İsviçre Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan bu yönergelerde İsviçre Vize Başvurusu adım adım anlatılmaktadır. “İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?” öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Artık başlayalım!

İsviçre için vize başvurusu yapmak için her şeyden önce İsviçre’ya seyahat amacınızı netleştirmelisiniz. Çünkü bu seyahat nedenine göre yapacağınız İsviçre vize başvurusu farklılık göstermektedir. Vize başvuru türü, ücretler, başvuru sürecine ön hazırlık ve vize başvurusu için istenen evraklar değişebilir.

1. Basamak (İsviçre Vizesi Nasıl Alınır): Vize Türünün Belirlenmesi

Seyahat sebebiniz nedir? Örneğin;

  • Turistik seyahat için İsviçre Turistik Vize yani İsviçre Schengen Vizesi başvurusu yapılması gerekir.
  • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılması gerekir.
  • İsviçre çalışma izni için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılması gerekir.
  • Eğitim için amaca göre farklılık göstermektedir. İsviçre Yüksek Öğrenim Vizesi veya İsviçre Erasmus Vizesi durumuna göre başvurusu yapılması gerekir.

Yani  önceliğimiz açıklanan maddeleri göz önüne alarak seyahat sebebinizi belirlemek olacaktır.

2. Basamak (İsviçre Vizesi Nasıl Alınır): Evrakların Hazırlanması

İsviçre vizesi alabilmek için eksiksiz bir şekilde başvuru evrakları hazırlanması gerekir. Evrak listesi hakkında fikir edinmek için internet sitemizi  ziyaret edebilirsiniz. Profesyonel danışmanlarımız ile iletişime geçerek en güncel ve doğru listeye ulaşabilirsiniz. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

UYARI: Lütfen her sene binlerce vize başvuru sahibinin bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak başvurusunun reddedildiğini unutmayalım. Red aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi alanında uzman danışmanlarca gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

3. Basamak (İsviçre Vizesi Nasıl Alınır): Randevu Alınması

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazır. Şimdi yapılması gereken nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Daha sonra başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık profeyonel ekibi tarafından size yük olmadan yapılabileceğini unutmayın. Bütün bu aşamalarda işinizi kolaylaştırmak için yanınızdayız.

4. Basamak: Sonucun Beklenmesi

Doğru evrakları hazırladık, randevumuzu aldık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru türüne göre vize sonuçlanma zamanı değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir.

DİKKAT:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi halde hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık firması katkılarıyla yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmıştır.

İsviçre Vizesi Önemli Bilgi:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde garanti verenlere itibar etmeyiniz! Sonucun ne olacağı her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk kararına bağlıdır.

 

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca İsviçre Konsolosluğu resmi internet adresine buradan ulaşabilirsiniz.