Polonya turist vizesi ile ilgili Schengen ülkesi topraklarında maksimum 180 günde 90 gün kalış izni almasına denir. Bu sebeple yurt dışına çıkmak isteyen misafirlerimizin en çok tercih ettiği ülkelerden birisi Polonya’dır. Schengen bölgesindeki diğer devletlere nazaran kolay vize veren ülke olarak algılanması sebebi ile yoğun talep görmektedir.

Kovid döneminde bir süre kapalı olsa da şu anda Polonya turist vizesi açılmıştır. Başvuru yapmakta herhangi bir sakınca yoktur. Fakat Polonya randevusu çok kısıtlı açılmaktadır. Bu sebeple bir çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı randevu konusunda zorluk yaşamaktadır.

Polonya Turist Vizesi

Polonya turist vizesi başvuru yapıldığı tarihten itibaren 15 gün gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluk inisiyatifinde olup değişiklik gösterebilir. Sabırlı bir şekilde sonucunuzu beklemeniz gerekmektedir. Sonuçlanması ardından resmi başvuru merkezi olan VFS Global şubesinden teslim alabilirsiniz. Eğer şehir dışında yaşıyorsanız kargo talebinizi başvuru esnasında belirtmek gerekmektedir.

Polonya turist vizesi için hesabınızda olması gereken para kalış sürenize göre değişiklik gösterir. Vize danışmanlık uzmanlarımız kalınacak her gün için minimum 100 Euro tavsiye etmektedir. Ayrıca konaklama ve uçak biletiniz için ek ücret bulundurmanız önemlidir.

Polonya Turist Vizesi Ücreti

Polonya turist vizesi ücreti 4 farklı farklı ödemeden oluşmaktadır. Bunlar Konsolosluğun aldığı vize harcı, VFS Global Başvuru Merkezi hizmet ücreti, zorunlu seyahat sağlık sigortası ve vize danışmanlık hizmet bedelidir.

Polonya Turist Vizesi Ücreti
Vize Harcı99 Dolar
VFS Global Hizmet Bedeli13,5 Euro
Seyahat sağlık Sigortası10-25 Euro
Empro Vize Danışmanlık50 Euro

Vize harcı genelde 80 Euro iken Polonya bu ücreti 99 Dolar olarak tehsil etmektedir. VFS Global Aracı kurum olarak verdiği kordinasyon hizmetini Euro veya TL olarak kabul etmektedir. Seyahat sağlık sigortası zorunlu bir maliyettir. Özellikle kovid sürecinde daha fazla önem kazanan bu belge seyahat sürenizi tam olarak kapsamalıdır. Ayrıca teminatlar 30.000 Euro olmalıdır. Bunun yanı sıra kovid ihtiyaçlarını karşılıyor olmalıdır. Emprovize danışmanlık hizmet ücreti profesyonel yardım almak istediğiniz ödeme yapmanız gereken maliyettir. Danışmanlık hizmeti katlandığınız zorunlu maliyetleri riske atmamanız için önemle tavsiye edilmektedir. Turist vizesi ile seyahat ederek dinlenmeyi arzulayan misafirlerim tarafından vize danışmanlık hizmeti tercih edilmektedir. Çünkü yasal prosedürler ile yorulmak istenmemektedir.

 • İşlem görmüş dosyaların ücret iadesi yapılmamaktadır.
 • Yukarıda belirtilen ücretlere ihtiyaç olması halinde tercüme ücretleri eklenmektedir. Bir çok Schengen vizesi tercümeye ihtiyaç duymamaktadır. Bu konuda ek bilgi sizinle paylaşılacaktır.

Kargo ücretleri de bu maliyetlere eklenmemiştir. Kovid sebebi ile zorunlu kargo ücretleri ortaya çıkmaktadır. Bu ücretler VFS Global Başvuru Merkezine yapılan başvuru esnasında belirtilmelidir.

Polonya’ya Turist Vizesi

Polonya’ya turist vizesi almak istiyorsanız, Emprovize sizin için doğru adrestir. Uzman kadromuz yüksek vize danışmanlık bilgisine sahiptir. Özenle gereken belgelerinizi hazırlar, başvuru formlarınızı doldurur, dilekçelerinizi yazar ve ayrıca ücretsiz olarak rezervasyonlarınızı sağlar. Tüm işlemler tek bir danışmanlık hizmetine eklenmiştir.

Polonya’ya turist vizesi almak için danışmanlık istiyorsanız direkt olarak iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Güncel ve eski pasaportlar,
 • Vize başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Evli olanlar için evlilik cüzdan fotokopisi,
 • 2 adet fotoğraf (35×45, renkli, son 6 ay içinde çekilmiş. Orijinal biometrik fotoğraf ),
 • 30.000 € teminatlı seyahat sağlık sigortası(kovid kapsamlı),
 • Uçak ve otel rezervasyonları,
 • Tur satın alanların tur program belgesi,
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler,
 • Güncel banka hesap dökümü,
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Davetiye (Arkadaş ve aile ziyareti için belediye onaylı alınmalıdır.),
 • Başvuru sahibinin Türkiye’deki iş kanıtı belgeleri,
 • Barkotlu ikametgah belgesidir.
Polonya Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Konsolosluk yukarıdaki evrakları tam ve eksiksiz olarak istemektedir. Bu belgeleri doğru bir şekilde istenen formatta toplanmaz ise başvuru kabul edilmemektedir. Gerekli evraklar tam bir şekilde teslim edilmesi vizenin olumlu sonuçlanacağını garanti etmez. Polonya Konsolosluğu her zaman yeni evrak ve bilgi isteme hakkını saklı tutar.

Polonya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar

Polonya turist vizesi ortalama 15 günde çıkar. Başvuru sonrası ilk gün işleme alınması ile 2 hafta gibi kısa bir sürede vize sonucunuz size iletilir. Süreler kovid sebebi ile kısa süreli çalışma ve yoğunluk sebebi ile uzayabilir. Bu sebeple misafirlerimizin seyahat etmek istedikleri tarihten en geç 1 ay önce vize başvurusunu tamamlaması tavsiye edilir. Kişiden kişiye değişen evrak hazırlama süresi göz önüne alındığında işlemlerinize seyahat tarihinden 2 ay önce başlatmanız tavsiye edilir.

Polonya Vizesi Danışmanlık

Vize danışmanlık için tek numara, arayın ve başvuru işlemlerinizi başlatın.