İsveç Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan bu yazıda İsveç Vize Başvurusu bütün aşamalarıyla ayrıntılı şekilde açıklanmaktadır. ”İsveç Vizesi Nasıl Alınır?” sorunuz ile ilgili tüm cevapları bulacaksınız.

İlk olarak İsveç için vize başvurusu yapmadan önce, İsveç’e seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız İsveç vize başvurusu değişiklik gösterecektir. Vize başvuru çeşidi, ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişir.

1. Adım (İsveç Vizesi Nasıl Alınır): Vize Çeşidinin Belirlenmesi

Seyahat nedeni nedir? Örneğin;

  • Turistik seyahat ise İsveç Turistik Vize yani İsveç Schengen Vizesi başvurusu yapılmalıdır.
  • Aile/Arkadaş Ziyareti ise Davetiyeli Vize başvurusu yapılmalıdır.
  • İsveç çalışma izni ise D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılmalıdır.
  • Eğitim için ise İsveç Yüksek Öğrenim Vizesi ve İsveç Erasmus Vizesi için farklı başvurular yapılmalıdır.

Bu sebeple başlarken yukarıdaki maddeleri dikkatlice okuyarak seyahat nedeni saptanmalıdır.

2. Adım (İsveç Vizesi Nasıl Alınır): Evrakların Toparlanması

İsveç vizesi alabilmek için eksiksiz bir şekilde başvuru evrakları toparlanması gerekir. Evrak listesi hakkında fikir sahibi olmak için Emprovize websitesini ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız ile iletişime geçerek en güncel ve doğru listeye ulaşmanız da mümkün olacaktır. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

UYARI: Lütfen her sene binlerce vize başvuru sahibinin bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak başvurusunun reddedildiğini unutmayalım. Red aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi alanında uzman danışmanlarca gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

 

3. Adım (İsveç Vizesi Nasıl Alınır): Randevu Alınması

Vize başvurusu için istenilen evraklarımız hazır. Şimdi nereden başvuracağımızı öğrenmeliyiz. Başvuru merkezini belirleyip randevu alınmalıdır. Emprovize Vize Danışmanlık uzmanlarımızın sizin için randevu dahil olmak üzere her aşamayı kolaylıkla yapabileceğini unutmayın.

4. Adım: Sonucun Beklenmesi

Doğru evrakları hazır, randevuyu aldık ve randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık vize başvuru sonuçlarımızı bekliyoruz. Vize başvurusu yaptığınız ülke ve vize başvuru türüne göre vize sonuçlanma süresi değişmektedir. Bir sonraki aşamada vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi damimi olarak haberdar edecektir.

DİKKAT:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

İsveç Vizesi Hakkında Önemli Bilgi:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz! Son karar her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

 

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca İsveç Konsolosluğu resmi adresine buradan ulaşabilirsiniz.