfı içerisinde kişiler Hollanda İç İşleri Bakanlığı ve Çalışma İzinleri Daire Başkanlığının yasalarını ihmal edecek ticari aktivitelerde bulunmamaları gerekmektedir. Herhangi bir ihlal ve yasa dışı suç işleme durumunda 1+1+2 olarak ilerleyen geçici oturum izinleri süresi kesilecek ve vizeniz iptal olacaktır.
 5. Ankara Anlaşması Hollanda kapsamında iş kuran Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları 4 yıllık geçici oturum süresini tamamlaması ile Kalıcı oturuma başvurabilir ve Hollanda vatandaşlık hakkına sahip olma yolunda ilerleyebilmektedir.

Hollanda da iş kurmak isteyen Türk Vatandaşları için Hollanda Ankara Antlaşması vizesi en iyi seçenektir. Hollanda İş kurma vizesi olarak da bilinen Hollanda Ankara Antlaşması vizesine başvurabilmek için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar vardır. Hollanda Ankara Antlaşması şartları genel şartlar ve özel şartlar olarak ikiye ayrılmaktadır;

Genel koşullar:

 • Geçerli bir pasaportunuzun olması.
 • Bağımsız çalışan olarak geçici çalışma amacını taşıyan bir geçici oturma belgesine (mvv) sahip olmanız.
 • Kamu düzeni ve ulusal güvenlik açısından herhangi bir tehlike oluşturmamanız. Bir suçtan hüküm giymemiş ve herhangi bir savaş suçu ya da insanlığa karşı suç işlememiş ve terörist eylemlerde bulunmamış olmanız.

Özel koşullar:

 • Çalışmalarınızla Hollanda’nın gerçek bir çıkarını karşılıyor olmanız;
 • Çalışmalarınız sayesinde geçiminiz için yeterli kaynakları kalıcı ve bağımsız olarak sağlıyor olmanız.
 • Çalışmaların ve girişimin gerçekleştirilmesi için gerekli yetkiye sahip olup, gerekli koşulları karşılıyor olmanız. Bunun anlamı, gerekli izinlere sahip olmanızdır.

Geçici oturma belgesi (mvv)

Hollanda’da bir oturma belgesi başvurusunda bulunmak isteyen Türk vatandaşlarının mvv’ye ihtiyacı vardır. Mvv başvurusu Türkiye’deki Hollanda büyükelçiliğinden ya da konsolosluğundan yapılabilir. Mvv ile Türk vatandaşları Hollanda’ya seyahat edebilirler. Avrupa Birliği ile Türkiye arasında yürürlükte olan bir sözleşmeye göre, Hollanda’da serbest meslek sahibi olarak çalışmak isteyen Türk vatandaşları için geçerli olan bir istisna vardır: Söz konusu kişilerin milliyetleri nedeniyle geçici oturma iznine (mvv) sahip olmaları zorunludur; bununla birlikte serbest meslek sahibi olarak çalışmaya dayalı oturma izni ile ilgili koşulları karşıladıkları takdirde, Göç ve Vatandaşlık Dairesi (IND), geçici oturma izni zorunluluğunu, başvuruyu kabul etmeme gerekçesi olarak öne süremez. Bu açıklama Mvv olmadan da Ankara Anlaşmasına başvuru yapılabileceği anlamını taşır.

Hollanda Ankara Anlaşması Vizesi Avantajları

Hollanda’da yaşamak isteyen profesyonel çalışanlar ve kendi alanında tecrübe sahibi girişimcilerin en çok tercih ettiği göçmenlik vize başvurusu Hollanda Ankara Anlaşması’dır. Oturum vizesi sonuçlanma süresinin en kısa olduğu göçmenlik vizesi Ankara Anlaşması’yla yapılan iş kurma vizesi başvurularıdır.  Ankara Anlaşması referansıyla Hollanda’da yaşamanın sunacağı avantajları aşağıda sıralanmıştır;

 • İş planında beyan edilen şirketin kurulmasına yetecek kadar sermayenin sunulması yeterlidir.
 • Ankara Anlaşması vizenizle Hollanda’da iş yeri açma, işçi çalıştırma zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğitimini aldığınız veya tecrübeli olduğunuz alanda çalışabilirsiniz. İş planında beyan ettiğiniz işi yapmak zorundasınız fakat olası bir iş kolu değişimi durumunda IND ye bildirmeniz ile problemsiz bir şekilde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.
 • Hollanda’nın ana dili Felemenkçe ye benzeyen Hollandacadır. Fakat resmi idareler ve otoritelerle yapılan yazışmaları İngilizce olarak kabul etmektedir. Bu dil avantajının yanı sıra Hollanda halkının neredeyse %87 si İngilizce bilmektedir. Ayrıca Ankara Anlaşmasında dil bilgisinin kanıtlaması da bir zorunluluk değildir.
 • Hollanda’da kuracağınız işletme için yeterlilik kanıtlanması için sertifikalarınız ile tecrübe ve yetkinliklerinizi kanıtlayabilirsiniz. Üniversite mezunu olmak zorunda değilsiniz. Hollanda Konsolosluğunun dikkat ettiği en önemli nokta tecrübedir. Bu önemli bir avantajdır.
 • Ankara Anlaşması ile yapacağınız başvuruda 18 yaşından küçük aile üyelerinizi yanınızda götürerek Hollanda vatandaşları ile aynı haklara sahip gibi eğitim almalarına imkan tanırken. Eşiniz, sivil partneriniz de aile üyesi olarak yanınızda götürebilmektesinizdir. Ayrıca bu kişiler de çalışma vizesi ile iş hayatında bulunabilmektedir.
 • Ofis açmadan evden çalışabilirsiniz. (Home-Ofis)
 • Mobil olarak çalışabilirsiniz. (Seyyar hizmet veren.)
 • Kazancınızı Euro olarak sağlayacağınızı göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu durum alım gücü olarak değerlendirildiğinde bir çok kişi tarafından önemli bir avantaj olarak değerlendirilmektedir.

Hollanda Ankara Anlaşması En İyi İşler

Hollanda Ankara Anlaşmasında meslek kısıtlaması yoktur. Seçeceğiniz mesleğin uygulanabilir ve ölçülebilir olması önemlidir. Fakat günümüze uygun yenilikçi ve katma değeri yüksek meslekler olumlu kanıda değerlendirildiği de gözlemlenmektedir. Eğer meslek içerisinde yer alan teknik beceri ihtiyacı ne kadar fazla ise o kadar olumlu olarak değerlendirildiği de tecrübelerimiz sonucunda gözlemlediğimiz noktalardır.

Bu meslekler;

 • IT uzmanı
 • Avukat
 • Özel ders veren öğretmenler (Özellikle matematik, dil, fizik
 • Oto tamirciliği – Yedek parça montaj, onarım hizmetleri
 • Kuaförlük – Berberlik
 • Boya-badana hizmeti veren işler
 • Mobil Temizlik Hizmetleri
 • Elektrik Tamirat Onarım Hizmetleri
 • İthalatçı-ihracatçı
 • İnşaat İşleri, Dekorasyon Tadilat ve Tamirat
 • Halkla ilişkiler ve Danışmanlık Hizmetleri
 • Basım Yayım Hizmetleri
 • Dijital Pazarlama, Reklamcılık
 • Web Tasarım ve Kodlara Elemanları
 • Cafe ve Bar İşletmenleri
 • Ayakkabı ustası veya tamircisi
 • Grafik ve Moda Tasarımcıları
 • Mücevher Tasarımcıları
 • Terzi ve Tekstil El İşçilik Hizmetleri

Hollanda Ankara Anlaşması İçin Gereken Belgeler

 • Hollanda Ankara Anlaşması başvuru formu tam ve eksiksiz olmalıdır.
 • Türkiye’de bir firmanız varsa, buna ait şirket kuruluş sözleşmesi ve ana sözleşme;
 • Aşağıdakilerle ilgili bilgiler içeren bir iş planı:
 1. Girişimcinin kişisel bilgileri;
 2. Ürün ya da hizmetin benzersizliği;
 3. Girişimcinin kendi ürünü ya da hizmetine odaklı bir pazara analizi;
 4. Organizasyon;
 5. (Açılış) Bilanço(su);
 6. Hesaplarıyla birlikte ciro ve likidite tahmini;
 7. İstihdam yaratımı ve yatırımların bir dökümü ve bütçesi (varsa).
 • Pazar analizi, en azından, belirli pazarın özellikleri, hedef grup, rekabet (ayrıştırıcı güç nedir), potansiyel pazar payı, pazarlama, riskler ve fiyat politikası hakkında bilgi içermelidir.
  Pazar analizinin temellendirilmesi için başvuru sırasında teslim
  etmeniz gereken belgeler arasında şunlar bulunmaktadır:
 1. Hedeflediğiniz belirli pazar hakkında sektörel bilgiler;
 2. Bilanço, ciro ve sonuç tahminleri;
 3. Gelecekteki müşterilerle ilgili somut (zaman ve parayı içeren) irade beyanlarının kopyaları;
 4. Hâlihazırda alınmış olan siparişlerin kopyaları;
 5. Alınmış olan diplomaların kopyaları. Yurt dışından alınmış bir diplomanız mı var? Bu takdirde bu diploma NUFFIC (Uluslararası İşbirliği için Hollanda Üniversiteleri Vakfı)/SBB (İş Dünyası-Mesleki Eğitim Kurumları İşbirliği Vakfından) alınacak bir denklik belgesine sahip olmalıdır.
 • Hâlihazırda elde edilmiş olan ciroların gerekçelendirilmesi için başvuru sırasında teslim etmeniz gereken belgeler arasında şunlar bulunmaktadır:
 1. KDV beyannameleri ve kararları, kesin yıllık hesaplar ve ara bilançolar ve işletme gelir-gider özetleri, gelir vergisi beyannameleri ve ödenecek vergiler, ücret vergisi iadeleri, satış faturaları ve banka ekstresi (sadece rapor döneminin sonundaki durum);
 2. Bir limited şirket söz konusu ise hissedarlar sicili ve şirket kuruluş senedinin bir kopyası;
 3. Kolektif/komandit şirket söz konusu ise, içeriğinde en azından ortakların katılımının ne kadar olduğunu, sorumlu kişilerin kimler olduğunu ve kar paylarının bulunduğu kolektif/ komandit şirketin sözleşmesini vermelisiniz.
 4. Serbest meslek sahibi (freelancer) iseniz, sipariş üzerine serbest meslek sahibi olarak çalıştığınızı gösteren irade beyanlarının ve/veya sipariş sözleşmelerinin kopyalarını teslim etmelisiniz.

Başvurunuz sırasında delilleri bir kerede verin. Delilleri tam olarak vermez ya da vaktinden sonra verecek olursanız, başvurunuzun göreceği işlem normalden daha uzun sürecektir. Yetkili bağımsız bir harici uzman (yeminli muhasebeci, mali müşavir, muhasebeci ya da bir finans danışmanı), finansal kanıtları bir araya getirmiş ve değerlendirmiş olmalıdır.

Hollanda Ankara Anlaşması vize işlemleri için gerekli belgelerin toplanması, iş planının oluşturulması ve başvuru sürecinin yürütülmesi konusunda Emprovize Vize Danışmanlık sizi başarıya götürür. Uzmanlarımıza ücretsiz olarak sorularınızı sorabilirsiniz.

Ankara Anlaşması Aile Birleşimi (Bağımlı Başvurular)

Hollanda Ankara Anlaşması ile bakmakla yükümlü olduğunuz 18 yaşından küçük çocuklarınız ve eşiniz için de oturum izni alabilirsiniz. Hollanda Ankara Anlaşması iş kurma vizesi sahibinin eşi de çalışma iznine sahip olur. Ankara Anlaşması iş kurma vize sahiplerinin eşleri kurulan işten bağımsız olarak çalışma hakkına sahip olur. Hollanda Ankara Anlaşma vizesi sahibinin eşi Hollanda’da ayrı bir işte ücretli çalışan olabilir veya yeni bir iş kurabilir.

Hollanda Ankara Anlaşmasında Ret Sebepleri?

Hollanda Ankara Anlaşmasına yani serbest çalışan vizesine başvuranların aldığı ret sebepleri 3 bölüme ayırmak anlaşılırlık açısından faydalı olacaktır.

 1. İş Planından alınan retler; İş planı bir işletme için hayati bir unsur olması sebebi ile özenli ve titizlikle hazırlanmalıdır. Çünkü inceleyen yetkililer anlaşılır, kaynakça göstererek ve tutarlı iş planları istemektedir. Özellikle Ankara Anlaşması İş Planı’nda uygulanabilirlik en önemli unsurlardan biridir.

Ankara Anlaşması İş Planı karmaşıklıktan uzak olmalıdır. Bu sebeple sistemli bir içindekiler sıralaması ile giriş amaçlar ayrıcalık, ulaşılmak istenen hedef ve finansal kaynaklar olarak sıralamak uygundur. Alt başlıklar ve grafikler ile anlaşılırlık pekiştirilmelidir.

Ankara Anlaşması İş Planı’nda kaynakça diğer bir önemli faktördür. İş planında yer alan verilerin kaynağı net bir şekilde gösterilebilir olmalıdır. Aksi halde planın geçerliliğine kuşku düşürülecektir. Çünkü veriler doğru değilse ulaşılmak istenen sonuç da doğru olmayacaktır. Bu sebeple kullanılan her veririnin resmi kaynaklar tarafından açıklanan araştırmalar sonucunda elde edilmelidir. Ve bu kaynaklar planda yer almalıdır.

Hollanda Ankara Anlaşması İş Planı’nda tutarlılık verilerin gerçekle örtüşmesi ve uygulanabilirlikle kullanılmasıdır. Örneğin ulaşılacak kar rakamlar gerçekle ölçüşmeyecek kadar yüksek veya maliyetlerin finansal yükümlülükleri azaltacak kadar düşük olmaması gereklidir.

 1. Yetkinlikten alınan retler; Hollanda Ankara Anlaşmasından başvuru için sektör kısıtlaması yoktur. Yapabileceğiniz ticari aktiviteyi kişiler seçmekte özgürdür. Fakat daha önce bulunmadığınız ve pazarda bulunan yerli şirketlerle rekabet edebileceğinizi konsolosluğu ikna etmeniz gerekmektedir. Bu sebeple tecrübe sahibi olmadığını işleri seçmemek gerekir. İş planını destekleyecek yetkinliklere sahip olmanız beklenir. Türkiye’de hangi alandan gelir elde ediyorsanız en iyi bildiğiniz iş odur ve o alandan Hollanda Ankara Anlaşmasına başvurmanız tavsiye edilmektedir.
 2. Finansal kaynaklardan alınan retler; Her işletmenin kuruluşu için başlangıç maliyetleri birbirinden farklıdır. Bu başlangıç maliyetlerinin yanı sıra işletmenizin müşterilere ulaşıp kar etmeye başlaması belirli bir süre alacaktır. Bu sürede kişilerin kendini ve varsa bağımlı bireylerin yaşamını idame ettirecek kadar ek finansal kaynağa sahip olması beklenmektedir. Yani maliyetler start-up maliyetleri ve yaşam masrafları olarak ikiye ayrılır. Bu giderleri doğru hesaplayarak başvuruda yeterli kaynağın sahip olunduğunu gösterilmek gerekir. Sahip olunan finansal kaynağında yeterli ve kaynak üzerindeki tüm yetki hakkının kişiye ait olduğu belgeler ile kanıtlanmalıdır.

Ankara Anlaşması Başvurusunun Reddedilmesi

Ankara Anlaşması iş kurma vizesi başvurularının reddedilmesi durumunda başvuran kişi  IND ofisine itiraz da bulunabilmektedir. Fakat İngiltere’den farklı olarak Hollanda dış işleri müsteşarlığının yetkilendirdiği Göçmenlik ve Vatandaşlık ofisi itiraza ret vermesi durumunda 5 yıllık giriş yasağı koyma hakkında sahiptir.

Başvurunuz reddedilirse ve hakkınızda 1 defadan fazla geri dönüş kararı verilirse Göç ve Vatandaşlık Dairesi (IND) size bir seyahat yasağı getirebilir. Giriş yapma yasağı, en fazla 5 yıl boyunca herhangi bir Avrupa Birliği ülkesinde, Liechtenstein’da, Norveç’te, İzlanda’da ve İsviçre’de kalamayacağınız anlamına gelir. Giriş yapma yasağına uymazsanız suç işlemiş olursunuz.

Bu sebeple Hollanda Ankara Anlaşması başvurusu dikkatli ve profesyonelce hazırlanmış bir iş planı ile yapılmalıdır. Bu iş planını destekleyecek belgeleri dikkatlice hazırlanmalıdır. Başvuru formalı titizlik ile doldurulmalıdır. Emprovize Vize Danışmanlık olarak TÜRSAB belgeli resmi bir seyahat acentesi altındaki markamız ile Hollanda Ankara Anlaşması hizmeti sunmaktayız. İş Planı hazırlanması, Destekleyici belgelerin toplanması, Ankara Anlaşması Danışmanlık, Pazar Araştırması ve Finansal planın oluşturulması konusunda misafirlerimize profesyonel hizmet sunmaktayız.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Ofisimize ziyaret ederek ekibimizi de tanıyabilirsiniz.

Hollanda Ankara Anlaşması Ücret 2021

Hollanda Ankara Anlaşması olarak bilinen Serbest çalışan vizesinin farklı maliyetleri vardır. Bu maliyet kalemleri aşağıda ayrı ayrı sıralanmıştır.

İngilizce çeviri maliyetleri,

Konsolosluk vize başvuru ücretidir.

2021 Hollanda Ankara Anlaşması güncel fiyatları öğrenmek için Emprovize Vize Danışmanlık uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz ön görüşme için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

hollanda vizesi basvurusu icin bilgi

Hollanda Vizesi

Hollanda vizesi güncel bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza geldiğiniz için teşekkür ederiz. Hollanda vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok tercih edilen ülkelerdendir. Hollanda Schengen Vizesi olarak da bilinen Hollanda vizesi vatandaşlarımız tarafından alınması zorunlu olan izindir.

Makalemizin devamında Hollanda vizesi’nin nasıl alındığını ve Hollanda vize şartlarını okuyabilirsiniz. Hollanda D tipi vize başvurusu ve Hollanda Schengen Vizesi aşamalarını adım adım açıklayacağız. Bu adımların içerisinde Hollanda vize başvuru formu nasıl doldurulur ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda güncel bilgi sahibi olacaksınız.

Hollanda Vizesi için bankada gözükmesi gereken ücret değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple aklınızda birçok soru olduğunu biliyoruz. Aşağıda sizin için ek olarak finansal gereklilikler hakkında ek bilgileri derledik.  Hollanda Vize başvurusu için parmak izi işlemleri konusunu da değineceğiz. Hollanda vizesi kaç günde çıkar birçok misafirimiz tarafından merak edilmesi üzerine makalemize süreci ayrıntılı bilgide eklemeyi ihmal etmedik.

Hollanda vizesi başvurusu için bilmeniz gereken Hollanda vize çeşitleri ve bu vizeye nasıl başvuracağınız konusunda daha ayrıntılı makaleleri de daha ayrıntılı bilgi edinmek başlıklara ek link yapıları yerleştirdik. Sizler için hazırlanan makalemizin son bölümünde Hollanda Vize retlerinin sebeplerini inceledik. İtiraz süreci hakkında açıklamalarımızı yaparak Hollanda konsolosluğu iletişim numarası ile tamamladık. Keyifli okumalar dileriz.

Tüm bilgiler Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından 2021 güncel bilgileri ile hazırlanmıştır. Aklınıza takılan bir soru olduğunda iletişim bölümünden ücretsiz ön bilgilendirme alabilirsiniz. Çünkü her şeyden önce memnun misafir ilk sırada gelir.

Emprovize Vize Danışmanlık keyifli okumalar diler.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

hollanda vizesi nasil alinir

Hollanda vizesi nasıl alınır sorusunda, yapmanız gereken ilk şey doğru vize başvurusu için vize çeşidinizi tespit etmelisiniz. Çünkü Hollanda vizesi çeşitlerine göre uzun süreli ve kısa süreli vizeler olarak 2 ye ayrılmaktadır. Kısa süreli Hollanda vizeleri C tipi Schengen Vizeleri kapsamına girmektedir. Uzun süreli Hollanda vizeleri ise D tipi Ulusal vize sınıfındadır. Makalemizin devamında bu vize çeşitleri ile alakalı daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Hollanda Vize türünü belirledikten sonra sırada vize başvurusu için gerekli evrak listesine sahip olmak gelir. Her başvurusu çeşidi için gereken evrak listeleri ilgili ülkelerin konsoloslukları tarafından güncel olarak sağlanmaktadır. Ayrıca Emprovize Vize Danışmanlık vize çeşidinize göre doğru ve güncel Hollanda vize başvurusu için gereken evrak listesini size sağlamaktadır.

Evraklarımızı toparlarken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bu noktalarda gerekliyse bir uzmandan bilgi almak vizenizin sonucu açısından hayati önem taşımaktadır. Gereken evrak listesi oluşturulur. Hollanda Schengen veya Hollanda D tipi vize başvuru formları doldurulur. Gerekli yazışmalar konsolosluklar ile yapılır ardından Hollanda vizesi başvurusu için randevu aşamasına geçilir.

Randevu günü ve saatinde VFS Global Vize Başvuru Merkezi’nden ya da Hollanda Konsolosluğunda hazır bir şekilde eksiksiz evraklarınız ile başvurunuzu tamamlayarak Hollanda vizesi alabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Şartları

hollanda vizesi sartlari nelerdir

Hollanda vizesi şartları, genel ve özel şartlar olmak üzere farklılık göstermektedir. Bu şartlar vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ciddi önem taşımaktadır.

Hollanda vizesi için şartlar;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar için düzenli oturum iznine sahip olmak,
 • Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerin delilini sunmak (Göçmenlik riskine karşı),
 • Seyahatinizi finanse edecek gelirlerinizi beyan etmek gerekmektedir.

Yukarıdaki şartlar kişilerin durumu ve seyahatlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Hollanda Vizesi için bankada ne kadar para göstermeniz gerektiği konusu kalacağınız süre için doğrudan değişir. Bu değişkenlikler için ayrıca uzman görüşü alarak doğru bir başvuru yapmak olumlu sonuç almak adına çok daha sağlıklı olacaktır.

Hollanda Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

hollanda vizesi basvurusu nasil yapilir

Hollanda vize başvurusu için önce evrakları doğru bir şekilde toplamak gerekir. Ardından gerekli Hollanda başvuru formu düzgün bir şekilde doldurmak lazımdır. Vize başvuru dosyanız tamamlanması ile hızlı bir şekilde Hollanda vize randevusu alınmalıdır. Çünkü randevu süresi ne kadar geç olursa evraklarınız zaman aşıma uğraya bilir ve geçerlilik süresi kaybolabilir. Bu durumda evrakları yeniden toplamak zorunda kalabilir veya Hollanda Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

VFS Vize Başvuru Merkezi ya da Hollanda Konsolosluğunun verdiği randevu gününde Parmak izi işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Parmak izi ve biyometrik işlemlerine VİS denir. VİS işlemlerinizi gerçekleştirmeniz ardından evraklarınızı teslim ederek Hollanda vize başvurusu tamamlanmış olacaktır.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı vize süresine göre değişkenlik göstermektedir. Hollanda schengen vizesi kapsamındaki başvurular 14 günde sonuçlanmaktadır. Hollanda D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 8-12 Hafta sonuçlanmaktadır.

Hollanda Vizesi İçin Gereken Evraklar

hollanda vizesi icin gereken evraklar listesi

Hollanda Vizesi için gereken evraklar vize çeşidine göre birbirinden farklıdır. Makalemizin devamında vize çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizin vize çeşidiniz hangisi ise kendi vize çeşidinizin evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

Hollanda vizesi için gereken evraklar konusunda genel olarak bilinmesi gerekenler;

 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti otoritelerince verilmiş özlük belgeleri,
 • Şirket evrakları,
 • Finansal dökümanları ve banka evrakları,
 • Varsa Hollanda’dan alınacak davetiye,
 • Biyometrik fotoğraf alınmalıdır. Hollanda vizesi için fotoğraf ölçüsü: (3.5-4.5cm) dür.
 • Uzun süreli Hollanda Vizesi başvurularında apostil işlemi uygulanmalıdır. Aksi halde belgeleri Hollanda Konsoloslukları kabul etmeyecektir. Ayrıca tüm belgeler İngilizce veya Hollandaca diline çevrilmelidir.

Hollanda Vizesi Ücreti Ne Kadar?

hollanda vizesi ucreti ne kadar

Hollanda vizesi ücreti vize çeşidine göre farklılık gösterir. Ayrıca kalmayı planladığınız gün ve vize başvurusu sürecinde talep ettiğiniz vize gün sayısına göre değişir. Vize ücreti kalemde oluşur. Konsolosluk Vize harç bedeli, VFS Global Vize Başvuru Merkezi koordinasyon ücreti, Emprovize Vize Danışmanlık ve zorunlu seyahat sağlık sigortasıdır.

Hollanda vize ücreti 2021 yılı için;

Hollanda Schengen Vize Ücreti 202180 EURO
Hollanda Schengen 0-6 Yaş Arası Vize ve Hizmet Ücreti0 USD
Hollanda Schengen 6-12 Yaş Arası Vize Ücreti40 EURO
Hollanda Transit Vize Ücreti 202180 EURO
Hollanda D Tipi Vize Ücreti 202169 EURO
Hollanda Öğrenci Vizesi Ücreti 2021192 EURO
VFS Gloval Vize Başvuru Merkezi Hizmet Ücreti20 EURO

Vize ücretine ek olarak hizmet bedeli her başvuru için Euro olarak uygulanır.

Emprovize Vize Danışmanlık danışmanlığı vize çeşidine göre değişmektedir. Ayrıca bilgi alabilirsiniz.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası 5-30 Euro arasında vize çeşidine göre değişmektedir.

Başvuruların olumsuz olması durumunda başvuru ücretleri iade edilmemektedir.

Ayrıca gerekli olması durumunda çeviri masrafları ortaya çıkmaktadır.

Ücretsiz ön bilgi ve fiyat teklifi almak için bizi arayabilirsiniz.

Hollanda Turistik Vizesi

hollanda turist vizesi almak

Hollanda vizesi için Turist başvuruları Hollanda C tipi Schengen vizesi olarak değerlendirilir. Schengen vizesi 90 günden kısa süreli vizelerdir.

Bu vizeler;

Hollanda Turistik Vizesi; Kültürel gezi, festival, konser gibi aktivitelere katılım için gereken vizedir.

Hollanda Transit Vize; Hollanda’dan transit geçecek yolcuların alması gereken izin belgesidir.

Hollanda Ticari ve Fuar Vizesi; Kısa süreli şirketler arası ziyaret ve ortaklıklar için görüşme yapmak için ihtiyaç olan vizedir.

Turist vize başvuruları için ayrıntılı bilgiyi vize çeşidinizin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Başlıklara sizler için link verdik.

D Tipi Vize Nedir?

Hollanda D tipi vizeler ulusal vize kategorisindedir. D tipi vize nedir sorusu aklınıza geldiğini sıklıkla fark ediyoruz. D tipi Vize; Ulusal vize kategorisindeki 90 gün üzere kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen izinlerdir.

D tipi Vizeler;

Hollanda Çalışma Vizesi; Hollanda’daki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

Hollanda Ankara Anlaşması; Hollandada şirket kurmak isteyen kişilerin Self-employed vizesi kategorisinde kendi işlerini yapabilmek için ihtiyaçları olan vizedir.

Hollanda Şoför Vizesi; Hollanda’da şoför olarak çalışacak kişilerin alması gereken izin belgesidir.

Hollanda Eğitim Vizesi; Eğitimini Hollanda’da devam etmek isteyen lisans, yüksek lisans ve üç aydan fazla dil okulu izinleridir.

Hollanda Erasmus Vizesi; Erasmus kapsamında Hollandada eğitim görecek veya Erasmus+ kapsamında projeye katılacak kişilerin alması gereken vizedir.

Hollanda Aile Birleşim Vizesi; Hollanda vatandaşları ile evlenen veya nişanlananların Hollanda’da sürekli oturum iznine sahip olmak için başvurdukları vizedir.

Hollanda Ankara Anlaşması

hollanda ankara anlasmasi

Hollanda da iş kurmak isteyen kişiler için Hollanda Ankara Anlaşması hakkında ayrıntılı bilgi buradan ulaşabilirsiniz. Birleşik Krallığın aldığı Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı ile İngiltere Ankara Anlaşması İçişleri Bakanlığı tarafından askıya alınmıştı. İngiltere’ye alternatif olarak tercih edilen iş kurma vizelerinden Hollanda Ankara Anlaşması popülerliğinin artmasına sebep oldu.

Hollanda Ankara Anlaşması vize başvurularınızda uzman danışmanlarımızdan faydalanmanız Hollanda Göçmenlik ve Vatandaşlık Hizmetleri Ofisi(IND – Immigration and Naturalisation Services) isteklerini ve beklentilerini tam ve eksiksiz bir şekilde karşılamanıza yardımcı olur. Doğrudan Hollanda Ankara Anlaşmasına uygun iş planı hazırlayan İş geliştirme ve Göçmenlik Uzmanlarımız hizmet vermektedir.

Ücretsiz Ön bilgilendirme almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Hollanda Vize Başvurusu Başladı Mı?

Hollanda Turist vizesi ne zaman açılacak? veya Hollanda vize başvuruları başladı mı? soruları Covid-19 pandemi döneminde en çok merak edilenlerdir. Hollanda vize başvuruları başladı. Yani sorunuzun cevabı; Evet.

Bu soru için ayrıntılı bir blog makalesi web sitemizden bulabilirsiniz. Özet olarak Hollanda vizesi ne zaman açılacak konusunda en güncel bilgiyi web sitemizin blog bölümünden veya Hollanda konsolosluğunun resmi web sitesinden takip edebilirsiniz.

Hollanda Vize Ret Alırsak Ne Yapmak Gerekir?

Hollanda vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa tekrar başvuruda bulunabilir veya ret sonucuna itiraz edebilirsiniz. İtiraz veya yeni başvuru işleminden önce ret sebebinizin ne olduğunu tespit ederek gerekli çalışma ile itiraz maddesin deki açığı kapatarak yeni başvuru veya itiraz edilmesi uygundur.

Hollanda Vizesi Ret Maddeleri;

İşbu karar, aşağıda belirtilen neden veya nedenlerden dolayı alınmıştır:

 1. Sahte / gerçek olmayan / tahrif edilmiş seyahat belgesi ibraz edilmiştir.
 2. Planlanan seyahatin şartları ve amacı gerekçelendirilmemiştir.
 3. Planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 4. planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara yasal yollardan sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 5. içinde bulunulan 180-günlük dönem itibariyle, standart vize veya sınırlı bir bölgede geçerli bir vize ile Üye Devlet topraklarında 90 gün kalınmıştır.
 6. Schengen Bilgi Sistemine (SIS) …………. (üye devletin kısaltılmış adı) tarafından, başvuru sahibine dair giriş yasağı kaydı girilmiştir.
 7. En az bir üye Devlet, başvuru sahibini kamu politikasına veya iç güvenliğe tehdit olarak kabul etmektedir.
 8. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin AB 2016/399 sayılı Tüzüğünün 2/21. Maddesi (Schengen Sınırları Yasası) uyarınca kamu sağlığı için tehlike oluşturduğu kanaatindedir
 9. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin uluslararası ilişkilerine tehdit oluşturduğu kanaatindedir
 10. Planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırıcı değildir
 11. ……… ile ilgili (açıklayınız) olarak yapılan açıklamaların güvenirliğine dair makul şüpheler mevcuttur.
 12. Sunulan destekleyici belgelerin güvenilirliği, gerçekliği veya içeriğinin doğruluğuna dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 13. Vize geçerlilik süresi dolmadan önce üye devlet topraklarından çıkılacağına dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 14. Daha önceden vize talep edemeyerek sınır kapısında vize talep etmeniz gerektiğine dair yeterli kanıt ibraz edilmemiştir.
 15. Planlanan havayolu transit geçişinin amacı ve koşullarına ilişkin gerekçe sunulmamıştır.
 16. Geçerli ve yeterli sağlık sigortasına sahip olunduğuna ilişkin kanıt ibraz edilmemiştir.

Hollanda Konsolosluğu İletişim Bilgileri:

Hollanda büyükelçiliği ve Hollanda Konsoloslukları iletişim bilgileri aşağıda sizin için derledik.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği İletişim:
Holladan Büyükelçiliği Adresi: Mevlana Bulvarı Yıldırım Kule No.221 06520 Çankaya/Ankara

Telefon: +90 312 409 1800

Hollanda Büyükelçiliği e-posta: ANK@minbuza.nl

Hollanda İstanbul Konsolosluğu İletişim:
Hollanda Başkonsolosluğu Adresi: İstiklal Caddesi 197, 34433 Beyoğlu, İstanbul/Türkiye

Telefon: +90 212 393 2121

Hollanda Vizesi Danışmanlık

Hollanda vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her Hollanda vize çeşidinin danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. IND de tarafından yayımlanmış doğru ve eksiksiz bilgi ile danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Bizimle iletişim kurabilmek için tıklayın. Hollanda vizesi danışmanlık hizmetleri konusunda verdiğimiz en kapsamlı hizmetler Schengen vizesi kategorilerinde olmaktadır. Bu sebeple sizlere daha ayrıntılı bilgi vermek için Schengen Vizesi makalemize göz atınız.

vize islemleri hakkinda

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda Vizesi talep eden misafirlerimiz için hazırlanan bu rehberde Hollanda Vize Başvurusu aşama aşama açıklanmaktadır. ”Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?” merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Hadi başlayalım!

Öncelikle Hollanda için vize başvurusu yapmadan önce, Hollanda’ya seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız Hollanda vize başvurusu farklılaşmaktadır. Vize başvuru çeşidi, ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişir.

1. Aşama (Hollanda Vizesi Nasıl Alınır): Vize Kategorisinin Belirlenmesi

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

 • Turistik gezi için Hollanda Turistik Vize yani Hollanda Schengen Vizesi başvurusu yapılır.
 • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılır.
 • Hollanda çalışma izni için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılır.
 • Eğitim için amaca göre farklılık göstermektedir. Hollanda Yüksek Öğrenim Vizesi veya Hollanda Erasmus Vizesi durumuna göre başvurusu yapılır.

Bu anlamda önceliğimiz açıklanan maddeleri dikkate alarak seyahat amacımızı belirlemek olacaktır.

2. Aşama (Hollanda Vizesi Nasıl Alınır): Evrakların Hazırlanması

Hollanda vizesi almak adına eksiksiz bir şekilde başvuru belgeleri hazırlanması gerekir. Evrak listesi hakkında fikir edinmek için Emprovize websitesini ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız ile iletişime geçerek en güncel ve doğru listeye ulaşmanız da mümkün olacaktır. Güncel listede yer alan belgelerin hazırlanması ve doğru şekilde incelenmesi gerekir. Konsolosluk tarafından talep edilen belgeler doğru bir şekilde hazırlanmazsa(evraklarda eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

UYARI: Lütfen her yıl vize başvuru sahiplerinin çok önemli bir kısmının yanlış ve eksik başvuru yüzünden reddedildiğini unutmayalım. Red alınan her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi uzman danışmanlarca yapılması oldukça önemlidir.

3. Aşama (Hollanda Vizesi Nasıl Alınır): Randevu Alınması

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırladık. Şimdi yapacağımız şey nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından kolaylıkla yapılabileceğini unutmayın.

4. Aşama: Sonucun Gelmesi

Doğru evrakları hazırladık, randevumuzu aldık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidine göre vize sonuçlanma süresi değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir.

Uyarı:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

Hollanda Vizesi Unutulmaması Gerekenler:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz! Son karar her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

 

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Hollanda Konsolosluğu resmi web adresine buradan ulaşabilirsiniz.

hollanda turist vizesi

Hollanda Gezisi

Hollanda Gezisi öncesi mutlaka bilinmesi gerekenleri uzmanlarımız sizin için hazırladı.

 • Hollanda meşruti monarşi ile yönetilen bir Avrupa Ülkesidir. Ülke topraklarının çoğunluğu deniz seviyesinin altında kaldığından İngilizce’ de “alçak ülke” anlamına gelen Netherlands adını almıştır.
 • Benelüks Ülkeleri olarak bilinen ( Hollanda, Belçika, Lüksemburg ) ülkelerinden biridir. Hollanda’da yaygın olarak Felemenkçe konuşulur, kendine has Felemenk aksanının yanı sıra İngilizce de yaygındır.
 • Ülkenin başkenti Amsterdam’ dır. 12 il ve 3 denizaşırı kamu yönetiminden (Karayiplerde 3 ada) oluşan Hollanda topraklarının büyük bölümü Batı Avrupa’da bulunmaktadır.
 • Ülkenin önemli kentleri Lahey (Den Haag), Rotterdam ve Deventer’ dir. Başkent Amsterdam olsa da yönetim Lahey’ den (Den Haag) yapılmaktadır. Uluslararası Adalet Divanı ve Ceza Mahkemesi burada bulunur.
 • Amsterdam Avrupa’nın en büyük tescilli tarihi şehirlerinden biri olmakla beraber yaklaşık 7000 tane tescilli tarihi yapı bulunur. Hollanda Gezisi için ideal bir farkındalıktır.
 • Her yıl haziran ayında Amsterdam’da ülkenin en büyük ve en eski sanat festivallerinden biri olan Hollanda Festivali yapılmaktadır.
 • Dünyanın en popüler müzesi olan Van Gogh müzesi de Amsterdam’dadır.
 • Amsterdam’da 1988 yılından bu yana Dünyanın en büyük belgeseli olan Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali yapılır.
 • Amsterdam ve Rotterdam’ dan sonra gelen üçüncü büyük şehirdir Lahey’ dir. Lahey’de kırktan fazla müze ve çok fazla kilise bulunmaktadır.
 • Avrupa’nın en büyük limanlarından birine sahip olan Rotterdam kenti, ülkenin en büyük ticaret merkezi haline gelmiştir.
 • Erasmus Köprüsü ve Kübik evler gibi enteresan yapılar şehrin sembolü haline gelmiştir.
 • Yaz boyunca Hollanda’nın çeşitli yerlerinde müzik festivallerine rastalamanız hiç de şaşırtıcı değildir.

Hollanda kısa süreli Schengen vize başvurularınız için Emprovize Vize Danışmanlık’ın uzman danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Hollanda vizesi hakkında gerekli bilgiler ile ilgili linke tıklayabilirsiniz.