Slovenya vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz, Slovenya vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli TÜRSAB’a bağlı A Grubu Seyahat Acentamız Emprovize Vize Danışmanlık ile profesyonelce başarıya ulaştırabilirisiniz.

Tüm Vize Başvurularında ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Slovenyaa vize istiyor mu? Evet Slovenya vize istiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Slovenya’ye seyahat etmek için ihtiyacı olan izne Slovenya vizesi denir. Aşağıdaki makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir.

Vizenizi almak için ilk önce vize türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize türü kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin Slovenya oturum izni ve Slovenya öğrenci vizesi birbirinden farklıdır. Slovenya Schengen ülkelerinden biridir ve Avrupa Birliğine dahildir. Slovenya vize başvurusu işlemleri bu kapsamda değerlendirilmelidir. Çünkü bu ayrım Slovenya vize başvurusunda farklı işlemlere sebep olmaktadır.

Schengen vizesi Avrupa birliği üyesi ülkelerinde 90 günden kısa süreli kalışlar için alına bir C tipi vizedir. C tipi vizeler genellikle kısa süreli kültürel durumlar, ziyaretler ve ticari aktiviteler için alınan turist vizesidir.

D tipi vize 90 Gün üzeri kalışlar için alınması gereken geçici oturum izni sağlayan vizelerdir. D tipi vize sınıfına da olan vizeler genellikle; Çalışma, uzun süreli eğitim (Lisans, Yüksek Lisans, bazen uzun dil okulları) iş kurma vizelerinden olan Ankara Anlaşması vizesi ve aile birleşim vizesidir. Bu en çok karıştırılan vize ayrımıdır. Yani amaç ve süre uyumuna göre vizenizin çeşidi D ve C tipi vize olarak değişir.

Schengen Vizesi makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir. Slovenya bir Schengen ülkesidir ve Avrupa Birliğine dahil olması sebebi ile kısa süreli kalışlarınızda Slovenya Schengen Vizesi alabilirsiniz, fakat uzun süreli kalışlar için Slovenya’nin ulusal d tipi vizesine başvurmalısınız.

Slovenya vizesi nasıl alınır? Sorusu sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde Slovenya vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. Slovenya Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Hizmet

  • İlk Adım: Slovenya Vizesi Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
  • İkinci Adım: Vize için gereken evrak 2021
  • Üçüncü Adım: Vize Randevu Alınması
  • Dördüncü Adım: Evrakların Hazırlanması
  • Beşinci Adım: Evrakların Kontrolü
  • Altıncı Adım: Vize Mülakatına Hazırlık
  • Yedinci Adım: Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu vize başvuru süreçleri diler.

Yazılar