Polonya aile birleşimi vizesi 90 gün üzeri ikamet hakkı tanıyan D tipi vizedir. Polonya evlilik vizesi ilgili ülkenin vatandaşı veya çalışma izni olan bir aile üyesine katılmak için yapılan başvurudur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sıklıkla orada yaşayan veya çalışan eşleri ile birlikte yaşamak için talep edilmektedir.

Polonya aile birleşimi vizesi için başvuru yapılacak kişinin doğru vize kategorisi için evraklarını hazırlamalı ve kendisine uygun randevuyu bağlı olduğu konsolosluk yetki biriminden alınmalıdır. Başvuru gerçekleştirilmesini takip eden 15 gün son sonucunuz açıklanmaktadır.

Polonya Evlilik Vizesi

Polonya Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

İlgili ülkede çalışan veya vatandaşlığı sahip olan biri ile bir arada yaşamak için alınan Polonya evlilik vizesi için bazı adımlar ciddi öneme sahiptir. Bu adımların gerçekleştirilmesi ile doğru ve tam Polonya aile birleşimi vizesi başvurusu yapılabilir.

İlk olarak eşinizin oturum hakkımı var yoksa vatandaşlığımı sorusuna göre durum değişebilir. Vatandaşlarının yaptığı aile birleşim vizesi ile diğerleri birbirinden farklıdır. Buradaki dikkat çekici nokta ikamet kanıtlarının sunulması gerektiğidir. İşlemleri şu sıra ile yürür.

Önce çalışma veya başka bir sebep ile Polonya da bulunan kişi davetiye gönderir. Bu davetiyenin içerisinde bulunması gereken önemli bilgiler vardır. Hangi sebeple ne için ve ne kadar süre ile ilgili ülkede ikamet edildiği anlatılmalıdır. Ayrıca evlilik yapılan ve aile birleşimi başvurusu yapacak kişinin bilgileri de yer almalıdır. Eksik bilgi olması halinde vize başvurusu kabul edilmeyebilir yada ret edilebilir.

Davetiyeyi alan kişi Türkiye’de hazırlaması gereken özlük evrakları vardır. Bu özlük evrakları kişinin gelir modeline göre değişir. Hazırlanması gereken evrakları biçimi tamamen konsolosluğun talep ettiği şekilde olmalıdır. Maalesef ki bir evrağın birden farklı temin edilme yolu olması sebebi ile yanlış evraklar hazırlandığı sık sık gözlemlenir. Çünkü konsolosluklar her belgeyi nasıl talep ettikleri kesin ve nettir. Bu sebeple konu hakkında tecrübeli bir uzmandan yardım alınması süreç içerisinde zaman ve maddi kayıp almamak yönünde önemlidir.

Polonya Aile Birleşimi Vizesi

Evrakların hazırlanması, gidiş tarihine ve Polonya evlilik vizesi başvurusu için uyumlu olması gerekmektedir. Bu sayede planlı bir işlem süreci ve olumlu bir sonuca ulaşmak mümkündür. Kovid pandemi sebebi ile ile çalışan sayısının azlığına hizmet saatleri eklenmesi ile randevu kısıtlı olarak açılmaktadır. Ayrıca bu durum başvurunun sonuçlanma sürecine de doğrudan eklenebilmektedir. Evrakların eskimesi ve yeniden toplamayı göz önüne alınca bir hayli yorucu bir süre ile karşılaşılmaktadır.

Başvuru yeri ikamet ettiğiniz ile göre değişmektedir. Kendi ikametinize göre doğru başvuru merkezinden randevu alınması gerekir. Randevunuzu almadan önce Polonya Konsolosluğu alt yapısı üzerinden veya Emprovize Vize Danışmanlık uzmanlarından başvuru merkezinizi öğrenebilirsiniz.

Alınan randevuda eksiksiz bir şekilde dosyanız hazır olarak şahsen bulunmanız gerekir. Çünkü D tipi vize başvuruları kişiler doğrudan kendisi tarafından tamamlanır. Aksi halde üçüncü taraflar asla başvuru sahipleri adına işlem yapamaz.

Polonya Evlilik Vizesi

Polonya aile birleşimi vizesi başvurusu yapmak isteyen misafirlerimiz durumlarına uygun olarak evliliğinin gerçekliğine konsolosluğu ikna etmelidir. Aksi halde başvuru olumsuz sonuçlanır. Konsolosluk birimleri her zaman ek belge ve bilgi talep etmektedir. Hiçbir vize başvurusu kesin, garanti veya %100 olumlu sonuç ile sonuçlanması garanti edilemez. Fakat Polonya evlilik vizesi doğru bir işlem prosedürü izlendiği nadiren ret ile sonuçlandığı görülür. Bu sebeple işin uzmanın vize danışmanlık hizmeti almak önemle tavsiye edilir. Çünkü yaşamınızı değiştirecek bu kadar önemli bir olay için risk almamak gerekir.

90 gün üzeri kalışlardan biri için başvurulan D tipi vize işlemlerinin bir parçası olan Polonya aile birleşimi vizesi hakkında doğru bilgi sahibi olarak ilerlemek zordur. Fakat tedirgin olmadan süreci yönetmek başarı imkanını arttırır. Bu sebeple sakin ve dikkatli bir şekilde hazırlanmak gerekir.

Polonya’da yaşamak için gerekli olan ve evli olduğunuz kişinin haklarına sahip olmanız bu şekilde mümkündür.

Polonya Aile Birleşimi Vizesi için Gerekli Evraklar

  • Güncel pasaport,
  • Biyometrik fotoğraf,
  • Davetiye,
  • Çalışma belgeleri,
  • Formül belgeleri,
  • Gelir durumunu kanıtlayan evraklardır.

Yukarıdaki belgeler genel mahiyettedir. Ayrıca ayrıntılı olarak bilgi almak için Emprovize Vize Danışmanlık uzmanlarına ulaşabilirsiniz. Hiçbir belgenin çevirisine ihtiyaç yoktur. Polonya oturum izni almanız ile oradan yapacağınız işlemlerde tercüme gerekliliği olabilir. Fakat Türkiye’deki prosedürlerde bu durum söz konusu şu anda değildir.

Polonya’ya gitmek için danışmanlık almak istiyorsanız öncelikle Polonya Vizesi sayfamızdan bilgi edinebilir ya da direkt olarak iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar

Polonya aile birleşimi vizesi başvuru yapıldıktan sonra 15 gün de sonuçlanır. Fakat bu süre için randevu alınma evrakların hazırlanması işlemleri gibi süreleri eklendiğinde seyahat tarihinden 2 ay önce işlemlere başlamak gerekir. Kovid sebebi ile randevu alınmasındaki güçlük ve yaşanan yoğunluk sebebi ile değerlendirme süreleri uzadığı gözlemlenmektedir.

Birçok Avrupa d tipi vize işlemleri 3-6 ay gibi süreleri bulsa da Polonya evlilik vizesi başvurusu 2 hafta gibi kısa bir sürede sonuçlandırılır. Gerekli tarihleri doğru bir planlama yapmak için vize danışmanlık uzmanlarımız ile görüşebilir en iyi hizmeti alabilirsiniz.

Polonya Aile Birleşimi Vizesi Danışmanlık

Polonya aile birleşimi vizesi danışmanlık işlemleri adım adım ayırmak anlaşılırlık açısından daha sağlıklıdır.

Başvuru planlanması ve doğru işlemlerin cetveli çıkarılması sunduğumuz ilk hizmettir. Durumunuza uygun bir hazırlık süreci tam olarak ölçümlenerek sizlere sunulur. Bu sayede adım adım net ve doğru bir şekilde ilerlemeniz planlanmaktadır.

Evraklarınızın hazırlanması ikinci önemli husustur. Hangi evrakları nereden nasıl toplamanız gerektiği konusunda ayrıntılı olarak bilgilendirme yapılır. Bu bilgiler güncel ve doğru olması için sürekli konsolosluklardan bilgi akışı sağlıyoruz. Doğru evrak listesini hazırlıyor ve size iletiyoruz.

Evrakların toplanması ile tüm kontrolleri defalarca yaparak en ufak bir açık nokta bile kalmamasını sağlamaktayız. Bu sayede başarıya ulaşmanıza ciddi katkıda bulunuyoruz. Eksik veya hatalı bir nokta olması halinde hızlı bir girişim ile eksiği tamamlamaktayız.