Yunanistan Gezisi yapmak isteyen vatandaşlarımız için doğru adres Emprovize Vize Danışmanlık. Yunanistan yanı başımızda bulunan bir cennet, Adalar vizesi ve Yunanistan Schengen vizesi ile kısa bir seyahat için en popüler yerlerden bir tanesidir. Sizler için uzmanlarımız hazırladı. Aşağıda bir çok konu hakkında Yunanistan turistik vize işlemleri ile gidebileceğiniz yerleri açıkladık. Keyifli okumalar dileriz.

Yunanistan Gezisi Nereden Başlar?

Büyük İskender’den Bizans İmparatorluğu’na, Bizans İmparatorluğu’ndan Osmanlı İmparatorluğu’na dek birçok medeniyete ev sahipliği yapmış topraklar. Kökleri Antik Yunan’a dayanan felsefenin, tiyatronun, bilimin, siyasetin, edebiyatın doğduğu; Yunan Mitolojilerinin anavatanı olan bilinen resmi adı ile HELEN CUMHURİYETİ… Anakarası ile birlikte irili ufaklı birçok ada ile birlikte Akdeniz ikliminin kol gezdiği sahilleri ve tarihi kalıntılarıyla hem deniz hem de kültür turizminin tadına varılacak olan Avrupa kıtasındaki Zeus’un ülkesi.

Yunanistan Gezisi Kültür ve Tarihi

İsmini savaş tanrıçası Athena’dan alan başkent Atina antik Yunanı anlamlandırabilmek adına önemli noktalardan bir tanesi. Türkçe karşılığı “yüksek şehir” anlamına gelen ve demokrasinin doğduğu şehir olarak kabul edilen M.Ö. V. Yüzyılda inşa edilmiş olan Akropolis başkent sınırları dahilinde ziyaretçi kabul ediyor. Antik şehrin içerisinde tanrıça Athena’nın anısına yapılmış olan 2500 yaşlarındaki, Osmanlı döneminde zaman zaman cami ve cephanelik olarak da kullanılmış Parthenon Tapınağı antik Yunana şahitlik edilebilecek özel bir yer mesela. Yunanistan’ın kültür başkenti olarak anılan geleneksel ve modern yaşantının kucaklaştığı Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya merhaba dediği Selanik’ te Kamara Meydanı’ndan yerel dokunun tadına varmak gerekmez mi? Ya da şehri Yedi Kule Zindanı’ndan kuş bakışı seyretmek, II.Murat döneminde inşa edilmiş şehrin sembolü niteliğindeki Beyaz Kule…

Yunanistan Adalara Gitmek (Kapı Vizesi)

Deniz turizminin en canlı geçtiği, gece hayatının rengini; gece kulüplerinden ve birçok restorandan alan Mykanos Adası’nda adayı en tepeden selamlayan Parapatiani Kilisesi’ni Helen Döneminden kalma eserlerin içerisini doldurduğu Arkeoloji Müzesi’ni ve Folklor Müzesi’ni bulabilirsiniz. Sahip olduğu antik şehir ve rengini-dokusunu jeolojik olaylardan alan kızıl ve siyah renkteki sahillerin süslediği Santorini Adası fotoğraf turizmine ev sahipliği yapar nitelikte. Şövalyelerin soluklandığı Rodos Kalesi’nin iç surlarından günümüzden Ortaçağ’a göz atmanın zevkine varılabilir, Lidos’taki en eski akropol gezilebilir. Ayrıca Rodos Adası’ndaki Siana ve Salakos köylerinde bulunan şirin dükkanlardan alışverişin Yunanistan’daki tercümesi okuyabilirsiniz. Samos Adası’nda tatlı şarapların tadına bakmak güzel bir deneyim olmaz mı? Geleneksel içki olan uzonun tadına anavatanı Lesvas (Midilli) Adasında varmak gerekmez mi? Avrupanın en büyük palmiye ormanlarının şereflendirdiği sahil şeridine Crete (Girit) Adası’nda rastlamak güzel bir deneyim olmaz mı?

Akdeniz mutfağının birbirinden güzel yemeklerinin yer aldığı, bizim mutfağımıza arkadaş eşsiz sofralarının tadına varabileceğiniz; Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla dünü ve bugünü sentez tarihle kucaklayan Yunanistan maceranızın pusulası olmaktan Emprovize ailesi olarak mutluluk duyarız. Tebessümle kalın…

Yunanistan kısa süreli Schengen vize başvurularınız için Emprovize Vize Danışmanlık’ın uzman danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Yunanistan vizesi hakkında gerekli bilgiler ile ilgili linke tıklayabilirsiniz.

Yunanistan Kapı Vizesi 2022
yunanistan turistik vize basvurusu bilgi