İspanya Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırladığımız bu yazıda İspanya Vize Başvurusu adım adım anlatılmaktadır. Kafanızdaki soru ”İspanya Vizesi Nasıl Alınır?” ise doğru adrestesiniz. Hadi başlayalım!

Öncelikle İspanya için vize başvurusu yapmadan önce, İspanya’ya gidiş amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız İspanya vize başvurusu değişmektedir. Vize başvuru türü, ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gerekli evraklar değişir.

1. Adım (İspanya Vizesi Nasıl Alınır): Vize Türünün Belirlenmesi

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

  • Turistik seyahat için İspanya Turistik Vize yani İspanya Schengen Vizesi başvurusu yapılmaktadır.
  • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılmaktadır.
  • İspanya çalışma izni için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılmaktadır.
  • Eğitim için amaca göre farklılık göstermektedir. İspanya Yüksek Öğrenim Vizesi veya İspanya Erasmus Vizesi durumuna göre başvurusu yapılmaktadır.

Sonuç olarak önceliğimiz bu maddeleri dikkate alarak seyahat amacımızı netleştirmektir.

2. Adım (İspanya Vizesi Nasıl Alınır): Belgelerin Hazırlanması

İspanya vizesi almak için eksiksiz bir şekilde başvuru evrakları hazırlanmalıdır. Evrak listesi ile ilgili fikir edinmek için sitemizi  ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız ile iletişime geçerek en güncel ve doğru evrak listesine ulaşabilirsiniz. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrarsınız.

UYARI: Lütfen her yıl binlerce vize başvuru sahibinin bilgi yetersizliğinden dolayı başvurusunun reddedildiğini aklımızda bulunduralım. Red aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkiler.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi profesyonel danışmanlarca gerçekleştirilmesi gerekir.

3. Adım (İspanya Vizesi Nasıl Alınır): Randevu Alınması

Vize başvurusu için gereken belgeleri hazırladık. Şimdi yapmamız gereken şey nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık ekibi tarafından kolayca yapılabilir.

4. Adım: Sonucun Gelmesi

Doğru belgeleri hazırladık, randevu aldık ve randevu merkezine belirlemiş olduğumuz tarihte gittik. Artık başvurumuzun sonucunu bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidine göre başvuru sonuçlanma süresi değişiklik göstermektedir. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir. Ardından vize başvurunuzun sonucu belli olacaktır.

Önemli:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

 

İspanya Vizesi ile İlgili Önemli Uyarı:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara güvenmeyiniz! Son karar daima vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

 

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca İspanya Konsolosluğu resmi web adresine buradan ulaşabilirsiniz.