Aklımızdaki soru “Almanya Turist Vizesi Nasıl Alınır?” ise doğru yerdesiniz. Almanya Schengen Vizesi ile Turist vizesi aynıdır. Başvurusu işlemleri hakkında sorularınızın cevabı da buradadır. İlk olarak yoğun göç alan Almanya’ya seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü başvuru çeşidinize göre ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişmektedir. Detaylı bilgi almak için makalemizi okuyabilir veya Emprovize Vize Danışmanlık uzmanlarını arayabilirsiniz.

almanya turist vizesi nasıl alınır

Almanya Vize Çeşidi Belirleme

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

  • Turistik seyahat için Almanya Turist Vizesi yani Almanya Schengen Vizesi başvurusu yapılmalıdır.
  • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli başvuru yapmalısınız.
  • Almanya çalışma izni için Ulusal D Tipi Vize başvurusu yapılmalıdır.
  • Eğitim için ise Almanya yüksek lisans vizesi veya Erasmus Vizesi başvurusu birbirinden farklıdır bu sebep ile karıştırmamak gerekir.

Yani önce yukarıdaki gibi seyahat amacımızı netleştireceğiz.

Almanya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Başvuru çeşidinizi netleştirdikten sonra, Almanya Turist Vizesi alacak iseniz izleyeceğiniz adımlar şu şekilde;

  • Başvuru evrak listesi edinilir.
  • Evraklar eksiksiz hazırlanır
  • Başvuru randevusu alınır.
  • İlgili merkezden başvuru yapılarak işlemler tamamlanır.

Almanya Turist Vizesi Evraklarının Toplanması

Almanya turist vizesi nasıl alınır sorunuzun ilk aşaması gerekli başvuru evraklarının toplanmasıdır. İzmir Emprovize Vize Danışmanlık websitesinden gerekli evraklar listesine ulaşabilirsiniz veya uzmanlarımız ile iletişime geçerek güncel listeyi isteyebilirsiniz. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gereklidir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (Belgede eksik bilgi varsa.) zaman açısından kayba uğrayabilirsiniz. Red alınırsa tekrar belge toplama aşamasının başına dönebilirsiniz.

Almanya Turist Vizesi Başvuru Randevusu Almak

Almanya turist vizesi için gereken evrakları topladık. Şimdi yapacağımız şey nereden başvuracağımızı öğrenmek. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemleri için Emprovize Vize Danışmanlık uzmanlarının bu koordinasyonu sizin için sağlayabileceğini unutmayın. Randevu işlemlerinin tamamı aracılığımız ile İdata Almanya vize başvuru merkezi ile yapılmaktadır. Vize Randevusu İdata başvuru merkezi ve Almanya Konsolosluğu’nda verilir. Başka hiç bir kurum dosya kabul işlemi gerçekleştiremez.

Almanya Turist Vizesi Sonucunu Bekleme

Randevumuzu aldık. Doğru evrakları topladık ve randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve başvuru çeşidinize göre sonuçlanma süreci değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Sorumluluk sizde olması sebebi ile sürekli iletişimde kalarak bu süreç gerçekleştirilmelidir.

Almanya Turist Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu süreci özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda maddi, manevi, zaman olarak zarara uğramak kaçınılmaz olabilir. Bu süreçte Emprovize Uzmanları sizin iş yükünüzü tamamen kolaylaştırarak vize olumlu sonuçlanma oranınızı profesyonelce artıracaktır.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvuruların %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır. %100 vize veya garanti vize diye bir şey yoktur. Lütfen size bu şekilde yaklaşanlara itibar etmeyiniz. Son karar vize talebinde bulunduğunuz konsolosluk tarafından verilir.

Almanya Turist Vizesi Kapsamı Nedir?

Almanya turist vizesi nasıl alınır ve nerelerde geçerlidir diyorsan Schengen kapsamı sizin için doğru cevap olacaktır. Almanya Schengen vizesi ile 26 Avrupa Birliği (E,U) ülkesine turistik seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Tüm işlemler için hızlı ve güvenli başvurunun adresi Emprovize Vize Danışmanlık ofisimize bekleriz. Uzman bir destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayın yetkisiz seyahat acentelerinden hizmet almamanız tavsiye edilir. Emprovize TÜRSAB belgeli ve İdata başvuru merkezine girme yetkisi olan resmi bir firmadır. Hedefimiz Türkiye’nin en iyi vize danışmanlık firması olmak.

Diğer tüm detaylar için turist vizesi sayfamızı inceleyebilrsiniz.