Hollanda Vizesi talep eden misafirlerimiz için hazırlanan bu rehberde Hollanda Vize Başvurusu aşama aşama açıklanmaktadır. ”Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?” merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Hadi başlayalım!

Öncelikle Hollanda için vize başvurusu yapmadan önce, Hollanda’ya seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız Hollanda vize başvurusu farklılaşmaktadır. Vize başvuru çeşidi, ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişir.

1. Aşama (Hollanda Vizesi Nasıl Alınır): Vize Kategorisinin Belirlenmesi

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

  • Turistik gezi için Hollanda Turistik Vize yani Hollanda Schengen Vizesi başvurusu yapılır.
  • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılır.
  • Hollanda çalışma izni için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılır.
  • Eğitim için amaca göre farklılık göstermektedir. Hollanda Yüksek Öğrenim Vizesi veya Hollanda Erasmus Vizesi durumuna göre başvurusu yapılır.

Bu anlamda önceliğimiz açıklanan maddeleri dikkate alarak seyahat amacımızı belirlemek olacaktır.

2. Aşama (Hollanda Vizesi Nasıl Alınır): Evrakların Hazırlanması

Hollanda vizesi almak adına eksiksiz bir şekilde başvuru belgeleri hazırlanması gerekir. Evrak listesi hakkında fikir edinmek için Emprovize websitesini ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız ile iletişime geçerek en güncel ve doğru listeye ulaşmanız da mümkün olacaktır. Güncel listede yer alan belgelerin hazırlanması ve doğru şekilde incelenmesi gerekir. Konsolosluk tarafından talep edilen belgeler doğru bir şekilde hazırlanmazsa(evraklarda eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

UYARI: Lütfen her yıl vize başvuru sahiplerinin çok önemli bir kısmının yanlış ve eksik başvuru yüzünden reddedildiğini unutmayalım. Red alınan her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi uzman danışmanlarca yapılması oldukça önemlidir.

3. Aşama (Hollanda Vizesi Nasıl Alınır): Randevu Alınması

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırladık. Şimdi yapacağımız şey nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından kolaylıkla yapılabileceğini unutmayın.

4. Aşama: Sonucun Gelmesi

Doğru evrakları hazırladık, randevumuzu aldık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidine göre vize sonuçlanma süresi değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir.

Uyarı:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

Hollanda Vizesi Unutulmaması Gerekenler:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz! Son karar her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

 

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Hollanda Konsolosluğu resmi web adresine buradan ulaşabilirsiniz.