almanya turist vizesi nasil alinir gereken evraklar

Almanya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya turist vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan bu yazıda adım adım açıklanmaktadır. Aklımızdaki soru ”Almanya Turist Vizesi Nasıl Alınır?” ise doğru yerdesiniz. Almanya Schengen Vizesi ile Turist vizesi aynıdır. Vize Başvurusu işlemleri hakkında sorularınızın cevabı da buradadır. Çünkü Almanya Turist Vize tam karşılığı olarak Almanya Schengen Vizesi olarak algılanmalıdır. Gereken bilgiye makalemiz ve Emprovize Vize Danışmanlık uzmanlarını arayarak ulaşabilirsiniz.

İlk olarak yoğun göç alan Almanya için vize başvurusu yapmadan önce, Almanya’ya seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız Almanya vize başvurusu farklılaşmaktadır. Vize başvuru çeşidi, ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişmektedir.

Almanya Turist Vizesi Nasıl Alınır ve Çeşidiniz Nedir?

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

  • Turistik seyahat için Almanya Turist Vizesi yani Almanya Schengen Vizesi başvurusu yapılmalıdır.
  • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli başvuru yapmalısınız.
  • Almanya çalışma izni için Ulusal D Tipi Vize başvurusu yapılmalıdır.
  • Eğitim için ise Almanya yüksek lisans vizesi veya Almanya Erasmus Vizesi başvurusu birbirinden farklıdır bu sebep ile karıştırmamak gerekir.

Yani önce yukarıdaki gibi seyahat amacımızı netleştireceğiz.

Almanya Turist Vizesi Evrakları Toplanması

Almanya vizesi alabilmek için gerekli başvuru evraklarının toplanması gereklidir. Emprovize Vize Danışmanlık websitesinden Almanya turistik vize için gerekli evraklar listesine ulaşmalı veya uzmanlarımız ile iletişime geçerek güncel listeyi isteyebilirsiniz. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gereklidir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (Belgede eksik bilgi varsa.) zaman açısından kayba uğrayabilirsiniz. Tekrar belge toplama aşamasının başına dönebilirsiniz.

Almanya Turist Vizesi Nasıl Alınır ve Başvuru Randevusu Almak

Almanya turist vizesi için gereken evrakları topladık. Şimdi yapacağımız şey nereden başvuracağımızı öğrenmek. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemleri için Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları bu kordinasyonu sizin için sağlayabileceğini unutmayın. Randevu işlemlerinin tamamı aracılığımız ile İdata Almanya vize başvuru merkezi ile yapılmaktadır. Vize Randevusu İdata başvuru merkezi ve Almanya Konsolosluğu’nda verilir. Başka hiç bir kurum dosya kabul işlemi gerçekleştiremez.

Almanya Turist Vizesi Nasıl Alınır ile Sonucunu Bekleme

Randevumuzu aldık. Doğru evrakları topladık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvuru yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidinize göre vize sonuçlanma süreci değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Sorumluluk sizde olması sebebi ile sürekli iletişimde kalarak bu süreç gerçekleştirilmelidir.

Almanya Turist Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu süreci özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda maddi, manevi, zaman olarak zarara uğramak kaçınılmaz olabilir. Bu süreçte Emprovize Uzmanları sizin iş yükünüzü tamamen kolaylaştırarak vize olumlu sonuçlanma oranınızı profesyonelce artıracaktır.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvuruların %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey yoktur. Lütfen size bu şekilde yaklaşanlara itibar etmeyiniz. Son karar vize talebinde bulunduğunuz konsolosluk tarafından verilir.

Almanya Turist Vizesi Kapsamı Nedir?

Almanya turist vizesi nasıl alınır ve nerelerde geçerlidir diyorsan Schengen kapsamı sizin için doğru cevap olacaktır. Almanya Schengen vizesi ile 26 Avrupa Birliği (E,U) ülkesine turistik seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Schengen bölgesi nerede olduğunu merak ediyorsanız Almanya Turist Vizesi başlıklı makalemize göz atın tam listesi orada verilmiştir.

Almanya Vizesi işlemleri için hızlı ve güvenli başvurunun adresi Emprovize Vize Danışmanlık ofisimize bekleriz. Uzman bir destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın yetkisiz seyahat acentelerinden hizmet almamanız tavsiye edilir. Emprovize TÜRSAB belgeli ve İdata başvuru merkezine girme yetkisi olan resmi bir firmadır. Hedefimiz Türkiye’nin en iyi vize danışmanlık firması olmak.