Fransa Gezisi öncesi mutlaka bilinmesi gerekenleri sizler için uzmanlarımız derledi. Hadi başlayalım. Fransa Avrupan’nın batısında yer almakta olup, kuzeyde Manş Denizi ve Kuzey Denizi’ne, doğuda Ren Nehri’nden, batıda Atlas Okyanusu’na kadar uzanan dört (Akdeniz-Okyanus-Yarı Kara-Alp) farklı iklime sahip bir Avrupa ülkesidir.

Fransa’nın Başkenti Neresidir?

Avrupa’nın en gözde balayı destinasyonlarının bulunduğu Fransa’nın başkenti Paris’tir.

Fransa’nın Para Birimi Nedir?

Para birimi Euro’dur. UNESCO tarafından tescillenmiş zenginlikler bakımından Avrupa’da üçüncü sıradadır.

Fransa’da En Popüler Yerler Neresidir?

Avrupa’nın göz bebeği Eyfel Kulesi, Versay Sarayı, Bordeaux şarap bağları, Nice, Lyon ve Marsilya gibi şehirleriyle turistleri büyüleyen destinasyonlara sahiptir.

Notre Dame Katedrali

Paris’e seyahat etmeyi planlıyorsanız mutlaka Notre Dame Katedrali’ni görmelisiniz. Yılda 10 milyondan fazla turisti kendine çeken bu görkemli kilise görenleri mest eden bir yapıdır. (Yandı ama restore ediyorlar merak etmeyin)

Fransa’nın Turistik Şehri Marsilya

Fransa gezisinde görmenizi tavsiye edeceğimiz bir diğer yer ise Marsilya’ dır. Marsilya, Fransa’nın en eski şehirlerinden biri olup yaklaşık 2600 yıl öncesinde Foçalı Grekler tarafından kurulmuştur. Tarihiyle ve doğasıyla dünyanın her yerinden birçok turisti ağırlayan Marsilya, hareketli eski liman bölgesi, renkli cıvıl cıvıl pazarları, aşık olunası masmavi denizi, tarihi kale ve kiliseleri ile çok çeşitli aktiviteleri yapabileceğiniz bir destinasyondur.

Fransa’nın Ünlü Şarap Şehri Bordeaux

Fransa denince akla gelen ilk şeylerden biri de meşhur Bordeaux Şarapları’ dır. Bordeaux, Fransa’nın batısında güneye yakın bir bölgedir. Burada toprağın, güneşin, havanın, suyun, rüzgarın, nemin Bordeaux Şaraplarında farklı bir etkisi vardır. Şarap sevenlerin Bordeaux Şaraplarının buruk kokusunu duyacağı muhteşem bir yerdir.

Fransa’nın Sanat Şehri Nice

Fransa’nın güneydoğusunda Akdeniz kıyısının incisi diyebileceğimiz bir başka kent ise Nice’dir. Nice’in doğal plajları, berrak masmavi suları ile size tadına doyulmaz bir tatil sunar. Ilık Akdeniz akşamlarında Nice Katedrali’nin önündeki dondurmacılardan birbirinden lezzetli dondurmaları yiyebilirsiniz. Ayrıca Nice Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi’ni gezebilir, çağdaş sanatın gelişmesine öncü olan ünlü Fransız sanatçı Yves Klein’in eserlerini görebilirsiniz.

Fransa Gezisi İçin Gerekli Vize Türü Nedir?

Hemen hemen tüm Avrupa ülkelerinin içinde olduğu Schengen bölgesinde yer alan Fransa’ya gitmeden önce Fransa Schengen vizesi (Diplomatik veya yeşil pasaport sahibi değilseniz) almanız gerekmektedir.

Fransa Gezisi için kısa süreli Schengen vize başvurularınız için Emprovize Vize Danışmanlık’ın uzman danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Fransa vizesi hakkında gerekli bilgiler ile ilgili linke tıklayabilirsiniz.