Romanya vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz, Romanya vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli TÜRSAB’a bağlı A Grubu Seyahat Acentamız Emprovize Vize Danışmanlık ile profesyonelce başarıya ulaştırabilirisiniz.

Tüm Vize Başvurularında ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Aşağıdaki makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir. Romanya vize istiyor mu? Evet Romanya vize işitiyor. Romanya Avrupa birliğine 2007 yılında girmiştir. Fakat Schengen alanına henüz dahil edilmemiştir. Schengen vizesi ile Romanya’ya seyahat edilebilmektedir. Fakat Romanya’nın vizesi Schengen vizesi olarak verilmez ve kendi sınırları için geçerlidir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Romanya’ya seyahat etmek için ihtiyacı olan izne Romanya vizesi denir. Vizenizi almak için önce vize türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize çeşidi kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin Romanya çalışma izni ve Romanya transit vizesi birbirinden farklıdır.

Romanya vizesi nasıl alınır? Sorusu sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde Romanya vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. Romanya vize çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Vize Danışmanlık

  • İlk Adım: Romanya Vizesi Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
  • İkinci Adım: Vize için gereken evrak 2021
  • Üçüncü Adım: Vize Randevu Alınması
  • Dördüncü Adım: Evrakların Hazırlanması
  • Beşinci Adım: Evrakların Kontrolü
  • Altıncı Adım: Vize Mülakatına Hazırlık
  • Yedinci Adım: Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu vize başvuru süreçleri diler.

 

Yazılar

Romanya Vizesi