almanya turist vizesi

Almanya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya Turist Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan bu yazıda adım adım açıklanmaktadır. Aklımızdaki soru ”Almanya Turist Vizesi Nasıl Alınır?” ise doğru yerdesiniz. ”Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?” sorusunun cevabı da buradadır. Çünkü Almanya Turist Vize tam karşılığı olarak Almanya Schengen Vizesi olarak algılanmalıdır. Hadi Başlayalım.

İlk olarak yoğun göç alan Almanya için vize başvurusu yapmadan önce, Almanya’ya seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız Almanya vize başvurusu farklılaşmaktadır. Vize başvuru çeşidi, ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişmektedir.

1. Aşama: Almanya Vize Çeşidinin Belirlenmesi

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

  • Turistik seyahat için Almanya Turist Vizesi yani Almanya Schengen Vizesi başvurusu yapılmalıdır.
  • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli başvuru yapmalısınız.
  • Almanya çalışma izni için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılmalıdır.
  • Eğitim için ise Almanya Yüksek Öğrenim Vizesi veya Almanya Erasmus Vizesi başvurusu birbirinden farklıdır.

Yani önce yukarıdaki gibi seyahat amacımızı netleştireceğiz.

2. Aşama: Almanya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vizesi alabilmek için gerekli başvuru evraklarının toplanması gereklidir. Emprovize websitesinden Almanya turistik vize için gerekli evraklar listesine ulaşmalı veya uzmanlarımız ile iletişime geçerek güncel listeyi isteyebilirsiniz. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gereklidir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (Belgede eksik bilgi varsa.) zaman açısından kayba uğrayabilirsiniz. Tekrar belge toplama aşamasının başına dönebilirsiniz.

3. Aşama: Randevu Alınması

Belgeleri topladık. Şimdi yapacağımız şey nereden başvuracağımızı öğrenmek. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemleri için Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları bu kordinasyonu sizin için sağlayabileceğini unutmayın.

4.Aşama: Vize Sonucunu Bekleme

Randevumuzu aldık. Doğru evrakları topladık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvuru yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidinize göre vize sonuçlanma süreci değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Sorumluluk sizde olması sebebi ile sürekli iletişimde kalarak bu süreç gerçekleştirilmelidir.

Almanya Turist Vizesi Nasıl Alınır Uyarı:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu süreci özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda maddi, manevi, zaman olarak zarara uğramak kaçınılmaz olabilir. Bu süreçte Emprovize Uzmanları sizin iş yükünüzü tamamen kolaylaştırarak vize olumlu sonuçlanma oranınızı profesyonelce artıracaktır.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvuruların %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

Almanya Turist Vizesi (Almanya Schengen Vizesi) Unutulmaması Gerekenler:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey yoktur. Lütfen size bu şekilde yaklaşanlara itibar etmeyiniz. Son karar vize talebinde bulunduğunuz konsolosluk tarafından verilir.

Almanya Turist Vizesi yani Almanya Schengen Vizesinin Kapsamı Nedir?

Almanya Turist Vizesi yani Almanya Schengen Vizesi ile 26 Avrupa Birliği (E,U) ülkesine turistik seyahat gerçekleştirebilirsiniz.


Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzman bir destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.