kuba turist vizesi basvurusu islemleri bilgi

Küba Turistik Vizesi

Küba turist vizesi turistik amaçla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşların alması gereken vize türüdür. Yani yeşil pasaportunuz varsa vize almanıza gerek yoktur, fakat bordo pasaport sahibi iseniz Küba turist vizesi almak zorundasınızdır.

Küba turistik vizesi giriş süresi ile başlayan 30 gün tek giriş-çıkışı kapsamaktadır. Vize başvurunuzu Küba Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği vize başvuru merkezinden gerçekleşmektedir. İkini bir alternatif olarak kendiniz başvuru yapmak isterseniz doğrudan Küba Konsolosluğuna ulaşmanız gerekmektedir.

Küba’ya gidiş amacınızı belirlemeniz size hangi vize türüne başvuru yapmanızda yol gösterici olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları genel olarak kültür veya sağlık turizmi sebebi ile Küba’ya gitmektedir.

Küba turistik vizesine başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Gidiş amacınızı belirlemek ve sonrasında ise mesleki durumunuza göre gerekli evrakları temin etmiş olmanızdır. Küba vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlanma süresi büyükelçiliğin/konsolosluğun inisiyatifinde olup sonuçlanma sürelerinde değişkenlik göstermektedir.

Küba turistik vize başvurularını seyahatten en geç 3 gün önce yapmanız tavsiye edilir. Küba turistik vizesine başvurunuz olumlu sonuçlandığında Küba turistik vize kartınız tarafınıza ulaşacak olup bu belge pasaportunuzdan tamamen farklıdır. Seyahatiniz boyunca bu belgeyi yanınızdan ayırmamanı gerekmektedir.

Küba turist vizesi başvurularını 1 gün içerisinde sonuçlandırarak tarafınıza ulaşmasını sağlayan uzman Emprovize danışmanları bir telefon kadar yakınınızdadır.

Küba Vizesi için Gereken Belgeler 2021:

 1. Güncel Pasaport,
 2. Kimlik fotokopisi,
 3. Biyometrik çekilmiş fotoğraf (2 adet)
 4. Otel-Uçak Rezervasyonları (Danışmanlığımıza dahildir),
 5. Zorunlu Seyahat sağlık sigortası (Danışmanlığımıza dahildir),
 6. Başvuru Formu. (Danışmanlığımıza dahildir)

Yani Emprovize Vize Danışmanlığa 1,2,3 maddelerdeki evrakları göndermeniz yeterlidir. 4,5,6 maddeler 30 Euro içerisindeki Küba Vizesi danışmanlık hizmetine dahil olarak resmi acentamız güvenle gerçekleştirecektir.

Küba Vizesi Danışmanlık

Küba turistik vize başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her Küba vize çeşidinin danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. Küba’da yiyeceğiniz bir akşam yemeği ücretine bu kurumsal danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Vize Danışmanlık:

 1. Vize Ücretsiz Ön Danışmanlık.
 2. Vize İçin Gereken Belgeler 2021
 3. Vize Randevu Alınması
 4. Evrakların Hazırlanması
 5. Evrakların Kontrolü
 6. Mülakatına Hazırlık
 7. Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu Küba turist vizesi başvurusu süreçleri dileriz.