Polonya ticari vize ile iş amaçlı ziyaret gerçekleştirecek şirket sahipleri ve çalışanları başvurusu yapabilir. Polonya ticari vize kısa süreli iş seyahatleri için alınan ziyaret iznidir. Ticari vize ile Polonya’ya seyahat edecek olan başvuru sahipleri 180 gün içerisinde en fazla 90 gün Schengen sınırları içerisinde kalabilir. Polonya ticari vize başvurusu yapabilmek için karşı şirketten davetiye alınması gereklidir. Eğer ticari amaçlı fuar ve etkinliğe katılma niyeti var ise organizasyon yapan şirketten davetiye veya katılım sertifikası alarak başvuruda bulunulabilir.

Polonya Ticari Vize

Polonya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

 • Vize başvuru formu,
 • Pasaport(güncel),
 • Eski vize görselleri,
 • Antetli kağıda yazılmış vize talep dilekçesi,
 • Resmi davetiye(karşı şirketten gelmelidir),
 • Seyahat sağlık sigortası (kovid kapsamlı ve doğru teminatlı),
 • Çalışan veya Şirket sahibi iş evrakları,
 • Uçak rezervasyonu,
 • Otel rezervasyonu,
 • Hesap dökümleri ve finansal kanıtlar (ticari ve şahsi),
 • Türk vatandaşı olmayanlar için ikamet evrakıdır.

Yukarıdaki belgelerin tamamı istenilen formatta ve eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Aksi halde vize başvurusu VFS Global Başvuru merkezi ve Polonya Konsolosluğu tarafından kabul edilmez. Evrakların tam olması vize başvurusunun olumlu olmasını garanti etmez. Polonya Başkonsolosluğu her zaman yeni belge ve bilgi talep etme hakkına sahiptir.

Polonya Ticari Vize Davetiyesi

Polonya ticari vizesi davetiyesi, ticari ilişki kurulan şirketten veya iş amaçlı fuar, konferans, etkinlik ve organizasyona katılım amaçlı seyahatlerde ilgili firma tarafından gönderilen belgeye denir. Davetiyenin içerisinde firma bilgileri, ticari ziyareti gerçekleştirecek kişilerin bilgileri ve ayrıca seyahat tarihleri yer alması hayati önem taşımaktadır. Aksi halde ilgili belge davetiye niteliği taşımaz. Ayrıca davetiye gönderen şirket yetkili kaşe ve imzası yer almak zorundadır. Antetli kağıda hazırlanan davetiye aslı veya vize türüne bağlı olarak fotokopisi yeterli olabilmektedir.

Polonya ticari vize davetiyesi sahibi olmadan iş amaçlı vize başvurusu yapılamaz. Birçok misafirimiz Polonya’da çalışmak için ticari vize talebi ile vize danışmanlık uzmanlarımıza ulaşmaktadır. Burada ciddi bir hata vardır. Ticari vize iki şirket arasındaki ilişki ve görüşmek için verilen Schengen vizesi alt kategorisine bağlı ziyaret iznidir. Polonya’da çalışmak için çalışma izni sahibi olarak işçi vizesi başvurusunda bulunması gerekmektedir. Bu farklı bir vizedir.

Polonya çalışma vizesi ve çalışma izni hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili makalemize gidebilirsiniz.

Polonya Ticari Vize Başvurusu

Polonya ticari vize başvurusu ile 180 gün içinde en fazla 90 günlü kalacak şekilde yapılmak istenen iş ve ticari ziyarette bulunulmaktadır. Schengen vizesi kapsamında yer alan ticari ziyaret, bordo pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları iş görüşmesi, toplantı, fuar katılımı gibi ticari seyahatlerde bu vizeye başvurmalıdır.

Polonya ticari vize için başvurular, diğer kısa süreli Schengen başvurularında olduğu gibi direk olarak konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezlerine yapılmaktadır.

Eğer vize başvurusunu seyahat acentesine yapmak zorunda olduğunuz şekilde yaklaşan etik dışı davranış sergileyen kişi veya kurumlara güvenilmemesidir. Tüm vize başvuruları şahsen yapılabilir. Vize Danışmanlık şirketlerinin görevi başvuru sürecini kolaylaştırmak ve eksiksiz hale getirmektir.

Başvuru süreci genel olarak davetiyenin gelmesi ile başlar, randevu alınıp evrakların hazırlanması ve başvuru merkezine sunulması ile sonuçlanmaktadır. Evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tam olarak hazırlayıp randevu alınmalı, gerekli ödemeleri gerçekleştirilmeli ve sonuç beklenmelidir. Başvuru sonrası 15 gün içerisinde sonucunu gelmektedir. Kovid pandemisi şartları sebebi ile bir çok prosedür sürekli değişiklik göstermektedir. Bu sebeple yıpratıcı bir başvuru süreci yaşamamanız için birlikte çalışabileceğiniz güvenilir bir vize danışmanlık şirketi ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Ticari vize başvurusu yapacak işletmeler için en hızlı işlemleri gerçekleştirilse de seyahat tarihinden en az 1 ay önce uzmanlarımıza ulaşmaları tavsiye edilir. Aksi halde işlemleri yetişmeme riski ile karşılaşabilirler. Çünkü kovid sebebi ile birçok kişi Polonya vize başvurusu için randevu bulamıyor.

Empro Vize Danışmanlık ile Polonya ticari vize başvurusu yapılabilmektedir. Ticari vize başvurusu yapmak isteyen saygıdeğer misafirlerimize uzun süreli iş ortaklıkları sunarak kaliteli hizmet veren uzman danışmanlık şirketiyiz. Tüm çalışanları gerekli yabancı dil bilgisine sahiptir. Polonya Konsolosluğu ile sürekli irtibat halinde güncel bilgileri özenle sizlere sunmaktan gurur duyarız.

Kalite şansa bırakılamayacak kadar yüksek bir mutaberdir.

Tüm Vize İşlemleri

İstediğiniz Vize’yi hızlı bir şekilde alabilmek için uzman kadromuzla iletişime geçin.