Polonya Vizesi nasıl alınır bilgi edinmek isteyen danışanlarımız için hazırladığımız makalede, başvuru çeşidi, vize ücretleri, başvuru süreci, randevu ve sonuç bekleme süresi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İlk işlem Polonya’ya gidiş amacınızın belirlenmesidir. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız vize başvurusu farklılaşmaktadır. Tüm işlemler bu doğrultuda şekillenmektedir.

Polonya vizesi nasıl alınır

Polonya Vizesi Nasıl Alınır Aşamaları

  • Vize başvuru çeşidinin belirlenmesi (Turistik, Çalışma, Aile Ziyareti vb.)
  • İlgili vize türü doğrultusunda evrakların hazırlanması
  • Randevu alınması
  • Başvuru merkezinden başvurunun tamamlanması
  • Sonuçlanma

Emprovize Vize Danışmanlık İzmir’deki ofisinde uzman kadrosuyla tüm başvuru sürecinde sizi en doğru şekilde yönlendirmek ve işlemlerinizi takip etmek için hizmetinizde. 0 (535) 031 80 31 numaramızdan iletişime geçerek bize ulaşabilirsiniz.

1. Vize Çeşidi Belirleme

Vize başvurusu nasıl yapılır konusunda ilk adım vize çeşidi belirlemedir, çünkü bu seçim vize sürecinizin ücret, evrak vb. detaylarını belirlemektedir.

  • Turistik seyahat için Polonya Turistik Vize yani Polonya Schengen Vizesi başvurusu yapılmalıdır.
  • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılmalıdır.
  • Polonya çalışma izni için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılmalıdır.
  • Eğitim için amaca göre farklılık göstermektedir. Polonya Yüksek Öğrenim Vizesi veya Polonya Erasmus Vizesi durumuna göre başvurusu yapılmalıdır.

Kısacası önceliğimiz yukarıdaki maddeleri dikkate alarak seyahat amacımızı netleştirmek olmalıdır.

2. Evrak Hazırlama

Vize çeşidinize göre evrak detaylarınız değişmektedir. Güncel bilgi edinmek son derece önemlidir. 2022 Polonya vize evraklarına Emprovize uzmanlarından ulaşabilirsiniz. Eksik evrak başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir bu da sürecinizi uzatabilir bu sebeple doğru adımlarla ilerlemeniz için hizmetinizdeyiz. Her ret sizi zaman ve maddi açıdan zarara uğratabilir bu önemli detayı atlamamanızı öneririz.

Güncel listede yer alan belgelerin toplanıp, doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için makalemizi inceleyiniz

3. Randevu Alınması ve Başvuru

Vize başvurusu için gerekli belgeler hazırlandıktan sonra başvuru merkezinizi belirleyerek randevu alabilirsiniz. Polonya vizesi nasıl alınır sorunuzun sonuca yaklaşılan önemli adımı VFS Vize Başvuru Merkezi ya da Polonya Konsolosluğundan randevu alma işlemidir. Emprovize Vize Danışmanlık olarak sizin adınıza gerçekleştirebiliriz.

Alınan gün ve saatte ilgili randevu merkezinde olarak parmak izi vermenizle beraber başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

4. Polonya Vizesi Sonuçlanma Süresi

Başvuru işlemleri doğru adımlarla ve evraklarla tamamlandıktan sonra sıra sonuç bekleme aşamasına gelmektedir. Başvuru çeşidinize göre vize sonuçlanma süreniz değişmektedir. Polonya schengen vizesi kapsamındaki başvurular 14 günde, D tipi Ulusal vizesi başvuruları ortalama 8-12 haftada sonuçlanmaktadır. Olumlu dönüş olması halinde Polonya vizesi alınır. Bu süreçte danışmanlarımız sizi bilgilendirmektedir.

Uyarı:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

Polonya Vizesi Unutulmaması Gerekenler:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz! Son karar her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Polonya Konsolosluğu resmi web adresine buradan ulaşabilirsiniz.