Rusya e vize başvurusu Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenen resmi başvuru sayfası ile işlem almaktadır. Otel rezervasyonu ya da seyahat amacını belirleyen ek belgeler bu vize kategorisinde talep edilmemektedir. Başvuru sahibinin belirlenen site aracılığıyla ve kişisel belgelerini sunarak başvurusunu tamamlayabilir.

Rusya E Vize Süresi

Rusya elektronik vize 60 gün içinde maksimum 16 gün konaklama imkanı vermektedir. Daha uzun süreli kalışlar için Rusya Büyükelçiliği bünyesinde görev yapan konsolosluk aracılığı ile vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

Rusya E Vize Ücreti

Rusya e Vize Ücreti 50 Dolar olarak belirlenmiştir. 6yaşının altında çocuklar için ücret alınmamaktadır.

Rusya E Vize Sonuçlanma Süresi

Rusya e vize için başvuru yapacak kişiler en az 4 gün önce online başvuru formunu doldurmalıdır. Form İngilizce olarak sunulmuştur. Ayrıca, başvuru anında dijital ortamda bir fotoğrafınızın bulundurulması geremektedir.

Rusya e vize kolaylaştırılmış kategoride sunulmuş nitelikte olan ve belirli bir inceleme aşamasından geçmektedir. Online olarak Rusya elektronik vize başvurusu esnasında sunacağınız evraklarınızın ve formda beyan ettiğiniz bilgilerin doğru, açık ve teyit edilebilir olması gerekmektedir. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenen standartların dışında kalan başvurular kabul edilmemektedir.

Kişisel bilgileriniz, pasaport ve kimlik bilgilerinizin uygun eşleşmesi gerekmektedir. Evraklarınızın eksiksiz girilmesi zorunludur. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu diğer ülke vatandaşları için de ek evraklar dahilinde aynı süreç uygulanmaktadır.

Rusya Elektronik Vize başvurunuzu Emprovize ofislerimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Rusya elektronik vize başvuru işlemlerinizi başlatmak ve detaylı bilgi almak için uzmanlarımıza iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Rusya Elektronik Vize Nereye Gidebilirim?

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı’nın 25.07.2019 tarihli 357 sayılı Kararı ile; Gri ve yeşil pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile uluslararası taşımacılık yapan şoförler 07.08.2019 tarihinden itibaren, giriş tarihi başlangıcı ile 30 gün süreyle vizesiz seyahat edebileceklerdir. Bununla birlikte, ikamet süresi her 180 gün içinde 90 günü aşmamalıdır.

Elektronik vize ile Rusya’da gidilebilecek yerler:

  • St Petersburg Vizesi (St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi için)
  • Vladivostok Vizesi
  • Kaliningrad Vizesi

Yukarıdaki bölgelere yapılacak seyahatler için elektronik vize uygulaması vardır. Bu vize ile sadece bu bölgeler içerisinde seyahat edilmesine olanak tanınmaktadır. Vize 30 gün geçerli olup, Rusya’ya giriş yaptığınız andan itibaren Rusya’da 8 gün kalış hakkınız bulunmaktadır.

Rusya elektronik vize almak için online olarak internet sitesi üzerinden formu doldurmalısınız. Planlanan seyahatten en az 4 takvim günü öncesinde, dijital fotoğraf eklenmesi ile elektronik vizenizi alabilirsiniz. Rusya e vize için Emprovize hizmet bedeli her şey dahil 50 USD dir. Bu ücreti ile tüm masraflarınız dahil olarak vizenizi alabilirsiniz.