St Peterburg vizesi, e vize olarak da tabir edilmektedir. Rusya vizesi belirli bölgelerinde farklı işlemler görebilmekte olması sebebi ile e vize kategorisinde St Peterburg vizesi olarak alınabilmektedir.

St Petersburg ve Leningrad bölgelerinde uygulanan vize türü bu sınıfta değerlendirilecektir. 18.07. 2019 tarihinde 347 sayılı Rusya Federasyonu Devlet Başkanı’nın sunduğu karar ile Rusya Federasyonu St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren gerçekleştirmek istenilen seyahatlerde elektronik vize uygulamasına geçilmiştir. Bu resmi yapılan açıklama ile başladığının kanıtı niteliğindedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da içinde bulunduğu durum ile yabancı uyruklu vatandaşlar da St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne gerçekleştirmek istenilen seyahatler için tek girişli ticaret, insani ve turistik vizeleri elektronik olarak alabileceklerdir.

Bu bölgeler için sadece 8 gün geçerliliği olan e vize alınabilmektedir. Alınacak e vize ile Rusya’nın diğer şehirlerine giriş yapılması mümkün değildir. Direkt olarak bu bölgeye uçmanız ve buradan Türkiye’ye dönmeniz zorunludur. Aksi halde vize ihlali yaptığınız için uzun ve kısa vadeli olumsuz sonuçlar doğurur.

Rusya’nın diğer şehirlerine geçiş planınız varsa turist vizesi almanızı tavsiye ederiz. Rusya e vizesi ücretsiz olarak alınabilmektedir. Başvurunuzu vize danışmanlık hizmetimiz aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz takdirde danışmanlık hizmet bedeli tahsil edilir. Tüm işlemler Emprovize Danışmanları tarafından gerçekleştirilir. Rusya e vize başvurunuzda sizin adınıza başvuru formlarının doldurarak vizenizi en hızlı şekilde alabilirsiniz. Bu danışmanlığı her şey dahil 50 USD hizmet bedeli ile alabilirsiniz. İletişime geçmeniz yeterlidir.

Rusya St Petersburg vizesi olarak da adlandırılan elektronik vize, düzenleme yapıldığını tarihinden itibaren 30 gün de en fazla 8 gün konaklama hakkı verir. Elektronik vize sayesinde St Petersburg ve Leningrad bölgesinde seyahat edebilirsiniz. Konu hakkında aklınıza takılan bir soru olması halinde danışmanlarımıza ücretsiz şekilde sorabilirsiniz. Sizin yanınızdayız merak etmeyin.